Veeria Veeria komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Milý čtenáři, milá čtenářko,

úvodem chci říct: přečti si tuto knihu. Růžový bonbónek s hořkosladkou náplní, který si vychutnáš a jehož chuť budeš cítit ještě dlouho po dočtení posledního slova. Je krásná zvnějšku, ale ještě krásnější zevnitř. Příběh tak živý, postavy tak reálné.

Tato kniha nemá dokonalé hrdiny. Neoplývají nadlidskými schopnostmi, ani nemají dokonalý život. Každá z postav si nese svoje bolesti, prohry, šrámy na duši. Každá bojuje ve svém životě a pere se se zkouškami osudu. Hlavní postavy se cítí ztraceni, což se přenese i na čtenáře. Ale právě v tom prožít každý nový den a udělat něco jinak, to považuji mnohdy za nadlidskou schopnost. V tom tkví dokonalost, přiznat své chyby, poučit se z nich a jít dál.

Naděje, síla, odhodlanost, přátelství, náklonnost, porozumění.

Kniha je prošpikovaná i dopisy a emaily, což ji dělá zajímavější (pokud to vůbec jde).

Prosím, zamiluj si Declana, Juliet i Reva. Zaslouží si být milováni svými čtenáři. :-)

Přeji krásné počtení a zážitek!

Veronika

PS: Prosím, vydejte i druhý díl!! More Than We Can Tell.

17.07.2019 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Tato knížka vás vtáhne... je to sladké i pikantní zároveň, je to svůdné i dívčí. Zamilovala jsem si Lucy i Joshuu. 5 hvězd patří jim.

30.06.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Je zde nádech Krásky a zvířete, ale tento příběh má v sobě daleko víc. Paralelní světy, netradiční hlavní postavy, čtivost, fascinující příběh. K tomu přidejte pěknou mapku Uhlíkova a střídání postav ve vyprávění příběhu.

Z postav si mě nejvíc získala Harper a Grey. Harper jako hlavní hrdinka má můj obdiv, líbila se mi její statečnost a proměna v silnou ženu.... Tato postava nám může být inspirací. Co jsem při čtení oceňovala, byl její vztah s Greyem, který pro mne byl silnější a zajímavější oproti Rhena. Mám pocit, že autorka dala Greyovi větší prostor a mohli jsme ho lépe poznat, jaký je, čím si prošel, čeho všeho se musel vzdát a jak byl oddaný a věrný. Děsivý Grey má své kouzlo a získal si mě. Vyprávění z jeho strany bylo pomyslnou třešničkou na dortu a věřím, že v druhém díle dostane ještě více prostoru :)

Brigid nám narýsovala možný scénář pokračování a já se těším, co bude dál.

14.06.2019 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tato kniha je všechno, úplně všechno! Děkuji, Maddy a Olly.

17.05.2019 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Nádherná obálka s ještě nádhernějším příběhem. Série Pekelné stroje s každým dílem ,,rostla a sílila". Díky 3. dílu jsem si postavy dokonale zamilovala (zejména Willa, ten si mě získal :) ). Cassandra má bezbřehou fantazii a jsem vděčná, že vytvořila tak úžasný fantasy svět, do kterého se znovu a znovu ráda vrátím. To, s jakým šarmem dopřála hlavním postavám to, co si zasloužili..... Tessa, Will a Jem. Myslím, že tak, jak to dopadlo....mělo to tak být. To, čeho všeho se vzdal Jem, jen, aby mohl žít.... vybral si cestu nelehkou....soucítím s ním. Ale na druhou stranu, byla jsem ráda, že i Will žil tak, jak si přál ve skrytu duše. A Tessa jednala a žila v souladu se svým srdcem. Krásné čtení. Oslavuje odvahu, lásku a přátelství. A to, že se zde opět objevuje můj milovaný čaroděj - dokonalá třešnička na čtenářském dortu. :D

