Bílá vlčice

Příběh osudové lásky na pozadí historických událostí otřásajících Evropou 20. století: od první světové války přes bolševickou revoluci v Rusku až k nejkrutější válce, kterou svět poznal… Hraběnka Xeňa Fjodorovna Osolinová opouští Rusko za velmi dramatických okolností: otce jí zavraždí bolševici, sama se musí postarat o matku, sestru, bratra. Jejím cílem je – stejně jako pro mnoho Rusů nucených emigrovat – moderní a romantická Paříž, kde se setkávají umělci z celého světa. Xeňa zde poznává německého fotografa Maxe von Passau, do něhož se zamiluje. Zdá se, že jich vášeň nemůže nic ohrozit, zvlášť když se Xeňa stane výraznou osobností světa vysoké pařížské módy. Situace v Německu se však zhoršuje, pronásledování Židů a protinacisticky smýšlejících lidí je čím dál otevřenější, hrozí válka. Max se vrací do Berlína, stává se členem skupiny, která bojuje proti režimu, a pomáhá rodině své židovské přítelkyně návrhářky a majitelky obchodního domu Sáry. Za civilizovanými maskami nacistů však roste touha po absolutní moci a láska Xeni a Maxe má jen málo naděje ve světě, který popřel lásku samu… Skvělá vypravěčka Theresa Révay vplétá příběh dvou milenců do pečlivě zpracovaných historických událostí a zapojuje je do života skutečně žijících osob (Josephine Baker, Coco Chanel, Joseph Goebbels, Hermann Göring). Příběh o velké lásce, odpovědnosti, cti, odvaze, hrdinství i zbabělosti je spojen s dramatem národů i jedinců, budujících svůj osud ve víru nejtragičtějších událostí 20. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38829/bila-vlcice-2QF-38829.jpg 4.4121

Bílá vlčice (1.)

Louve blanche (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Bílá vlčice

rajen
08.12.2018

Popravdě jsem tuto knihu četla už před velmi dlouho dobou a děj jsem si musela připomenout v anotaci. Nicméně po jejím přečtení se mi děj vybavil, což se mi u jiných knih ani nestává. Není to ale ani takový ten román, na který se nezapomíná. Je každopádně skvěle napsaný a četl se velmi dobře. Za mě takový průměr.

michaela7087
24.07.2018

Móóóc pěkné čtení.

Danka1975
06.05.2018

Takže úvodem: přiznávám, že mi to fakt trvalo,než jsem to dočetla.. .:-). .tím nechci napsat, že by se mi kniha nelíbila, ale rozhodně nepatří mezi ty, kdy by zvítězila nad spánkem.. . (ponz. čtu večer před spaním:-))

Plusy: určitě popis historických událostí, věrohodnost podporovaly i jména a místa zmíněné v knize, to bylo opravdu propracované (doporučuji "vygooglit", budete více v obraze), zase jsem chytřejší,co se týče této doby apod... .jinak by to bylo za tři hvězdy :-)

Mínusy: trochu mi autorka připomínala Aloise Jiráska,ve smyslu "než jezdec vystoupil na koně, bylo popsáno několik stran" :-)..,takže asi tak,.. za mě, prostě kdyby se ušetřilo papíru, šetřily by se i lesy a možná i čas. . .. . (pozn. měla jsem tendence přeskakovat písmenka :-))

Nicméně: nebráním se dalšímu dílu:-)..a dovedu si představit filmové zpracování, na oko by to bylo dost dobré:-)

gigi77
15.03.2018

Moc moc kvalitní čtení. Nemám, co bych vytknula. Určitě si přečtu i další díly ze série.

Bradavička
20.12.2017

Upřímně napíšu, že to není vlastně vůbec hezká knížka na čtení....je těžké číst o strašných historických pravdách, kde navíc trpí hrdinové, se kterými se čtenář ztotožní a nechce, aby se jim stalo něco špatného...což samozřejmě nejde....dala bych povinně jako doporučenou četbu do škol místo nudných učebnic dějepisu....

intelektuálka
15.11.2017

Silný historický a milostný román se odehrává na pozadí říjnové revoluce v Rusku, odkud utíká hraběnka Xenie po vítězství bolševiků. Její azyl jí poskytne Paříž, kde poznává svou osudovou lásku - německého fotografa Maxe. Jakou šanci může mít jejich láska v předvečer nástupu fašismu?
Tento román má široký záběr- poučí, zaujme a dojme. Doporučuji přečíst.

Len2očka
29.10.2017

Krásná čtivá kniha,hodila by se mi do knihovničky.

rozvera
11.09.2017

Vynikající kniha nejen o životní lásce dvou silných osobností, ale hlavně o historických událostech , hlavně v Rusku, Francii a Německu, v době od bolševické revoluce do konce druhé světové války.. Příběh, i když rozsáhlý, se čte jedním dechem a je neskutečně věrohodný. Místy připomíná některé pasáže z knih o nelehkém životě emigrantů v době nástupu fašizmu od E. M. Remargua.

Theresa Révay

Theresa Révay