Prozření Mary Dyerové

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139553/big_mara-dyerova-prozreni-mary-dyerove-9a3-139553.jpeg 4.2332

Mara Dyerová 1.

Romány, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Brio

The Unbecoming of Mara Dyer, 2011

Kniha Prozření Mary Dyerové

TaNya_
25.04.2021

Až hororové! Chci se k tomu vrátit...

jinbr
12.04.2021

Musím říci, že jsem na konci nevěděla, co tedy opravdu byla realita a co fikce. Z tohoto pohledu to bylo opravdu výborně napsané. Ze začátku jsem měla možná trochu problém se do toho začíst, ale pak se to rozběhlo. Na konci jsem měla chuť se okamžitě vrhnout na další díl. Myslím, že je z toho dobře vidět, s čím musí bojovat pacienti s psychickými poruchami. Skoro bych se toho děsila...
Také musím podotknout, že mě štve, když se z nějaké série, která opravdu na sebe navazuje a nejsou to jen samostatné příběhy, kde se tu a tam objeví totožné osoby z jiných dílů, nepřeloží všechny díly. Vzhledem k hodnocení se mi nechce věřit, že by důvodem byly nízké prodeje. Také to nechápu. Možná bych jako autor chtěla trvat na tom, aby se přeložilo všechno, jinak bych se cítila vůči čtenáři provinile.

Ronnie37
04.01.2021

Super knížka, ale jako vždycky co mě naštve - nemůžu najít přeložený další díl. Tak buď předložte celou sérii, nebo nic.

vinebitch
19.11.2020

Dobrá knížka, je to rozhodně YA, ale ne tradiční. Je tam samozřejmě romantika - nebo něco na ten způsob, ale mnohem více mě zajímalo to, co se vlastně bude s Marou dít. Všechny postavy, snad kromě Anny a Aidena :), mi sedli a neskutečně mě zajímá co se bude dít v druhém dílu!

Lily-fairy
16.07.2020

Zajímavý příběh s neotřlou atmosférou, žádné průměrné ya.

Maanna
08.04.2020

Zde jsem v hodnocení proklatě subjektivní - jsem si vědoma spousty klišé (hlavně co se vztahů postav týče), občasných problémů s dynamikou vyprávění i toho, že po stránce práce s jazykem to žádné veledílo není, JENŽE něco na té knize mě strašně chytlo. Asi jde o nápad a celkovou atmosféru, kdy člověk neví, co je pravda a co ne. Dobrá je i hrdinka, která rozhodně není jen a pouze kladná a celkový temný podtón. Je pravda, že té romantické omáčky a středoškolského slepičince tam mohlo být méně (ostatně ona nakonec Mara do té školy zase tak moc nechodila...), ale tahle kniha mě před pár lety neskutečně chytla a kupodivu mě bavila i teď, kdy jsem se k ní vrátila.

kkarmela
05.02.2020

Pěkná kniha, hodně čtivá, zhltla jsem ji dost rychle a ujížděla pro další díl

marianna7090
29.08.2019

Ďalšia zo série kníh "prečo som sa k nim nedostala ako puberťačka". Dej mal nádej byť dobrý, ale autorkin štýl písania je čistá katastrofa. Už si ani nepamätám ako to skončilo. Ešte mám na poličke druhú časť ktorú naozaj neviem či budem čítať a to, že nepreložili aj tretiu časť to slovenčiny mi prvý krát naozaj neprekáža.