Sí, vole!

Sí, vole! https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390637/bmid_si-vole-Bkg-390637.jpg 4 243 78

Mozaika deníků třech Vandráků, co cestujou po Střední Americe, točí o tom dokument a plní si sen. Potkávají lidi, divokou přírodu, dávný časy a sami sebe. Jsou špinavý, šťastný, protivný a občas je jim smutno, ale ze všeho nejvíc se smějou a dělají si ze všeho legraci. Ze sebe, z toho, jak padají, nerozumí španělsky, i z toho, že dostali šanci o tom všem teď napsat svoji velkou knihu. Často po cestě dávají otázky ostatním lidem a někdy dá cesta otázku jim. Jet podle navigace, nebo intuice? Drze, nebo bezpečně? Společně, nebo sami? Zakusuješ se víc ty do cesty, nebo cesta do tebe? A odpověď? – Prostě jedeme! Sí, vole! Tři úplně jiný palice, tři motorky, tři deníky a tři měsíce na cestě Střední Amerikou.... celý text

dagsvob
05.05.2019 5 z 5

Úžasné, úžasné, úžasné...cestopisy běžně nečtu, ale tenhle byl fakt super...

Ronnie68
29.04.2019 5 z 5

Kniha byla zábavná a dobře se mi četla ...

Dixinka
28.04.2019 5 z 5

Opravdu kniha k zamyšlení. A to jsem si myslela, že ji jen přelítnu očima a bude. Nad celou hloubkou slov nelze jinak, než se zamyslet.

ještěrka38
16.04.2019 5 z 5

Byla jsem na besedě s nimi a fakt jsem se nasmála. Knihu jsem si koupila a přestože moc cestopisy nečtu, tak tuhle jsem rozečetla a asi to bude fajn.

qingli
15.04.2019 3 z 5

Vandrácký deníček Jana Révaie, Hynka Bernarda a Pavla Lišky po Střední Americe. Společně se vydají na cestu. Přesto se rozdělí a čtyři dny projedou Guatemalou každý sám. I to se mezi kamarády stává. Velmi zajímavé postřehy.

jobile
20.03.2019 5 z 5

Pánové, smekám. Cesta, na kterou by se ráda vydala spousta malých i velkých dobrodruhů, ale mnoho z nich ji nikdy neuskuteční, ať už kvůli finanční stránce nebo jiným okolnostem. Vaše zážitky, pocity i okouzlení vším, co Vám osud přivál do cesty, mě bavily od první do poslední stránky. Člověk se s Vámi sžil a celou dobrodružnou výpravu Vám držel palce. Děkuji za úžasnou příležitost projet si tu cestu s Vámi. :)

hapac
11.03.2019 4 z 5

Tak, ani jsem nečekala, že mne knížka tolik zaujme, fakt to bylo pro mne zajímavé čtení. Upřímné výpovědi všech tří aktérů, skvěle popsané zážitky doplněné o fotografie z míst, kam se ne každý z nás má možnost dostat nebo odvahu podívat. Co bych pro příště vylepšila by byly fotografie, řada jich byla pěkná, ale kvalitnější papír a vhodná velikost by udělal tento cestovatelský deník ještě o čárku atraktivnější.

bgott
10.03.2019 5 z 5

Výborný mix deníkových zápisků, a to i po vizuální stránce. I když některé fotky by si jistě zasloužily větší formát a lepší papír, ale do této deníkové formy to celkem zapadá. Jinak klobouk dolů před tím, jak se všem třem podařilo přežít 3 měsíce na cestě. Jak fyzicky, tak psychicky. I když ta závěrečná ponorka byla asi dost "hustá". Nezbývá, než držet palce, aby časem dostali chuť na objevování jiného koutu světa. Termín prý už mají ;-)

lotos
01.03.2019

dobře čtivá,zajímavá,prostě deník z cest

veronika0382
18.02.2019 5 z 5

Deníkové zápisky z cest vynikajících českých umělců si prostě zamilujete! Jsou zábavné, reálné a také jsou skvělým cestovním rádcem. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

klaraj093
15.02.2019 5 z 5

Skvělý cestopis! Líbí se mi Liškův humor, sledovala jsem i seriál v tv.V knize jsou super zápisky z deníku,skvělé fotky.Za mě 5 hvězd.

regulax
30.01.2019 3 z 5

Příjemné čtení, které nastíní vzdálené destinace, ale také charakter jednotlivých autorů. Cestopiso-osobní diář. Těch fotek mohlo být fakt více.

