Máš mě vůbec rád?

Je dost velký rozdíl mezi “Mít někoho rád” a “rád někomu pomoci” . To si rozvedený pětačtyřicátník Diego Anastasi, který si vybudoval pověst úspěšného advokáta a taky hlubokou depresi, bohužel uvědomí poměrně pozdě. Při té příležitosti zjistí, že všichni, které má rád, nemají čas na něj a na jeho potíže. A následně si uvědomí, že vlastně ani on pro ně nikdy nic neudělal, nepomohl jim, když to potřebovali. Pokusí se to změnit: rozhodne se, že musí pro své nejbližší udělat něco dobrého. Výsledek? Ničí jejich životy včetně jejich přání a snů. Nebo možná ne......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291725/mas-me-vubec-rad-ZHC-291725.jpg 488
Literatura světová, Romány, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Máš mě vůbec rád?

blackoutzuzi

Příběh vás donutí přemýšlet nad tím, co je v životě důležité, jak vzácné je mít přátele a milující rodinu, jak snadno lze o všechno přijít, o zásahu smrti do života a o tom, že někdy až po smrti blízkého člověka můžeme zjistit, kolika lidem zasáhl do života.
Po dlouhé době mě kniha rozplakala tak, že jsem ji musela odkládat, abych měla sílu ji dočíst.

juliesze

Na knihu jsem narazila úplně náhodou v levnch knihách. Přečetla jsem ji za víkend. Možná je to vlastní odraz stejného povolání, ale každý se občas ženeme za bezvýznamnými věcmi. Život je ale úplně o něčem jiném. Někde tam v tom vlastním klidu a tichu krčícím se ve stíhu. Stačí se jen pořádně rozhlédnout. Je to kniha, kdy stačí jen otevřít libovolnou stranu a zase si ji užít jako poprvé.

JancaMia
18.08.2019

Tak tuhle knížku by si měl povinně přečíst každý čtenář .. příjemná kniha o nepřijemných věcech které se běžně schovávají po sukni a určitým způsobem stigmatizují společnost .
Psáno srozumitelně, lidsky k věci a jako bonus se nemůžete otrhnout ...

em75
26.01.2019

Asi první třetinu jsem se nemohla začíst,ale pak jsem naopak knihu nemohla odložit. Byla jsem zvědavá na příběh člověka v depresi. Možná to měl být účel,že podání deprese a sebevraždy vyznělo spíš vtipně,ale to jak přemýšlel nad tím,jak to udělat,to spisovatel trefil. Člověk v hluboké depresi už nemyslí na nic jiného,než jakým způsobem a kde to skončit. Kdo to nezažil,nepochopí. Překvapilo mě prolnutí příběhu s osobami z knihy 100 dní štěstí,řekla jsem si,jo ty já přece znám! 100 dní štěstí se mi líbila víc,ale i tahle určitě stojí za přečtení. A autorovi děkuji za věnování : "Všem těm,kteří bojovali s depresí a dokázali vyhrát.A všem těm,kteří ještě bojují,s nadějí,že jim tyto stránky trochu pomůžou na cestě k uzdravení."

dendishek
21.09.2018

Deprese. Deprese. A zase ta deprese..
První polovina knihy se mi hodně táhla. Nebavila mě. Jsem ale ráda, že jsem vytrvala, dokud se na scéně neobjevil obchůdek klábosení. To pak byla jízda. Hlavní pointa knihy - dělat radost druhým a dávat jim tak najevo svou lásku - je zde jedinečná. Ještě že na to hlavní hrdina s pomocí dvou "záchranářů" přišel. Jak jednoduché najednou bylo se z deprese dostat ;-).

Danka1975
02.09.2018

Že by taková "pohodová kniha o depresích"?. . :-). .Čteno po 100 dní štěstí, kde byla laťka nasazena fakt vysoko. Nicméně, za mě začátek super! Čtivé, co slovo, to perla a trefa do černého!!! Myšlenka knihy taky dobrá a oceňuji mužský pohled a humor! (žádné "kudrlinky a rovnou k věci :-)). Pak jsem měla hluchá místa, dokonce jsem uvažovala o 3 hvězdách :-(, ale to by si Fausto nezasloužil, vzhledem k tomu, kde jsem ty 3 hvězdy dala jinde :-).

Je to určitě knižka, kde jsou "nahlas" popsány věci, o ktrých se mluví zaobaleně, nebo vůbec. Každý může polemizovat, jestli i on by se tak zachoval apod., ale nesuďme! Jednotlivě si z toho odneneseme, co je nám bližší a vyložíme po svém. Nemůžu upřít autorovi určité poselství, která se v knížce nabízí, ale na 100 dní štěstí to nemá :-(. .

PS. a čím jste blíže věkově hrdinovi, tím více ho pochopíte, takže se obávám, že pro dceru by to možná byla "zvláští" knížka (Dany, promiň :-))))

Graem
29.08.2018

Knihy psané lidmi, co si sáhli na duševní a životní dno, mají něco do sebe. Asi větší porozumění, protože jdou pod povrch a mluví o tabu. Tohle se mi četlo skvěle, taky se mi to dostalo do ruky v pravou chvíli, skoro jako kdybych hledala odpověď a našla její část v knihkupectví. Styl psaní je vřelý, vtipný a upřímný. Můžu jen doporučit.

Ceeva
25.07.2018

Souhlasím, čas od času si něco takového přečíst, neuškodí. Laciná tato kniha určitě není.

Fausto Brizzi
italská, 1968

Kniha Máš mě vůbec rád? je v

Právě čtených3x