Z pekla

Z pekla obálka knihy
Mé hodnocení:

Troufnete si pohlédnout na viktoriánskou Anglii... očima Jacka Rozparovače? Milovníkům teorií spiknutí nabízíme mistrně propracovanou lahůdku kombinující historický román s literaturou faktu a mystikou. Film režisérské dvojice bratří Hughesových, který podle tohoto monumentálního díla vznikl, jen klouže po zamrzlé hladině Moorova děsivého příběhu. Velekněz komiksového žánru Alan Moore, tvůrce kultovních komiksů Bažináč, Top 10 a dvou svazků Ligy výjimečných, se tentokrát pustil do rozboru nejzáhadnější série vražd v historii. Hrdinou příběhu je lékař William Withey Gull, jenž poslední dobou tráví svůj volný čas trochu zvláštním způsobem, s Listonovým nožem v ruce. Ale co by člověk neudělal pro vlast......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6297/z-pekla-PIY-6297.jpg 4.6270
Literatura světová, Komiksy, Thrillery
Vydáno, BB art

From Hell, 1999

Kniha Z pekla

TwoFace

Z pekla je naprostá pecka. Skvělý příběh, skvělé grafické zpracování. Jeden z nejlepších "dospělých" komiksů, co jsem kdy měl v rukou.

jan14s
22.09.2020

Ze začátku jsem nechápal takto vysoké hodnocení, bylo složité se orientovat v ději a neztrácet se v něm. Ke konci, ale vše začíná dávat smysl. Začíná to být trošku ohraná písnička, zmatek na začátku, aby konec vše urovnal, nicméně sem to sedí. Dalo by se říct, že příběh o Jacku Rozparovači je po konci knihy spíše na vedlejší koleji. Hlavní je otázka co je to čtvrtá dimenze. A ta by se dala ještě upřesnit na co je po smrti.

Jinou, než černobílou kresbu, bych k tomuto druhu příběhu nevybral. Skvěle doplňuje atmosféru. Občas sice činí problém rozpoznat co má zobrazovat, dalo by se předpokládat, že to byl záměr autorů. Neodhalit úplně všechna tajemství a nechat pracovat čtenářovu fantazii.

DagonCZ
02.09.2020

Troufám si říct, že kdyby Alan Moore Z pekla zpracoval do románu, stalo by se kultovní klasikou a za pár let i povinnou literaturou. Jedná se o fantastický příběh s úžasně hutnou atmosférou, která by se dala krájet.

Arkagas
17.07.2020

Uááááá, za mě nejlepší komiksová kniha, kterou jsem za celý svůj život četla, a to vesměs všichni víte, že na 1. místě je vždy Vrána a hned jí šlape na paty Dracula. Z pekla je ale zcela něco jiného. Tato kniha je předlohou filmu Z pekla s Johny Deppem, na který se podívám velmi brzy - zase.
Kdo by čekal klasický oddechový komiks, je na omylu. Přesto, že se jedná o obrazovou knihu, je velmi psychologická, hodně náročná a troufám si říct, že nesedne každému. Příběh Jacka Rozparovače a jeho vražd londýnských kurev v roce 1888 tady není až tak stěžejní, jako příběh, který ho k tomu vedl. V téhle knize je hodně popsána mytologie starého Londýna - posvátná místa, fungování řádu svobodných zednářů a děj kolem královské rodiny.
Naprosto skvělé a výborné, vše do sebe zapadá a i když při čtení budete mít pocit, že vše je pravdivé a skutečné, stále je to jen komiks :)
Zakončení je vskutku originální, jaké bych nečekala, možná proto, že Dr.Gully hledal přeci jen celý život co to je čtvrtý rozměr.
Celkově bych teď o tomto skvostu mohla psát román, ale kdo toto nečetl, nejspíš by nepochopil.

V knize je mnoho stran dodatků, anotací jednotlivých postav a jako bonus hezky zpracovaný komiks o Jacku Rozparovači, který vychází z článků o něm vydaných.
Kniha je nádherná, černobílé kresby mají své kouzlo a chce si na ní udělat klid.

BGolias
15.04.2020

Skvělá kniha, která velice dobře těží atmosféru viktoriánské Anglie ve vší její temnosti. Znalé případu Jacka Rozparovače zde čeká vše, co zde chtějí na toto téma vidět. Tato comicsová bible totiž využívá řadu externích zdrojů. Bohužel ale je občas zdlouhavá, s nezáživnými pasážemi v podobě různých dějových kliček, bez nichž by se příběh klidně obešel. Určitě za to může i absence hlavní postavy, o kterou se zde dělí trojce charakterů. Na druhou stranu ale oceňuji závěrečné vysvětlivky, které dávají celku docela věrohodnou auru a byl jsem moc rád, že mě autor nechal nahlédnout do své mysli a vize. Za to jednu hvězdu přidávám. 80%

nezbi
13.03.2020

Na každém pátem obrazku nevíte kdo je, kde je a co mele, ale i tak Vas to baví. Moore je na jiné urovni myšlení nebo bral drogy když to psal. Moc se těším až si od něj knihy přečtu znova a pochopím víc.Doporučuju!

Sidonka3
09.02.2020

Na komiksy ani thrillery moc nejsem, čtu je spíše výjimečně, tento mě však dostal skoro do kolen. Chtěla jsem napsat komentář, Ivan Kučera a jiní to ovšem udělali za mě a pravděpodně lépe, než bych sesmolila já. Takže tohle není ani tak komentář ke knize, jako spíše doporučení, ať se o kvalitě knihy přesvědčíte sami. Já jí rozhodně doporučuji.

PetrCepek
21.12.2019

Na komiks to není vůbec snadné čtení, ale zpracované je to parádně.