Veeria Veeria komentáře u knih

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Knihy od Cassandry jsou velmi čtivé a pyšní se originalitou a jedinečností. Byť se mi tato kniha velmi líbila, neodnesla jsem si ze čtení takový požitek jako u TMI. Pro fanoušky však přináší mnohá vysvětlení a je velmi příjemné setkat se opět s oblíbenými postavami jako je Magnus nebo Camille. A Kostelník, na toho bych málem zapomněla.:) Zkrátka, otevře tuto knihu a možná tu najdete nové imaginární přítele. Mé sympatie patří Jemovi, jen tak na okraj.:)

07.02.2016 4 z 5

Sempre – Navždy Sempre – Navždy J. M. Darhower

Jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem četla. Tolik nezapomenutelných okamžiků, tolik prožitků, tolik emocí.... Postavy tak rozdílné, ale ve své podstatě bojující o to samé - o své místo v životě. Tento příběh prožíváte spolu s nimi, cítíte jejich strach, bolest, odhodlání, lásku, nervozitu, radost, smutek, pocit vítězství. Neviditelným štítem ochraňujete vše a všechny. Každý zde má svoje místo. Stejně jako v životě. Tato kniha je jako život. Sempre!

26.01.2016 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Opět, stejně jako u prvního dílu, nádherná obálka a naprosto kvalitní překlad. A nyní k obsahu. Vidořád začíná tam, kde Kostičas skončil. Tudíž pokud nesedíte v rozjetém vlaku, je poněkud náročnější chytit jej. Pokud se Vám to však podaří, čeká Vás drsnější, rychlejší a plynulejší jízda. Smekám před autorkou, která má do sebemenšího detailu vše promyšlené. Vše se zdá tak zamotané, propletené, s mnoha uzlíky. A když si myslíte, že už jste na té správné cestě, vyhýbka Vás zase odsune jiným směrem a zažijete něco nového, překvapujícího. Na této cestě potkáte nové postavy, nové zvraty a ponoříte se hlouběji do příběhu. Paige tu vystrkuje růžky a jde si tvrdě za svým, což velmi oceňuji. Její touha věci změnit, mluvit a být viděna, věci velmi mění. Nebo ne?:) To si musíte přečíst. Není to kniha ryze odpočinková s jednoduchým dějem, na druhou stranu se Vám však dostane co největší čtenářské odměny. A Strážce....nelze si neoblíbit.:) Za mě plný počet hvězd a malá rada, nenechávejte si velkou proluku mezi Kostičasem a Vidořádem, protože pak se hůře zorientujete nejen v postavách, ale i v pointě.

18.01.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Pravdivý název.... tato kniha má na to stát se královnou ve vaší knihovně.:) Autorka vdechla život mnoha zajímavým charakterům, které si oblíbíte nebo ne. Stejně jako v životě, i v tomto světě vás dokáže nejedna osoba překvapit, až se nestačíte divit. A že těchto momentů zde zažiteje! Každá stránka vás nutí pokračovat dál a nikdy si nemůžete být jisti, jakým směrem se příběh posune. Nic není na první pohled takové, jak se zdá. Jak říká Mare - ,,Nikdy nepřestanu bojovat." Úpřímně jsem zvědavá na další díly a velice se těším!

05.01.2016 5 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Výjimečný příběh, který vás vtáhne během první stránky a nepustí až do konce. Autorka píše velmi čtivě a poutavě, až máte pocit, že jste součástí příběhu. Pro moji úplnou spokojenost bych však změnila osud, který autorka přidělila Poovi. I tak se však jedná o knihu, která vás chytne za srdce, postavami a jejich odvahou čelit nepřízni a bojovat.

03.01.2016 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Pokud si vás tato kniha najde, věřte mi, že vás vtáhne do svého příběhu a neskončíte se čtením, dokud nebudete na konci. Budete nadšeni, šokováni, překvapeni. Příběh k vám promluví, dotkne se vás. A víte proč? Protože je to kismet - viď, Dare (vysvětlení v knize ;) ).

28.11.2015 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

,,A láska začíná důvěrou a důvěra nemůže vzniknout, když si lidé myslí, že něco skrýváš."

