Veeria Veeria komentáře u knih

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tuto sérii jsem si zamilovala již od prvního dílu - tato láska trvá a bude trvat. Tím jsem si jistá. Nemám slov. Pro mne tyto knihy mají vše a ještě něco víc. Jsem vděčná autorce za postavy, kterým vdechla život. Dimko a Adrian. Dva muži, které bych chtěla mít v realitě. A to vystihuje vše. :) Mít za přátele nejen je, ale i Rose a Lissu....to by bylo panečku dobrodružství. To se mi sice nesplní, ale právě díky knihám s nimi můžu být. A to je to nejkrásnější - být a žít spolu s postavami. Pozvěte si je do svého života i vy :)

07.09.2016 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Zvláštní příběh. Opravdu zvláštní. Ono na každého tato kniha zapůsobí asi jinak. Vyzdvihnout musím čtivost a postavy. Jinak mám však pocit, že jsem se s ní úplně neztotožnila. Ale nevadí...:)

24.08.2016 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila a rozhodně nezklamala. Nádherný příběh prosycený pestrobarevnou škálou emocí. Za mě jedna z nejkrásnějších knih, kterou si budu hýčkat. Sarah je královnou psaného slova.

18.08.2016 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Miluji. Jedno slovo - tisíc emocí.:)

09.08.2016 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Opět krásné počteníčko, dle mého soudu napínavější a drsnější. Ocenit musím progres příběhu, dle mého nečekaný. Autorka skvěle vylíčila povahu Strigojů. Nové postavy hýbou opět dějem a já jsem šťastná, že jsem tyto knihy objevila a mé čtenářské srdce jásá. Některé scény mě dojaly k slzám.

28.07.2016 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Je to úsměvné....přečtu si vždy díl a říkám si - ,,to bylo tak úžasné, stává se mým nejmilejším."...A pak vezmu do ruky další a ten ještě předčí ten předešlý. ,,Jak je to možné?", ptám se sama sebe. Jistě je to dar autorky, která má neskutečný talent v psaném slovu. Vše vykresluje tak detailně, až se přistihnu, že nevnímám naprosto nic, co se děje kolem mě, ale naopak, jsem naplno pohlcena do příběhu. Tleskám nad vývojem příběhu, pořád se objevuje něco nového. Nové postavy jsou tím správným kořením, které vytváří z celé této série neskutečnou delikatesu. Jenom když si vezmu Dimitrije, Christiana a Adriana - zbožňuji je. Každý je tak jiný, ale získali si mé čtenářské srdce. Budete se smát, budete mít slzy v očích. Ani nevíte, jak jsem šťastná, že jsem se k těmto knihám dostala.

21.07.2016 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Dimko, Dimko, Dimko....jedna z nejúžasnějších mužských postav, se kterými jsem doposud měla čest....celkově jsem si oblíbila i ostatní mužské - Adrian, Christian....každý je osobitý svým svérázným způsobem a to mě hodně baví.:) Tento díl byl lepší jak první a cítím, že tato kniha bude na žebříčku mých nej nej. Filmové zpracování by si tento příběh rozhodně zasloužil, úplně jej vidím před očima.:) No, naděje umírá poslední. Za mě palec nahoru a vřele doporučuji všem!!

09.07.2016 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Na tuto sérii jsem si již delší dobu brousila zoubky. A nutno uznat, že jsem si čtení prvního dílu užila. Jedná se o odpočinkové čtení, což mi přišlo vhod. Upírskou tématiku mám ráda a celkově se mi příběh velmi líbil. Již chápu, proč má tolik čtenářek slabost pro Dimitrije. :) Scény mezi ním a Rose pro mne byly velice osvěžující a milé. Ještě že se s nimi mohu setkat v dalších dílech. Těším se, těším.:)

04.07.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná obálka zahalující krásný, silný příběh dvou žen bojujících o to, na čem jim nejvíce záleží.

Sophie si mě získala svojí odhodlaností, vírou a láskou ke svému manželovi, která je opravdu dechberoucí.

Při čtení jsem se přenesla do děje a sledovala všechny hrůzy, které ji potkaly. Nejen ji.

Jsou zde dva příběhy, které se prolínají a vše do sebe na konci zapadne. Další důležité postavy, Liv i Paul, mi byli rovněž sympatičtí a jejich příběh mě rovněž dojímal.

Jojo píše knihy, které vám něco předají. Jak jsem si pak s chutí vychutnala jídlo a pocítila vděčnost.

