TwoFace TwoFace komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Teda, to bylo ale o ničem. Ztráta času, fakt, že jo. Úplně mě to deprimovalo...

11.11.2023 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vše podstatné shrnula Snoopi. Jen dodám, že knihu fantasticky namluvil pan Viktor Preiss.

22.06.2023 4 z 5

Bratrstvo Bílého klíče Bratrstvo Bílého klíče František Langer

Oblíbená kniha mého dětství, čtena opakovaně.

22.06.2023 4 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Přečteno po letech podruhé. Ve srovnání s Beznadějí rozhodně slabší dílo. Číst však Strážce jako jedno z prvních děl od Kinga, dal bych minimálně hvězdu navíc :)

10.06.2023 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Skvělá kniha, přečtena podruhé. Není to typická kingovka. Vše podstatné je v komentářích okolo :)

23.04.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Po dlouhé době Kingovka, kterou jsem přečetl jedním dechem a bez výhrad. K tomu bez mimozemšťanů, nadpřirozena, magie a (mistr promine) s koncem, který nezkazí celkový dojem z knihy.

28.01.2023 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Místy skvělé, místy slabší, celkově to však nebylo špatné. Asi ale nejsem cílovka.

24.01.2023 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Jo. Tahle trilogie stojí za to, třetí díl ji pěkně uzavře, a konec přijde po hromadě zvratů tak rychle, až bych si přál ještě alespoň pár stran navíc. Určitě doporučuji.

12.12.2022 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Doplnění dění z první knihy. Samostatně asi nečitelné.

12.12.2022 4 z 5

Přes Zábradlí k Cimrmanům Přes Zábradlí k Cimrmanům Jan Hraběta

Příjemné čtení, jen se občas pan Hraběta ve vyprávění opakuje. Každopádně nejsem objektivní, neboť Cimrmany miluju všechny a u této publikace se znám s autorkou B)

21.11.2022

Silo Silo Hugh Howey

Za mě velice slušné scifi/postapo, i když drobnosti by se vytknout daly a schodů mám plné zuby. Jsem zvědav na druhý díl.

28.10.2022 4 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Skvělá a netradiční zombie-postapo jednohubka z netradičního (zombie) pohledu.

11.10.2022 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Občas nevyrovnaná kvalita příběhu, ženské postavy jsou fakt až moc pipinoidní, ale celkově fajn postapo román. Velké umění se nekoná, odpočinková četba ano.

01.10.2022 4 z 5

Hranice Hranice Cormac McCarthy

Na můj vkus se tu moc pindá a kniha se vleče. Za mě zatím nejslabší McCarthy.

04.08.2022 3 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Komiksová noir lahůdka. Perfektní kresby, příběh, v novém vydání v pevné vazbě ozdoba knihovny. Těším se na další díl.

20.07.2022 5 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Autorovy knihy se vždy zpočátku čtou hůř, než si člověk zvykne. Nakonec je však příběh natolik silný, že čtenáře vtáhne do děje a odmění ho krásným zážitkem. U Všech krásných koní tomu není jinak. Oproti Cestě a Téhle zemi trochu slabší, pořád ale kvalitní.

24.05.2022 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Moc rád bych dal plnej počet. Film mě bavil moc, a vůbec jsem netušil, že je podle knihy. Teď díky Cestě jsem objevil pana McCarthyho a dal si Tuhle zemi. Jenže - trochu jsem se ztrácel v postavách. Trochu v dialozích. Chvílemi jsem ani nedýchal. Chvílemi to byla nuda. Ale těch druhých bylo naštěstí míň. Tak nakonec 80 %.

09.11.2021 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Oproti Malevilům, Trifidům apod. je tohle krutě depresivní postapo, kdy už prakticky vše, co se válelo kolem a stačilo to jen sebrat došlo. Nic neroste, nic se nevyrábí. Zmar a bída převzaly vládu nad světem, kde se otec a syn snaží zůstat těmi hodnými. 100 %

04.11.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Škoda že tu nejsou půlhvězdy. Každopádně jedna z top kingovek, která však po první půli začne ztrácet dech. Nebo takhle, změní se tempo a není tolik zvratů,které by vás nutily nepřestávat číst jako v první polovině.

Jo a nejlepší postava je Popeláč, nevlastní brácha Trevora z GTA V.

Podruhé po letech jsem knihu četl v dlouhé verzi.

90 %

27.10.2021 4 z 5

Co jsem prožil Co jsem prožil Josef Šnejdárek

Výborně napsané, bez příkras a kudrlinek. Pan generál byl správný chlap. Skvělé čtivo i pro lidi mimo military sféru.

06.10.2021 5 z 5