Panství Edenbrooke

Výjimečný historický román jako stvořený pro nevyléčitelné romantiky. Marianne Daventryová odjíždí na venkov za sestrou Cecily, aby unikla nudné sezóně v Bathu a nadbíhání ctitele, který se jí hnusí. Zatímco Marianne touží po klidu a krásné přírodě, Cecily má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže když je při příjezdu její kočár nečekaně přepaden neznámým mužem, Marianne zjišťuje, že namísto rozjímání ji čeká tajemství k rozlousknutí. Kdo byl ten podivně přitažlivý cizinec? A dokáže udržet své srdce na uzdě, když se jí sestřin vytoužený muž zalíbí víc, než je vhodné?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288382/panstvi-edenbrooke-1GF-288382.jpg 4.3239

Pravá romance 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

Edenbrooke, 2012

Kniha Panství Edenbrooke

vikimi

Úžasná a naprosto dokonalá knížka. Je to vlastně nejlepší romantická knížka, kterou jsem kdy četla. Hlavními postavami jsem byla nadšená. Prostě dokonalá kniha, určitě ji budu číst ještě mnohokrát. Doporučuji všem, co milují Jane Austenovou!

kurama45

Ako tak pozerám, nik sa nezmieňuje o tom, že bola hlavná hrdinka mentálne retardovaná (takúto naivitu by som neverila ani štvorročnému decku, nieto dospievajúcej žene), ani o tom, že hlavný hrdina nemal chrbtovú kosť, pretože sa z grobiana v dokonalého džentlmena zmenil ako mihom čarovného prútika. A to sa tam ani neobjavil Harry Potter.
Prebiehalo to asi takto:
Mariannu prepadnú v kočiari, skončí s výzorom bezdomovkyne. Zničená Marianna vojde do hostinca, kde sa na ňu škerí protagonista Philip.
Marianna na Philipa: „Hej ty, pomôž mi.”
Philip na Mariannu: „Pchá, na to zabudni.”
Marianna na Phillipa: „Vy, pane, nie ste džentlmen.”
Phillip na Mariannu: „Ó, láska môjho života, sorry, som nechcel, I love you, vezmeš si ma? Znesiem ti aj modré z neba.”

Zvyšok príbehu sa Phillip snaží nenápadne Mariannu baliť, ale tej to samozrejme nedochádza, lebo sa asi povarila vo vriacej vode dlhšie ako deväť minút a je natvrdlejšia ako vajce na tvrdo.
Ale aj keď je to celé jedna veľká fraška, človek sa aspoň zasmeje. Bodaj by nie, keď sa dočíta, že Marianniným koníčkom bolo točiť sa okolo vlastnej osi (nie, nevymýšľam si).

luckapa

Svěží historická romance. Jistě si ji přečtu znova.

Prateri

Srdce romantičky jásá, srdce neromantika úpí. Já jsem někde uprostřed. Mladá dáma Marianne se nemůže vyznat ve svých citech, i když všem okolo je to jasné. Naivní hrdinka a naivní i příběh. Ale . . . já se na konci přistihla, že se připitomněle usmívám. Romantici, jestli se chcete také usmívat, tak se vydejte na Panství Edenbrooke.

Eeli

Opravdu pravá romance. Nic hlubokého, pouze hodně sladkého.

Naias

Prečo si Američanky myslia, že keď prešpikujú knihu slovami ako Bath, koč, kone a džentlmen, dosiahnu georgiánsku atmosféru bez ohľadu na to, ako sa postavy správajú a myslia? Chápem, že je nutné, aby z hlavnej hrdinky urobili totálnu hus presvedčenú, že logika je životunebezpečné zviera, ktorému sa treba vyhýbať oblúkom, inak by kniha mala najviac tridsať strán. Ale nerozumiem tomu, prečo dej situujú do obdobia, o ktorom veľa nevedia. Donaldsonová píše, že o Edenbrooku snívala už v čase, keď nemala ani poňatia, ako sa píše román. To nemá dodnes.

tessf97

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Trošku přehnaná romantika, ale čte se krásně a stále čekáte, co bude dál. Hodně mě překvapil náhlý zvrat na konci, člověk se těší na vyvrcholení a najednou přijde nová zápletka a nemůžete se odtrhnout, dokud nedočtete poslední stránku. Za mě se tato knížka řadí mezi mé nejoblíbenější.

AniDi
31.12.2019