Poslední zkouška ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sebastian Bergman čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: nesmírně inteligentnímu sériovému vrahovi se zvláštním posláním. Kdo šlápne vedle jako první? Sebastian Bergman rozehraje hru s nevyzpytatelným sériovým vrahem, který touží vymýtit hloupost v povrchní společnosti. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově — s prostřelenou hlavou přivázaná k židli v koutě. Na sobě má špičatou čepici a na holých zádech připnutý test — soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Záhy se ukáže, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení však hledá důkazy na místech činu marně. Klíčem se stanou komentáře na sociálních sítích a anonymní dopisy zaslané do redakcí novin. Je zřejmé, že jejich autor má o vraždách informace, které zná jenom policie — a vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311482/posledni-zkouska-Zxw-311482.jpg 4.6296
Série:

Sebastian Bergman (5.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno: (ekniha), Host
Orig. název:

De underkända (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (85)

Kniha Poslední zkouška

Přidat komentář
Lulu13
05. května

Zatiaľ posledný diel je za mnou a ja naozaj dúfam, že nebol posledný. Čo ma na celej sérii bavilo najviac bola partia vyšetrovateľov a ich vývoj, ktorým si prešli. Psychológia postáv je tu zvládnutá na výbornú, ťažko by sme tu našli vyložene kladnú či zápornú postavu (možno s výnimkou Torkela), no práve to sa mi páči. Ku každej jednej postave som si vybudovala vzťah, aj keď ich správanie nebolo vždy najsympatickejšie, no o to reálnejšie. Veď ani v živote nie je nič iba čierne alebo biele. "Tí, ktorí zlyhali" pre mňa nie je najlepšou časťou, akčný záver s bombou v aute už osobne považujem za trochu prehnaný, no to je už len drobnosť, ktorá vrámci celkového hodnotenia nijako nezaváži. Nuž a už klasicky musím povedať...ach, ten záver! Som skutočne zvedavá ako sa v prípade pokračovania bude vyvíjať Billyho príbeh. Takže zhrnuté, podčiarknuté, celá séria so Sebastianom a spol. patrí k tomu najlepšiemu, čo som doteraz čítala.

kachis
26. dubna

Bože, to je série, která se čte jedním dechem. Během 14 dnů celá přečtená a nedočkavě vyhlížím překlad dalšího dílu. Sebastian je moje srdcovka. :)

veronika_m
21. dubna

Škoda posledních pár stran na téma Billy... Jinak super

1amu
22. února

Autoři měli úžasnou možnost rozvinout skvělou myšlenku: vrah likviduje osoby, které jsou zapojeny v TV do t.z. talk show, reality show, blogery, ale i ty, kteří tyto debility předkládají národu. Viz z dopisu vraha: "Naše televize dennodenně vytrubuje do světa, že v nové době jsou nejjistější cestou k úspěchu povrchnost, ba nefalšovaná blbost"...
Připomíná mi to zejména naši stanici PRIMA. T.zv. uspěšní (pokud jde o vyhrané peníze, nemají ono základní všeobecné vzdělání !) ... "No a co, když nevím, tak si to vygůglím" že jo ? Vraha svým způsobem s jeho nastoleným motivem chápu. Co nechápu, to jsou pánové Hjorth a Rosenfeldt, kteří z vraha v této knize udělali "Ferdu mravence-práce všeho druhu", namátkou: přenáší a převáží mrtvoly (byť pomocí automobilu) buď do škol, nebo zapomenutých budov (viz mrtvola č.4, již vidím jak ji vláčí chlap okolo 50-ti roků do 4.patra starého baráku), kde na to bere peníze ? Jak to časově stíhá ? Zkrátka autoři pokládají své čtenáře za minimalisty, kteří se takovými prkotinami zabývat nebudou .
A pak vyšetřovací "pětka" ve Stockholmu:
-šéf Torkel je líčen jako ňouma, zejména pokud jde o navázání bližšího styku s ženami, které se mu líbí. Ta poslední, bývalá spolužačka, jej v knize doslova a s nadlidským úsilím musela "uhnat".
- Vanja, nesympatická bréca (hned od první knihy) a ono se to stupňuje. Není schopná si vytvořit normální milenecký vztah. Hodně genů zdědila po otci. Podezřívám autory, že o ní psali s potěšením, aby vytáčeli čtenáře na maximum.
- Ursula, sice vynikající odborník, ale zapšklá žena, která pokud narazí na možného partnera, tak má smůlu.
- Billy, je pro mě z těch lidí nejsympatičtější. Té práce, kolik odvede. Ale H+R se v něm patlají (asi jim napovídá Sebastian-ha-ha) neskutečným způsobem. Nastíní jeho sklon k potěše z vraždění (???), udělají z něj sado-macho....atd. Hm pánové, zde jste ujeli fest !
A nakonec Sebastián, t.zv. hlavní "hrdina". Má hobby, je fantastický v hledání žen na 1 noc. Jedna taková způsobila v jedné z předchozích knih pěkný průser ! Pravda, je geniální v tom, jak čte "psýchu" možných podezřelých, ale jako člověk ?
Ehm napadlo mě, že na něm by si bývalí kádrováci KSČ smlsli.
A tak končím se svými nářky. Souhlasím s komentářem Rade. A kolik hvězdiček ? Váhám mezi 2-3.
Asi slabá trojka, kvůli tomu základnímu námětu knihy.

harena
22. února

I tento díl je plný napětí a akce, hlavní děj a detektivní zápletka je skvělá, postavy se neustále vyvíjejí, protože nikdo není bez chyby, že. Dokonce hlavní hrdina, sebestředný psycholog Sebastian už není tak nesnesitelný a vrahův názor na lidi není zase až tak pomýlený a částečně s ním i souhlasím. Ovšem vraždit se kvůli tomu nemá. Je to skvělá krimi série, ale je třeba pokračování, potřebuji vědět, jaký bude další vztah mezi Sebastianem a dcerou a co to provedl ten Billy? Ještě že má další díl vyjít už tento rok. Pro milovníky napětí skvělé čtení.

Gracian1964
02. února

Dobrá detektívka, vedel som, do čoho idem...nemyslím si, že by to bol koniec, skončilo to pomerne otvorene....

Wargo
11. ledna

Moja najobľubenejšia knižná séria v danom žánri. Prvé 4 knihy som prečítal vo veľmi krátkom časovom slede, a už len z úcty a vedomia, že piata je posledná, som si ju nechával v knižnici dlhšie. Lyšiacky zvládnutý koniec, ktorý fanúšikov isto nesklamal, ba dokonca ostali aj pootvorené dvierka na prípadné neskoršie pokračovanie. Túto sériu odporúčam všade tam, kde niekto stojí o moju radu. PS: Bonus k dobru, že mám túto knihu aj podpísanú ;)

Strnady095
07.12.2018

z celé zatímsérie pro mne asi nej...žebykonec?


Štítky

sérioví vrazi Švédsko

Autoři knihy

Hans Rosenfeldt

Hans Rosenfeldt
švédská, 1964

Michael Hjorth

Michael Hjorth
švédská, 1963

Kniha Poslední zkouška je:

v Právě čtených5x
v Přečtených371x
v Čtenářské výzvě25x
v Doporučených19x
v Knihotéce112x
v Chystám se číst89x
v Chci si koupit18x