VendulaB VendulaB komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se čte dobře, ale v porovnání s jinými díly autorky (především Hotýlek) se mi zdál příběh slabší. Při četbě jsem pociťovala lehké zklamání, které zmizelo, jakmile se ke konci knihy b
vyjevil handicap hlavní postavy. Tato skutečnost změnila můj pohled na vyprávěný příběh a celou knihu značně pozvedla.

01.10.2020 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Jednoznačně typický Hartl. Pokud ho nemáte rádi, nebo čekáte něco jiného, budete zklamaní. Pokud jste jeho fanoušci, budete spokojení. Oceňuji především skvělé vcítění se do ženské duše.

28.11.2023 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Další skvělý kus ze série s Harry Holem. Zajímavý a napínavý případ, celá řada zvratů, nečekávaná a šokující úmrtí i přežití, pokračování vývoje v Harryho osobním životě. Čtenářský zážitek.

12.06.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

I když nejde o extra propracovaný a vypointovaný příběh, celá kniha je neuvěřitelně vtipná, chytrá a svěží, čte se rychle a snadno. Celu dobu jsem se u ní královsky bavila. Výborná oddechovka.

22.05.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Další příjemná detektivka, zajímavá zápletka, velmi čtivé, přitažlivé, přiměřeně napínavé. Kate s Tristanem jsou velmi sympatičtí a čtenář jim zkrátka musí přát úspěch. Vyhlížím další díl.

14.02.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Výborný další díl skvělé série. Jednoduchá, nekomplikovaná zápletka, velmi čtivé a dostatečně napínavé. Žádné překvapení a zvraty, ale prostě dostatečně dobrá detektivka.

25.10.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jde o čtenářsky příjemnou knihu, která má více než zajímavý konec, bohužel cesta k němu mi příliš napínavá nepřišla. Musela jsem se do četby trochu nutit, neustálé opilecké vzpomínání hlavní hrdinky Rachel mě moc nebavilo. Není to špatné čtení, ale rozhodně to není žádná bomba.

04.10.2022 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velmi povedená detektivka, napínavá, uvěřitelná, zajímavá zápletka i vyústění, detailně vykreslené jednotlivé osobnosti. Jen mi trochu chybělo bližší vysvětlení vztahu dvou hlavních záporných mužských postav. Příjemná série, která se stále zlepšuje.

04.10.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhý díl příjemné detektivní série. Stejně jako v díle prvním mi není hlavní hrdinka příliš sympatická, ale vše ostatní mi v knize sedí. Zajímavá zápletka, strhující tempo, příběh je dostatečně napínavý a nakonec je vše dobře vysvětleno. Od detektivky toho víc nechci.

03.10.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Na knize oceňuji, že čtenáře rychle vtáhne do děje, vyprávění je svižné, děj rychle pádí, je zde neustálé napětí. Na druhé straně je třeba přiznat, že děj je dost předvídatelný a plný klišé. Nicméně jako příjemná oddechovka je kniha naprosto dostačující.

14.09.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Naprosto úžasný detektivní román, který se v průběhu čtení čím dál víc mění na thriller. Kdyby byla tato kniha dort, byla by neuvěřitelně, sytá, hutná, plná a přitom lahodná. Popisy krajiny a dějin ostrova jsou výborné. Pro čtenáře kniha představuje vrcholné potěšení.

14.04.2021 5 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Výborná a velmi čtivá kniha. Za její nejzásadnější přínos nepovažuji popis a hodnocení života Kundery (vždy bude záležet na osobním nastavení čtenáře zda jde o popis reality nebo soubor zapšklých výčitek - za mě platí první možnost), ale detailní popis života v Československu 40. - 70. let. A právě tento aspekt knihy mě neuvěřitelně uhranul a oslovil.

19.10.2020 5 z 5

Obrovské zklamání - kniha, na kterou jsem se už dlouho chystala, s chutí ji otevřela a ... nuda, strašná nuda. Příběh rozvláčný, povrchní, do čtení jsem se musela hodně nutit. Nemůžu doporučit ani jako oddechovku.

18.07.2020 2 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Velmi příjemné pokračování dobré série. Příjemné, čtivé, napínavé, uvěřitelné. Velmi dobrá detektivka, těším se na další.

08.02.2023 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Výborný a čtivý historický román o Přemyslu I. Otakarovi, který se zkrátka nikdy nevzdal. Toto je přesně ten typ knihy, který Vondruškovi sedí - a jde skvělý způsob, jak trochu blíže poznat české dějiny.

04.10.2022 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Velmi dobrá česká detektivka, navíc zde jde o prvotinu autora. Na rozdíl od spousty českých detektivních pokusů kniha nepůsobí trapně, úsměvně a upachtěně, naopak je velmi realistická a živá. Je dostatečně napínavá, zápletka přitom není nesmyslně překombinovaná a celkově se kniha moc dobře čte.

01.08.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi dobrá a čtivá kniha - kronika 20. století vztažená na život jedné rodiny. Autorka je výborná vypravěčka, příběh je zajímavý a má spád. Jen konec mi přišel neúměrně pozitivní a ke zbytku knihy se mi vůbec nehodil. Všem doporučuji, i když Hotýlek je pro mě ještě o stupeň lepší.

31.08.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Výborná kniha - na malém prostoru zde jsou dokonale vylíčeny osudy mnoha členů jedné rodiny. Stačí pár řádků a čtenář má pocit, že každou postavu dobře zná. Osudy jsou zajímavé a přitom uvěřitelné. Kniha se čte krásně. Doporučuji.

18.07.2020 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Naprosto úžasný román - čtivý, rychle vtáhne do děje, i přes to, kdy byl napsaný, příběh rychle plyne. Všechny postavy jsou popsány neuvěřitelně živě, nikdo zde není černobílý. Od knihy jsem se nemohla odrhnout, a když už ano, na příběh jsem neustále myslela. Kniha postupně přináší celou řadu témat, milostný vztah Scarlett a Rhetta je jen jedním z nich. Je to mistrovské dílo.

07.11.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jedna z nejlepších detektivek/krimi románů, co jsem kdy četla. Má to všechno. Skvěle budované napětí, zápletku dostatečně složitou, aby čtenář vraha hned neodhalil, po objasnění však jasnou a logickou. Nesbo ve své nejlepší formě. Pokud mně některé z dřívějších dílů série přišly slabé, Sněhulák je odpovědí na to, proč je dnes Nesbo hvězdou milovníků detektivek.

02.11.2019 5 z 5