Prozření Mary Dyerové

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139553/mara-dyerova-prozreni-mary-dyerove-9a3-139553.jpeg 4.2306

Mara Dyerová 1.

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno · Brio

The Unbecoming of Mara Dyer · 2011

Kniha Prozření Mary Dyerové

marianna7090

Ďalšia zo série kníh "prečo som sa k nim nedostala ako puberťačka". Dej mal nádej byť dobrý, ale autorkin štýl písania je čistá katastrofa. Už si ani nepamätám ako to skončilo. Ešte mám na poličke druhú časť ktorú naozaj neviem či budem čítať a to, že nepreložili aj tretiu časť to slovenčiny mi prvý krát naozaj neprekáža.

Veronika33

Kniha má neskutočne bavila, dej krásne odsýpal vďaka kratším kapitolám. Príbeh bol bez hluchých miest a dostatočne pútavý. Posledných 50 strán ma zaskočilo ako sa dej začal vyvíjať a najmä paranormálna linka príbehu, trocha to vadilo. Uvidíme čo nám prinesie ďalší diel.

oblakaknih

Oblíbená kniha, super příběh. Čtivé, napínavé.

Shaki
14.11.2018

Rozhodně bych u tohoto díla rozšířila žánr i na thriller. Místy je kniha vážně dost napínavá. To, že čtenář chvílemi neví, co je skutečné, a co se Maře jen zdá, příběh krásně komplikuje.
Romantická linka je také plná emocí a zajímavých zvratů. Noah mě prostě baví.
Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat...

Apoška
25.06.2018

Trošku zmatený a nepřehledný děj. Jinak zajímavá zápletka.

Veronicess
11.04.2018

Uuuuu toto bola jazda. Kniha bola super, skvelo sa čítala a nedala sa odložiť. Zostala som pri nej prilepená do pol tretej ráno. Niekde v troch štvrtinách knihy som si objednala ďalšie dva diely :D To asi hovorí samo za seba. Bolo to mrazivé , dobrodružné čítanie a veľmi sa teším na pokračovanie.

A ta obálka je naprosto nádherná.

msjadepaton
10.03.2018

Dělalo mi trochu problém se do knihy začíst, i když kolem půlky se to zlepšilo a konec už jsem dočítala jedním dechem. Přesto nemůžu hodnotit nijak zvlášť vysoko, protože jsou ta pro a proti dost vyvážená.
Líbila se mi atmosféra a takový horrorový nádech. Chvílemi jsem si připadala, jako že se koukám na Supernatural. Ale bylo to dost přebité tou romantikou. Možná bych ocenila, kdyby se ten vztah zbytečně nekomplikoval klišé, která neměla s hlavní zápletkou nic společného, a byl by tam spíš jako třešnička na dortu. Prostě něco dalšího, co ty dvě postavy spojuje. Takhle muselo jít často zápletka stranou, aby mohla Mara řešit, jestli se s tím klukem má dát dohromady nebo nemá a proč je to špatný nápad.
V podstatě mám s touhle knihou podobný problém jako s Falešným polibkem. Myšlenka dobrá, ale příliš se tam řeší vztahová klišé a to ještě způsobem, který máte v každé druhé YA. Asi jsem prostě na tenhle žánr moc stará, což je mi líto, protože všechny tyhle knížky se tváří tak lákavě. A já si prostě nemůžu pomoct, abych neočekávala něco víc.
Na druhou stranu musím říct, že Michelle Hodkin se alespoň snažila. Opravdu jsem nečekala, že to bude tak temné, což bylo příjemné překvapení. Navíc mě tajemství ohledně obou hlavních hrdinů zajímá natolik, že si chci přečíst druhý díl.

Alena_S
19.01.2018

Celkem dobrý příběh. Hrdinky je mi líto - její psychózu zřejmě jen zčásti způsobilo trauma, spíš jde o stihomam z její stihomámy, která se mi zdá dost nelogická: sice pro dceru přestěhovala celou rodinu, aby jí bylo líp, a přitom jako by jen slídila po důkazech, že holka do té kazajky s dlouhým rukávem patří. Mrzí mě, že mi nedošlo dřív, že příběh má nadpřirozený prvek. Zbytečně jsem se většinu času bála, že se to zvrtne v nějaký cimrmanovský psycho konec typu "všechno byl jen sen" :D

ztráta paměti, amnézie smrt nadpřirozené schopnosti

Michelle Hodkin
americká