Purpurové řeky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V prostředí skal a ledovců jsou postupně nalezena tři zmučená těla – všechna ve stejné, zvláštní pozici. Rituální vraždy, nebo dílo šílence? Na druhém konci Francie dojde k nevysvětlitelné krádeži dvacet let staré školní kartotéky a podivnému vniknutí do místní hrobky. Vyšetřování vedou nezávisle na sobě dva policisté, maximálně rozdílní, ovšem jen zjevem. Jednotlivé střípky mozaiky do sebe postupně zapadají, napětí nejen neochabuje, ale stále narůstá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422161/big_purpurove-reky-QiI-422161.jpg 4.4379
Série:

Komisař Niémans 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Les rivières pourpres, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Purpurové řeky

haWranka
včera

Od začátku do konce spousta akce, nenudila jsem se ani na chvilku. Děj byl možná malinko překombinovaný, ale což, není to přece literatura faktu. A alespoň jsem neprokoukla vše. Detektivové byli oba sympaťáci takovým velmi zvláštním způsobem.

nadali
07. srpna

Kniha se čte velice dobře a rychle.
Jednu hvězdu ubírám za ten překombinovaný závěr.
Jinak nemám co vytknout, skvělá detektivka.


david5746
30. července

Z knihy jsem hodně na rozpacích a všeobecné nadšení prostě nemohu úplně sdílet. Kniha je poměrně čtivá, nahodí nám 2 linky zločinu a 2 netypické vyšetřovatele. Linky se ve finále propojí a kniha dojde radostně do finále. Potud v pohodě. Ovšem šílená překombinovanost celého příběhu, to pro mě prostě bylo moc. Postav hromada, ale můj vztah k nim byl buď žádný nebo negativní. Nedávno jsem v jednom komentáři četl něco ve smyslu, že by si dotyřný už chtěl přečíst detektivku, kde je vyšetřovatel normální, bez démonů alkoholu, drog či jiných, ženatý a platí si normálně pojištění. Na tuto knihu mi ten výrok totálně pasuje, vyšetřující partička je plná temnoty a všemožných traumat a všeho prostě moc škodí. A vztah k vyšetřovateli, který brutálně někoho zabije nebo si jen tak pro formu šlohne luxusní auto, si prostě nejsem sto nějak vybudovat.

SPOILER: Konec byl opravdu překvapivý, ale nevím, nevím, na všechny ty zápletky s nerozeznatelnými dvojčaty mám prostě svůj nevěřící názor... A celá šílená konspirace, trvající desítky let, no jestli mě autor netahal nějak moc za fusakli...

Film jsem kdysi viděl, ale absolutně ve mě nic nezanechal, kromě toho, že byl napínavej a hrál v něm Reno. Tak asi na to po letech pod dojmem knihy kouknu.

Terkishead
03. července

Znám a mám moc ráda film. Kniha je trochu jiná, ale to je v pořádku.

jana1976
01. června

Filmové zpracování miluji, ale kniha mě totálně dostala.... DOKONALOST!!!

jprst
26. května

Temný příběh od samého počátku, sice poněkud pomalejší rozjezd, ale brzy to dostane spád a rostoucí napětí, navíc doplněné temnou a mrazivou atmosférou a k tomu překvapivé rozuzlení. Prostě vydařený thriller, který měl všechno, co od takového příběhu očekávám.

harena
22. května

Parádní, svižné a chvilkami trochu drsnější čtení plné akce a také zápletka je patřičně zamotaná. Pakliže si myslíme, že už víme, tak nastane překvapivý zvrat a napětí nepolevuje až do strhujícího konce. Dva policisté, kteří vraždy vyšetřují, jsou opravdu tvrdí a drsní týpci, a při sebemenším náznaku stopy po ní opravdu bezohledně jdou. Autor ale nezapomněl ani na poetické popisy krajiny, zasněžených horských masivů i řeky. Prostě výborný thriller, film jsem neviděla, knize dávám pět hvězdiček a doporučuji.

Čmeláček
11. května

Vynikající, mrazivý thriller. Ale purpur nikde :))).

1