Panství Edenbrooke

kniha od:

Panství Edenbrooke https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288382/bmid_panstvi-edenbrooke-1GF-288382.jpg 4.3 317
Koupit Koupit eknihu Bazar

Výjimečný historický román jako stvořený pro nevyléčitelné romantiky. Marianne Daventryová odjíždí na venkov za sestrou Cecily, aby unikla nudné sezóně v Bathu a nadbíhání ctitele, který se jí hnusí. Zatímco Marianne touží po klidu a krásné přírodě, Cecily má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže když je při příjezdu její kočár nečekaně přepaden neznámým mužem, Marianne zjišťuje, že namísto rozjímání ji čeká tajemství k rozlousknutí. Kdo byl ten podivně přitažlivý cizinec? A dokáže udržet své srdce na uzdě, když se jí sestřin vytoužený muž zalíbí víc, než je vhodné?... celý text

Série:

Pravá romance 1.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Edenbrooke , 2012


více info...

Komentáře (98)

Komentáře 98 Recenze 6

AndreaP.
AndreaP.
13.03.2023 5 z 5

Krásný historický romám z období gentlemanů a mladých lady usazený do krásného prostředí panství Edenbrook. Velmi naivní hlavní hrdinka a proti ní drsný, ale gentlemanský sir, usilující o její srdce. Romantiky tolik, že by z toho člověk dostal cukrovku, nicméně tak krásně se to četlo a snilo u toho. Bylo mi líto, když jsem knihu dočetla, že ten příběh musím opustit.

florentinas
florentinas
12.01.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a přitom jsem spíš na knihy ze součanosti! Povedené oddechové čtení!


Jezinkabezinka
Jezinkabezinka
19.10.2022 3 z 5

Nepříjemná " ich forma" na kterou si časem zvyknete. Ale datace do 1816 s kostkami cukru, napouštěním vany a příliš kontaktním tancem (slovo valčík nepadlo) trochu narušuje atmosféru. Jinak je to něžné, milé a mile nevinné. Tj. romantika bez sexuálních scén.

Evar88
Evar88
17.10.2022 2 z 5

Ke čtení mě zlákala krásná obálka, ale kniha byla neskutečně naivní. Záporně hodnotím i výběr ich formy, která se sem vůbec nehodila. Nic, co bych si chtěla zopakovat.

evineckY
evineckY
21.09.2022 4 z 5

Začátek knihy byl tak krásný. Typický historický román od Ch. Bronte za sto bodů.
Pak se děj klonil k harlekýnce. Přes to jsem si ji užila.

Jeanine8
Jeanine8
09.09.2022 5 z 5

To bylo tak přeslazené, že jsem měla chuť jít si nakrájet kus špeku.....Ale nemohla jsem se prostě odtrhnout!

moudivlacek
moudivlacek
29.08.2022 5 z 5

Kdo miluje období viktoriánské Anglie, období pravých gentlemanů a mladých lady, touto knihou rozhodně neprohloupí. Marianne je mladá dívka, která podle etikety není zrovna "pravou" dámou, a ve skutečnosti ji to ani netrápí, jen by chtěla dál žít na venkově s otce a starat se o něj, má srdce naplněné láskou k rodině a dobrotou. Ale pak je pozvána na venkov k významné rodině Wynhamů, kde se její hezčí dvojče Cecily pokusí "ukořistit" dědice. Jenže Marianne tam přijíždí dřív, cestou zažije přepadení a přítomnost "gentlemana". Později se dotyčný objeví na sídle. On touží po opravdové lásce, jen Marianne musí přesvědčit, že jeho srdce má už dávno. A ona přemýšlí, že by jednou byla na prvním místě místo Cecily ona..... Moc krásná oddechovka, která utiší bolesti všedního dne a přihraje vám úsměv na tvář.

miruska1
miruska1
05.08.2022 5 z 5

Ten pocit, když se začtete a stáváte se součástí příběhu, okolí přestane existovat. Nevadí že je to nereálné, ani že je hlavní hrdinka moc naivní.....prostě máte skvělý pocit z toho příběhu. Tohle moc knih neponuka a nie každá autorka to umí.
Bolo to Ine než na co jsem zvyklá. Příběh rozprava hlavna hrdinka což je docela zajímavé. Čtivé, přečetla jsem to za jeden den. Zasmála jsem se, i slza ukapla. Oddychove čtení, těším se na další díl.....

