Veeria Veeria komentáře u knih

Cesta domů - praxe Cesta domů - praxe Daggy

Moc děkuji za tuto knihu. Věřím, že každému předá odpovědi na své otázky. Inspirující, obohacující. Souzníte, vnímáte a cítíte.

10.04.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Příběh je originální, čtivý a poutavý. Promyšlený do sebemenšího detailu. Není zde nouze o zvraty a překvapení. :) Za mě nejlepší postava - Ruhn. ♥ Tohoto vílího prince jsem si hned zamilovala. :)

05.04.2021 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

,,NĚKDO TĚ CHCE. NĚKDO TĚ POTŘEBUJE. NIKDO JINÝ JAKO TY NA SVĚTĚ NENÍ." (Libby, s. 394)

Jedinečná kniha! Jako kdyby Jennifer Niven ukryla sluneční paprsky mezi řádky. Tak hřejivá a povzbuzující, i přes stíny a mraky.

Libby a Jack si získají vaše srdce. Věřím, že tato kniha pomůže mnoha čtenářům a čtenářkám - tak, jako pomohla i mně.

25.01.2021 5 z 5

Najdeš mě ve tmě Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková

Tato knížka si mě našla.... Ve správný čas. Děkuji za ni. Je kouzelná v tom, že se nesnaží okouzlit, ale přináší pravdivost a realitu - takovou, jaká je. Mnohdy jako bych četla o svých pocitech. Otevře oči těm, se kterými souzní. Jen najít sílu a odvahu vstoupit do tmy...

09.01.2021 5 z 5

Malá duše a Slunce Malá duše a Slunce Neale Donald Walsch

Krásný příběh s poselstvím, který doplňují krásné ilustrace. Jistě potěší děti i dospělé.

28.12.2020 4 z 5

Navěky Navěky Adriana River (p)

Navěky je bonusový díl ságy Sedmé nebe, a právě s ní všechny díly stvořily nezapomenutelný literární skvost, naprostý unikát. S vděčností a láskou děkuji, že se ke mně tyto knihy dostaly, protože jsem v nich objevila mnoho! Každý si najde svoji srdcovou knihu, a pro mě se jí stala tato. Je naprosto kouzelná! Dokonalá ve své přirozenosti, barevná jako duha. Ve slovech je toho tolik ukryté.

Adamův příběh je tak dechberoucí - plný emocí, bolesti, ztráty, ale i lásky, naděje a odhodlání. Spolu s Kassielem a Ellie si toho tolik vytrpěli, ale nikdy se nevzdali, bojovali, věřili. V sebe i druhé. V lepší budoucnost. V naplnění svých snů. A tím ovlivnili i životy dalších...

V příběhu cítíte každou jednu emoci. Vše má svůj důvod. Vše se děje tak, jak má. Děkuji!

Navěky budu tyto hrdiny milovat ♥

Jedinečný příběh pro Adri, jedinečný příběh i pro mě. A věřím, že i pro další. :)

30.11.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Vrátila jsem se mezi přátele.... a já se zamilovala - zas a znovu! :-) ,,Něco si přej."

05.10.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Tato knížka má šmrnc, je hodně moderní co se týče konverzace - ať už rozhovory sourozenecké nebo mezi přátely. Místy vtipné, oceňuji čtivost. K úplné spokojenosti mi však chybí rozpracovanější příběh, věnování více prostoru jednotlivým postavám. De facto tahouny příběhu je hlavní dvojice, ostatní postavy poznáváme velice okrajově, případně se příběhem jen mihnou. Což je škoda. Za mě nevyužitý potenciál, knížce by určitě slušelo pár stran navíc. Pokud se však jedná o jednu z autorčiných prvotin, pak ji lze považovat za slušný start spisovatelské dráhy, protože její další kniha - Kulti - vypovídá o autorčiném talentu. A palec nahoru dávám Gaby a Sašovi, tyto 2 si nejde neoblíbit. :)

27.08.2020 3 z 5

Vzpomínky na nebe Vzpomínky na nebe Wayne W. Dyer

Zajímavá kniha! Koho zajímají otázky mezi nebem a zemí, určitě doporučuji k přečtení. Knížka je členěna na jednotlivé kapitoly, každá kapitola tématicky sdružuje příběhy dětí a jejich rodičů. Inspirující.

