Prozření Mary Dyerové

Prozření Mary Dyerové https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139553/bmid_mara-dyerova-prozreni-mary-dyerove-9a3-139553.jpeg 4 340 65

Mara Dyerová série

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Brio

The Unbecoming of Mara Dyer , 2011

AjinQa
18.07.2016 5 z 5

Jako první mě na této knize uchvátila obálka. Je naprosto dokonalá. Bohužel se říká, "nesuď knihu podle obalu", ale tady to neplatí. Krásny obal, krásný příběh.
Prozření Mary Dyerové mě uchvátil už od prvních stránek a já nemohla přestat číst. Knihu jsem přečetla za pár hodin. (Bohužel).
Myslím si, že velká pochvala patří i paní překladatelce, jejíž překlad se mi velmi líbil. Celou knihu to tak trochu "okořenilo".
Já jsem si zamilovala všechny postavy v této knize. Ať už Noaha, Maru, Jamieho, nebo Daniela. A musím uznat, každá holka by chtěla takového svého Noaha. On byl prostě perfektní.
Děj vůbec nepokulhával a myslím si, že tam nebyla ani jedna část u které bych se nudila.
Knihu vřele doporučuji, a dávám 5*. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Jen mě mrzí, že se nebude překládat třetí díl. Což je škoda. Ten je nejlepší. (Přečteno v AJ.)

Julia_pt
14.04.2016 5 z 5

Jestli hledáte knížku, která je čtivá, fascinující a naprosto napínavá, tak tohle je přesně to, co hledáte!! Úplně mě to do toho příběhu vtáhlo. Při některých situacích jsem dokonce zadržovala dech. Popravdě tam je i chvíle, kdy jsem se bála! (Bylo 12 hod. večer, když jsem to četla) Mně se to naprosto líbilo !!! Knížka se může hlásit k mým oblíbeným!!
DOPORUČUJI !!!!!!

Veeria
10.04.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knižních obálek. A ten příběh - WOW! Nechte se vtáhnout do tohoto příběhu. S každou další stránkou nebudete vědět, na čem jste a co je pravda a co ne.... vřele doporučuji! Mara a Noah - obdivuji je, fandím jim, zbožňuji je!

Káča Máča
16.03.2016 4 z 5

Celkem slušně zpracovaný příběh s temným fantasy nádechem. Bála jsem se, aby se nejednalo o klasiku "divná holka se zabouchne do nejhezčího kluka na škole", ale byla jsem příjemně překvapená. Asi sáhnu i po druhém dílu.

AnnieWerny
30.01.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala hlavně spojením žánrů a jelikož nejsem zrovna typ člověka, který se vyžívá v typických hororech a thrillerech, řekla jsem si, že tohle by mohla být jemná náhražka.

S Marou jakožto hrdinkou jsem soucítila celou knihu. Přesto mě občas její chování zaráželo. Osobně například postavu Noaha jsem si velmi oblíbila už jen z důvodu vyvážení, které autorka nasazovala při použití zaláskovaných scén a Noahovy zázračné schopnosti uzdravovat, jako téměř ostrý protiklad k Maře samotné. Přesto, že se tím vytvořilo jakési klišé já osobně jsem to v příběhu uvítala. Lépe jsem pak vše strávila. Ostatně děj byl sám o sobě na několika místech poměrně zmatený a celou knihu jsem si nesla spoustu otázek, které naštěstí byly na konci z většiny objasněny. Konec sám o sobě mi přišel velmi povedený přesto, že kniha končí rozseknutá.

Hodnocení vysoké, ale pochybuji, že se tato kniha zařadí mezi ty, které jsem schopna číst opakovaně. :)

Madluska
28.01.2016 3 z 5

Tak já vám nevím... Druhý díl jsem sháněla před Vánocemi pro ségru a jeho nedostupnost mě utvrdila v tom, že trilogie asi bude stát za to. Po přečtení prvního dílu mé naděje vzaly za své. Proč? (Pozor - následující text může vyzradit zápletku díla. :-))

1) Titulní (anti)hrdinka se chová nesnesitelně. Její teenagerský egocentrismus mě přiváděl k šílenství. A její emonálady jakbysmet. Ano, souvisí to asi s věkem... Jen já už jsem z toho naštěstí snad odrostla.

2) Je to totální slaďák. Podezřívám Michelle Hodkin, že si prostřednictvím knihy něco kompenzuje. Do výše zmíněné nesnesitelné Mary se zakouká ten a) nejhezčí, b) nejchytřejší, c) nejsilnější, d) nejbohatší, e) (doplňte si vlastně jakýkoliv superlativ) Noah, rozjede se mezi nimi to pravé jiskření (o kterém pojednává asi polovina knížky - jako vážně?!) a následně se ukáže, že pro sebe asi byli stvořeni, neb se dokonale doplňují... Přidejte ještě nějaké to "ale jó" - "ale né" a vnitřní konflikt rozpolcené Mary a máte uvařeno... Eh, to je moc.

3) Zajímavým prvkem jsou reminescence a halucinace psychicky narušeného člověka, který už nemůže věřit nikomu a ničemu (ze všeho nejmíň sám sobě) - škoda, že je autorka nevyužila víc, třeba epizodka s aligátory mě vyloženě nudila a naprosto jsem nepochopila její další smysl (vyjma toho, že někde se musely ukázat ty superschopnosti), podobně jako u výletů do kubánské čtvrti.