03.05.2019 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Jako bych se opět setkala s přátely. :) První díl jsem četla už kdysi, pak dostaly přednost jiné knihy, ale myslím si, že jsem po pokračování sáhla ve správnou chvíli. Čtení tohoto dílu jsem si vskutku užila a opět jsem obdivovala pestrou paletu postav, a ten svět! Hodnotit styl psaní Cassandry je naprosto zbytečné, její knihy se čtou jedna báseň. Báseň. Ta uvedla každou kapitolku a to je opravdu boží. :) Líbí se mi, že je zde odkaz i na díla jiných autorů. K příběhu. Příběh si nasadí svou rychlost a jak nasednete do tohoto ,,princovského vlaku", už otáčíte stránku jednu za druhou. Hodnotit každou postavu by bylo na dlouho, ale ve zkratce mohu říct, že každá má něco do sebe a má své osobní kouzlo. Setkáváme se tu i s některými známými postavami z dřívějších dílů, za což jsem ráda (ano, mám slabost pro jednoho jistého čaroděje :D ). Tým Jem nebo tým Will? Je úsměvné, že u prvního dílu jsem měla radši Jema, ale tady Will exceluje. Můžu říct, že si mě získal a fandím mu. Respektuji a chápu, jakým směrem Cassandra ubírala vztahy a ano, dává mi to smysl, proč je to tak, jak to je. I když nezastírám, že bych si přála jiný vývoj. Will má jiskru, Will má šmrnc, je prostě willovský. :D Nojo, po zkušenosti s dalšími díly to asi mají v rodině. :D Cassandra má dar a její knihy mě okouzlují, dojímají, napínají a baví. Takže za mě čtenářský zážitek, opět. Těším se na Mechanickou princeznu. :)

12.04.2019 4 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Měsíční kroniky mají v mém životě speciální místo. Nejen příběh jako takový, ale i postavy, které jsem si zamilovala. U tohoto dílu opět musím vyzdvihnout zdařilé kresby, opravdu nádherné ilustrace. Moc ráda bych dala plný počet hvězd, ale bohužel jsem našla jednu nesouvislost oproti již dříve vydanému dílu Hvězdy nad hlavou. Zdá se mi to nelogické, proč to autorka udělala tak, jak to udělala. Nicméně se svými oblíbenci jsem se opět ráda setkala a užila si je. A hlavně, ten Vlk je tak roztomiloučkej! :-D Pro maximální spokojenost bych však ještě uvítala více Cress a více Thorneho, kteří se tam dle mého názoru moc neprojevovali. Suma sumárum, je to opravdu komiksová kráska, ale kvůli té dějové chybičce musím dát ,,jen" 4 *.

25.03.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jedna z nejkrásnějších romantických knih, které jsem četla. Jeden z nejkrásnějších párů, které jsem měla možnost si v knížkách zamilovat.

Je v ní tolik krásného, že je to skutečně knižní poklad.

Fotbalové prostředí této knížce dodává punc originality a nevšednosti. Hlavní postavy? Jedinečné a své, dokonalá kombinace. S takovými postavami jsem se snad ještě nikde jinde nesetkala (hlavně Sal je perfektní - sarkastická, svá, vtipná, úžasná, ale Kulti také nebyl pozadu - bručoun se zlatým srdcem). Styl vyprávění? Chytne vás a nepustí - svěží, čtivý, podmanivý.

Vřele vám ji doporučuji! Máte se na co těšit! :)

(Děkuji za vydání, Fragment, a PROSÍM, vydejte další knížky od této spisovatelky).

EDIT: Na oficiálních stránkách autorky www.marianazapata.com naleznete v ,,Extras" milý bonus z budoucnosti.... ;)

20.03.2019 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

MILUJU.TU.KNIHU! :) Když jsem ji viděla poprvé v knihkupectví, váhala jsem, zda ji koupit. Nechala jsem ji tam. Po nějakém čase jsem měla vnitřní pocit, že jsem udělala chybu a napravila ji. Díky Bohu! :) Ano, tahle kniha si mě přitáhla. Jsme si souzeni. Bylo mi souzeno si ji přečíst. Název ji plně vystihuje! Slunce - zářivá, hřejivá, místy prosluněná, vyvolá úsměv na rtech, pohladí, rozzáří vám (nejen jeden) den. Hvězda. Je to opravdu knižní hvězda. Rozšiřuje právem seznam mých nejoblíbenějších knih, které jsem kdy četla. Jedinečný příběh s tak reálnými postavami, které si zamilujete. Natasha, Daniel. Miluju na ní naprosto všechno, od začátku do konce, každou stranu, každé slovo. Dotkla se mě, pobavila mě, dojala mě. Je to opravdu kouzelná kniha s ještě kouzelnějším obsahem. Jsem tak šťastná, že jsme se našly. :) Pokud váháte nad přečtením, neváhejte a nechte se okouzlit. Může vám toho hodně předat. ;)

