Panství Edenbrooke

Panství Edenbrooke https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288382/bmid_panstvi-edenbrooke-1GF-288382.jpg 4 320 98

Pravá romance série

Výjimečný historický román jako stvořený pro nevyléčitelné romantiky. Marianne Daventryová odjíždí na venkov za sestrou Cecily, aby unikla nudné sezóně v Bathu a nadbíhání ctitele, který se jí hnusí. Zatímco Marianne touží po klidu a krásné přírodě, Cecily má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže když je při příjezdu její kočár nečekaně přepaden neznámým mužem, Marianne zjišťuje, že namísto rozjímání ji čeká tajemství k rozlousknutí. Kdo byl ten podivně přitažlivý cizinec? A dokáže udržet své srdce na uzdě, když se jí sestřin vytoužený muž zalíbí víc, než je vhodné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Edenbrooke , 2012

AndreaP.
13.03.2023 5 z 5

Krásný historický romám z období gentlemanů a mladých lady usazený do krásného prostředí panství Edenbrook. Velmi naivní hlavní hrdinka a proti ní drsný, ale gentlemanský sir, usilující o její srdce. Romantiky tolik, že by z toho člověk dostal cukrovku, nicméně tak krásně se to četlo a snilo u toho. Bylo mi líto, když jsem knihu dočetla, že ten příběh musím opustit.

florentinas
12.01.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a přitom jsem spíš na knihy ze součanosti! Povedené oddechové čtení!

Jezinkabezinka
19.10.2022 3 z 5

Nepříjemná " ich forma" na kterou si časem zvyknete. Ale datace do 1816 s kostkami cukru, napouštěním vany a příliš kontaktním tancem (slovo valčík nepadlo) trochu narušuje atmosféru. Jinak je to něžné, milé a mile nevinné. Tj. romantika bez sexuálních scén.

Evar88
17.10.2022 2 z 5

Ke čtení mě zlákala krásná obálka, ale kniha byla neskutečně naivní. Záporně hodnotím i výběr ich formy, která se sem vůbec nehodila. Nic, co bych si chtěla zopakovat.

evineckY
21.09.2022 4 z 5

Začátek knihy byl tak krásný. Typický historický román od Ch. Bronte za sto bodů.
Pak se děj klonil k harlekýnce. Přes to jsem si ji užila.

Jeanine8
09.09.2022 5 z 5

To bylo tak přeslazené, že jsem měla chuť jít si nakrájet kus špeku.....Ale nemohla jsem se prostě odtrhnout!

moudivlacek
29.08.2022 5 z 5

Kdo miluje období viktoriánské Anglie, období pravých gentlemanů a mladých lady, touto knihou rozhodně neprohloupí. Marianne je mladá dívka, která podle etikety není zrovna "pravou" dámou, a ve skutečnosti ji to ani netrápí, jen by chtěla dál žít na venkově s otce a starat se o něj, má srdce naplněné láskou k rodině a dobrotou. Ale pak je pozvána na venkov k významné rodině Wynhamů, kde se její hezčí dvojče Cecily pokusí "ukořistit" dědice. Jenže Marianne tam přijíždí dřív, cestou zažije přepadení a přítomnost "gentlemana". Později se dotyčný objeví na sídle. On touží po opravdové lásce, jen Marianne musí přesvědčit, že jeho srdce má už dávno. A ona přemýšlí, že by jednou byla na prvním místě místo Cecily ona..... Moc krásná oddechovka, která utiší bolesti všedního dne a přihraje vám úsměv na tvář.

miruska1
05.08.2022 5 z 5

Ten pocit, když se začtete a stáváte se součástí příběhu, okolí přestane existovat. Nevadí že je to nereálné, ani že je hlavní hrdinka moc naivní.....prostě máte skvělý pocit z toho příběhu. Tohle moc knih neponuka a nie každá autorka to umí.
Bolo to Ine než na co jsem zvyklá. Příběh rozprava hlavna hrdinka což je docela zajímavé. Čtivé, přečetla jsem to za jeden den. Zasmála jsem se, i slza ukapla. Oddychove čtení, těším se na další díl.....

1271
14.06.2022 5 z 5

Nádherná, uklidňující romance, která zahřeje u srdíčka každého, kdo miluje romány z regency era. Oba hlavní hrdinové jsou zábavní a jejich dialogy mě nesmírně bavily. Není to žádné mistrovské dílo, knihu jsem přečetla za dva dny, ale člověku to vykouzlí úsměv na tváři a právě za ten miloučký pocit, který ve mě kniha zanechala, musím dát pět hvězdiček. Myslím, že se k ní ještě někdy vrátím.

bábuška
15.04.2022 4 z 5

Upoutala mě krásná obálka, i obsah knihy nebyl nijak přeslazený. Příběh pohodový,
hezky se četl, kdo má rád romantiku, tomu doporučím.

Janík511
07.08.2021 5 z 5

Úžasná letní romance. Jdu hned na další knihu.

Leny68
29.05.2021 4 z 5

Takové slaďoučké a moc milé čtení :-)

Bebe2004
22.04.2021 5 z 5

Dobrá kniha se pozná podle toho, když hned po dočtení máte chuť na rereading. Já ji měla už v půlce. Ještě jsem ani nedočetla a hned jsem věděla, že chci Panství Edenbrooke číst znovu. Miluju dobu, ve které se příběh odehrává. Postavy byly uvěřitelné, sympatické, dokonalé. Příběh jako takový se mi také moc líbil. Za mě velmi doporučuju :)

pavpaz
16.12.2020 4 z 5

Ale tak jo, hezký romantický příběh, občas teda přeslazený, ale na zimní dlouhý večery, proč ne.

Noisette73
13.11.2020 3 z 5

Ale jo jednou za čas by toto šlo, jen přiznám, že už to bylo na mně sladké moc, obálka ovšem nádherná a za ní hvězda navíc.

hokada
21.10.2020 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, četla se jedním dechem.

aginecka
28.08.2020 4 z 5

Kdyby hrdinka netrvala na tom, že se musí točit dokola pokaždé, když je šťastná, byla by to dokonalá oddechovka na chvíle, kdy se vám nechce příliš používat mozek.

anet99ka
01.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla již podruhé a rozhodně ne naposledy. Autorka umí skvěle vystihnout pocity i atmosféru, věrohodně popisuje lidské vztahy a nevytváří nereálné situace. Příběh Marianne si nejde nezamilovat.

petrulkaa
18.06.2020 4 z 5

Kniha se moc hezky četla, je to milý romantický příběh, který pohladil moji duši. Většinou se takové, až červené knihovně vyhýbám, ale chtěla jsem si v této koronovirové době přečíst něco sladšího a udělala jsem dobře, od knihy jsem se nemohla odpoutat a příjemně jsem se odreagovala. Opravdový odpočinek. Děj možná předvídatelný a nenáročný, ale přesně to pravé na horké letní odpoledne. Mně se to moc líbilo a užila jsem si každou stránku.

vikimi
03.05.2020 5 z 5

Úžasná a naprosto dokonalá knížka. Je to vlastně nejlepší romantická knížka, kterou jsem kdy četla. Hlavními postavami jsem byla nadšená. Prostě dokonalá kniha, určitě ji budu číst ještě mnohokrát. Doporučuji všem, co milují Jane Austenovou!