Jak jsem vyhrál válku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nesmrtelný válečný román z roku 1963, v němž válku bere vážně snad jen jeho hlavní protagonista, poručík britské spojenecké armády Ernest Goodbody, si od svého prvního českého vydání získal řadu příznivců i u nás a stal se knihou, kterou lze bez váhání označit za kultovní. Ač svérázný důstojník zůstává na stránkách příběhu naivně přesvědčen o bezpodmínečné oddanosti své jednotky, je stále více zřejmější, že zásady vojenské taktiky se tu spíše než v boji za Krále a Vlast uplatňují při zápolení o zdroje alkoholického či erotického uspokojení. Donkichotský Goodbody se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost, ale čtenář záhy pochopí, že jde o absurdní počínání - válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23317/jak-jsem-vyhral-valku-23317.jpg 4.31166
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

How I Won the War, 1963


více info...
Nahrávám...

Komentáře (203)

Kniha Jak jsem vyhrál válku

JointlieKat94
včera

Ani jsem nečekala, že se mi čtení bude takhle líbit.. protože ženština a válka, že jo? :D

No každopádně, viděla jsem jakousi recenzi na fb, která mě- ačkoliv válečný obsah nemusím- opravdu zaujala. Mělo to být vtipné, a ono chvílemi opravdu bylo. :) ze začátku jsem si představovala hlavně Švejka, takovej jeho humor, zdálo se mi, a ke konci knihy jsem v tom stále víc viděla filmového, válečného Forresta Gumpa. Byla jsem nadšená, ačkoliv více stránek pro mě bylo spíše nezáživných.. ale humor tu opravdu je, a je velmi zdařilý. :)


"Chci, abyste měli pocit, že se na mne můžete obrátit o pomoc jako na vlastního otce..."
"Ahoj, táto," ozval se někdo ze zadní řady. "Máma se po tobě všady shání."Bavila jsem se. :)

Hemingway178
09. března

Srdeční záležitost. Jedna ze dvou knih, ke kterým se pravidelně vracím, a jediná, u které mám i na popáté záchvaty smíchu.


MARTh
04. března

Knihu jsem poprvé četl jako náctiletý tuším kolem roku 1989 či 1990 poté, co jsem ji objevil u rodičů v knihovně, a pamatuju si, že jsem se tehdy bavil. Tak jsem si řekl - poté co jsem v antikvariátu narazil na vydání z r. 1987 (bratru za krásných 80 Kč) - že ji zkusím znovu, abych zjistil, co to se mnou po letech udělá. No a....za mě super, nádhera, úžasný suchý anglický humor, nebylo snad stránky, která by ve mě nevykouzlila úsměv, tichý smích či hlasité huronské chechtání. Fakt moc dobré zábavné čtení...kdyby takhle probíhaly všechny války, myslím by byl svět mnohem lepší, klidnější, bezpečnější, veselejší a přívětivější (jen škoda, že tomu tak není).... Dávám zábavných 5*

bruntal
21. ledna

Skvělá kniha, často jsem se smál nahlas.

Stephaniee
15. ledna

Tato kniha mě opravdu moc neoslovila..:(

vvikingg
15.11.2022

anglický Švejk,, výborná kniha

Iva066
03.08.2022

Za mne skvěle napsaná kniha, vtipná, hlavní hrdina je Sheldon své doby:-)

toni-az
10.07.2022

Taková britská kombinace Hlavy XXII a Švejka. Nicméně ani jednomu z nich to nesahá ani po kotníky. Humor trochu za každou cenu se stále dokola omílanými stejnými tématy. Audiokniha namluvená amatérsky, navíc strašně rušily přidané ruchy.

Suma sumárum, nebýt tam pár zábavných kapitol (Italové, tramvajové bomby, koupě mostu), tak by to byla úplná ztráta času.

1 ...