Andynka
24.01.2019 3 z 5

Bylo fajn s klukama procestovat další kus světa! Ale Pavlovi dlouhé úvahy a rozjímaní, mě brzo přestalo bavit číst. Vesměs byl od půlky knihy, jak zaseknutý kolovrátek, co se vypisoval na několika stranách , oproti klukům. Fotky teda nic moc... na to jak pořád píší, že fotili a točili, tak zde je jen pár hezkých fotek. A díky papíru, na kterém je to tištěné, jsou ještě v horší kvalitě. Myslím, že jich tam mohlo být mnohem víc a méně textu. Ale jinak to bylo moc zajímavé a místy i vtipné a škoda, že alespoň tady jsem se nedozvěděla něco víc o Lakandoncích, když video záznamy se neuchovaly. :)

kejty95
22.01.2019 5 z 5

Myslím, že skvělá oddechová knížka. "Projíždíte" svět a vše vidíte pohledem a pocity třech odlišných lidí. Dobrodružství člověka vtáhne a je fajn, že jak se do toho vžijete, fotky to ještě umocňují.

Doporučuji :)

Korsika
17.01.2019 5 z 5

Nikdy jsem žádný cestopis nečetla, protože je nějak nejsem schopná přelouskat ... představovala jsem si, že aby k tomu došlo, musel by vypadat nějak ... TAKHLE!

Tento deník z cest mě prvně zaujal už tím, že se po něm zákazníci v knihkupectví ptali už 2 měsíce dopředu. To u pánů nebývá běžné ... a když se tedy objevil ve Čtenářské výzvě cestopis, měla jsem jasno.

Knihu jsem zvládla přečíst poměrně rychle, i když chvílemi byla docela dlouhá. Vůbec nevadilo, že jsem druhého pohlaví než ti tři Vagamundos, i když bych jim někdy na místě jako ženská dala pořádných pár facek :D ;) ... kniha je psána formou deníků všech tří vandráků, popisuje jejich zážitky, pocity i základní lidské potřeby. Prostě je tam všechno, co se na takové cestě musí stát ... a co se má stát, to nás nemine ... nebo mine, ale potkáme něco jiného, co bychom jinak nepotkali. A tak to má být ;)

Veeria
14.01.2019 4 z 5

Jedna cesta.....tři lidé..... různé pocity.....různé emoce..... společné i rozdílné..... Tato kniha je opravdu skvělá, originální, a jsem ráda, že je vydaná. Můžeme tak sledovat prožitky druhých a být inspirováni, mít sny a realizovat si je. Jak zfilmovaný dokument, tak i kniha obsahuje mnoho krás, poznatků, ale hlavně je přítomna přirozenost, srdce, humor. Je nádherně vidět, že každý jsme jiný, originál, každý přemýšlí a vnímá jinak... ale navzájem se můžeme obohacovat a sdílet okamžiky společně. Takže děkuji za nevšední zážitek a třeba někdy, u další knihy/deníku. :) PS: A je zajímavé, jak se vám sympatie k někomu potvrdí, byť se osobně neznáte. :) PS2: Myslím, že každý si v této knize najde své... :)

Afrodila
04.01.2019 5 z 5

Jsem nadšená, určitě doporučuji!

Barbucha22
28.12.2018 5 z 5

Staci se podivat na jmena autoru a hned je jasne,ze kniha (denik) bude vtipna.A je.Vtipna,ctiva,zajimava,za me perfektni.