06.03.2019 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Bena jsem si oblíbila. :) Po celou dobu byl takový osamocený, moc se neprojevoval, ale v tomhle díle dostal dostatek prostoru a mohli jsme ho dobře poznat. Jaký je a jak žije. 4. díl byl opět čtivý a skvělý, moc jsem si čtení užívala. Časové skoky a esemeskování bylo vítaným obohacením příběhu. :)

Mrzí mě, že musím kluky a kapelu Stage Dive opustit. Ale na druhou stranu, jsem ráda, že si mě našli. :D Celkově série opravdu krásná, sexy, čtivá. Na relaxaci a snění naprosto ideál. Každý z dílů má něco do sebe a celkově je to pestrobarevný svět - naplněný hudbou, sebeobjevováním, přátelstvím a láskou.

,,Dave je citlivý básník, Mal je šašek a Jimmy ubručený rejpal. Ben ale prostě maká na svém..." (str.220)

Věta výše to plně vystihuje. Věřím, že každá z nás si najde toho svého oblíbence. Stejně jako Evelyn, Anne, Lena a Lizzy. :)

23.02.2019 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Díl od dílu lepší. :) Kylie vdechla život skvělým postavám. Každá je osobnost, každá je originál. Styl psaní je velice čtivý a příběh vás hravě vtáhne do děje . Škoda, že Stage Dive není reálná. :D Co si budem..... Lena je skvělá (co na srdci, to na jazyku; svéráz, kurážná, milující). 5. hvězda je tudíž tvoje, Leno! :D A Jimmy? Nejde si ho neoblíbit (moje hvězda je však stále Mal, sluníčkový vtipálek :D). Líbí se mi i to, že prostor dostávájí naši ,,staří" přátelé z předchozích dílů. Ach, je to prostě pohádka, ale hodně sexy pohádka. :D A ty jsou potřeba. Snít a věřit. Už se těším na Bena. :)

18.02.2019 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

,,Život je píseň, Anne. Tak si ji pojďme zahrát." (Mal, str.73)

Mal! Nejde si ho nezamilovat. :) Ty jeho hlášky..... druhý díl jednoznačně předčil první. Autorka skvěle vykreslila jednotlivé postavy. Každý z kluků je jiný, ale společně tvoří sehraný tým. Příběh mi přišel více uvěřitelný oproti jedničce. Líbí se mi i plynulé pokračování příběhu, tudíž se objevují i staří známí. Jak píše autorka v poděkování: ,,Přála bych vám, abyste i vy všichni našli pod vánočním stromečkem svou rockovou hvězdu." Kéž by! :D No nic, jdu knižně mlsat dál....Jimmy a Bene, těšte se na moji pozornost! ;) :D

EDIT: Po přečtení 3. dílu cítím, že Mal si prostě plný počet zaslouží. Takže Male, 5. hvězda je tvoje :D

05.02.2019 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Koho si tato kniha má najít, tak si ho najde..... myslím, že hodně lidem může v mnoha ohledech pomoci.... krásné čtení - knize nechybí přirozenost, něha, inspirující slova. Děkuji, Vlastino! Tato kniha má skutečně přidanou hodnotu.

28.01.2019 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Sexy čtení....sexy chlapi....:D Četlo se to opravdu moc dobře, ale! Za mě více osladit, přidat omáčku a méně okořenit - pak by to bylo ONO! :) Nicméně jsem zvědavá na další díly a ráda se opět setkám se zbytkem kapely - Malem, Jimmym a Benem. :)

24.01.2019 3 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Jedna cesta.....tři lidé..... různé pocity.....různé emoce..... společné i rozdílné..... Tato kniha je opravdu skvělá, originální, a jsem ráda, že je vydaná. Můžeme tak sledovat prožitky druhých a být inspirováni, mít sny a realizovat si je. Jak zfilmovaný dokument, tak i kniha obsahuje mnoho krás, poznatků, ale hlavně je přítomna přirozenost, srdce, humor. Je nádherně vidět, že každý jsme jiný, originál, každý přemýšlí a vnímá jinak... ale navzájem se můžeme obohacovat a sdílet okamžiky společně. Takže děkuji za nevšední zážitek a třeba někdy, u další knihy/deníku. :) PS: A je zajímavé, jak se vám sympatie k někomu potvrdí, byť se osobně neznáte. :) PS2: Myslím, že každý si v této knize najde své... :)