Mám v hlavě tolik myšlenek, ale těžce se mi hledají slova, která by vyjádřila výjimečnost této knihy. Tudíž, pokud si vás tato kniha najde - dejte jí šanci. Zanechá ve vás mnoho.

Držím palce, aby došlo ke zfilmování.

02.07.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Šťavnaté počteníčko!! Zbožňuji tuto autorku. Výjimečné postavy, putování různými krajinami a obrovský ranec lidských vlastností, které se projeví všelijak. Nic není jisté. A to napětí, které mnohdy vzrůstá a nabývá na intenzitě, je tím správným kořením, které okořeňuje čtenářský zážitek.

Jsem velmi vděčná CooBoo za vydávání v češtině, rovněž musím vyzdvihnout i kvalitní práci paní překladatelky.

K příběhu. Třetí díl je odlišný v tom, že naše hlavní trojka není pohromadě, což mi trochu chybělo. Nicméně, nové postavy tento ,,defect" plně vynahrazují. Každá postava zde má svoje místo. Každá více či méně tahá za nitky, které roztáčí ruletu intrik, lží, pomsty, neočekávaných událostí. A to mě baví! Baví mě rovněž sledovat ty krásné vlastnosti lidí - zrod přátelství, obětování se ve jménu lásky, citu. Uvědomíte si, že všichni s sebou nosíme břemena minulosti a je důležité přijmout je, vyrovnat se s nimi.

Prolíná se zde přítomnost s minulostí, tudíž nahlídneme pod pokličku toho, co se dělo před Skleněným trůnem.

Chaol je i nadále mezi mými TOP postavami, nutno však podotknout, že i Dorian, Jeřáb a Aedion si zasluhují moji pozornost a jsem velmi zvědavá, jak se jejich cesty vyvinou.

Zvláštní poděkování patří Sorsche. Sorscha mi ukázala odhodlanost a víru v lepší svět.

Děkuji.

25.06.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo, zamilovala jsem si tvorbu JOJO. :) Opět se mi potvrdilo, že postavy od této autorky si zkrátka zamilujete. Dýcháte s nimi, prožíváte s nimi jejich radosti a strasti, doslova skandujete jejich jména, aby nalezli štěstí. Život není pouze růžový, každý prožívá své strachy, bojuje a překonává překážky, které se na jeho cestě objeví.

Nejinak je tomu v tomto příběhu, který sleduje život Jess a jejich dětí, ale i Eda, jejichž životní cesty se protnou a společně prožívají řadu událostí.

Během čtení jsem obdivovala urputnost a vytrvalost, s kterou se Jess potýkala, aby její děti byly šťastné. Vše navíc bylo umocněno i vyprávěním z jejich pohledu a Eda, tudíž můžeme na příběh pohlížet z více úhlů (a to je dobře!).

Je tu krásně vidět, že rodina a čas strávený s nimi je to nejvíc, co může být. A je vcelku jedno, jestli žijete v přepychovém domě nebo zda máte otřesnou výzdobu. Vše je skryto uvnitř, vše je o vztazích. Řeší se zde i otázka finanční - je vše opravdu jenom o penězích? A pokud ano, skutečně člověka udělají šťastnými?

Autorka do příběhu zahrnula mnoho myšlenek, které si odnáším. Obdivuji na ní, že každou knihou čtenáře pohladí. Dodá mu pocit, že dobré věci se mohou dít a že každá událost v našem životě nutně nemusí přinést to špatné, ale i to dobré. Že i když mnohdy spadneme až na dno, najdeme v sobě sílu zvednout se a jít dál. Nebo se objeví někdo, kdo nám tuto sílu pomůže nalézt. Skrze řádky dostáváme vodítka k tomu, abychom udělali maximum pro úspěch (jako její postavy).

Ráda bych ocitovala myšlenky, který mne velmi zaujaly:
,, Všichni děláme chyby. Jdi a přijmi svůj trest, pak se vrať a začni od začátku."
,,Někdy se prostě nesmíte vzdávat."

Nechte se zlákat tímto příběhem a věřím, že si odnesete mnoho. :)

(Vyzdvihnout musím i nádhernou obálku. A poděkovat za české vydání.:) )

14.06.2016 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Jednohubka. Během 2 dní dočteno a já pociťuji smutek, že kniha není nekonečná (tak jako u všech nádherných titulů, které se dotknou mého srdce). Ještě nyní pluji na obláčku blaženosti a usmívám se. Nad tím, jaká láska může být. Nad tím, jak nám knihy dávají naději, že se city přenesou do reality. A za to jsem autorce velmi vděčná. Philip a Marianne jsou skvělé postavy. Tajila jsem dech, smála jsem se, snila. Ano, tato kniha je snová. Pohladí vás. To mi věřte.:)

10.06.2016 5 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Pro mne nádherný příběh o lásce trochu jinak, o osudném setkání a proměnách. Jsem velmi ráda, že se tato kniha dostala do mého života. Plný počet a doporučuji.
PS: Soundtrack ze stejnojmenného filmu je pohlazením po duši!

