Эva Эva komentáře u knih

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Peter May je zase ve skvělé formě! V Ostrovu Entry se navrátil k linii trilogie z ostrova Lewis, a to je ta správná cesta! Kniha má opět neuvěřitelnou atmosféru, detektivní linie není zdaleka tak důležitá jako minulý život hlavních postav, a to je to, co Mayovy knihy vyděluje z žánru klasických detektivek... A Sime je opravdu sympaťák! :)

22.02.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje druhá kniha od této autorky. Než jsem tě poznala se mi líbilo asi víc, ale to nesnižuje kvality této knihy. Poslední dopis od tvé lásky je příběh opravdové lásky. Knihu jsem četla v těžké životní situaci a vzala jsem si z ní to, co jsem zrovna potřebovala. Naději, že někde na světě je někdo, kdo vás bude milovat...

20.12.2015 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Zdejší komentáře mě sice moc nenavnadily, přesto jsem po Pánovi ohně sáhla, už jen proto, že May je vynikající spisovatel. Jsem fandou jeho trilogie z ostrova Lewis a nemohla jsem si nechat ujít jeho líčení tentokrát zcela jiných reálií. A kniha se mi líbila moc! Hlavní postavy mi byly sympatické, děj měl spád, dobře se četl a i když se vyšetřování vražd dalo leccos vytknout, tak za ty úchvatné popisy Číny to stojí!

01.11.2015 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Od autorky jsem nejprve přečetla Obětinu, ze které jsem byla hodně nadšená, ač bych jí vytkla trochu přehnaný konec. Této knize však nic vytknout nemůžu! Napínavý děj, skvělé postavy (má oblíbená detektivka Dana), výborná zápletka a konec, který neměl chybu! Přestože si celou knihu myslíte, že tušíte.... Tak netušíte! A tak to má být :)

01.11.2015 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Já prostě nevím. Nemám Viewegha ráda, vlastně zastávám názor, že od Báječných let pod psa nenapsal nic, co by stálo za čtení. Navíc mi strašně vadí rozsah jeho knih, Zpátky ve hře je toho důkazem. Malý formát, velké písmo, po každé povídce 4 prázdné stránky... To má být kniha, za kterou v knihkupectví zaplatíte poměrně dost peněz? Navíc všechny povídky jsou prakticky stejné, Oskar je děvkař, kterému celý svět ubližuje. Mně se to prostě fakt nelíbí!

17.10.2015 2 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Budu hodnotit celou sérii. Pád titánů byl vynikající a představil pro mě nejcharismatičtější postavy. První světová válka navíc není tak "profláklá" jako ta druhá, takže kniha byla historicky velmi zajímavá a pro mě obohacující. Zima světa byla skvělá, přestože o druhé světové válce jsem četla spousty knih, zaujala mě a šokovala kombinací brutality a lásky. Z Hranice věčnosti jsem měla strach, nenavnadily mě ani zdejší komentáře :) Navíc nejsem úplný fanda novodobějších dějin. Ale kniha mě nadchla. Ano, boje černochů za svobodu tam bylo skutečně dost a byly to asi moje nejméně oblíbené pasáže z celé knihy. Ale Berlínská zeď, zavraždění bratří Kennedyových a celkově celá ruská linie Chruščovovy vlády - byla jsem nadšená! Skláním se před Kenem Follettem, série Století je jednou z nejlepších v současné literatuře!

17.08.2015 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

17.08.2015 5 z 5

Mezi červenou a černou Mezi červenou a černou Jan Guillou

Velké zklamání. Nadšení, které se dostavilo u prvních dvou dílů, se neopakovalo. Děj rozbředlý, plytký... Jediná linie, která mě zaujala, byla Haraldova kariéra u SS, ale ani ta nebyla nijak originální a šokující. Zvažuju, jestli si vůbec přečtu další díly.

03.08.2015 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přestože jsem Stalkera zhltla jedním dechem, Kepler prostě není můj favorit. Joona je na mě pořád moc hollywoodský :) Jedno se ale knize upřít nedá, a to skvělý a překvapující konec!

