V jako Vendeta

V jako Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6290/bmid_v-jako-vendeta-TNQ-6290.jpg 5 468 64

Další klasický komiks z dílny Alana Moora, tentokrát jedno z jeho lety prověřených děl. Děsivý a působivý příběh o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti. V Jako Vendeta, to je obraz světa, kde vládne zoufalství a nic nepromíjející tyranie. V jako Vendeta, to je břitký pohled na svět a lidi, inteligence, vtip, hořkost i cit: všechno, čím komiks údajně nikdy neměl být.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art , Crew

V For Vendetta , 1988

Asdas
09.06.2016 5 z 5

Ak sa hovorí ,že ilustrácie u knihách by nemali byť lepšie ako písaný text ,tak u komiksoch to platí dvojnásobne a Moore s Lloydom našli presne tu harmóniu .

SedllY
03.05.2016 4 z 5

Přiznám se, že jsem od toho čekal trošku více.. Možná po x-tém přečtení hodnocení změním.
Celkově málo akce, děje. Kresba se mi líbila.
Watchmeny to podle mě nepřekonává. :)

Wheelcrusher
26.12.2015 5 z 5

NEsleduju zprávy! Rozhodně nesleduju ani ostatní nebezpečně hloupé nebo rozverné pořady, jejichž tupejm tvůrcům žalostně uniká stěžejní vada veškerých režimů světa - PSYCHOLOGIE!x) Nejdražší soudruh okultista A.M. si je (stejně jako tvůrci V-filmu) správně vědom její totalitní iluzornosti vůči nekompromisní morálce i tělesně neohraničenýmu elementu inteligence čili nesmrtelný myšlence... ve Vendetě je jasně patrný tradiční vzorec jeho čarovného génia. Uplatněn nemlich působivě, co v Bažináči a samozřejmě Strážcích, kteří pro mě navzdor tomuto výchovnému skvostu zůstávájí nepřekonatelným mistrovským dílem;)

BarryBlack
09.12.2015 5 z 5

Zapomeňte na film. „Udělali z toho krotkou protibushovskou alegorii, ve které hrdina s liberálním cítěním bojuje proti státu vedenému neokonzervativci. Ale o tom ten komiks není. Byl o fašismu, anarchii a o Anglii.“ - Alan Moore

martinstefko
07.12.2015 5 z 5

Je to jedno z těch děl, která vám i po několikerém čtení budou předávat nové myšlenky, budete přemýšlet o nových věcech a budete nacházet nové prvky a spojitosti. Alan Moore v úvodu zmiňuje, že tam on sám vidí nedokonalosti, které však neměnil. Já ty nedokonalosti nevidím, protože podobně propracovaných, promyšlených a až do konce zvládnutých děl prostě není mnoho. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/12/1054-v-jako-vendeta-100.html

Otto von Pluto
23.10.2015 4 z 5

Oči vás vidí. Uši vás slyší. Nos vás vyčmuchá a prsty vás chytí… a zmáčknou. Dusná atmosféra totalitní Británie má opravdu hodně blízko té z 1984. Scénář je inteligentní a kresba perfektní. Nikdy bych si nepomyslel, že to kdy o komiksu řeknu, ale V jako Vendeta má myšlenkovou a psychologickou hloubku. Zapomeňte na patetická komiksová klišé. Zapomeňte na povrchní filmovou adaptaci. Tohle je Alan Moore a jeho revoluce. Seznamte se.

borknagar
02.10.2015 5 z 5

Jeden ze zásadních komiksů. Strážci jsou sice Strážci, ale i tento komiks si mne velmi získal. Parádní scénář a hlavně mému oku lahodící kresba, která je neskutečně pěkná a k tomuto komiksu se hodí jako žádná jiná. Jediné mínus na tomto komiksu je ten, že ho bohužel nemám ve své sbírce. Ale co není, jednoho dne bude, trpělivosti mám na rozdávání. :) // a co bylo už pravda není, už i já mám tento komiks ve své sbírce :)

toecutter
10.04.2015 3 z 5

Super komix s parádním dějem,ovšem s velice odfláklou kresbou

LordSnape
15.03.2015 4 z 5

Ke komiksu mě ani tak nepřivedl jako věhlas jeho scénáristy, ale spíše jsem si chtěl přečíst předlohu jednoho mého, velmi oblíbeného filmu. Nezklamalo mě to. Je to vážně super. Námět i příběh jsou nezaměnitelné a inteligentní. Atmosféra, jež by se dala krájet. Co mi vlastně jen nesedlo a to není vinou ani tak knihy, jako spíše jejím stářím a samotným kreslířem. Byla to kresba, která na mě působila trochu zastarale, vybledle a málo detailně. Lloyd má zvláštní styl.

yenda1
02.11.2014 5 z 5

5. listopad se blíží. Občasná tíha některých výjevů byla působivá. V jedné chvíli vidíme spořádanou rodinku na bohoslužbě, abychom vzápětí měli coby "Boží oko" možnost nahlédnout i za oponu, kde se zneužívá, bije, znásilňuje, mučí, zabíjí. Všichni žijí v systému, ve kterém žít nechtějí. Vládci jsou sami ovládáni. Hrají svou smutnou roli v té frašce. Slovutný vůdce, nejopuštěnější člověk na světě. A pod pokličkou to vře. Pan "V", bývalý rezident cely stejného čísla, katalyzátor systémem stvořený, pokličku jemně odklopí. Nechť započne chaos.

