Эva Эva komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Přiznám se, že vůbec nechápu tak vysoké hodnocení této knihy. Celý příběh mi přišel úplně hloupý a předvídatelný až hrůza. Chvílemi jsem si říkala, jestli to autorka vůbec může myslet vážně... Například ta hádanka... Odpověď snad musela dojít úplně každému kromě hlavní hrdinky. No, dobře, do dalšího dílu se nedám, už teď mám pocit, že mi kleslo IQ o 10 bodů.

05.10.2018 2 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Já se přiznám, že se serií mám problém. A to ten, že než vyjde nový díl, vždy úplně zapomenu děj toho předchozího a zase takový fanda, abych ho četla znova, nejsem :) Takže první polovinu knihy se snažím vzpomenout si, co že se to dělo před tím... Nicméně jinak se mi serie líbí a určitě si přečtu i další díly.

22.09.2018 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Kniha se mi líbila... Ale chybělo jí něco, co by z dobré fajn knihy udělalo nezapomenutelnou knihu. V šedých tónech mě nadchlo mnohem víc, ale možná to bude i zvoleným tématem.

28.08.2018 4 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Musím se přiznat, že jsem knihu pořád srovnávala se svou velmi oblíbenou Dva proti říši, kterou považuji za nejlepší možné zpracování atentátu a operace Anthropoid. HHhH je úplně jiná, snad autorovými pasážemi o věrohodnosti toho, co právě popisuje, snad tím, že jí chybí skuečný románový rozměr, ale rozhodně není horší. Prostě za mě velké nadšení.

09.08.2018 5 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Autorova předchozí kniha 100 dní štěstí se mi moc líbila. Když jsem v Levných knihách natrefila na toto volné pokračování, neváhala jsem. A... jsem nadšená. Knihu Máš mě vůbec rád jsem přečetla za jeden den a neskutečně mě dojala. Je opravdovým pohlazením po duši. Nechci na ní kritizovat vůbec nic.. Nechala ve mně úžasný pocit, že by si něco takového čas od času měl přečíst každý z nás.

23.07.2018 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Musím říct, že tahle kniha byla fakt super! Velký podíl na tom měly reálie - Berlín, meziválečná doba, zápletka s Ruskem... Plus velmi čtivý způsob autorova psaní. Gereon je sympaťák, jeho případ náležitě spletitý a rozuzlení velmi důstojné. Prostě se těším na další díl!

22.07.2018 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Pořád přemýšlím, jak tuto knihu ohodnotit... Sice to není rozhodně má první zkušenost s fantasy, ale chvílemi jsem se trochu ztrácela. Autorka svět, ve kterém se příběh odehrává, nijak nespecifikuje a nepopisuje. Dokonce jsem někdy uvažovala, jestli nečtu třeba už několikátý díl. Ale kniha se mi líbila, i když byla chvílemi trochu rozvleklá, nakonec z ní mám dobrý pocit. A hned jsem dala šanci druhému dílu :)

11.04.2018 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Pro Jiřího Hájíčka mám slabost a jeho knihy si nikdy nenechám ujít, ale... Rybí krev byla prostě lepší. Přestože se mi kniha líbila, něco mi chybělo. Neztotožnila jsem se s žádnou postavou, všechny mi byly hrozně cizí a ne moc sympatické. Některé pasáže knihy mi přišly úplně zbytečné a vůbec jsem nepochopila, proč vůbec v knize jsou. Autorův talent je nezpochybnitelný a těším se na další knihu, ale trošku zklamání, no...

13.03.2018 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Vím, že Pod sněhem není zrovna nejlépe hodnocená kniha Petry Soukupové, ale mně se líbila snad nejvíc z celé její tvorby. Možná ani jedna ze sester nevyvolává čtenářovy sympatie, ale já jsem měla pocit, že každá z nich měla nějakou vlastnost nebo příběh, ve kterých jsem se našla. I přes naprosto komorní a zdánlivě banální příběh mě kniha neuvěřitelně bavila. Vytkla bych pouze otevřený konec, toužila jsem se dozvědět víc o osudech každé ze sester. Ale jinak za mě velké nadšení!

10.03.2018 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

I když jsem mnohdy vůbec nechápala chování hlavní hrdinky, příběh mě natolik pohltil, že nemůžu hodnotit jinak... Pro Hájíčka mám prostě slabost a není to jen tím, že pocházím z jižních Čech a jeho reálie jsou mi blízké.

