Černá díra

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dvanáct let po znásilnění a vraždě mladé dívky v Hafnarfjörduru je v Reykjavíku objeveno pouzdro s poselstvím pro budoucí generace. V pouzdru se nacházejí deset let staré dopisy, v nichž školáci popisují, jak si představují Island v roce 2016. Mezi dopisy se ovšem nachází i nepodepsaný vzkaz udávající iniciály lidí, kteří se mají stát obětí vraždy. Krátce po objevení pouzdra se v lázních v centru města najdou dvě useknuté paže, plavající v bazénku. Ruce vykazují známky toho, že je pachatel uťal oběti zaživa. Přesto policie nedostala žádné hlášení o pohřešované osobě a stejně tak se nevyrojily ani žádné zvěsti o chybějících rukou. Když se však přece jen objeví první znetvořené tělo, nedlouho po něm následuje další a začíná být zřejmé, že dopis z pouzdra nelze brát na lehkou váhu. Kriminalista Huldar upadl na policejním oddělení v nemilost, vyčítá se mu, že nezvládl jiný případ. Jelikož už na stanici nešéfuje, většina někdejších podřízených se ho straní. V troskách je i jeho vztah s psycholožkou Freyjou, přesto doufá, že se mu ho podaří zachránit, když ji do vyšetřování zapojí. Jenže s tím, jak celý případ i vrahův svět Huldara s Freyjou stále víc vtahuje, zjišťují, že nic neběží tak, jak si malovali, a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374662/cerna-dira-7ML-374662.jpg 4.4255

Freyja & Huldar 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Metafora

Sogið, 2015

Kniha Černá díra

Johana
27. listopadu

Chytře napsaná, temná detektivka, která mne bavila. Jen bych se obešla bez sexuálních problémů detektiva a psycholožky - a bez toho, kterak drsný policista pořád pobrekává, že mrtvoly jsou ošklivé.

Misoso
11. listopadu

Táto kniha je druhým dielom Siguntádotirovej série. Osobne tieto knihy neobľubujem. Kniha je zameraná skôr na život Freyi a Huldara. Budem pokračavať v sérií, ale túto sériu beriem ako "oddychovú". Nuž ale za koniec musím autorku pochváliť bolo to komplikované. Písmom mi pripomínala Keplera, takže ak milujete Keplerovky, táto je presne pre vás. Prajem príjemný jesenný deň :D.

malpet
04. listopadu

Druhý díl detektivní série s Huldarem a Frejou. Vyposlechnuto opět jako audiokniha v báječném podání Kláry Cibulkové. Před dalším dílem si dám trochu oddych a přečtu si něco lehčího, zvlášť při tom depresivním počasí začátku listopadu, co panuje venku za oknem :-)

Metla
02. listopadu

Násilná smrt dítěte - hrůza, na kterou se normální člověk bojí jen pomyslet. Spisovatelé thrillerů se však nezaleknou prezentace krutosti nejhorších zločinů páchaných bytostmi, jejichž lidskost je přinejlepším pochybná. Proto mohou morbidní čtenáři s fascinovaným odporem sestupovat do temných hlubin duší psychopatů, odhalovat špinavá tajemství, děsit se následků, zkoumat příčiny.
Druhý Huldarův případ není tak zapeklitý jako v předchozí “DNA”, kdepak, je to “jen” klasika o pomstě podávané za studena, prošpikovaná více vrstvami k zamyšlení. Nechybí tradiční severské ingredience: ponurá atmosféra, sociální rovina, zase tady pomrkávají nějaké ty problémy s chlastem, nezůstaneme ušetřeni ani epizodek ze soukromí hlavních postav, jejich problémů a vztahů. Přesto jsem se většinu stránek nemusela do příběhu nutit, Yrsa Sigurðardóttir to se mnou docela umí. Sociální pracovnice Freya je mi sice stále poněkud ukradená, skoro mi začíná lézt na nervy, ovšem čím dál větší sympatie získává Huldar. Ač zasloužilý mistr Islandu v dělání kopanců v milostném životě, je především tak trochu drsoň vyčnívající z davu humanistů v civilizovaném světě, kde má každá zrůda svá práva, nárok na slušné zacházení a po nemnoha letech fešáckého kriminálu další příležitost k páchání zla. Zkřivit padouchovi (třeba i v sebeobraně) vlásek je spolehlivá cesta ke společenskému znemožnění a kariéře v troskách.
Čtvrtou hvězdu posichroval závěr: ukolébána iluzí, že horší už ten případ být nemůže, dostala jsem od autorky smutný, zdrcující polibek na rozloučenou. 75%

kamila5406

Hodně zajímavá detektivka za mě doporučuji

Lu89

V krátkosti, naprostá pecka! Pokud máte rádi autory jako je Chris Carter či Jo Nesba, tak Yrsu budete milovat. Drsné příběhy s mnoha zápletkami, o emocích, které se ve Vás budou střídat ani nemluvě ;-)

PetK

Mrazivá atmosféra Islandu, sympatická ústřední dvojice, zajímavé případy, slušně vystavěný příběh. Když to vezmu kolem a kolem, vlastně nic moc jiného od knížek tohoto žánru nechci. :-) A tak se moc těším na další díl. Oba první jsem poslouchala jako příjemně zpracované audio.

ennlady

Yrsa to prostě umí. Promyšlený a temný příběh, který začíná v minulosti a i v současnosti Vás vodí kolem dokola jako při hře na slepou bábu. Nové indicie, nová fakta a nakonec opět skvělý závěr. Toto je detektivka podle mého gusta!

Pohřbený život
Pohřbený život