Sí, vole!

Sí, vole! https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390637/bmid_si-vole-Bkg-390637.jpg 4 243 78

Mozaika deníků třech Vandráků, co cestujou po Střední Americe, točí o tom dokument a plní si sen. Potkávají lidi, divokou přírodu, dávný časy a sami sebe. Jsou špinavý, šťastný, protivný a občas je jim smutno, ale ze všeho nejvíc se smějou a dělají si ze všeho legraci. Ze sebe, z toho, jak padají, nerozumí španělsky, i z toho, že dostali šanci o tom všem teď napsat svoji velkou knihu. Často po cestě dávají otázky ostatním lidem a někdy dá cesta otázku jim. Jet podle navigace, nebo intuice? Drze, nebo bezpečně? Společně, nebo sami? Zakusuješ se víc ty do cesty, nebo cesta do tebe? A odpověď? – Prostě jedeme! Sí, vole! Tři úplně jiný palice, tři motorky, tři deníky a tři měsíce na cestě Střední Amerikou.... celý text

Evca127
04.11.2020 5 z 5

Trochu mě vyděsila barevnost knihy, ale zvykla jsem si. Až nečekaně hodně mě bavil způsob sestavení příběhu jejich cesty. A pobavil. Díky.

janina66
17.10.2020 4 z 5

Skvělé. Super humor s nadsázkou. Pavel Liška s Honzou Revaiem dobrý showmeni. S manželem jsme nadšení motorkáři(enduro), tak jsme nejdříve viděli celý dokument Vandráci Jižní Amerikou a i Kavkaz na youtube. A to bylo ještě lepší.

barbora5337
12.10.2020 5 z 5

Viděla jsem seriál v televizi, potom jsem shlédla představení v divadle s Pavlem Liškou a Honzou Revaiem a nakonec jsem přečetla i knihu. Za mě je to všechno super a mohu vřele doporučit. Jediné co mě mrzí je, že jsem knihu nepřečetla jako první. Je to skvělé doplnění příběhů v seriálech. I jako nemotorkářka jsem byla nadšená a můj přítel, motorkář, mne přesvědčil abych se konečně svezla s ním na motorce. No.... a co vám budu povídat, celkem mě to nadchlo :-) Takže díky Vagamundos :-)

knihovniceS
11.08.2020 odpad!

Na knihu jsem se těšila, ale nevyhovuje mi styl ani písmo: barva, velikost - prostě nemohu číst taková písmenka - škoda. Ráda se podívám na dokument, ale knihu odkládám , mrzí mě to.
Obsah nehodnotím. Není to odpad, někomu tento styl vyhovuje ....

Black54
05.08.2020 5 z 5

Knihu jsem si zakoupil na jejich přednášce na kterou jsou po shlédnutí dokumentu, jsem prostě jet musel.
Kniha velmi zajímavě popisuje pohled na každý prožitý zážitek hned ze tři pohledů. Což bylo velmi zajímavé. To jak se na příhody dívají kluci jako jednotlivci a vynechávají zde kompromisy spojené s cestou po Střední Americe. Defakto v reálu vidíte nebo spíše čtete jejich odlišné názory na dané situace, které v dokumentu vidíte jen zřídka.
Na konci kniha trochu ztrácí své kouzlo, neboť se zde více řeší vztahy kluků mezi sebou, které sužuje skoro tříměsíční ponorka.
Kniha je super a pokud jste fanoušky tohoto šíleného tria, rozhodně vám nesmí chybět v knihovně.

WaspSalander
30.07.2020 3 z 5

Tyhle tři Vandráky mám fakt ráda. Viděla jsem celý dokument a byla i na přednášce, takže když vyšel tento cestopis okamžitě jsem po něm sáhla.
Knížku bych doporučila všem, co mají tuhle trojku v oblibě. Je to krásná mozaika třech Vandráku popisující jejich emoce, dojmy a pocity. Líbilo se mi, že se nebojí v knize přiznat, jak si vzájemně lezou na nervy a dostávají ponorku.
Pro ty co ale čekají klasický cestopis a popis Střední Ameriky může být kniha zklamání. Kluci spíš popisují jejich vztahy, rozpoložení, co dělají, kde spí a kolik rumu vypijí (fakt hodně), než samotnou Střední Ameriku. Což je trochu škoda

callowsick
11.04.2020 3 z 5

Pavel Liška se ukázal jako nápaditý spisovatel ????
Slabší je poslední třetina knihy, kde se stále dokola točí jen vztahové problémy mezi cestovateli.

ještěrka38
23.03.2020 5 z 5

Konečně dočteno... Super čtení z cesty těchto pánů. Byla jsem i na besedě a taky super.

Filatov
14.03.2020 4 z 5

Viděl jsem celý dokument, chystáme se na přednášku a knihu jsem taktéž přečetl. Dva roky od odvysílání v televizi jsem si rád oživil všechno, co tato trojka na své cestě zažila. Něco jsem si vybavoval a něco jsem si připomněl znovu. Líbil se mi styl psaní knihy formou smíchaných tří deníků, protože bylo krásně vidět rozdílné emoce každého z členů na určité věci, které se cestou staly. Někdo byl z něčeho nadšený a naopak někdo otrávený, ale nakonec to kluci zvládli a vydali tuto knihu. Koupí jsem je rád podpořil. Jen bych možná trochu vypíchl horší kvalitu desek knihy, protože i při opatrném zacházení se mi hřbet knihy začal trhat.