14.11.2015 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

U všech hvězd a triumfů, miluji tuto knižní sérii! Při čtení člověk nemá pocit, že příběh čte - ale že jej prožívá. Zamiluje si hlavní postavy - je s nimi. Děkuji Marisso! Díky Tobě jsem objevila nový svět a úžasné postavy, které si nejde nezamilovat (ano, věřím, že i Levana má svůj fanklub :D ). A nyní, prosím, Winter, objev se hned na mém stole!!

11.11.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Úžasné, tajemné, napínavé, romantické.....miluji tuto knihu, ve všech směrech. Autorka má opravdu talent a jsem šťastná za její práci, za svět a postavy, které vytvořila a které si najdou místo v srdcích čtenářů. Děkuji za Vlka a Scarlet!♥

05.11.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

5 hvězd, bez diskuze a s čistým svědomím!:) Kniha mě doslova pohltila do sebe, což svědčí o nadání autorky a originalitě příběhu. Nemyslím jen originalitu příběhu, který, byť se opírá o známou pohádku, dokáže jasně promluvit sám za sebe; ale i postav, které jsou naprosto uvěřitelné a ožívají ve vaší mysli. Máte chuť smát se, křičet, bát se, být nervózní, uculovat se. To vše při této knize můžete prožít, protože vám může poskytnout opravdové potěšení ze čtení. Vřele doporučuji a zároveň děkuji nakladatelství Egmont za vydání.:)

31.10.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Po přečtení ukázky ještě před vydáním knihy jsem tušila, že se bude jednat o čtivou knihu. Nespletla jsem se. Tato knížka je jednou z těch, co vás vtáhnou do příběhu a musíte otáčet stranu za stránkou. Co musím vyzdvihnout, tak je myšlenka, se kterou si autorka pohrává. Z hlediska lidských vlastností tu není nouze o intriky, přátelství, důvěru. Důležitá je zde svoboda, za kterou hlavní hrdinka bojuje. Byla mi sympatická tím, jak si šla za svým, bojovala za své sny a i přes vše, co se jí stalo v minulosti, dokázala vnímat krásu kolem sebe. Z děje nebudu nic prozrazovat, řeknu ale to, že jsem zde našla nejen úsměvné pasáže, ale i ty, které dojaly i překvapily. Těším se na další díl.:)

22.09.2015 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Cam a jeho sušenky....♥ Knížka se dějově vrací k prvnímu dílu, nicméně je vyprávěna z pohledu Cama, takže je opravdu zajímavé sledovat jeho pocity a myšlenky k určitým situacím, které zažil s Avery. Navíc kniha obsahuje bonusy, které čtenářky jistě ocení a jsou takovou sladkou tečkou na konec. Určitě doporučuji!

22.03.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Chytne za srdce, vykouzlí Vám úsměv na rtech, ale zároveň budete mít v některých chvílích slzy v očích. Pasáže z písní skupiny The Avett Brothers na začátku každé kapitoly byly osvěžujícím prvkem a nedílnou součástí příběhu, mající plný význam. Poselství na Vás mluví skrze řádky a doslova se hlásí o slovo. Nemám co vytknout, vřele doporučuji.:)

12.03.2015 5 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Kniha, která Vás vtáhne do děje na delší dobu. Jedná se opravdu o obsahově bohaté dílo, kde se autor doslova mazlí s každým slůvkem, má obrovskou slovní zásobu a fantazii....vše je protkáno myšlenkami, které nutí k zamyšlení. V pozadí hraje láska a osud, na nichž je vše postaveno. Veškeré postavy či děje jsou dokonale vykreslené a popsané na více stranách, což mnohdy může vyvolat dojem přesycenosti, nicméně v konečné fázi všechno do sebe krásně zapadne. Myslím, že v tomto případě se jedná o čtenářský zážitek, který odmění Váš čas. Kvalitně odvedená práce.

10.03.2015 4 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Kladně hodnotím především obálku knížky, která se opravdu povedla, a nápad s hrou, který byl originální. Na druhou stranu jsem však od knihy očekávala víc, nedokázala jsem se do příběhu pořádně ponořit.

