Sí, vole!

Mozaika deníků třech Vandráků, co cestujou po Střední Americe, točí o tom dokument a plní si sen. Potkávají lidi, divokou přírodu, dávný časy a sami sebe. Jsou špinavý, šťastný, protivný a občas je jim smutno, ale ze všeho nejvíc se smějou a dělají si ze všeho legraci. Ze sebe, z toho, jak padají, nerozumí španělsky, i z toho, že dostali šanci o tom všem teď napsat svoji velkou knihu. Často po cestě dávají otázky ostatním lidem a někdy dá cesta otázku jim. Jet podle navigace, nebo intuice? Drze, nebo bezpečně? Společně, nebo sami? Zakusuješ se víc ty do cesty, nebo cesta do tebe? A odpověď? – Prostě jedeme! Sí, vole! Tři úplně jiný palice, tři motorky, tři deníky a tři měsíce na cestě Střední Amerikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390637/big_si-vole-Bkg-390637.jpg 4.3208

Kniha Sí, vole!

Mikindada

Docela dlouho jsem četla na to, že je kniha plná obrázků, ale ne proto, že by se špatně četla nebo nebavila, ale proto, že mě víc zaměstnával syn a pak jsem si šla raději lehnout. Jinak bych knihu určitě dočetla v rekordním čase, byla jsem i na besedě a opravdu to jejich barvité humorné popisování, naproste jedinečné cestování na blind, jako klobouk dolů, taky bych někdy chtěla zažít, ačkoliv si nejsem jistá, jestli bych to zvládla, ale alespoň prostřednictvím této knihy jsem byla jejich součástí, těším se na další cestu pánové

Haskra

Dočteno. Všichni byli občas trochu na facku, popisování vztahů bylo občas trochu moc, ale zase to byla autentická sonda do duše (především do duše lesního zvířete).
Mně se to líbilo, chtěla bych s nimi jet a kamarádit a.. taky bych je pochválila za výběr grafického zpracování.

Opatov

Audio. Načteno aktéry osobně a podbarveno zvukem, za což velké plus. Ale pokud srovnám s jinými současnými cestopisy, více mi vyhovuje styl psaní L. Zibury.

n.ezn.amy
17.11.2021

Deníkové zápisky pánů Bernarda, Révaie a Lišky po jejich cestě Latinskou Amerikou, kdy vyráželi z Panamy, přes Kostariku, Nicaraguu, Honduras, Guatemalu, Belize a poté přes celé Mexiko. Kniha psaná formou deníkových zápisků jednotlivých cestovatelů. Celkem vtipně popsaná cesta jejich zážitků, přírody, kterou projížděli, setkání s místními obyvateli. Kniha je proložená fotografiemi hlavně krásné přírody. Některé fotky např. s místními obyvateli, ale bohužel byly malé a ne tak kvalitní. Co jsem ocenil bylo to, že se nebáli psát o svých náladách i občasné vzájemné ponorce. Je logické, že být čtvrt roku takhle neustále spolu, tak to zákonitě přináší určité třenice a nápady kudy zrovna jet či v jakém jsem psychickém rozpoložení.

DK197
16.11.2021

KNIHA/AUDIOKNOHA: Knihu jsem jen prolistovala a po vizuální stránce se mi moc líbila, jen ty fotky mohly být větší. Co se střídání vypravěče týče, vůbec mi to nevadilo, ani v papírové, či audioverzi. V tom druhém případě to bylo bezpochyby přínosem. Navíc je audioverze doplněná o zajímavý sluchový podkres. Mně se to líbilo, ačkoli některé pasáže více, jiné méně. Občas jsem přemýšlela, proč tam editorka vybrala tolik pasáží o kakání pana Lišky, když dávala z deníků tu knihu dohromady, ale co už. Nejenže tu poznáte něco málo z projížděných zemí (mohlo toho být víc), ale i osobnosti autorů, což mě také velice zaujalo. Nejvíc celá tvorba dle mého názoru trpí na tom, že ať se pustíte, do čeho chcete (knihy, audioverze, dokumentu), vždy budete mít pocit, že něco chybí, že toho bylo málo. Možná teprve, když se ponoříte do všech tří verzí, budete mít pocit naplnění. 3-4, já vám prostě nevím.

ElikaS
28.10.2021

Knížku jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy naší knihovny, kde jednou z knížek měl být cestopis. Je to moje první setkání s tímto žánrem a myslím, že ne poslední.
Knížka mě bavila, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a navíc byla opravdu vtipná. Občas jsem si říkala, jak spolu kluci mohli jet a vydržet to takovou dobu. Z knížky vyzařuje, že během cesty se hodně projevovali jejich rozdílné povahy a občas řešili vyloženě malichernosti.
Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a moc se mi líbily, doprovodné zvukové efekty, i to jak to kluci namluvili. Audiokniha působila autenticky a krásně mě přenesla do Střední Ameriky. Úplně mě vzbudila touhu po dobrodružství.

kačenka80
26.08.2021

Jde o popis 3 vandráků na své pouti. Přišlo mi to spíše jako 3 malé děti které se neustále dohadují. Kniha se špatně četla kvůli písma a zvoleným barvám. Fotky v knize byly špatně viditelné a většinou hodně malé.

Oxi
13.07.2021

Mám staženo jako audioknihu a pro mě úplná pecka. Namluveno přímo autory a to je k nezaplacení. Kniha k odpočinku a pobavení.