TwoFace TwoFace komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četl, slyšel a viděl několikrát, a vždy to bylo skvělé. Jedna z knih, která se dá otevřít zcela náhodně a po přečtení pár stran vám instantně navodí lepší náladu.

04.04.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Teda, to byla jízda! Poslední třetině už docházel dech a konec mi přijde zbytečně uspěchaný, ale jinak báječné čtení. Neustále se něco děje, není prostor pro zbytečnou vatu a na svůj věk je kniha stále aktuální.

03.04.2021 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Oproti Malevilům, Trifidům apod. je tohle krutě depresivní postapo, kdy už prakticky vše, co se válelo kolem a stačilo to jen sebrat došlo. Nic neroste, nic se nevyrábí. Zmar a bída převzaly vládu nad světem, kde se otec a syn snaží zůstat těmi hodnými. 100 %

04.11.2021 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Jízda jako hrom. Srovnání s Tarantinem je určitě na místě, hlavně se starší tvorbou. Akce, zbraně, krev, hezký holky a k tomu kopa hlášek. Brak? Hmmm, pro učitelku češtiny zajisté, ale na druhou stranu kdyby tohle byla povinná četba, určitě by začalo číst víc dětí (kluků, holkama si tak jistej nejsem :D )

02.10.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Líbil se mi film, a většinou knižní předlohy bývají ještě lepší. Takže jsem vzal do ruky předlohu a co myslíte - je to tak. Svižné, vtipné, trochu scifi a trochu MacGyver a přesto docela uvěřitelné pohodové čtení.

03.04.2021

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Autorovi bych věřil, že alespoň rok na některém MOP skutečně sloužil, protože i když je kvůli dramatizaci vše poněkud přibarvené, JE to uvěřitelné. Dobře se to čte, příběh má spád a nevděčná pracovní náplň PČR je zde opravdu pěkně popsaná. Těším se na druhý díl.

27.05.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vše podstatné shrnula Snoopi. Jen dodám, že knihu fantasticky namluvil pan Viktor Preiss.

22.06.2023 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

“Kri-ket,” opakovala sexuálně vyspělá lisovačka oleje v blankytných šatech. “Co je to prosím kri-ket?”

Pecka. Kniha má sice pár slabších míst, o to lepší jsou pak ty ostatní. Kriket a Bitva o flašku jsou top!

07.06.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Film je pěkný, líbil se mi, ale kniha je naštěstí úplně jinde. Hlavně je příběh dost jiný, takže žádná nuda, žádné že by člověk "jen" přečetl o něco podrobnější scénář. Základní myšlenka však zůstává, a to je moc dobře.

Kniha také není jen pro divnolidi, i když za sebe se taky nevidím úplně normálním. První čtvrtina je trošku zdlouhavá, ale je důležitá pro představu, jak OASIS funguje - což pokud jste neviděli film, je docela zásadní věc. A pak už to jede jako po másle.

Jedna z těch knih, u kterých budete smutní, že už to skončilo. Nelze než doporučit.

22.05.2021 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Po dlouhé době Kingovka, kterou jsem přečetl jedním dechem a bez výhrad. K tomu bez mimozemšťanů, nadpřirozena, magie a (mistr promine) s koncem, který nezkazí celkový dojem z knihy.

28.01.2023 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za mě velice slušné scifi/postapo, i když drobnosti by se vytknout daly a schodů mám plné zuby. Jsem zvědav na druhý díl.

28.10.2022 4 z 5

Pravomil Raichl - Život na hranici smrti Pravomil Raichl - Život na hranici smrti Jaroslav Čvančara

Karel Vaš byl odporná komunistická svině. O obsahu (nejen) této knihy by se mělo učit na školách, a ne pořád do zblbnutí jet Přemyslovce a Mezopotámii. Neuvěřitelná jízda, nelze jinak než doporučit každému.

Svědectví Svědectví Stephen King

Škoda že tu nejsou půlhvězdy. Každopádně jedna z top kingovek, která však po první půli začne ztrácet dech. Nebo takhle, změní se tempo a není tolik zvratů,které by vás nutily nepřestávat číst jako v první polovině.

Jo a nejlepší postava je Popeláč, nevlastní brácha Trevora z GTA V.

Podruhé po letech jsem knihu četl v dlouhé verzi.

90 %

27.10.2021 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Místy trochu naivní, hlavní postava až takřka dokonalá, prakticky vše vždycky vyjde. Ale vymyšlené dobře, a mezi postapo knihami stojí vysoko. Doporučuji.

21.08.2021 4 z 5

Taková forrestgumpovka. Lepší než Analfabetka téhož autora. Příjemné, oddechové čtení.

19.06.2021 4 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Z pekla je naprostá pecka. Skvělý příběh, skvělé grafické zpracování. Jeden z nejlepších "dospělých" komiksů, co jsem kdy měl v rukou.

04.04.2021 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Netřeba hodnotit, třeba přečíst.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Téhle šílenosti člověk musí dát šanci, začátek je těžký, ale jak se to rozjede, je to nářez! Absurditu knihy ocení zejména příslušníci ozbrojených složek, neboť i když kniha popisuje americké letectvo za druhé světové války, je to jako kdyby četli o fungování svých současných resortů.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Skvělá kniha, přečtena podruhé. Není to typická kingovka. Vše podstatné je v komentářích okolo :)

23.04.2023 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Moc rád bych dal plnej počet. Film mě bavil moc, a vůbec jsem netušil, že je podle knihy. Teď díky Cestě jsem objevil pana McCarthyho a dal si Tuhle zemi. Jenže - trochu jsem se ztrácel v postavách. Trochu v dialozích. Chvílemi jsem ani nedýchal. Chvílemi to byla nuda. Ale těch druhých bylo naštěstí míň. Tak nakonec 80 %.

09.11.2021 4 z 5