Proměna Mary Dyerové

Věřila, že před svou minulostí dokáže utéct. Nedokáže. Věřila, že všechny její problémy jsou jen výplodem její mysli. Nejsou. Nevěřila, že po tom všem, čím si prošla, před ní kluk, kterého miluje, ještě něco tají. Mýlila se. Mara má velké problémy rozlišovat mezi skutečností a světem představ, nočních můr a bludů. Přesto se statečně pere se životem a věří, že může být ještě šťastná. Obává se i svých specifických schopností, díky kterým zřejmě zabila několik lidí. Ještě, že je jí stále po boku charismatický a akční Noah Shaw, na jehož pomoc Mara spoléhá. Temný, místy depresivní, hororově laděný román napíná čtenáře, aby si vybrali, zda se jedná o realitu, nebo pouhé Mařiny představy, či zda je nakonec vše možná úplně jinak....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164605/promena-mary-dyerove-be2-164605.PNG 4.3183

Mara Dyerová 2.

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Brio, Slovart (ČR)

The Evolution of Mara Dyer, 2012

Kniha Proměna Mary Dyerové

MarryMikuskova

Prvý diel tejto trilógie som dočítala len pred niekoľkými dňami a naozaj neviem, na čo som vlastne čakala. Kniha ma veľmi milo prekvapila. Až mi bolo chvíľu ľúto, že som ju nechala čakať na polici vyše dvoch rokov. Uhm, sorry. Druhý diel série ma vôbec nesklamal. Stále sa tam niečo dialo. Akože, naozaj stále. V jednej kapitole sa niečo udialo a v druhej zas niečo úplne iné. V žiadnom prípade som nedokázala predvídať, čo sa bude diať ďalej.

Kniha sa mi čítala ľahko, plynule. S prekladom som nemala žiadny problém. Len jedno slovné spojenie mi robilo problém - "ani keby". (Doktorka Kellsová čakala na moju odpoveď, ani keby som bola schopná povedať aj čosi iné ako len áno.) Neviem presne vysvetliť dôvod, ale to slovné spojenie mi liezlo na nervy. A ak som ho prečítala na jednej strane aj dva razy, išla som vyletieť z kože. :D Ale inak som nemala problém absolútne s ničím, čo sa prekladu týkalo.

Postavy sú rôznorodé, myslím, že mi žiadna nevadila. Samotnú Maru som si obľúbila už v prvom diely. Možno by to len miestami chcelo ubrať trochu naivity, ale inak som ju mala rada. Noah je skrátka zlatíčko. Len sem tam som sa pozastavila pri tom, ako všetko vie a to čo náhodou nie, rýchlo hneď zistí. Alebo, že peniaze hneď všetko vyriešia. Akože dobre, však chápem, že je prachatý a môže si to dovoliť. Ale to naozaj nikomu nikdy nepríde divné, že ho podpláca nejaký šestnásťročný chalan? (Dúfam, že má 16 - presne už neviem. :D )

S knihou som veľmi spokojná, len jedno mi je ľúto - že posledný diel trilógie už vydavateľstvo nevydalo. :(

Veronika33

Kniha sa mi páčila rovnako ako aj prvý diel, tento bol však trochu chaotickejšie napísaný. Dej trochu viazol, situácie sa opakovali, príbeh sa veľmi nevyvíjal. Napriek tomu je kniha pútavá. Jediné čo ma mrzí je, že kniha skončila totálne otvorene a ďalší diel pravdepodobne už preložený nebude. Škoda.

oblakaknih

První díl byl lepší. Přesto napínavé a bavilo mě to.

brijana
03.03.2018

Mrzí mě, že v čj nevyšel ťretí díl... po druhém pokračování mám v hlavě více otázek, než po tom prvním. Neuvěřitelný příběh!

kuntova.k
13.04.2017

Po přečtění jsem snad ještě více zmatená než před. Každopádně se rozhodně vrhnu na třetí díl (i když ho budu muset přelouskat se slovníkem) a doufám, že bude stát za to. Kniha je velice zajímavá a nelze se od ní jen tak odtrhnout. Občas byly i pasáže, u kterých jsem se doma pekelně bála. Celý děj prožívám jako bych byla Marou já sama. Opravdu krásně napsáno.

lucie2952
15.03.2017

Super kniha. Ale za ten konec bych vraždila, když není přeložen tŕetí díl

hellena1523
15.02.2017

Po prvním dílu jsem se těšila na pokračování a musím říct, že zůstávám nadšená. Je pravda, že pasáže z minulosti (Indie) na mě působily nepatrně rušivě, ale byly napsány velmi sugestivně (jako bych se ocitla na témže místě a cítila působení tamních podmínek podnebí na své vlastní tělo). Závěr opravdu překvapivý!!!

vedana
17.09.2016

Knihu jsem začala číst, jelikož jsem chtěla vědět, jak se příběh vyvine. Chvilkama jsem některé pasáže přeskakovala, byly docela zdlouhavý. Ke konci to začalo být trochu napínavější. Asi jsem od tohoto dílu očekávala více. Při čtení jsem se musela povznést nad věkem hlavních hrdinů a to, jak to všechno zvládli, beru to jako oddychovku.

nadpřirozené schopnosti ztráta paměti, amnézie

Kniha Proměna Mary Dyerové je v

Právě čtených2x