Poslední zkouška ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Sebastian Bergman čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: nesmírně inteligentnímu sériovému vrahovi se zvláštním posláním. Kdo šlápne vedle jako první? Sebastian Bergman rozehraje hru s nevyzpytatelným sériovým vrahem, který touží vymýtit hloupost v povrchní společnosti. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově — s prostřelenou hlavou přivázaná k židli v koutě. Na sobě má špičatou čepici a na holých zádech připnutý test — soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Záhy se ukáže, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení však hledá důkazy na místech činu marně. Klíčem se stanou komentáře na sociálních sítích a anonymní dopisy zaslané do redakcí novin. Je zřejmé, že jejich autor má o vraždách informace, které zná jenom policie — a vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311482/big_posledni-zkouska-Zxw-311482.jpg 4.6466
Série:

Sebastian Bergman / Sebastian Bergman: Policajný psychológ 5.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Host
Originální název:

De underkända, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (122)

Kniha Poslední zkouška

85098211
16.12.2022

(+ SPOILER) Wow, tak tohle byla zase kniha jako víno! :-) Mám samozřejmě moc ráda celou tuto sérii, ale ne všechny případy jsou stejně dobré - jak už to tak obvykle bývá ;-). Tentokrát je vrahem člověk, který svoje oběti zkouší ze znalostí z různých oborů. A pokud neuspějí, mají prostě smůlu a tuto zkoušku nepřežijí. Zavražděných postupně přibývá, ale v jednom případě si pachatel vybere sestry-dvojčata, z nichž jedna přežije. Proto nezbývá, než ji ze hry vyřadit jiným způsobem... Vyšetřovatelé Torkel, Vanja a další - samozřejmě včetně Sebastiana Bergmana - poměrně dlouho tápou ve tmě, podezřelých je hned několik, ale nikdo z nich posléze nepřipadá v úvahu. Až je napadne na vraha nastražit léčku, přestože (minimálně) jednomu z nich možná půjde dokonce o život... Na závěr je tedy i tento případ vyřešený, až na ten úplný konec, kde si autoři ponechali otevřená vrátka (snad) pro další díl? Každopádně jsem doslova nadšená, knihu doporučuji, přestože Sebastian je i nadále namyšlený a nesympatický egocentrik. Ale už jsem si na něj docela zvykla, proto se na další knihu budu zase časem těšit ;-).

Lexie321
27.11.2022

Aj ked prvá kniha z tejto série štýl písania, postavy aj príbeh sa mi páčil. Myslím si, že je to veľmi dobre krimi.


studentice
03.11.2022

Tento díl mě bavil mnohem víc než předešlý a ten konec, vau...nemůžu se dočkat dalšího dílu:)

Katulinka69
07.09.2022

V této detektivní sérii se více probírají osobní životy postav, každopádně mě to chytlo. Billy???

berila
07.07.2022

Tady nemohu jinak, než dát plný počet. I když mě hlavní hrdina maximálně štve, přesto doporučuji všem k přečtení. Téma hodně aktuální a bohužel si nemyslím, že se to nějak změní. Stačí se jen občas mrknout na internet a člověku je z toho teskno.

Margerite
20.03.2022

Za mě zatím nejslabší díl. Autoři nastavili laťku poměrně vysoko a je těžké ji udržet i v 5. díle. Mám pocit, že už se dost opakují. Ani případ, ani osobní vztahy mě tentokrát nebavily tak, jako v předchozích dílech. Tak snad si u mě napraví reputaci dalším pokračováním.

mataj
06.03.2022

V pořadí 5. díl série má velmi zajímavou kriminální zápletku, nechybí napětí a opět závěr typu - "no to snad autor nemyslí vážně" (neboli WTF?). Jinak mám menší výhrady k vývoji vztahů uvnitř vyšetřovací skupiny, které mi začínají připomínat telenovelu. Nicméně jsem zvědavá, kam to vše povede a s čím přijdou autoři příště, takže si nenechám ujít další díl a knize zatím nechávám i tu pátou hvězdičku.

midloch
16.02.2022

Tak nadšení z předchozích dílů pomalu upadá. Jak píší již čtenáři pode mnou, vztahy v týmu jsou přehnané a to tak, až mě začala tato linka knihy ke konci vadit. Nejde ale upříst čtivost. Uvidím, dočtu celou sérii do konce, ale už tomu nedávám plný počet hvězd.

1