1271
1271
14.06.2022 5 z 5

Nádherná, uklidňující romance, která zahřeje u srdíčka každého, kdo miluje romány z regency era. Oba hlavní hrdinové jsou zábavní a jejich dialogy mě nesmírně bavily. Není to žádné mistrovské dílo, knihu jsem přečetla za dva dny, ale člověku to vykouzlí úsměv na tváři a právě za ten miloučký pocit, který ve mě kniha zanechala, musím dát pět hvězdiček. Myslím, že se k ní ještě někdy vrátím.

bábuška
bábuška
15.04.2022 4 z 5

Upoutala mě krásná obálka, i obsah knihy nebyl nijak přeslazený. Příběh pohodový,
hezky se četl, kdo má rád romantiku, tomu doporučím.

Janík511
Janík511
07.08.2021 5 z 5

Úžasná letní romance. Jdu hned na další knihu.

Leny68
Leny68
29.05.2021 4 z 5

Takové slaďoučké a moc milé čtení :-)

Bebe2004
Bebe2004
22.04.2021 5 z 5

Dobrá kniha se pozná podle toho, když hned po dočtení máte chuť na rereading. Já ji měla už v půlce. Ještě jsem ani nedočetla a hned jsem věděla, že chci Panství Edenbrooke číst znovu. Miluju dobu, ve které se příběh odehrává. Postavy byly uvěřitelné, sympatické, dokonalé. Příběh jako takový se mi také moc líbil. Za mě velmi doporučuju :)

pavpaz
pavpaz
16.12.2020 4 z 5

Ale tak jo, hezký romantický příběh, občas teda přeslazený, ale na zimní dlouhý večery, proč ne.

Noisette73
Noisette73
13.11.2020 3 z 5

Ale jo jednou za čas by toto šlo, jen přiznám, že už to bylo na mně sladké moc, obálka ovšem nádherná a za ní hvězda navíc.

hokada
hokada
21.10.2020 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, četla se jedním dechem.

aginecka
aginecka
28.08.2020 4 z 5

Kdyby hrdinka netrvala na tom, že se musí točit dokola pokaždé, když je šťastná, byla by to dokonalá oddechovka na chvíle, kdy se vám nechce příliš používat mozek.

anet99ka
anet99ka
01.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla již podruhé a rozhodně ne naposledy. Autorka umí skvěle vystihnout pocity i atmosféru, věrohodně popisuje lidské vztahy a nevytváří nereálné situace. Příběh Marianne si nejde nezamilovat.

petrulkaa
petrulkaa
18.06.2020 4 z 5

Kniha se moc hezky četla, je to milý romantický příběh, který pohladil moji duši. Většinou se takové, až červené knihovně vyhýbám, ale chtěla jsem si v této koronovirové době přečíst něco sladšího a udělala jsem dobře, od knihy jsem se nemohla odpoutat a příjemně jsem se odreagovala. Opravdový odpočinek. Děj možná předvídatelný a nenáročný, ale přesně to pravé na horké letní odpoledne. Mně se to moc líbilo a užila jsem si každou stránku.

vikimi
vikimi
03.05.2020 5 z 5

Úžasná a naprosto dokonalá knížka. Je to vlastně nejlepší romantická knížka, kterou jsem kdy četla. Hlavními postavami jsem byla nadšená. Prostě dokonalá kniha, určitě ji budu číst ještě mnohokrát. Doporučuji všem, co milují Jane Austenovou!