09.08.2020 4 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Jsem hrdá fanynka světa lovců stínů, tento svět mě nepřestává překvapovat a bavit! Tak pestrobarevný, rozmanitý.... tolik zvratů. Je tam všechno! Kouzlu tohoto světa jsem propadla již v prvním dílu, s každým dalším novým dílem se láska prohlubuje. Tolik báječných postav, které si zamilujete a fandíte jim. Dojemné, vtipné, roztomilé, láskyplné, napínavé, místy smutné. Tento díl je nadupaný akcí a šokujícími zjíštěními, stejně jako starší díly oslavuje sílu přátelství a rodiny, jedinečnost každého z nás. Každá z postav je osobitá, jedinečná. Cassandra dokonale vykreslila jednotlivé charaktery, jsou tak lidské! Epilog otevírá prostor k pokračování. To, že i tato kráska je nesmírně čtivá a styl psaní je dokonalý, ani nezmiňuji. :)

05.08.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

,,Nejsme tím, co o nás říkají."
Děkuji vám, Sawyer a Isaacu. Váš příběh byl dechberoucí, byla to emoční jízda. Díky vám si čtenář uvědomí, že je v pořádku být sám sebou. Že jsme každý jedinečný a ,,svůj". Jste silní. Nesete si s sebou bolestivé zážitky z minulosti, hledáte sami sebe, děláte chyby, ale v tom tkví vaše lidskost, která doslova dýchá z jednotlivých stran a slov. Jste jako my....Přeji vám pozornost co možná nejvíce čtenářů. Aby ve vás našli oporu, inspiraci a knižní přátele. Aby byli svědkem vašeho příběhu. Aby vás měli rádi. Děkuji autorce, že vám vdechla život, s jedinečným talentem, který vložila do svých slov a proměnila (nejen) tuto knihu ve skvost, která spolu s 1. a 2. dílem tvoří umělecké dílo a provázaný příběh.

21.05.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Zamilovala jsem se do příběhu již u prvního dílu, a láská s dalším dílem sílí a nabývá rozměrů. Dokonalost ve všech směrech. Styl Mony Kasten je originální, extrémně propracovaný, bohatý, čtivý, poutavý, snový..... mohla bych nalézt mnoho přívlastků, ale stejně až při čtení pocítíte jejich pravdivost a sílu, jedinečnost. Příběh je silný, emočně nabitý, vtáhne vás do děje a cítíte - radost, napětí, smutek, vzrušení, něhu....tato kniha mi předala mnoho! Postavy, které jsou tu pro své čtenáře, aby jim mohly být oporou. Aby jim ukázaly, že každý z nás má svou minulost, svoje strachy a obavy. Aby jim ukázaly, jak oni bojují a vypořádávají se s překážkami. Aby jim dodaly sílu a naději. Aby jim zpříjemnily všední dny a inspirovaly je. V těchto knihách nikdo není dokonalý, a to činí tuto sérii nádhernou - v tom, že je lidská. Zrcadlí život, realitu. Je protkaná vírou a nadějí v lepší zítřky. Získáte nezapomenutelné knižní přátele, kteří jsou tu pro vás a vy pro ně. Mona Kasten je kouzelnice a jsem vděčná, že si mě její knihy našly. Nechte se okouzlit také. :-) Team Spawn♥

24.04.2020

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Začít znovu. Je lehké začít znovu? Allie a Kaden na tuhle otázku v knížce hledají odpověď, k tomu jim pomáhají i jejich přátelé. Musím říct, že knížka je velmi čtivá, postavy sympatické. Pro relax a oddych naprosto ideální volba - romantické, milé.