04.03.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Miluji Petru Soukupovou a její knihy! Její styl psaní, strohý, někdy až syrový, mi naprosto sedí a už ani nic jiného neočekávám. Její příběhy jsou zdánlivě obyčejné, ale právě v tom je jejich síla, její hrdinové skuteční a lidští. Tato kniha mě totálně dostala, přečetla jsem jedním dechem a z konce jsem byla úplně dojatá. Jen tak dál, Petro! :)

28.02.2018 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Jedna z nejlepších knih v serii se Sebastianem! Pro mě v top trojici s Učedníkem a Poslední zkouškou. Sebastian je zde ze všech knih nejvíce lidský a vzbuzuje ve čtenáři asi nejvíce sympatií. Dobrá zápletka, fajn konec. Spokojená :)

17.01.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Přiznám se, že se mi autorovy předchozí knihy (Mráz, Kruh, Tma) líbily víc... Ale knize nelze upřít čtivost, zajímavý příběh a šokující konec. Takže za mě dobrý :)

31.12.2017 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Novou Mayovu knihu si nikdy nenechám ujít, ať už se jedná o samostatné příběhy nebo o jeho serie. Umrlčí cesta se mi moc líbila. Celkově jeho příběhy z Hebrid mi připadají velmi povedené. Příběh se četl jedním dechem, řada informací byla velmi zajímavá a postavy sympatické. Já jsem spokojená :)

04.08.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Sharon Boltonová je prostě neuvěřitelná! Četla jsem od této autorky všechno, co bylo přeloženo do češtiny, a souhlasím se všemi pochvalnými komentáři! Pro mě je tato autorka objevem posledních let, její knihy jsou čtivé, napínavé, promyšlené, hlavní postavy sympatické a ty konce... Vždy naprosto vypointované a šokující. Mám moc ráda serii s Lacey, ale tahle kniha kniha byla naprostá bomba! Nelze než doporučit :)

14.07.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Opět vynikající! Sharon Boltonová je knihu od knihy lepší, což se hned tak nevidí. Místy zcela nelogicky jednající a pro čtenáře mnohdy nepochopitelná, ale sympatická Lacey, charismatický Joesbury, napínavý případ a šokující konec... Nadšení velké! :)

22.06.2017 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Petru Soukupovou mám hodně ráda. Oblíbila jsem si ji už románem K moři, Zmizet mě úplně nadchlo. Mám ráda její styl psaní a témata, která si vybírá. Marta v roce vetřelce mě velmi zaujala. Hlavní hrdinka mi sice nebyla tak úplně sympatická, možná tím, že já jsem tu češtinu na fildě vystudovala :) Ale jinak se mi kniha moc líbila... Těším se na další díla této talentované autorky!

26.04.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem dočetla před pár minutami a nějak mi chybí slova... Ne, že bych nikdy nečetla nic na toto téma. Naopak, coby rusistu mě vždy zajímala vyprávění z gulagů a doby stalinských deportací. Pravda je, že se tomuto tématu již dlouho vyhýbám, protože zkrátka už nic dalšího ani vědět nechci. U knihy jsem několikrát brečela, četla jedním dechem a žila osud hlavních postav. Bála jsem se s nimi a doufala stejně jako oni ve šťastný konec. Nádherně napsaný syrový příběh. Přesto neuvěřitelně lidský. A s poselstvím pro nás všechny v jakékoli době - i v té největší tmě je kousíček světla.

17.03.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Alenu Mornštajnovou považuji spolu s Petrou Soukupovou a Katkou Tučkovou za nejtalentovanější ženy současné české literatury. Četla jsem všechny její knihy a na tuto novinku jsem se velmi těšila. Těšila jsem se na "pelíškovský" příběh z komunistické doby, na seznámení se s osudy několika generací nějaké svérázné rodiny a na ironický humor, který je autorce tak vlastní. Hana mě však úplně rozsekala! Válečná doba, Terezín, Osvětim a pohnutý osud hlavní hrdinky mi několikrát vehnaly slzy do očí a knihu jsem přečetla jedním dechem v rekordním čase. Dlouho nezapomenu na tento silný příběh a vynikající zpracování této PANÍ spisovatelky...

17.03.2017 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Spolu s Učedníkem nejlepší kniha serie! Stydím se to přiznat, ale poprvé jsem sympatizovala s vrahem! Plus postavy se skvěle vyvíjejí, ze Sebastiana se stává můj velký oblíbenec!

15.03.2017 5 z 5