kurama45
kurama45
28.04.2020 2 z 5

Ako tak pozerám, nik sa nezmieňuje o tom, že bola hlavná hrdinka mentálne retardovaná (takúto naivitu by som neverila ani štvorročnému decku, nieto dospievajúcej žene), ani o tom, že hlavný hrdina nemal chrbtovú kosť, pretože sa z grobiana v dokonalého džentlmena zmenil ako mihom čarovného prútika. A to sa tam ani neobjavil Harry Potter.
Prebiehalo to asi takto:
Mariannu prepadnú v kočiari, skončí s výzorom bezdomovkyne. Zničená Marianna vojde do hostinca, kde sa na ňu škerí protagonista Philip.
Marianna na Philipa: „Hej ty, pomôž mi.”
Philip na Mariannu: „Pchá, na to zabudni.”
Marianna na Phillipa: „Vy, pane, nie ste džentlmen.”
Phillip na Mariannu: „Ó, láska môjho života, sorry, som nechcel, I love you, vezmeš si ma? Znesiem ti aj modré z neba.”

Zvyšok príbehu sa Phillip snaží nenápadne Mariannu baliť, ale tej to samozrejme nedochádza, lebo sa asi povarila vo vriacej vode dlhšie ako deväť minút a je natvrdlejšia ako vajce na tvrdo.
Ale aj keď je to celé jedna veľká fraška, človek sa aspoň zasmeje. Bodaj by nie, keď sa dočíta, že Marianniným koníčkom bolo točiť sa okolo vlastnej osi (nie, nevymýšľam si).

luckapa
luckapa
22.04.2020 5 z 5

Svěží historická romance. Jistě si ji přečtu znova.

Prateri
Prateri
21.03.2020 4 z 5

Srdce romantičky jásá, srdce neromantika úpí. Já jsem někde uprostřed. Mladá dáma Marianne se nemůže vyznat ve svých citech, i když všem okolo je to jasné. Naivní hrdinka a naivní i příběh. Ale . . . já se na konci přistihla, že se připitomněle usmívám. Romantici, jestli se chcete také usmívat, tak se vydejte na Panství Edenbrooke.

Eeli
Eeli
01.02.2020 3 z 5

Opravdu pravá romance. Nic hlubokého, pouze hodně sladkého.

Naias
Naias
09.01.2020 2 z 5

Prečo si Američanky myslia, že keď prešpikujú knihu slovami ako Bath, koč, kone a džentlmen, dosiahnu georgiánsku atmosféru bez ohľadu na to, ako sa postavy správajú a myslia? Chápem, že je nutné, aby z hlavnej hrdinky urobili totálnu hus presvedčenú, že logika je životunebezpečné zviera, ktorému sa treba vyhýbať oblúkom, inak by kniha mala najviac tridsať strán. Ale nerozumiem tomu, prečo dej situujú do obdobia, o ktorom veľa nevedia. Donaldsonová píše, že o Edenbrooku snívala už v čase, keď nemala ani poňatia, ako sa píše román. To nemá dodnes.

tessf97
tessf97
06.01.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Trošku přehnaná romantika, ale čte se krásně a stále čekáte, co bude dál. Hodně mě překvapil náhlý zvrat na konci, člověk se těší na vyvrcholení a najednou přijde nová zápletka a nemůžete se odtrhnout, dokud nedočtete poslední stránku. Za mě se tato knížka řadí mezi mé nejoblíbenější.

AniDi
AniDi
31.12.2019 5 z 5

Nádhera, určitě doporučuji.