01.04.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádherná kniha protkaná romantikou. Velice poutavá a čtivá, krásná. Ojedinělé hlavní postavy, které milují knihy a čtení. To, že se děj odehrává i v knihovně, potěší jistě každého čtenáře a čtenářku. Zamilovala jsem si jak Animant, tak pana Reeda. Byla jsem s nimi. Jsem velice spokojená a knihu jsem si moc užila! Vykouzlí vám úsměv na rtech a budete se zkrátka cítit hezky. :)

18.02.2020 5 z 5

Pod ochranou andělů Pod ochranou andělů Adriana Michálková

Knížka, která má smysl. Osobní zpověď, která naznačuje směr cesty, po které lze jít. Vypovídá o lidské síle, naději a víře. Jistě nebylo lehké podělit se o svůj životní příběh s druhými, o to víc si vážím toho, že jsem si mohla slova paní Adrianky přečíst. Zázraky se dějí, pokud v ně člověk uvěří. Přeji jen vše nejlepší autorce i jejímu synovi.

12.01.2020 5 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

A najednou vše dává smysl...♥

Soudný den přinesl velkolepé finále, všechny otázky byly zodpovězeny. Smekám před talentem autorky. Celá sága je nadpozemsky nádherná, příběh je do detailu propracovaný, famózní, vše se děje z nějakého důvodu.

Jsem šťastná. Za konec, který je přesně takový, jaký má být. Za to, že jsem měla možnost prožít a procítit tento příběh. Za to, že si mě tyto knihy a postavy v ní našly. Nikdy na ně nezapomenu, zbožňuju je. Budu si je s láskou hýčkat v mém srdci i v mé mysli.

Paní Adrianka odvedla dokonalou a precizní práci, do svých knih vložila svou osobnost, svoji něhu, lásku. Věnovala jí mnoho času a úsilí. A výsledek je znát. Její knihy mají doslova léčebné účinky a dar rozjasnit životy svým čtenářům, dodat jim útěchu, naději.

Čtení s přidanou hodnotou, každý si z knih odnese to své a získá přátele na celý život.

Cítím obrovský vděk a tuto ságu řadím k nejkrásnějším knihám, které jsem četla. Je to zážitek v mnoha směrech.

Nejen Soudný den, ale celou ságu vřele doporučuji každému, koho si najdou a kdo je bude potřebovat, ať už z jakéhokoliv důvodu.
Užijte si příběh, zamilujte si postavy a nechte se unášet na vlnách emocí.

09.01.2020 5 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

3.díl je ve všech směrech ,,vymazlenější"...příběh roste a je dospělejší. Je nyní vyprávěn více postavami, cestují po celém světě. Celkově je tato kniha silnější v emocích, těží z předchozích dílů, ale zároveň je tvoří smysluplnějšími. Zpětně totiž čtenář dostává ,,aha" momenty a vše dává větší a větší smysl. Odkrývají se další karty, dozvídáme se nové zajímavosti a souvislosti.
Neskonalý obdiv autorce, paní Adriance, která této sérii věnovala a věnuje TOLIK!! Vše má svůj důvod, dějová pavučina příčin a důsledků vytváří důmyslný, promyšlený a do sebemenšího detailu vyšperkovaný příběh.
Je požehnání číst tyto knihy, které jsou nádherné po všech stránkách, nabité emocemi, láskou, sílou bojovat a nadějí v dobrý konec. Jsou kouzelné a magické.
Inferno je ještě rychlejší a dechberoucí spanilá jízda, která vás odveze od reality a každodenních starostí.
Je to láska od první stránky, která se s každým dílem prohlubuje a násobí.
Ellie, Kassiel a Adam čekají, aby předali svoji motivaci a oporu na životní cestě každého z nás. Stejně jako my, i oni naplňují svůj osud, bojují sami se sebou i s překážkami, které jim život staví na cestu. Následujme je a inspirujme se, s jakou vervou a úsilím bojují za lepší svět.
Adam Cohen..... miluju ho, neskutečně! Když si uvědomíte, co vše si vytrpěl, čím vším si prošel, kolik toho prožil... jeho sarkastická povaha s vtipnými a trefnými poznámkami, ale i skrytá něha a laskavá stránka..... jejich vztah s Ellie mě v tomto díle obzvlášť dojímal a bral mi dech. Jak si byli a jsou oporou, jak se navzájem podporovali a motivovali, stáli si bok po boku, dodávali si sílu a ochraňovali se navzájem..... Konec mě zasáhl, ale věřím, že s posledním dílem dostaneme mnohem, mnohem víc. Děkuji z celého srdce a kéž tato série rozzáří životy co nejvíce čtenářům!

