Smrt paní Westawayové

Mladičká Hal v životě moc štěstí nepobrala – matka jí zemřela, jinou rodinu nemá a na živobytí si vydělává jako vykladačka tarotových karet. Když však dívka obdrží záhadný dopis, ve kterém jí zesnulá babička odkazuje nedozírný majetek včetně obřího panství kdesi uprostřed Anglie, rozhodne se využít svého nadání k manipulování lidmi a přesvědčit notáře i pozůstalé, že má na dědictví nárok. Co na tom, že tahle rodina možná vůbec není její......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423664/big_smrt-pani-westawayove-TFz-423664.jpg 4142
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Death of Mrs. Westaway, 2018

Kniha Smrt paní Westawayové

JancaKube

Podle mě je to zas jedna z těch povedenejsich knih. Začátek byl trochu pomalý ale pak se to rozjelo a musela jsem číst dal a dal. Rozuzlení mě překvapilo a líbilo se mi. Přesně tenhle typ knih mám ráda, rodinné tajemství vyplouvajici na povrch. Za mě super. Jo a celou dobu co jsem četla mi byla zima .

zuzana2599

Už dávno jsem tak rychle nepřečetla knihu, která je majitelkou takového množství stran. A také je to už dávno, co jsem si román vyhlédla a slíbila si, že si ho musím přečíst, tolik mě lákal. A v nočním stolku čekal také dlouho na přečtení. A za dva dny byl přečtený. Rychlovka.
Prvních sto stran mě až tak nenadchlo, ale pak mě příběh pohltil a doslova nepustil. Konec byl pak zcela neodložitelný, napětí se dalo krájet. Příběhy se starým rodinným tajemstvím mě vždy bavily a lákaly. Co se stane když zemře paní Westawayová ? Ponořte se i vy, milí přátelé, do tohoto temného rodinného dramatu s podmanivou atmosférou a jsem si jistá, že budete spokojeni. Skvělá knižní lahůdka !!

Zlatinka.Emilly

Ruth nezklamala. Napínavé, zamotané, rozuzleno na samém konci. Četla jsem zatím všechny její knížky a všechny super.

Danago

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Rodinné drama s velkým skrytým tajemstvím, které nám autorka odkrývá opravdu velmi pomalu. V rodině jsou zvláštní a složité vztahy. Vůbec jsem neočekávala, že to bude tak zamotané. Nic není tak jak jsem na počátku knížky očekávala. Děj je určitě pomalejší, ale téma je zajímavě a hodně propletené. Nic podstatného jsem neodhalila.
Líbil se mi jak se Hal v ději opírá o tarotové karty / i když čtenáři vysvětluje , jak jde hlavně o divadlo a intuici/ a vzpomínky na matku, pomáhá ji to ve složitých a žalostných situacích. Za mě 3,5*

iiiccc

Uznávám, že zápletka příliš nápaditá není a ještě před půlkou jsem měla poměrně jasnou představu o tom, jak to tam vlastně celé bylo. Naštěstí to nezměnilo nic na tom, že jsem si opravdu vychutnala všechnu tu vynikající omáčku kolem hlavní dějové linky. Celou knihou navíc prostupují tarotové karty a pro ty mám prostě slabost.

Ms.Floyd

Knížka měla trošku pomalejší první polovinu. Druhá byla určitě dynamičtější, avšak při rozplétání děje jsem se chvílemi maličko ztrácela. Každopádně příběh má fajn atmosféru i nápad.

knihomol1985

Dobře napsaná knížka která vtáhne do děje. Mohu jen doporučit, klidné a trochu napínavé čtení se zajímavým ,,detektivním,, dějem .-)

bupilla
03.11.2021

Po tejto knihe som siahla, keď som mala náladu na pomalý, pozvoľna plynúci temný príbeh a dobre som urobila - presne to som v knihe našla a čítalo sa mi to výborne.
Nechala som sa unášať príbehom, stránka za stránkou plynuli v pomalom tempe, ale zároveň som sa nevedela od príbehu odtrhnúť.
Atmosféra bola stále temnejšia, chladnejšia a to aj doslovne - priam som cítila ten chlad v starom obrovskom sídle aj v niektorých vzťahoch a mala som chuť sa poriadne zabaliť do deky a ani nevystrčiť nos z nášho útulného domu.
Bolo to tajomné, poriadne zamotané a na konci príbehu sa všetko vysvetlilo a zapadlo do seba ako dieliky puzzle.
Áno, je to príbeh v štýle Agathy Christie, aj keď nie až tak bravúrny :)
Staré sídla, tajomstvá, sychravé počasie - ako stvorené na čítanie v jeseni, mám to veľmi rada.
Pointu som vytušila, ale až do konca som si nebola celkom istá a bolo to fajn čítanie.
Niečo mi tu ale chýbalo, k žiadnej z postáv som si nedokázala vytvoriť blízky vzťah a k hlavnej hrdinke už vôbec nie.
Tiež by som trochu ubrala z výkladov tarotu - ale to je veľmi subjektívne, ja takéto veci proste nemám rada.
Preto uberám jednu hviezdičku, ale kniha určite stojí za prečítanie, keď na ňu budete mať tú správnu náladu :)