Drákula Nesmrtelný

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Drákula Nesmrtelný je volným pokračování klasického Drákuly od Brama Stokera, ztělesnění hororového žánru, prototypu a nedostižného modelu dnes tak populárních příběhů o upírech. Stokerův román samozřejmě inspiroval řadu pokračování; Drákula Nesmrtelný ovšem nad všechny podobné pokusy vyčnívá kvalitou zpracování, nosným, dramatickým příběhem i citlivým zachycením „ducha doby". Román začíná nějakých dvacet let po domnělé smrti hraběte Drákuly (jíž končí původní Drákula), setkáváme se v něm s většinou postav, které už známe, ale ukazuje se, že všechno byla tak trochu jinak… Je možné, že by hrabě Drákula nebyl oním ztělesněním zla, které známe? Nestojí za vším někdo daleko horší než Drákula sám? A jakou roli hraje v příběhu tajemná hraběnka Báthoryová, Čachtická paní, která se v románu záhy objeví? Román Drákula Nesmrtelný je výjimečný rovněž tím, že Dacre Stoker je prasynovcem Brama Stokera a při psaní románu pracoval i s archivem svého předka – co do autenticity se tedy Drákula Nesmrtelný svému pravzoru velice přibližuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41787/drakula-nesmrtelny-41787.jpg 3.4104
Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Albatros (ČR), Plus
Orig. název:

Dracula The Un-dead (2009)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Drákula Nesmrtelný

Přidat komentář
richard7959
30.11.2018

Tohle mi spíš připadalo jako parodie...

Chajda69
07.08.2018

Ne, ne, ne. Nechci, aby to bylo jinak, původním románem Brama Stokera pro mě Draculův příběh skončil a na tuhle zkušenost rychle zapomenu.

Přesto však jsem si z knihy zapamatoval jeden zajímavý citát, který nutí k zamyšlení: "Bláboly snů nám nezastraší duše a svědomí je slovo pro zbabělce, jímž chtějí slabí nahnat silným strach!" Pro někoho zřejmě, bohužel, ano.

Annkag
01.05.2018

Nebolo to zlé ale nebolo to ani ono.Sociálny,psychologický či životný rozpad hrdinov z Drákuly po rokoch ked v uliciach začína krvavo vystrájet Čachtická pani báthorička....
Do toho zistíme že Drákula v skutočnosti neumrel a je to....

Mortymer
27.02.2018

Z této knihy jsem v zásadě zklamaný. Čtení pěkné, horor "dobrý", zásadní problém přijde kdykoliv se objeví odkaz na klasiku (a ten se začne přirozeně stupňovat). Kdokoliv, kdo by očekával plnohodnotné pokračování, se těžce plete a jenom svojí vinou. Brama jako uznávanou klasiku nemůže nahradit ani rodinný nástupce.
Samo o sobě je čtení příjemné odreagování, ale řadí se spíš do jednorázového braku, než do plnohodnotného místa na polici.

MíšaS.
01.05.2017

Má to spád, zajímavý děj, četlo se to hezky. Ale přeci jen to je trochu přitažený za vlasy, když vezmu i ten konec (loď, na kterou nastoupili). Jako kdybych vzala vše, co je nějak zajímavé a smíchala to dohromady.

Smiley96
27.03.2016

A mě se kniha líbila :) skvělé pokračování originál Drákuly... Konec mě odrovnal nejvíc :)

Temný snílek
29.08.2015

Drákula nesmrtelný je horor s tragickým koncem, který se však dá předvídat stejně jako u původního Drákuly od Brama Stokera. Tenhle příběh prostě nikdy nemohl dopadnout dobře a tím se také liší od dnešních upířích romantických slátanin, za což patří autorovi velké díky.

Pokud jste příznivci Drákuly a klasických upírů s charismatickým šarmem, kteří děsí svým vzezřením, tak by se vám tahle kniha mohla líbit.
Já ji četla již několikrát a pokaždé si tento horor náležitě užiji.

richard7959
21.06.2015

Nechápu, jak mohl někdo takovou ubohou slátaninu vytvořit...