Černá díra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvanáct let po znásilnění a vraždě mladé dívky v Hafnarfjörduru je v Reykjavíku objeveno pouzdro s poselstvím pro budoucí generace. V pouzdru se nacházejí deset let staré dopisy, v nichž školáci popisují, jak si představují Island v roce 2016. Mezi dopisy se ovšem nachází i nepodepsaný vzkaz udávající iniciály lidí, kteří se mají stát obětí vraždy. Krátce po objevení pouzdra se v lázních v centru města najdou dvě useknuté paže, plavající v bazénku. Ruce vykazují známky toho, že je pachatel uťal oběti zaživa. Přesto policie nedostala žádné hlášení o pohřešované osobě a stejně tak se nevyrojily ani žádné zvěsti o chybějících rukou. Když se však přece jen objeví první znetvořené tělo, nedlouho po něm následuje další a začíná být zřejmé, že dopis z pouzdra nelze brát na lehkou váhu. Kriminalista Huldar upadl na policejním oddělení v nemilost, vyčítá se mu, že nezvládl jiný případ. Jelikož už na stanici nešéfuje, většina někdejších podřízených se ho straní. V troskách je i jeho vztah s psycholožkou Freyjou, přesto doufá, že se mu ho podaří zachránit, když ji do vyšetřování zapojí. Jenže s tím, jak celý případ i vrahův svět Huldara s Freyjou stále víc vtahuje, zjišťují, že nic neběží tak, jak si malovali, a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374662/big_cerna-dira-7ML-374662.jpg 4.4511
Série:

Freyja & Huldar 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Sogið, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (143)

Kniha Černá díra

Lusa
předevčírem

Nova série se krásně rozjíždí, opět je před námi zapeklitý případ, který me nechal naplou až do konce, jsem zvědavá co přinese našim hrdinům budoucnost.

mag097
22. března

V Černé díře se opět setkáme s Freyjou a Huldarem, jejichž vyšetřování se tentokrát motá kolem časové kapsle a uřezaných rukou plavajících v bazénku.

I když i tentokrát autorka zpracovává téma, které už dneska můžeme brát taky jako klišé, vlastně mi to ani nevadilo.
Tento díl se mi četl lépe, než první. Nejen že už mi nepřišel tolik popisný, ale bylo tak i víc dialogů, díky čemu mi čtení lépe utíkalo.

I když je případ v knize dost brutální, autorka násilnosti moc do detailu nepopisuje a tak si v této knize milovníci nechuťáren na své úplně nepřijdou. Na severskou detektivku je toto docela čajíček.


annettka1098
21. března

Černá díra mi přišela mnohem akčnější a záživnější než předchozí díl. Svůj podíl na tom rozhodně měly kratší kapitoly a více dialogů. Pořád se něco dělo, střídala jsem své tipy na pachatele a celkově jsem měla pocit, že mi autorka nenechává moc prostoru vydechnout, což mi vůbec nevadilo.
Bohužel to trochu zazdil konec, který mi přišel dost přitažený za vlasy. Měla jsem pochypnosti o pachateli a Huldar se v pár chvílích také zachoval dost nepochopitelně.

kaca1530
23. února

Autorka má specifický styl psaní. V podstatě od začátku tušíte, kdo by za zločiny měl z logiky věci a z malých nápověd stát, přesto to neodrazuje od čtení. A zápletka kolem hlavních dvou postav tomu přidává něco zábavného i z jiných žánrů.

Timkim
25. ledna

Tak tohle byla síla. O mstiteli jsem měl jasno přibližně v polovině knihy ale ten epilog to úplně rozkopal. Co mě ale opět bavilo, byla ta jména osob a měst....takový jazykolam prostě nevymyslim. Téma bylo docela dobré a jako rodič jsem chápal pohnutky, ale nedovedu si představit tu sebekontrolu tolik let...dobré to bylo,

vivula
21. ledna

Ta jména nedávám, půl knížky se mi pletl Thorvaldur a Thröstur :-D jinak super - téma, styl psaní, postavy, rozuzlení. U epilogu jsem zůstala s otevřenou pusou…

alca-212
02. ledna

Za poslední měsíc jsem náhodně četla dvě knihy s podobným námětem. Doufám, že co se týče tématu, mám na delší dobu vybráno :-).
Jinak kniha od Yrsy byla bezva, líbila se mi.

Adinlea
25.12.2022

(+ SPOILER) Skvele napsana kniha s hnusnym tematem. Velmi mi sedi styl psani a vypraveni, kniha je presne tak dlouha, jak mi na cteni vyhovuje a ma prijemnou sazbu.
Od autorky si poridim rozhodne dalsi knihy a drzim Huldarovi palce, aby se mu vztah s Frejyou posunul dal :)
Spoiler - Nejak nechapu, proc byl Huldar kvuli predchozimu pripadu potrestan, nemohl za mrtvici u vyslychaneho a jako prvni a jediny odhalil pachatele…. Z meho pohledu je Erla daleko horsi hlavni vysetrovatelka….

1 ...