23.05.2016 5 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Noah a Mara. Příběh. Tajemno. Plný počet hvězd bez diskuze a doporučuji! Ne třeba více slov. :)

22.04.2016 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Jedna z nejkrásnějších knižních obálek. A ten příběh - WOW! Nechte se vtáhnout do tohoto příběhu. S každou další stránkou nebudete vědět, na čem jste a co je pravda a co ne.... vřele doporučuji! Mara a Noah - obdivuji je, fandím jim, zbožňuji je!

10.04.2016 5 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Krásně napsaná kniha, velmi čtivá. Travis a Gabby jsem si velmi oblíbila a věřím, že si najdou své příznivce.:) Jsem vděčná za správnou ,,volbu". (dvojsmysl :) )

28.03.2016 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

,, Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá."

Pro mě krásné čtení, při kterém má romantická duše tančila. Jamie a Landona jsem si zamilovala. Jsem vděčná autorovi za tak dojemné příběhy, které jsou tak lidské, až se výrazně přibližují realitě. Děkuji a doporučuji!

18.03.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Stojíte v cukrárně a máte před sebou širokou paletu dortíčků, zákusků, laskomin...a pohled vám spočine na sněhovou pusinku. Křehkou, nadýchanou. Která mezi ostatními kousky může ztratit přitažlivosti. Ale vy si ji vyberete a přinese vám požitek. A stejně je to s touto knihou. Tak křehké, nadýchané. Čtení pro mě bylo pohlazením po duši. Jsem vděčná autorce za pana Darcyho. Právem má místo v mnoha srdcích.

05.03.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tuto knihu bych přirovnala k bungee jumping - jakmile uděláte ten úplně první krok do neznáma, už není cesty zpět a vy zažíváte nepopsatelné pocity a nejrůznější škálu emocí. A po seskoku už budete jiní, budete na sebe hrdí, protože jste překonali sami sebe. Zde je to podobné. Protože s každou knihou nikdy nevíte, jak moc vás ovlivní, co vám předá a co si z ní odnesete. A to je na čtení obecně velmi krásné. To, že si každý najdeme ty svoje knihy, které si navždy budeme nosit v srdci.

,,Než jsem tě poznala" je pro mě osobně jednou z nich. A troufnu si říct, že je to nejkrásnější milostný příběh, co jsem doposud četla. Jsem vděčná za tento příběh, který pro nás vytvořila a respektuji způsob, jak se s ním vypořádala. Ano, tato kniha vás na 99% rozbrečí (množství kapesníčků mluví za vše). Ale po čtení ve vás zanechá stopu. Lou a Will, dva lidé, jejichž cesty se daly dohromady a jejichž láska je jistým způsobem nesmrtelná. A která ovlivní i vás, pokud si to budete přát.:)

22.02.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nádherná kniha nejen obalem, ale i obsahem. Ach, jak já jsem si čtení užila. Tato autorka je naprosto výjimečná a její tvorba je dechberoucí. Nepřestávám žasnout nad vším, co vymyslela a jaké myšlenky vdechla do slov a propojila vše jako tenkými pavučinkami do obrovské, zlaté pavučiny, která vás zachytí a nepustí. Této volby dle mého soudu nebudete litovat. Tento díl již nabírá na obrátkách a více a více tajemství se odkrývá pod rouškou napětí a gradace. Během této knihy jsem měla pocit, jako bych byla spolu s nimi a zažívala osten strachu, radosti či smutku. Celaena a Dorian se dotkli mého srdce a opravdu je mám ráda jako své přátele. A Chaol...toho mám obzvláště ráda. :) Jeden z literárních hrdinů, kterého by člověk chtěl mít v realitě. Někoho, kdo vás bude mít rád, bude vás podporovat a stát za vámi. Valčíková scéna mi vehnala úsměv na rty a místy jsem cítila vítr ve vlasech, jako kdybych tam byla já. Sarah, děkuji! A také těm, kteří se podílejí na tom, aby tyto knihy byly dostupné v češtině!

13.02.2016 5 z 5