Proměna Mary Dyerové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Věřila, že před svou minulostí dokáže utéct. Nedokáže. Věřila, že všechny její problémy jsou jen výplodem její mysli. Nejsou. Nevěřila, že po tom všem, čím si prošla, před ní kluk, kterého miluje, ještě něco tají. Mýlila se. Mara má velké problémy rozlišovat mezi skutečností a světem představ, nočních můr a bludů. Přesto se statečně pere se životem a věří, že může být ještě šťastná. Obává se i svých specifických schopností, díky kterým zřejmě zabila několik lidí. Ještě, že je jí stále po boku charismatický a akční Noah Shaw, na jehož pomoc Mara spoléhá. Temný, místy depresivní, hororově laděný román napíná čtenáře, aby si vybrali, zda se jedná o realitu, nebo pouhé Mařiny představy, či zda je nakonec vše možná úplně jinak....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164605/big_promena-mary-dyerove-be2-164605.PNG 4.3203
Série:

Mara Dyerová 2.


Žánr:
Romány, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Brio
Originální název:

The Evolution of Mara Dyer, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Proměna Mary Dyerové

E.vi.k
26.01.2021

Stejně jako první díl, perfektní. Tajemné, napínavé, nemohla jsem přestat číst. Jeden zvrat za druhým...

vinebitch
22.11.2020

Druhý díl přinesl jak odpovědi, tak i další otázky a upřímně mě donutil přečíst si i třetí díl, i když v angličtině. Pevně věřím, že to bude stát za to a už se nemůžu dočkat, jak to vlastně celé dopadne.


Denisa31
20.10.2020

Za mě dobře čtení. Ale nechápu, jak vydavatelství muže vydat jen dva díly a třetí, který je zásadní nepřeloží.

Maanna
28.04.2020

Druhý díl trilogie přináší víc otázek než odpovědí. Stále si udržuje temnou a napínavou atmosféru, hrdinka pořád není ten úplný klaďas, což je dobře. Zajímavým oživením jsou scény z Indie. Trochu mi ale vadilo, že velkou část děje byla Mara nacpaná do role vyděšené princezny, kterou chrání její dokonalý princ. A ještě horší je, že plno věcí tento princ řeší nekonečným přílivem tisícidolarovek - myslím, že je to často až na úkor příběhu: hrdinové se ocitnou před překážkou, která by stála za nějaké kreativní řešení, ale místo toho Noah vytáhne pár tisíc a je po problému, to byla trochu škoda.
Nakonec pak musím podotknout, že vydat z takto ucelené a propojené trilogie dva díly pokládám od nakladatelství za značně nefér (byť mi nedělá problém dočíst třetí díl v angličtině, ale vadí mi to v principu). Chápala bych tento přístup u volných sérií nebo u těch, které mají dílů mnohem více, ale nevydat poslední díl v podstatě trojdílné detektivky, to je něco jako trestný čin... Za což ale autorka ani kniha nemohou, takže 4 hvězdy pro knihu a mínus 4 pro nakladatelství...

Kristy78
22.04.2020

Napínavé čtení, které rychle ubíhalo. Opravdu jsem netušila, kdy se odehrává současný děj nebo další z nočních můr Mary. A vyústění? No, to bylo překvapení!

Katty59
06.03.2020

Po prvním díle jsem hned sáhla po druhém s tím, že jsem se nemohla dočkat pokračování a rozluštění celého příběhu. Ze začátku mě to chytlo, ale čím dál jsem byla, tim vic přibývalo záhad a podivných situací a já pořád čekala na nějaké rozuzlení nebo aspon vysvětlení nějaké záhady, az mě to trošku začalo nudit. Asi jsem od toho čekala něco víc, ale i tak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Možná se poohlédnu po třetím díle.

kkarmela
05.02.2020

Stejně tento jako první díl jsem doslova zhltla. Super.

MarryMikuskova
18.05.2019

Prvý diel tejto trilógie som dočítala len pred niekoľkými dňami a naozaj neviem, na čo som vlastne čakala. Kniha ma veľmi milo prekvapila. Až mi bolo chvíľu ľúto, že som ju nechala čakať na polici vyše dvoch rokov. Uhm, sorry. Druhý diel série ma vôbec nesklamal. Stále sa tam niečo dialo. Akože, naozaj stále. V jednej kapitole sa niečo udialo a v druhej zas niečo úplne iné. V žiadnom prípade som nedokázala predvídať, čo sa bude diať ďalej.

Kniha sa mi čítala ľahko, plynule. S prekladom som nemala žiadny problém. Len jedno slovné spojenie mi robilo problém - "ani keby". (Doktorka Kellsová čakala na moju odpoveď, ani keby som bola schopná povedať aj čosi iné ako len áno.) Neviem presne vysvetliť dôvod, ale to slovné spojenie mi liezlo na nervy. A ak som ho prečítala na jednej strane aj dva razy, išla som vyletieť z kože. :D Ale inak som nemala problém absolútne s ničím, čo sa prekladu týkalo.

Postavy sú rôznorodé, myslím, že mi žiadna nevadila. Samotnú Maru som si obľúbila už v prvom diely. Možno by to len miestami chcelo ubrať trochu naivity, ale inak som ju mala rada. Noah je skrátka zlatíčko. Len sem tam som sa pozastavila pri tom, ako všetko vie a to čo náhodou nie, rýchlo hneď zistí. Alebo, že peniaze hneď všetko vyriešia. Akože dobre, však chápem, že je prachatý a môže si to dovoliť. Ale to naozaj nikomu nikdy nepríde divné, že ho podpláca nejaký šestnásťročný chalan? (Dúfam, že má 16 - presne už neviem. :D )

S knihou som veľmi spokojná, len jedno mi je ľúto - že posledný diel trilógie už vydavateľstvo nevydalo. :(

1