14.01.2019 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Vítejte zpátky, přátelé! :) Tak ráda jsem se opět sešla s hrdiny světa Měsíčních kronik....knize opět nechybí romantický podtón, humor a napětí..... to vše nádherně graficky zpracováno....pro všechny fanoušky a nejen pro ně, příjemnou zábavu! :) Je skvělý, že i Iko má svoji knihu (komiks), která souzní s její povahou a osobností. Těším se na pokračování! :)

31.12.2018 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Spokojenost. :) Dostala jsem dobrodružství, kterého jsem byla součástí (tak moc příběh dokázal vtáhnout do děje).... v knize se střídají 2 vypravěči (Ammy a Noah), což je zpestření a lépe postavy poznáte. Originální byl i čas u každé kapitolky. Četlo se to velice lehce, stránky utíkaly jedna za druhou.... je to milý romantický příběh o 2 lidech, kteří se neznali, pak nasedli do vlaku a..... kdo ví, co se může stát. :) Nikdy nevíte, koho potkáte, co zažijete a jaký bude den..... Ideální (nejen) do zimních večerů.

28.12.2018 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Byť byl příběh původně napsán jako scénář k chystanému filmu, jedná se o čtivé a zajímavé dílko. Působivé jsou přiložené ilustrace, které vypovídají o charakteru hlavní hrdinky Marly. Příběh má na to oslovit více čtenářů svým poselstvím a myšlenkami, které nutí minimálně k zamyšlení. Je zde otisknuta osobnost autorky, která již ve filmu Křídla Vánoc ukázala svoji schopnost zkombinovat mystično s realitou. Opravdu by tomuto příběhu slušelo filmové zpracování. Má na to pomoct někomu změnit svůj přístup k životu. :)

30.11.2018 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tady jsem správně. S vděčností a láskou - nedám vás! Miluji vás! Děkuji, že jsme se našli! :-)

18.11.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

,,Knihy nás učí o životě. Knihy nás učí empatii... Když sebereš lidem knihovnu, nebereš jim jenom budovu, Louiso. Bereš jim naději. (s.218)"

Cítím se vděčně, láskyplně a hrdě. Vděčně za: 1) práci všech lidí, díky kterým si můžeme tyto knihy přečíst v našem rodném jazyce a plus za nááááádherné obálky, 2) to, že mě osud navedl na tvorbu Jojo Moyes. 3) Za to, že Jojo píše a tvoří dál a dál skvělé knihy! Co skvělé, nezapomenutelné!!

Kdo rád čte mé komentáře, ten ví, že Jojo Moyes miluji a její knihy vnímám jako poklady, skvosty, dary. Její kouzlení se slovy a přidaná hodnota v mnoha myšlenkách k zamyšlení, k tomu úžasné pestrobarevné postavy, které si nejde nezamilovat, plus schopnost vtáhnout čtenáře do děje. U jejích knih pocítíte celou škálu emocí od napětí přes dojetí po zasmání se. Jeji postavy jsou NORMÁLNÍ, v tom slova smyslu, že jsou jako MY. Nejsou ani dokonalí, ani nedokonalí. Každý je jiný a každý má své kladné stránky, na které by měl být hrdý.

Louisa je prostě nádherná, úžasná a pro mnohé čtenáře může být průvodcem na cestě k poznání. Pro každého to může být něco jiného. Cítím se tak v souznění s ní, že tohle dokáže jen málokterá postava. To, že vám skrze slova a imaginárnost přináší pocit, že je s vámi, je živá a promlouvá k vám. Navždy bude mít místo v mém srdci.

Cítím lásku. A v tom případě se jedná o osudové knihy, které ve vás zanechají stopu a po přečtení budete jiní. Pro mě je osudová tato kniha, a celkově celá série, protože každý díl vám předá něco jiného, ale celkově tvoří dokonalé puzzle.

Díky takovým knihám se hrdě hlásím k mé lásce ke čtení a jsem pyšná čtenářka.

Dejte těmto knihám šanci a nebudete litovat. :)

Za sebe si jen tajně přeji, aby světlo světla spatřil ještě minimálně 4. díl. Kéž by! Přece to takhle nemůže skončit! :)

04.11.2018 5 z 5