Nevítaní

Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš. Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom – jejich DNA obsahuje vraždicí gen. Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost. Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí – co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222935/nevitani-222935.jpg 4.2339

Nevítaní (1.)

Uninvited (2014)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

ivana7523

Knížka se mi dostala do rukou víceméně náhodou a pak už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvělý námět a velmi sympatické postavy.

Barik05

Super, určitě přečtěte❤

Lucik100

Úžasný námět, ve kterém můžeme vidět velký sestup z vrcholu až na dno společnosti.

dom.ini
31.10.2017

I když to není žánr, který bych běžně četla, tak se mi to opravdu moc líbilo! Námět byl opravdu zajímavý a hodný zamyšlení, postavy sympatické. Jenom škoda, že je příběh rozdělený na více dílů, já mám tak nějak radši když je příběh kompletní v jedné knize. Tak mi hold nezbývá než se hned vrhnout na další díl, ať už vím jak to s nimi dopadne.

Kristy21
20.10.2017

Od prvního řádku jsem věděla, že jsem v knihovně sáhla po správné knize. Od počátku napínavý děj, pokaždé nějaká zápletka, o které jsem netušila, jak dopadne. A tak to má být!
Zajímalo mě, jak to s Davy dopadne a jakmile jsem knihu dočetla, musela jsem ihned začít číst díl 2.

kacka29
19.09.2017

Velmi se mi líbil originální nápad s vraždícím genem. Co v nás vyvolává násilí? Může to být předem určeno nebo je to na rozhodnutí každého z nás? Dají se přirozené pudy potlačit? A jak moc nás ovlivňuje to, co si o nás myslí ostatní?

Lokina
02.09.2017

Na knihu jsme náhodou narazila v knihovně a upoutala mě lákavá anotace. Příběh byl jednoduchý, ale chytlavý. Hlavní hrdinka se mi zdála někdy protivná a naladová. Ale v takové situaci v jaké se ocitla ona, to bych i chápala. Vedla šťastný a plnohodnotný život a nejednou bum a všechno se zhroutí, jako domeček z karet. Přátelé, rodina i blízcí z okolí na vás najednou nahlíží jako na časovou bombu, která v nestřežený okamžik může způsobit tragédii. Za mě je to prima čtení, které určitě neurazí ;-)

KaileyBlot
23.07.2017

Tohle bylo takové jednoduché, nic moc složitého, jen prostě tak na proložení. Líbilo se mi to, ale že bych se od toho nemohla odtrhnout to se říct nedá.

miska98
17.07.2017

Nebylo to špatné, svět byl přestavený dobře, hlavní hrdinka také. Nápad byl za mne neotřelý a v rámci možností poměrně originální. Problém jsem měla pouze s celkovou... jednoduchostí příběhu - šlo zde pouze o Davy, vedlejší postavy dostaly zoufale málo prostoru. Plusové body si u mě kniha ovšem získala vsunutými články / rozhovory / nařízeními atd. - i když ani ty nedokázaly Davyin svět rozšířit. Škoda, potenciál v tom byl.

Romžiry
10.07.2017

Správná oddechovka. Pěkné, čtivé :-)

Bleskovýčtenář
12.06.2017

Nevítaní mi připomínalo knihu Delirium. A to hodně, ze začátku. Později se pocit pomalu ztrácel, ale nezmizel úplně. Kniha má opravdu zajímavý námět, ale nezaujala mě tak, abych se pouštěla do dalšího dílu. Víc se mi od autorky líbila Drakie. A kdybych měla posoudit, zda byla lepší kniha Nevítaní, nebo Delirium, dala bych svůj hlas rozhodně Deliriu. Pro ty, kdo Delirium nečetli, doporučuji.

kokobela
15.05.2017

Tahle knížka je dokonalá! Hned jsem se do Seana a Davy zamilovala. Tahle knížka je pro mě top od autorky a hned se chci vrhnout na další díl.

Anysa
02.05.2017

Úžasná knížka. Přečteno jedním dechem.