Pavla79
06.03.2020 4 z 5

Moc se mi líbilo zpracování a trochu jiné podání cestopisu :) Ještě uvidím, jestli si ji nechám v knihovně, ale spíš pošlu dál, aby dál dělala radost poznání a tří Vandráků :)

Pedias
18.02.2020 4 z 5

Byla jsem i na přednášce a tam je teda o 100% lepší než kniha.
Není to klasický cestopis, kde se člověk dozví něco o daném kraji, ale spíš takové trable tři mužů, kteří trpí cestovatelskou ponorkou.
Nejvíc se mi líbí struktura knihy a celkový design. Jsem ráda, že ji mám v knihovně, ale vracet se k ní nejspíš nebudu.

tereza1198
09.02.2020 3 z 5

Kniha na mě vypadla v knihovně a tak jsem si říkala, že si připomenu všechna ta krásná místa. Bylo to psané jako deníkové zápisky tří mužů a herců (znám jenom Pavla Lišku). Docela nuda, nic se člověk o zemích nedozví, ale dozví se hodně o nich. Kde spali, co pili, kdo koho štve, kdo si ukopl nohu, jak kdo chodí na záchod....Myslím, že se to dalo napsat líp a aby to nebylo tolik povrchní a sebestředné.Nejvíc sympatický mi byl Hynek. Ten pořad co natočili musí být určitě o hodně lepší, protože obrazově to musí mít tisíckrát větší sílu než jejich popis na papíře. Tak na ten se někde mrknu.

KSarlota
21.01.2020 5 z 5

Deníkové zápisky tři cestovatelů pojaté jako cestopis. Kniha se mi velmi líbila, byla vtipná zajímavá. Byl zde popsán život místních obyvatel, zajímavá místa, která cestovatele navštívili a spousta příhod a fotografií.

Marfulka007
07.01.2020 4 z 5

K přečtení mě inspirovala přednáška pánů Lišky a Révaie. U čtení jsem se perfektně pobavila, taky poučila. K tomu knížka je vzhledově nádherná, má velmi zajímavý ráz a celkově je to příjemné počtení.

NemmamSlov
06.01.2020 4 z 5

"A teď tu sedím v letadle vedle babičky z Liverpoolu, kterou Hynek málem zabil, protože jí hodil tašku z úložnýho prostoru za krk a málem jí ho zlomil. A ona říka, to mám za to, že jsem si s váma nechtěla vyměniť místo, že. Já myslel, že se poseru smíchy. Ale dýchá, chrápe tu vedle mě, tak je to v cajku." (Honza)

Celkom vydarený cestopis. Počas celého čítania som tejto trojke cestovateľov závidel. Tiež mám záľubu navštevovať nové miesta a dokonca sa mi podarilo dostať na Ázijský kontinent. Strednej Ameriky som sa vždy bál, ale očividne sú to len predsudky, tak preto ak zdravie nesklame a finančná situácia dá, tak by som tieto krajiny navštívil.

Ešína
29.12.2019 5 z 5

Tento cestopis se mi vážně líbil. Struktura knihy je opravdu pěkná. I samotné fotky mě upoutaly. Už se nemůžu dočkat až pánové podniknou další dobrodružnou cestu.

Aprilek
21.12.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila. Popisovala situace při cestování. Knize strhávám hvězdičky za sprostá slova.

4xbabča
10.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a obdivuji všechny tři autory, že takovou úžasnou,ale hlavně náročnou cestu zvládli i s občasnými problémy. Jenom ty fotografie mohly být většího formátu, a pak by to bylo opravdu super.

Gweny
24.11.2019 5 z 5

Klobouk dolů. Pánové se pustili na cestu, dali si jen bod startu a cíle a pár průjezdných bodů. Jinak nic. Putování jsem si s nimi vážně užila. Je úžasné vědět, že sen, který člověk má, je uskutečnitelný. I když to asi stojí nemalé peníze - hlavně dopravit přes oceán sebe sama a motorky.
Kniha je svým způsobem unikátní, protože vychází z 99,9% z deníkových zápisků všech tří cestovatelů a tak se tu jako čtenáři dozvídáme nejen o praktických věcech, které jsou navenek viditelné, ale dostáváme se klukům i do hlavy, do jejich myšlení, poznáváme jejich způsob prožívání některých situací atd.
Ze začátku je ze zápisků cítit to těšení se na každý nový den, je tam ta energie, která už ke konci chybí a není se čemu divit. Popisy jsou strohé, všichni se tak nějak víc zaobírají sebou samým, než okolním světem. Ale i přesto plánují další cestu a já se těším, co podniknou.

hzd
22.11.2019 5 z 5

Přestože normálně cestopisy nevyhledávám, tenhle mě nadchnul. Knížka je vtipná, plná krásných fotek a neskutečně mě bavila. Klobouk dolů před kluky. Určitě to nebylo lehké, být takovou dobu jen spolu. Ale rozhodně mají spoustu krásných zážitků.