V jako Vendeta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další klasický komiks z dílny Alana Moora, tentokrát jedno z jeho lety prověřených děl. Děsivý a působivý příběh o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti. V Jako Vendeta, to je obraz světa, kde vládne zoufalství a nic nepromíjející tyranie. V jako Vendeta, to je břitký pohled na svět a lidi, inteligence, vtip, hořkost i cit: všechno, čím komiks údajně nikdy neměl být....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6290/big_v-jako-vendeta-TNQ-6290.jpg 4.6443
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art, Crew
Originální název:

V For Vendetta, 1988


více info...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Kniha V jako Vendeta

Luigi1
16. března

Tak jsem po přečtení knihy měl dojem,že jsem součástí děje

Amfitríté
05. března

Strhující komiks, stále aktuální téma


Hor89
05. února

V jako Vendeta je první komiks Alana Moora který jsem četl. Doteď jsem ho přečetl minimálně třikrát. Největší mínus komiksu je pro mě kresba, která se mi vůbec nelíbila - její styl je hodně poplatný době vzniku. Příběh je hodně dobrý, hlavně úvodní část. Jen je v něm pár nelogičností - hlavně ke konci komiksu. Celkové hodnocení - tři a půl hvězdy.

666Jitka
01.07.2022

(+ SPOILER) Další z komiksových skvostů Alana Moorea a Davida Lloyda, který nesměl chybět v mé knihovně. Dystopický příběh připomínající Orwellův román 1984, je jakýmsi mementem a varováním před tím, kam až může naše společnost opětovně dospět. Temná kresba nás provází totalitním režimem, který absolutně ovládá celou společnost, veřejné mínění a hlavně životy naprosté většiny jedinců ku spokojenosti "vůdce" a strany. Z hlubin tohoto marastu se vynoří "V", který se rozhodl, dát lidem znovu naději. Na své cestě se setkává s dívkou, která mu dokáže do srdce vlít city, ve které už ani nedoufal. Komiks nám přiblíží také další životy několika postav, které dokreslují děj a pomohou čtenáři pochopit souvislosti příběhu.

jiri5027
08.05.2022

Nadčasový příběh, jako varování před tím, kam může totalita vést a jak z toho ven. Mám radši modernější kresbu, ale obsah u mě zvítězil nad formou.

hroubek
28.04.2022

Další výborný komiks od geniálního scénáristy Alana Moorea. Moore vytvořil velmi zajímavého hrdinu a zasadil ho do velmi nepříjemného světa, ze kterého by měl Orwell radost. Ta dystopická budoucnost je velmi syrová a nepříjemná a je nám postupně dávkována. Hodně pomáhá, že se dozvíme, jakým způsobem tento svět funguje a jak moc je to ošklivé místo. Komiksu vévodí perfektní depresivní kresba od Davida Lloyda, která umocňuje pocity, jenž komiks v nás vyvolává. Četl jsem komiks asi dvakrát, a těším se až si to zas někdy zopakuji, jelikož jde o skvělý komiks.

Ivan Kučera
08.04.2022

Klasika, kult a legenda s podmanivou kresbou Davida Lloyda a vynikajúcim, tradične prepracovaným, dynamickým, originálnym a nepredvídateľným scenárom revolučného inteligenta Alana Moorea. Je pravdou, že V jako Vendeta ma nestrhlo až tak, ako iné jeho práce (Z pekla, Bažináč, Watchmen). Ale i tak bez debaty 4*. Mne sa páčil aj film. Anglicko vládne.

zaz
28.12.2021

Obrázková kniha - komiks, někdy může oslovit i dospělé a to je i tento případ. Vůbec času nelituji a vůbec žádné očekávání a přesto je to pecka! Nejprve přečtěte a až pak můžete zavrhnout nebo také ne. Vřele doporučuji!

1

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova