Veeria Veeria komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha se pyšní vážně krásnou obálkou a nelze jí odepřít čtivost, nicméně příběh jako takový není dle mého názoru rozpracován do hloubky. Je to spíše takové dívčí čtení.

08.07.2017 3 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Jsem vděčná, že k nám doputovala další kráska ze světa lovců stínů, Paní půlnoci.

Musím pochválit nakladatelství za nápad s modrým orámováním stránek, dodává to příběhu punc mořské chladnosti a jedinečnosti!

Příběh jako takový nás seznámí s novými postavami, rovněž se však potkáme s našimi oblíbenci z předešlých dílů.... za což jsem byla velmi, velmi ráda.

Opět tu nechybí nějaká záhada, opět se dočkáme akčních scén, představí se nám zajímavé charaktery. Je tu nádherně ukázáno mnoho podob lásky.

Čtení jsem si užila, byť kvalit Nástrojů smrti v mých očích nedosáhla, proto 4 *.

29.06.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nádherná kniha. O lidech, pro lidi. O životě takovém, jaký je - někdy drsný a bolestivý, někdy prozářený radostí a štěstím. Jojo vdechla život postavám, kteří se vám zaryjí do srdce. Právem. Protože v knihách Jojo se najde každý z nás.

09.06.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Dle mého kvalit Měsíčních kronik tato kniha nedosahuje, leč i v tomto případě se jedná o velmi čtivý příběh, Marissa v sobě nezapře um a talent. Příběh sám o sobě zaujme především příznivce Alenky.

03.06.2017 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Krásná obálka, čtivost, kouzelné. Svět Caravalu vás oslní, svojí tajemnou stránkou a barvami.....Více než hlavní postavy jsem doslova hltala a vítala vedlejší, které, byť na krátkou chvíli, přinesly do příběhu svěží vítr a bylo radost je poznat. Ocenit musím i dopisy, které byly osvěžením pro příběh a celý nápad, na kterém autorka postavila děj knihy. Za mě palec nahoru.

26.05.2017 4 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Krásné putování světem Morojů, Dhampýrů, Strigojů,Alchymistů a Čarodějnic. Byla to jízda. Nezapomenu. Vrátím se. Navždy. Tyto knihy jsou darem!

17.05.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Kniha, která je vším, a ještě mnohem víc. Kniha, která si zaslouží všechny hvězdy vesmíru. Kniha, která je permanentkou do čtenářského ráje, kde budete chtít být navěky. Kniha, která je proměnlivá jako počasí, a přesto krásná ve všech podobách. Temná jako noc, Jasná jako slunce, Voňavá jako luční kvítí, Pestrobarevná jako malířova paleta, Rychleubíhající jako voda tekoucí mezi prsty, Láskyplná jako horoucí cit milujících. Tato kniha je dar, tato kniha je radost, tato kniha je literární šperk - třpytící se na každé stránce a propracovaný do sebemenšího detailu. Zažijete všechno...budete se smát, budete mít slzy na krajíčku, pocítíte strach a pocítíte něhu a lásku, která vás nadopuje a zahřeje. Sarah je kouzelnice a díky ní můžeme snít a tento sen žít. Nedokážu vyjádřit, co mi tato kniha dala....Vím jen, že vám ji vřele doporučuji!
Děkuji CooBoo za vydání a úžasné paní překladatelce Ivaně Svobodové - její překlad dodává knize tu správnou podobu!

29.04.2017 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Přesně díky těmto knihám miluji být čtenářkou. Díky Richelle za tento dechberoucí svět a postavy. Miluji je! Návykové počteníčko. Sexy, napínavé, svižné, akční, vtipné. Přesně typ knihy, u které chcete zůstat co nejdéle, a přesto hltáte stránku za stránkou. Adriana bych brala všema deseti i ve svém životě. A Sydney? Je odvážná, silná, milující. V mých očích hrdinka a bojovnice. Získali si mě.

09.04.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

S touto knihou jsme si do noty moc nesedly, ale i tak se jedná o zajímavý svět, který nejednoho čtenáře jistě osloví. Na mě z příběhu dýchala taková až ponurost.

