Prozření Mary Dyerové

Prozření Mary Dyerové https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139553/bmid_mara-dyerova-prozreni-mary-dyerove-9a3-139553.jpeg 4 340 65

Mara Dyerová série

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Brio

The Unbecoming of Mara Dyer , 2011

Christina Marie
31.07.2013 4 z 5

Kniha mě až nečekaně chytla, byla napínavá a místy až příjemně strašidelná, obzvláště během nočních můr z ústavu. Jen se občas trochu opakovala a nudila zdlouhavými školními scénami, To ale nebylo nic nevyřešitelného, uvědomuji si to spíše až teď, při čtení jsem si toho skoro nevšimla.

Lily96
25.07.2013 4 z 5

U téhle knížky se mi vůbec nelíbí obálka. Půjčila jsem si ji jen proto, že si ji chtěla přečíst i moje kamarádka, a tak jsem se podívala, o čem vlastně je. Svou obálkou by mě ale vůbec nezaujala...

Líbí se mi styl, jakým je knížka napsaná. Ze začátku vlastně vůbec nevíme, na čem jsme a jak to celé bylo, a postupně se teprve dovídáme jednotlivé události, zároveň jak Mara objevuje své "schopnosti" a zjišťuje, co se kolem ní vlastně děje, poznáváme i my, jaká vlastně je a okolnosti, které ji vedly až tam, kde je teď. Je třeba číst velmi pozorně, protože stačí, aby nám unikla nějaká maličkost, a nic už vlastně nedává smysl. Hranice toho, co se děje jen v hlavě Mary, co se jí zdá a co se stalo doopravdy, je velmi křehká a není jednoduché vždy odhalit, jak to vlastně bylo. To se mi na tom právě líbilo.

Děj je velmi poutavý. Vlastně se stále něco děje, takže knížku jsem přečetla jedním dechem. Na můj vkus byly některé pasáže až moc hororové, až mi naskočila husí kůže a nejednou jsem se při čtení ohlédla přes rameno. Nedoporučuju číst v noci! :-D

Kromě stylu, jakým byla napsaná, mě však knížka nedokázala ničím nijak zvlášť zaujmout, nijak nevyniká. Líblila se mi, není špatná, ale není to nic výjimečného.

Jedno mínus má u mě za otevřený konec, ale snad brzy vyjde pokračování a všechno se tam vyřeší...

lakme
09.07.2013 4 z 5

Trošku jsem pořád nechápala o čem přesně má tahle knížka pojednávat, ale jinak se četla dobře..:) jako oddechovka u moře posloužila dokonale..:)

Canney
05.07.2013 3 z 5

Tak tohle bylo nečekané. Ze začátku naprosto super, ale pak jsem se v tom zamotala a sama nevěděla co se Maře jen zdá a co je pro ni skutečnost. A když jsem se konečně rozmotala, tak už jsem nebyla schopna se začíst.

Cat-Ance
26.06.2013 5 z 5

Myslím ,že je to povedená knížka.Krátké kapitoly mě hodně potěšily a děj se netáhl ,ale plynul.
Těším se na další díl.

smrt ztráta paměti, amnézie pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené schopnosti

Michelle Hodkin
americká, 1982