08.12.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Každý díl je malé umělecké dílo - společně tvoří magický knižní puzzle, dokonalost ve své propracovanosti, čtivosti a preciznosti. Zážitek. Sarah Maas a její knihy - to je láska na celý život. Jsem šťastná a vděčná, že máme tu možnost přečíst si tento nezapomenutelný příběh v češtině. Kvalitní kniha se pozná tak, že nechcete, aby skončila. Chcete vědět víc, chcete uvnitř stran zůstat dýl, nechcete se rozloučit s postavami. Zde tomu tak bylo. Jsem nesmírně ráda, že kniha byla taková, jaká je a závěr celé série je velkolepý. Bravo, tleskám, smekám a klaním se před talentem autorky! PS: Pozorný čtenář nalezne skrytý odkaz a poselství na sérii Dvory. A tento odkaz mě udělal nesmírně šťastnou. :)

01.11.2019 5 z 5

Silný
Trpělivý
Emotivní
Citlivý

V druhém dílu jsem se již vracela k přátelům. Zamilovala jsem se. Jak sama paní Adrianka říká - ,,s druhým dílem Vám dám jízdenku do rychlíku...", tak měla pravdu. Jízda to byla! Dech beroucí neznámou krajinou, v té nejlepší společnosti.

Příběh zraje jako víno! Jako kdyby první díl a příběh v něm rostl a dospíval. A tím je krásnější a vyzrálejší. Je však stále zahalen závoji, které se zatím jen mihotají ve vánku.... odtajní se v příštích dílech a ukáže svůj půvab v celé své kráse.

Vyplatí se počkat na 3.díl. :)

Neskutečný zážitek, děkuji za něj!

29.08.2019 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Jsem nesmírně potěšena a poctěna, že mohu svým komentářem podpořit nejen tuto výjimečnou knihu, ale hlavně její výjimečnou autorku, milou paní Michálkovou.

Sedmé nebe je zářivou hvězdou mezi knihami českých autorů! Nebesky boží. Troufám si říct, že se směle může rovnat tvorbě zahraničních autorů. Příběh je opravdu kouzelný a jedinečný, stejně tak postavy v něm.

Z knihy přímo sálá radost, naděje, něha, ale na druhou stranu i sex-appeal, vášeň, napětí, humor. Je to umění přenést celou paletu emocí na papír. Je tu všechno, a ještě mnohem víc. Jako na horské dráze, kde cítíte vítr ve vlasech, nevíte, co vás čeká za zatáčkou, ale užíváte si jízdu plnými doušky, nahoru, dolů, s úsměvem na rtech a mravenčením z toho, co přijde.

Na tuhle knihu jsem narazila ,,náhodou", už obálka si mě přitáhla. A musím říct, že jsem nesmírně ráda, že tomu tak je. Mám pocit, že mi tento příběh hodně dal a ještě hodně dá, o to víc jsem šťastná, že není konec a máme k dispozici pokračování, čímž se můžeme opět setkat se svými přáteli a můžeme se dozvědět více z jejich minulosti a proč jsou takoví, jací jsou.

Děkuji moc, paní Michálková. Kéž si Vaše postavy zamiluje co nejvíc lidí. Zaslouží si to. Zasloužíte si to.

10.08.2019 5 z 5