Takže ve výsledku docela zklamání. V útržcích vlastně dobré, jako celek ovšem nejednotné, místy přímo kýčovité, neuvěřitelné (a teď nemluvím o jistých specialitách Mary a Noaha). Před druhým dílem si nechám poreferovat od sestry, jestli má smysl se do něj pouštět... Třetí hvězdu přidávám za to, že se to aspoň dobře četlo.

MartinkaSku
04.10.2015 5 z 5

super Scifi byla jsem napnutá, až do konce,,,

Maica
10.08.2015 4 z 5

No... Četlo se mi moc hezky, odhlédnu-li od toho, že takhle by se podle mě šestnáctiletá dívka nechovala, a že to spíš než sci-fi byl romanťáček. Prázdnová četba - proč ne? Konec byl ale divný, zbytečně smrsknutý na pár stránek. Jsem zvědavá, co přinese Proměna.

Vianescee
29.06.2015 5 z 5

Úžasná zajímavá kniha. Děj mě zaujal a knihu jsem přímo hltala. Bylo to zas něco jiného, takže doporučuju.

Drahuska12
07.06.2015 5 z 5

Tak na tohle nemám ani slov asi o tom bude vypovídat že knihu jsem přečtla za 1 den! ? :o a to čtu pomalu ! moc se mi líbila a dávám plný počet bodů! :3 těším se až si přečtu 2 díl ! :)

Sušenka1556
07.06.2015 5 z 5

Kniha mě opravdu fascinovala... Nebyla v tom jediná chyba. Četla se jedním dechem. Co k tomu dodat? Nejlepší kniha!
A opravdu vždy jsem milovala ten poslední odstavec. Skoro vždy byl tragický a dokázal dokonale navnadit na další kapitolu! Opravdu s touto knihou se nenudíte!!

rockverun
04.06.2015 4 z 5

Hodně zvláštní kniha. Když jsem jí dočetla, tak jsem vlastně ani nedokázala říct jestli se mi líbila.. Ale moc mě zajímalo jak to bude pokračovat. Úplně nechápu přirovnávání ke Stmívání, ale toho už se asi nezbavíme. Se Stmíváním každopádně nemá nic společného. Za přečtení stojí.

red_marionette
21.04.2015 5 z 5

Síla.

Knižní špajz
21.04.2015 2 z 5

Kde je ta kniha, o které všichni tolik básní? Začátek dobrý, pak se stane pár fakt zajímavých věcí, než se to zvrtne. Najednou mi přišlo, že v ruce držím Stmívání a ne Maru Dyerovou... Proboha proč? Prostředek knihy tak vyplňuje romantika jako blázen. Nějaké to napětí se vrací až ke konci, kdy už jsem příběh stejně moc nevnímal...

Malvina
20.01.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila, příjemně se četla a dlouho jsem netušila, co se z toho vyklube. Zatím tomu moc nerozumim, ale vypadá to, že Mara bude na straně zla, což mě poněkud znepokojuje. Tak uvidíme. Konec konců je na světě asi potřeba i to zlo, jako Jing a Jang, smrt a život apod.

KleaM
17.01.2015 4 z 5

kniha má spád, nový neotřelý námět, dostala mě

Wahlker
10.01.2015 4 z 5

Bolo to zaujímavé hoci to malo aj svoje chyby. Inak sa to čítalo ľahko a malo to celkom dobre spracovaný námet.

Christie
03.12.2014 4 z 5

Knížka mě vážně překvapila. Nikdy jsem nečetla nic v podobném duchu. Trošku mi ze začátku vadil styl psaní a některé klišé prvky, které trošičku ubíraly na dojmu, ale přesto myslím, že jde o zcela jedinečnou knihu a vážně se těším, až přečtu celou triologii. (Snad brzy vyjde třetí díl v ČR!)
Za mě takové hodně silné čtyři hvězdičky. :)

linda9236
11.11.2014 5 z 5

Kniha je úžasná, zanedbatelné nedokonalosti už byly vyjmenovány. Jen jsme se chtěla zeptat, na začátku Jamie přece někomu vyhrožoval ebolou, ne? Asi vidí do budoucnosti...

terrih.dreamer
27.10.2014 3 z 5

Tato kniha mě v knihkupectví na první pohled upoutala svou krásnou obálkou. Když jsem se do ní pustila, zprvu jsem se nemohla moc začíst, ale zhruba po první třetině mě kniha chytla. Dlouhou dobu jsem hledala knížku na způsob 'Modrá je barva nočních děsů', nebo 'Bílá je barva kouzel' a musím říct, že tato kniha mé očekávání splnila.

Knížku jsem nemohla vyhnat z hlavy, ani ve chvílích, kdy jsem ji nečetla. Děj byl z počátku poněkud ohraný, ale autorčin způsob psaní a líčení situací mou pozornost vždy přilákal zpět.
Konečná zápletka mě poněkud zklamala a překvapila. Žádná knížka mě už dlouho takhle neoslovila, takže si myslím, že si zaslouží 3 z 5. Příští týden si jedu koupit druhý díl a nemohu se dočkat. :)

smrt ztráta paměti, amnézie pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené schopnosti

Michelle Hodkin
americká, 1982