21.03.2017 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tato knižní série zraje jako kvalitní víno. Každý další nový díl je sytější, lahodnější, opojnější.... chcete víc a víc a jste opití slovy. :) Sarah musí být z jiného světa, protože jinak si nemohu vysvětlit tu dokonalost.

15.03.2017 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Tuto knihu vnímám jako poděkování autorky čtenářům a čtenářkám :) Je nádherné, že pro nás Marissa napsala i tyto povídky, které odkrývají stěžejní momenty hlavních postav a rovněž zde najdeme i bonusy. Já jsem nadšená. Děkuji, Egmont! Děkuji, Marisso!

06.02.2017 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Richelle je moje srdcovka, tudíž jsem se nebála, že by se mi kniha nelíbila. A líbila se mi, moc! Je čtivá, poutavá a příběh je velice napínavý a místy překvapivý. Hlavní postavy mi přirostly k srdci, především Cedrik a Mira. :) Určitě doporučuji, byť u mě vítězí Vampýrská akademie a Pokrevní pouta. :)

03.02.2017 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Jsem nadšena. :) Pokračování prvního dílu je temnější, drsnější, akčnější.... S každou další stránkou nevíte, co si pro vás autorka připravila a to mě dost baví! Není zde nouze o překvapivé momenty, napětí... a opět ten konec! Těším se na pokračování. :)

24.01.2017 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Mohu vám s klidným svědomím říct, že s každým dílem se příběh vyvíjí nečekaným směrem, a nikdy nevíte, co s každou stránkou přijde. Miluji Richelle, miluji její postavy, miluji její svět. Její knihy mi přináší krásné okamžiky a odpočinek. Adrian Ivaškov mě nikdy neomrzí, je to literární mazlík :D

10.01.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Navždy v mém ♥.

05.12.2016 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Je to jako závislost. Chci víc a víc. Miluji duo Sydrian :)

01.11.2016 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

,,Vlastně jsem si naprosto jistá, že na celém světě není nikdo jiný jako Adrian Ivaškov." Jó Sydney, to jsme dvě! :D Achjo, ono už je asi trapné vychvalovat každý další díl, ale to jinak nejde. Dokonalá krása. Zážitek. Čtenářská euforie. :)

02.10.2016 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Kdo si zamiloval Adriana, bude nadšen. Kdo miluje tvorbu Richelle, bude nadšen. Kdo se nechce rozloučit s příběhy Morojů a Dhampýrů a Strigojů a Alchymistů - bude nadšen. Nové příběhy, nové otazníky, nové záhady.... Jsem nadšena. Díky za Adriana. Mé čtenářské srdce je naplněné. :) Věřte mi, tato kniha má co nabídnout. Ale co si budeme povídat - fanoušci této spisovatelky stejně ví své. :) These books are forever!!

23.09.2016 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Na tuto knihu mě navnadila krásně napsaná recenze od uživatelky ,,Aracely", za což jsem jí velmi vděčná! :) Myslím, že tento příběh osloví zejména ženy, které zatouží mít svého Archera ve svém životě - toho muže, pro kterého budete pouze a jen tou jedinou. I kdyby tento příběh měl 1000 stran, s chutí jej dočtu. Archer si mě získal. Stejně tak Bree. Dodají vám odvahu překonat strašáky z minulosti a ukážou vám pravou sílu lásky. Prostě nádhera. Budete se smát, budete mít mráz po zádech....bude vám smutno. Ale - ucítíte to. Všechny emoce okusíte. Při čtení. Skvostné. Děkuji za literární zážitek. Za český překlad. A krásnou obálku!

17.09.2016 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tuto sérii jsem si zamilovala již od prvního dílu - tato láska trvá a bude trvat. Tím jsem si jistá. Nemám slov. Pro mne tyto knihy mají vše a ještě něco víc. Jsem vděčná autorce za postavy, kterým vdechla život. Dimko a Adrian. Dva muži, které bych chtěla mít v realitě. A to vystihuje vše. :) Mít za přátele nejen je, ale i Rose a Lissu....to by bylo panečku dobrodružství. To se mi sice nesplní, ale právě díky knihám s nimi můžu být. A to je to nejkrásnější - být a žít spolu s postavami. Pozvěte si je do svého života i vy :)

07.09.2016 5 z 5