Toledo Toledo komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Po přečtení anotace jsem se na knihu hrozně těšila, protože mi to přišlo jako neotřelý nápad. Nakonec mi ale asi nesedělo psaní japonského autora - na mě je to moc pomalé, opakující se a celkově se podle mě z nápadu mohlo tzv. vytřískat více.
Do dalších dílů se nepustím.

19.09.2023 2 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

První část knihy mě úplně neoslovila, ale od cca půlky mě to začalo bavit. Je super, že i české autorky umí psát tyto tipy knih.
Budu si tento příběh pamatovat ještě za měsíc ? Nejsem se úplně jistá, ale četlo se to dobře.

11.09.2023 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Trochu slabší než první díl, ale stejně mě to bavilo.
Knížka je útlá takže mate hned přečteno a určitě se opět pobavíte.
Jen mě mrzelo, ze tam nebylo víc z večírku ve Varech, to mohl být opravdu zábavný námět.

10.09.2023 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Musím se přiznat, že jsem docela ráda, že se v tomto díle neobjevil Julian. Jinak to ale mělo všechno a opět hodnotím 5*. Tahle serie je super.
Konec přinesl docela šokující fakta, opravdu skvěle vymyšlené, to se musí nechat !

08.09.2023 5 z 5

Já nemůžu jinak než dát 5* i když se asi budu dost lišit od recenzí níže.

Kniha byla velmi čtivá a já jí dala za cca 2dni, tak moc mě bavila. Líbilo se mi, že Matthew si uvědomuje kde je problém (ano, trvalo mu to dekády), ale ví, co bylo špatně a proč to bylo špatně. Neobviňuje jiné (ano, nastiňuje kde se to mohlo celé pokazit) ale primární problém vidí v sobě.

Jeho život je a byl horská dráha a já se po dočtení divím (stejně jako on), že je ještě mezi námi a docela i "obdivuji", že dokázal fungovat, hrát ve stavech jaké popisuje v knize, to je pro mě nepředstavitelné.

Suma sumárum je to zajímavá a čtivá biografie, která podle mě stojí za přečtení.

30.08.2023 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Milý příběh, ale něco tomu chybělo. Určitě to nebyla kniha, kterou bych si přečetla znovu nebo si za měsíc pamatovala, co se tam dělo.

24.08.2023 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

I přes to, že mě ze začátku pletlo více úrovní, jsem se docela rychle zorientovala (také díky rozdílným fontům, což kvituji) a četla jsem jak divá. Všechy postavy mě zajímali, nebyli tam nudné pasáže a autorka opět dokázala, že dokáže psát bravurně.

22.08.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Asi bych to nenapsala lépe než @zedir, přešně to vystihuje moje pocity. Krátká bajka, která má v sobě mnoho.
"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější".

15.08.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Mafiánské prostředí mě v těchto knihách vždycky baví a Danny byl navíc skvěle vykreslený. Knihu jsem otevřela a četla a četla.....až do konce. Skoro mě i mrzelo, že už to skončilo i když kniha rozhodně není krátká.
Povedené, moc !

11.08.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Bezpochyby velmi humorná kniha, která vyloudí nejeden úsměv na rtech. Postavy si musíte zamilovat i když jsou někdy vykreslené jako nesnesitelné. Těším se, co nabídnou další díly.
Pan Boček má opravdu dar bavit lidi psaným slovem.

10.08.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo sama a konec jsem doslova zhltla. Byla jsem zvědavá na všechny osudy, které se postupně rozkrývaly a prožívala s nevěstami všechny příběhy.
Neotřelý námět, moc se mi to líbilo.
Krásná romantika se spoustou smutných pasáží.

04.08.2023 5 z 5

Do plamenů Do plamenů Meredith Wild

No dle anotace to opravdu bylo nabité erotikou, ale sexuální scény byly asi tak jediné, co se povedlo.
Začátek byl hned z nuly na sto, trochu jsou doufala, že tam bude více té hasičské práce, která se však objevila až úplně nakonci a celkově to bylo fádní.
Odvařená jsem z toho opravdu nebyla...

31.07.2023 2 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Tak tenhle díl mě moc nechytl. Vlastně ani nevím co bych k tomu napsala než to, ze mě to moc nebavilo. Postava Giselle byla jedním slovem divná a trochu to zachraňoval Devon, ale také žádná sláva.
No nic, znám mnohem lepší v tomto žánru.

25.07.2023 2 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Některé pasáže mě bavili hodně, některé už zas tak ne. Každopádně každý doktor má u mně obdiv a p. Beneš enormní, jelikož je vidět, že to dělá s láskou a posláním a ne pro peníze. Jsem ráda, že jsem se o neurochirurgii dočetla zas něco nového i když některé odpovědi pro mě byli hodně akademické, jelikož se v problematice mozku neorientuji.

25.07.2023 3 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Po delší době jsem opět zabrousila do žánru knih pro ženy a byla to taková odpolední oddychovka. Docela zajímavé postavy, ale příběh takový nijaký. Je dobře, že se to autorka nesnažila celé zaobalit jen do sexuálních scén, ale bylo to na mě trochu plytké. Asi se ani do dalších díl pouštět nebudu...

21.07.2023 3 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Nebylo to špatné, spíše takové odpočinkové čtení bez větších dramat. Paradoxně mě bavili více části z dětství, i když to normálně nemám rada. Taková jednohubka na víkend.

15.07.2023 3 z 5

Diablova cesta Diablova cesta Robert Bryndza

Opět super čtení, nic nového k tomu asi nedodám. Vždy se těším na nové pokračovaní ať už této série nebo i série s Erikou Fosterovou. Obě jsou skvělé.

10.07.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další skvost z pera paní Mornštajnové a opět těžké téma. Ona prostě umí, kniha měla všechno a tak nějak jsem to vyústění bohužel i předpokládala...

29.06.2023 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Příjemná odpočinková kniha, která mě však ničím neobohatila. Všechna psaná moudra jsou tak nějak všeobecně známa, takže to bylo za mě trochu fádní. Dočítala jsem to jen proto, ze kniha má málo stránek.

20.06.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Neotřelé téma, které se krásně četlo.
Podle názvu naprosto neodhadnete, co v sobě kniha skrývá. Moc mě to bavilo a ani jednou jsem se u knihy nenudila.

15.06.2023 5 z 5