21.02.2015 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

,,Svět se totiž nedělí na ty výjimečné a na ty obyčejné. Každý může být mimořádný. Pokud máš duši a svobodnou vůli, můžeš se stát čímkoli, dělat cokoli, zvolit si jakoukoliv cestu." Co napsat...ať napíšu k této knize cokoliv, nedokáže to vystihnout to, jak jsem se cítila během čtení, kdy jsem na jednu stranu toužila otáčet stránku za stránkou, ale na druhou jsem si každé stránky blížící se ke konci více vážila. Nechala jsem se zcela pohltit příběhem, který mě i po šesté dokázal vtáhnout do děje, prožívala jsem pocity spolu s hrdiny a dovolila jsem si vzpomínat na jejich začátky a vývoj během 6 knih. Je mi smutno z toho, že na nás nečekají další díly, nicméně, vše jednou končí a jednou začíná. U knih je dar, že byť příběh v určité fázi končí, v našich myslích si můžeme dotvářet příběh a být s našimi oblíbenci neustále ve spojení.V mém srdci tyto knihy právem mají a budou mít své místo....a za to děkuji nejen autorce, ale i vydavatelství a překladatelce, díky kterým si můžeme tato skvostná díla přečíst i v rodném jazyce. TMI je úžasným dobrodružstvím, cestou, na které každý najde svoje oblíbence a po jejich boku zažije nepoznané.

03.02.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Pro milovníky trilogie Divergence bude tato kniha pomyslnou poslední skládačkou, která zapadne do světa vytvořeného autorkou.... :) Z mého pohledu bylo zajímavé podívat se do minulosti Čtyřky, nicméně myslím, že děj vyprávěný z pohledu Tris v prvním díle byl čtivý více...to ovšem nemění nic na faktu, že je pro mne Čtyřka jedním z nejoblíbenějších literárních postav.:)

28.01.2015 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Láska na první pohled! :) Příběh ukazující skutečnost, že osud naše cesty změní, ani nemrkneme...Nic není jisté. Myslíme si, že máme přátele, jsme oblíbení, ale jakmile se dostaneme až na dno, zjistíme, že pravda může být jiná. Davy se z pomyslného vrcholu dostala až na dno. Vše, v co věřila, se rozplynulo jako dým. Jediné, co ji zbylo, byla víra v sebe sama. V to, jaká je, že není taková, jakou ji vidí a považují ostatní. Musela se postavit strachu čelem a bojovat. Nebudu mnoho prozrazovat z příběhu, nicméně, klec a Rajská hora vyzdvihla příběh do výšin. Za mě kniha Nevítaní je vítaným skvostem a rozhodně doporučuji všem, kteří chtějí být pohlceni do děje a být jeho součástí.:)

24.01.2015 5 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

,,Musíme nejdřív prožít zlý sen, abychom si zasloužili zázrak." Krásná věta z této knihy, která tak nějak prolíná celým příběhem. Velký palec nahoru dávám obálce, která se opravdu povedla, dodává pocit tajemna...K příběhu. Čekala jsem, že se děj bude ubírat trochu jiným směrem. Někdy jsem měla pocit, že události nabraly rychlé tempo, což byla škoda. Romantická linka brnkala silně do strun. Místy jsem kroutila hlavou nad chováním hlavní hrdinky Niny. Koho jsem si však oblíbila, byl Jared, který jako hlavní mužská postava splňuje všechny kritéria vysněného přítele, a také jeho sestru Claire, která klame tělem. Celkově tuto knihu hodnotím kladně, byť se plně nestrefila do mých představ.:)

17.01.2015 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Romantika s velkým R! City schované v gestech, slovech, chování....Cameron naplňuje sny o dokonalém princi....dokonalém nejen vzhledově, ale především vnitřními krásami, které nejsou na první pohled patrné, ale vyplavou na povrch v nečekaných situacích.....Scény s vajíčky a želvou dokreslovaly nevyřčené... Avery byla velmi příjemná, sžila jsem se s jejími pocity a jsem ráda, že dospěla k rozhodnutím, které vykonala...Co dodat, vřele doporučuji.:)

02.01.2015 4 z 5