Etule
Etule
04.11.2019 4 z 5

Poprvé jsem se setkala u tohoto žánru s vyprávěním v ich formě. Zpočátku mě to poměrně rozčilovalo, ani nevím přesně proč. Zvyk je asi prostě železná košile. Jakmile jsem si na to zvykla už to šlo celkem samo.
Pěkná oddechová romantika. Překvapilo mě, jak se na konci zachovala Cecily, ačkoliv se během jejího pobytu na Edenbrooku ukázalo, že její láska není až tak vážná.

liletka_a
liletka_a
04.09.2019 5 z 5

Série má název “Pravá romance” a myslím, že je to nádherné vystihnutí celé knihy..:)) Vtipné dialogy, jiskření mezi hlavními hrdiny a na konci dlouhoočekávaný polibek.. :)

klaudia2722
klaudia2722
18.07.2019 3 z 5

Na túto knižku som sa ako fanynka Jane Austenovej veľmi tešila. V niektorých recenziách bola totiž prezentovaná ako vhodná pre túto cieľovú skupinu. Asi aj preto úplne nesplnila moje očakávania. Austen to teda nesiaha ani po členky...
Po dobrom a napínavom začiatku prišli pasáže bez poriadneho deja. A hlavná hrdinka mi prišla trochu natvrdlá, to čo všetkým (vrátane čitateľov :-D ) došlo skoro od začiatku, jej došlo až na konci.
Aaaale, až tak zlé to zas nebolo... Ako jednoduchá romanca na čítanie v lete k bazénu je to fajn :-)

malazluta
malazluta
13.06.2019 5 z 5

Moje oblíbená historická romance

takana
takana
28.05.2019 2 z 5

Čtivá a odpočinková kniha, ale čekala jsem od ní trošku víc. Kdo má rád romantiku, tak doporučuji.

Anna Elizabeth
Anna Elizabeth
10.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla tak 4 roky zpátky, ale ještě teď si vybavují, jaké ve mně vyvolala pocity!

rampapa
rampapa
06.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh. Knížku velmi doporučuji .

Rozinka28
Rozinka28
29.12.2018 5 z 5

K této knize jsem si odskočila od složitěji psaných románů Jane Austenové. Nabízí něco málo přes třista stran, které lze s nadhledem zhltnout v jediném dni, protože příběh je čtivý. Narozdíl od v současnosti tolik čtených erotických bestlleserů se tu setkáte s klasickým uzavřeným dvořením gentlemana a s hrdinkou, která se nevzdává své otevřenosti, přesto je lehce naivní a sebekritická. Ano, dopředu tušíte, jak příběh dopadne, ale co na tom záleží? Pokud chcete zpomalit své myšlenky a na chvíli si oddechnout v době, kdy se tolik nespěchalo, pak vás má příběh tendenci zaujmout.

Kerberos
Kerberos
21.12.2018 3 z 5

Už teď vím,že další díly číst nebudu.Příběh je sice romantický,ale naivní a velmi předvídatelný.

Jane007
Jane007
11.10.2018 2 z 5

Přiznám se, že jsem očekávala něco trošku jiného. Jelikož je mojí modlou Austenová, měla jsem na knihu vyšší očekávání. Chybělo tomu ono nepopsatelné kouzlo, kdy srdce napjatě tluče a zamilovávám se do hrdiny. Ani jedno se nekonalo. Nemůžu si pomoct, ale nevěřila jsem příběhu, některé věci mi přišly na tu dobu nereálné a ich forma tomu taky moc nedodala. Za mě zklamání

Bobina74
Bobina74
08.10.2018 4 z 5

Pěkná "jednohubečka". Obdivuji autora, který dokáže napsat knihu tak, že hned na začátku je vám jasné jak to dopadne a stejně hltáte stránku za stránkou a nedokážete knihu odložit. A tady ta to splňovala beze zbytku.
P.s. už na začátku čtení jsem byla natěšená na další díl, abych pak zjistila, že ještě žádný není...:-(

locin
locin
23.08.2018 5 z 5

První kniha od této autorky a rozhodně u ní nezůstane. Autor který umí svým dílem zaujmout poznáte podle toho, že začnete číst jen tak odpočinkově v 9h a pak zvednete hlavu a ono půl 1 v noci :D takže za mě toto dílo rozhodně ano :)

Evka27
Evka27
09.08.2018 4 z 5

To byla milá a romantická knížka. Nemohla jsem přestat číst,až byl najednou konec.