A už musím končit chlapci z Prstu už mi buší na dveře.....

B4TM4N
15.10.2014 5 z 5

Alan Moore - jeden z nejinspirativnějších socio-politologických komentátorů. Imperativ osobní anarchie a neutuchající revoluce, ovšem i s bolestivě vystavenou cenovkou a úročením. Není černých a bílých činů, stejně jako nikdy není konce dějin.

jirincz
15.11.2013 2 z 5

Budu asi ojedinělý, ale za mě zklamání. Nějak mě to vůbec nevtáhlo, málo dějové pro mě. Minulo se to u mě bohužel účinkem.

Standa Šebek
04.09.2013 5 z 5

V mých očích překonává i slavnější Strážce. Příběh, který mi připomínal Orwellův 1984 a který mimo jiné i obhajuje velmi netradiční myšlenku, že terorismus může sloužit pro dobrou věc. Doporučuji i velmi povedený film, hloubku a sílu tohoto komiksu však nemá ani zdaleka.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Už dlouho ve mně žádné dílo nezanechalo tak silný dojem jako V. Nejsilněji na mě zapůsobil Evin duševní přerod po jejím uvěznění. Komix mi dal mrazení v zádech, napětí, pěkný vizuální dojem a nepopírám, že i několik slz.

Kapis
31.05.2013 5 z 5

Jsem milovníkem tohoto typu románů, ztvárňujících nerovný souboj hrdinů s všemocným totalitním systémem. 1984 je můj nejoblíbenější román vůbec. Samozřejmě Konec civilizace, Limes Inferior, Kallocain atd. jsem hltal bez mžikuoka. Zde pravda, není hrdina bezmocný, jako produkt pokusů establishmentu, právě naopak, ale atmosféra totalitní společnosti je dokonalá. Moore je prostě skvělý scénarista, ať vezme do ruky libovolné téma. Trochu jsem se bál kresby, ale hned mi sedla i s tím coloringem a k tomuto temnému příběhu si nedovedu představit nic lepšího. Když jsem to otevřel někdy odpoledne, nebyl jsem sto book zavřít, až s poslední stranou někdy v noci a pak s vypálenýma očima a mozkem jsem nemohl ani usnout. Navíc jsem Vendetu koupil v perfektním stavu za necelých 500 v nejlepším ostravském atiqošu, takže poměr cena-výkon-spokojenost-vypálený mozek zařazují tento comics na vrcholové příčky toho, co doma mám a dávám tedy známku z nejvyšších;-)

freywar
11.03.2013 5 z 5

tento komiks je snad povinnosti všem kterým vadí že je velký bratr sleduje :D

Petruše90
03.02.2013 5 z 5

Nikdy jsem komiks nečetla a nechápu proč, ale už jsem to napravila :) Narazila jsem na to náhodou, tak jsem si řekla, proč ne. Na komiks nejsem ani ten laik, ale moc se mi to líbilo, příběh, scénář, obrázky... Vážně super a obdivuju tu práci. Mám v plánu přečíst si další :)

RaptoR
31.01.2013 5 z 5

Jen málokterý komiks si zaslouží pět hvězdiček více než právě toto dílo od proslulého scénáristy Alana Moora ( v podstatě, jakýkoli komiks od Moora si zaslouží pět hvězdiček). Grafický román vypovídající příběh o boji osamělého mstitele "V" s totalitním systémem ve Velké Británii uchvátí každého milovníka G. Orwella. Moore má sílu v popisování charakterů i jejich temných stránek. Umí zachytit lidskou stránku i u zlosynů, takže člověk pochopí i důvody jejich počínání. Temná kresba D. Lloyda jen podrthuje už tak mrazivý příběh a coloring připomínající osmdesátá léta se k celému dílu výborně hodí.
Moore a Lloyd vytvořili něco, co se již před dvaceti lety zařadilo mezi komiksovou klasiku. A nyní si můžete pochmurnou budoucnost užít i vy. Anglie vládne!

modranka
17.01.2013 5 z 5

videla som najskôr film. Odporúčam nerobiť rovnakú chybu ako ja. Film bol perfektný ale aj komix sa mu vyrovná. Keďže film bol prvý, mala som pri komixe problém stotožniť sa s postavami. Napriek tomu dávam plný počet hviezdičiek, kniha nemôže za moje pocity.

3DD!3
27.11.2012 5 z 5

Ach překrásná to idea, kdy se jeden stane nástrojem spravedlnosti a vykoná pomstu na těch, kteří jak pijavice vysávají obyčejné lidi, parazity rochnící se v moci jako prasata v pomejích. Dnes sice nežijeme v totalitním státě, však svoboda nám je odepírána čím dál víc, každým schváleným zákonem, který utlačuje slabé a chrání mocné, tak jak tomu bylo i před tím, jen v menším měřítku. Moore a Lloyd možná nechtěli projít touhle zákrutou, když poprvné dávali dohromady dějovou linku, ale jak už to bývá zvykem, z malých nápadů se stávají ty velké samy, někdy i bez našeho vědomého přispění. Zapomeňte na filmovou adaptaci, zde je V mnohem prokreslenější a zároveň též nakreslenější. Ave Atque Vale, V.