18.06.2015 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Theorina jsem vždy stavěla až za Nesba a Adlera-Olsena, ale po třech přečtených knihách musím jeho pozici přehodnotit. Miluju atmosféru ostrova Öland a postavu Gerlofa! Theorin není tak dějový, vtipný ani krvavý, ale je mistr duchařských historek a navození neskutečně hutné atmosféry. Mlýny osudu se mi líbily z jeho zatím přečtených knih nejvíce. Linie odehrávající se v Sovětském svazu byla úžasná!

26.05.2015 5 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Jedním slovem SLÁTANINA. Celou knihu jsem přemýšlela, jestli si Drakulu od Stokera tak špatně pamatuji, nebo jestli je zde absolutně chybně vykrádán. Původní postavy jsou postaveny do úplně jiných rolí a z těch dobrých se stávají alkoholici, zbabělci a lehké děvy. Naopak z původního zlého Drakuly se stává sexy klaďas... Proč jsem to tedy dočetla? Protože je to neuvěřitelně čtivé! :)

21.05.2015 3 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Je pravda, že kniha má několik nedostatků, z nichž vyniká příliš rychlý konec. Ale já miluju Drákulu, Stokerova i skutečného Vlada Narážeče, a tahle kniha spojovala oba - fakta i fikci, legendu i skutečnost. Kromě toho mě bavily popisy cizích exotických zemí a architektonických i literárních památek. Tahle kniha prostě funguje :)

27.04.2015 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Že je Katzenbach skvělý spisovatel, vím už z Analytika. Ale Co bude dál se mi líbilo snad ještě víc. Brutální, ale přitom citlivé a vkusně napsané. Výborná psychologie týrané Jennifer, nemocného Adriana i páru zločinců-umělců. Kniha přesahující svůj žánr. Neskutečně čtivé, vynikající.

14.04.2015 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Na Učedníka jsem byla hodně zvědavá. Jsem velkým fandou seriálu Most, jehož scénáristou je jeden z dua autorů. A Učedník překvapil. Vraždy krvavé a promyšlené a naprosto nesnesitelný Sebastian coby psycholog-detektiv. Mám ráda detektivy, kteří mají i temnou stránku, ale fakt je, že Sebastian je notně překračoval. Nicméně zápletka byla skvělá, atmosféra hutná a rozuzlení překvapující. A těch 500 stránek uteče jako nic...

25.02.2015 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Mo Hayder mě příjemně překvapila! Četla jsem Pečovatele a byla jsem zhnusena tématem natolik, že jsem další její knihy odmítala. Panenka mi byla téměř vnucena a jsem moc ráda, že jsem autorce dala ještě šanci, protože rozhodně umí psát! Napínavé, místy až strašidelné, překvapivá pointa a nečekaný konec... Co chtít od dobrého thrilleru víc?

07.02.2015 5 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Tato kniha je nejlepší učebnicí dějepisu, ze které bychom se všichni měli poučit. Ruská revoluce, bolševický teror a druhá světová válka rámují příběh silné ženy a velké lásky. Nádherně napsané, strhující, pravdivě bolavé, ale ne ploché a příliš sentimentální. Už se těším na druhý díl!

10.01.2015 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Myslím, že Ostrov Duma Key nejvíce ocení čtenáři znalí Kingova díla. Najdou se tam podobné motivy jako v ostatních jeho knihách. Pořád mi bylo něco povědomé. Místy jsem poznávala To, Perse jako Pennywise, jindy zase jinou knihu... Ale obrovský čtenářský zážitek! A strašně jsem se bála...

06.01.2015 5 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Prvním dílem jsem byla nadšená, takže Norský Dandy byl povinnost. Zklamaná jsem rozhodně nebyla! Jako literární nadšenec a absolvent studií literatury jsem vítala postavy Oscara Wilda, Virginie Woolfové a celé Bloomsburské skupiny. Plus Sverre byl stejně dobře prokreslenou postavou jako jeho dva bratři. Zatímco v prvním díle jsem žila architekturou a stavbou železnice, tady jsem prožívala umění. Velká spokojenost!

20.12.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Víte co? Kašlu na všechny intelektuální komentáře o kvalitě série. Mně se líbila! Četla se jedním dechem, hrdinka nebyla úplně na ránu, vybrala si toho správného kluka a bylo to dějové a napínavé. Jo, je to spíše pro mladší publikum, ale co, na nic si to nehraje a je to super!

08.11.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tato kniha je jako život. Někdy k smíchu, někdy k pláči. Ove je tak ..... lidský.

08.11.2014 5 z 5