Terka18
22.04.2017

Velmi dobrý nápad, která autorka měla. Zajímavý příběh, Seana jsem si hned oblíbila. Trocha toho napětí a ochrany ostatních.

Brunnetka
08.03.2017

Díky téhle knížce jsem zjistila, jak jsem měkká

Sabka123
17.01.2017

Velmi dobré téma na napsání knížky. Můžete se nad tím zamyslet a pouvažovat, jestli se tohle vůbec může stát, jestli je to možné nebo jestli nás může něco podobného potkat. Velice čtivá knížka, poutavý příběh, knížka přečtená za chvíli. Davy mi bylo strašně líto, že měla takový osud. Ale ještě horší bylo, že ji zavrhli její přátelé, její přítel a její rodina ji zrovna moc nepodporovala. Moc se těším na další díl, jsem zvědavá, jak to s Davy dopadne :-)) Mimochodem, od spisovatelky jsem četla ještě Drakii a potvrdilo se, že její knížky se čtou prostě samy :-)

Deni136
28.12.2016

Ten námět je úplně skvělý! Jestliže vám řeknou, že budete vrah, prostě jím budete a je úplně jedno, jak se chováte, všechno je špatně. Od začátku do konce jsem si příběh užívala, opravdu mě nenechal spát. Taky mě donutil přemýšlet. Je opravdu něco takového možné? Co kdyby ano? Jak bych reagovala? Odpovědi zatím nemám, ale opět jsem byla vtažena do příběhu, jako kdybych ho prožívala já sama. Jsem moc ráda, že mi Nevítané Ježíšek přinesl :)

KateChatt
25.12.2016

Kniha je dobrá, co se týče budouctnosti, tak i reálná. Ale vadilo mi, že se tam moc neprojevila většina postav. Nedělali nic, co by mě přimělo, abych je měla ráda nebo je nenáviděla.

Sidonie.j
12.12.2016

Přečteno jedním dechem, tuhle knížku řadím mezi ty, které nemůžu číst před spaním, protože pak jdu spát v pět ráno, když knížku dočtu :-) Už se těším na druhý díl :-)

Akemi4
12.12.2016

Začátek mě zoufale nudil, ale pak se příběh rozjel a není to vůbec špatné. Jsem zvědavá na pokračování.

tesi89
02.11.2016

Přečteno jedním dechem, možná jsem ovlivněná, protože tohle téma mám ráda, ale nemůžu jinak než doporučit a rovnou přejít k druhému dílu. Ještě bych ráda vyzdvihnula tu reálnost knihy, je to jedna z mála antiutopických knih, kde si člověk říká, že tohle by se opravdu mohlo stát. Za mě rozhodně ano!

Beerushka
11.10.2016

Super knížka

naty6857
03.10.2016

Moc jsem nevěřila, že se mi bude tahle knížka líbit. Je to ale jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nemohla jsem jí odložit a četla do 2 do rána. Už mám v městské knihovně rezervovaný druhý díl.

FlakeWhite
20.09.2016

Rozhodně hodně zajímavá knížka. Líbila se mi i rozmanitost postav.

736katka13
27.08.2016

Super knížka!!!

Barbra06
26.08.2016

Jednoduše super! Velké plus za originalitu a postavy. Těším se na pokračování.

Antoaneta
18.07.2016

Pěkná kniha,čtivá ,zajímavé téma vcelku dobře zpracované.Určitě si přečtu i pokračování.

Baraliska
27.06.2016

!!!PŘEKRÁSNÁ KNÍŽKA!!!

DorianPavus
21.06.2016

Líbí se mi prostředí knihy, zápletka také dobrá, jen postavy mi přišly běžné. Každopádně si ráda přečtu i další díl.

Booklover1998
15.06.2016

Po dloouhé době jsem konečně přečetla knížku, která mě chytla a už nepustila. Velmi originální děj. Určitě si přečtu i druhý díl. Doporučuji. :D

napětí útěk antiutopie

Sophie Jordan