Muž, který chtěl být šťastný

od:

Muž, který chtěl být šťastný

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13026/muz-ktery-chtel-byt--13026.jpg 4.2653
Originální název:

Homme qui voulait etre heureux (2005)

Žánr:
Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Rybka Publishers
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (133)

Přidat komentář
Peyka
15. března

Jedna z těch lepších motivačních knih, která u mě předčila i přeceňovaného Mnicha, který prodal své ferrari. Děj plyne svižně, hlavní postava působí sympaticky, místy i naivně. Čtenář se občas zasměje nad jeho zmatenými a nechápavými poznámkami. :) Prostředí Bali je prostě lákadlo a v dnešní době, kdy se lidé stále hledají a snaží se žít lepší život, tato kniha je určitě inspirativní. Doporučuji i další knihy od L. Gounelle. ;)

Inka063
12. března

Před 10 lety, kdy kniha vyšla, to byla možná novinka, průlom a překvapení. Dnes už jsou to všechno poměrně známé věci, takže mě osobně kniha nijak neobohatila.

AKul
12. března

Pro člověka, který začíná s osobním rozvojem, asi ok. Pro mě už jen často omílané samozřejmosti. Aspoň jsou podané takovou formou, že se to dá číst, takže tři hvězdy. :-)

Živa23
09. března

Nic než pravda!

sim90
01. března

Moc dobře čtivá kniha. Fajn příběh. Hodně jsem si z toho vzal. Spousta lidí hledá proč to či ono nejde zvládnout, překážky pouze v hlavě. Jak řekl Will Smith..Kdo by si byl řekl, že člověk vejde do tmavé místnosti a jedním knoflíkem se objeví světlo..nemyslitelné a nereálné. Naštěstí si to samé T.A. Edison nemyslel. Prostě si jdi za svým snem..

LadyHip
19. února

Fantastická knížka. Dostala se ke mně "náhodou", někde psali zajímavou recenzi, tak jsem to riskla a dnes se vyjímá v mé knihovně. Čte se jedním dechem, čtenář jde s postavami a pak přicházejí ty momenty, kdy si člověk říká: "Panebože, to jsem celá já." Za mě 5 hvězd, s tímhle autorem jsem ještě neskončila.

Sudeda
18. února

Jdi za svým snem...

ledorian
29. ledna

toto je kniha kterou chcete mít doma-každý si v ní něco pro sebe najde

hany77
25. ledna

Podle mého názoru si tato kniha svých pět hvězd opravdu zaslouží...čte se jedním dechem, jako houba člověk nasává moudra místního šamana, objevuje vnitřní svět člověka, který skýtá tolik tajemství a zákoutí, že je mu na odhalení sebe sama celý život málo...dlouho budu na tuhle knihu vzpomínat a má své čestné místo v mé knihovně :-)

Konycek
06. ledna

Kniha je velmi čtivá a přečetla jsem ji jedním dechem. Je třeba, aby čtenář k podobným knihám jako je tato dospěl, jinak zřejmě nezaujme. Mně osobně příběh mnohé dal, ale nemyslím si, ze budu mít potřebu se ke knize vracet....

Vysky
06. ledna

Moje první kniha podobného žánru, byl jsem mile překvapený. Četlo se to dobře, nemusel jsem se nutit, občas jsem nějaké moudro musel přečíst dvakrát, třikrát, abych si z toho dokázal vzít to, co autor pravděpodobně zamýšlel. Myslím, že mohu říci, že kniha změnila můj pohled na některé věci. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora, beru to jako takový poznávací výlet do mysli člověka.

HaničkaVodička
04. ledna

Knihami tohoto ladeni se zabyvam uz mnoho let a v podstate i profesionalne. Tato je jedna z tech, ktere bych rada doporucila vsem, kteri prahnou po nejakem seberozvoji a absolutne netusi, kde zacit. Jako bonus autor poskytuje zasazeni pribehu do prostredi ostrova Bali, ktere je, jak znamo, svou duchovni podstatou a to nejen ve smyslu energii ostrova, ale predevsim samotnych obyvatel. Za mne pet hvezdicek.

Denuš
15.12.2017

Gounelleho knihy se nedají srovnávat. Každý jeho příběh je jiný, člověk má volbu si z nich něco vzít. Ukrývají totiž nemálo životních mouder, která se autor snaží předat ostatním v co nejlidštější podobě. Tedy ve formě příběhů, kde se hlavní postava vyvíjí a pomalu přichází k sobě sama.
Muž, který chtěl být šťastný, autorova první kniha, není výjimkou. Krásný příběh nás bere s sebou do okouzlujícího prostředí Bali, kde se hrdina setkává se starším, stále svěže vypadajícím, mudrcem. Jeho rady si bere k srdci a nechává se vést cestou ke štěstí.
Pravdou je, že takového mudrce by dnes potřeboval snad každý druhý. Anebo Gounellovu knihu. Zaručené však je, že investice času a peněz je návratná v mnohem větší míře, budeme-li sami chtít.

Gabysek
02.12.2017

Kniha je moc krásně napsaná. Nemohu říct, že by mi otevřela oči a najednou byla šťastná, ale donutila i mě - pesimistku roku, více přemýšlet o snech a o tom, že se dají vyplnit. Je to jen v hlavě ;)

Lucikx
16.11.2017

Krásná kniha, která mne hluboce oslovila. Určitě si ji s odstupem času znovu přečtu.

Štixa
03.11.2017

Suprová knížka, dokázala ve mě probudit něco, čím jsem změnila své myšlení a postoj k lidem i věcem. Paráda

PetraFrenz
24.10.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Pojednává o tom, že bychom měli dělat to, co nás baví. Knížka není dlouhá, já sama jsem ji přečetla za jediný den. Děj se odehrává na Bali, samozřejmě na mém oblíbeném místě. Tam se život mění úplně sám.

SteveP1
15.10.2017

Příběh mladého Američana(?) Juliena, který tráví svou vysněnou dovolenou na půvabném ostrůvku Bali. Julian, ne zrovna spokojený se svým vlastním životem, rozhodne se navštívit starého balijského léčitele Samtyanga a potom s ním vede každodenní rozhovor o podstatných věcech života, jeho pravých hodnotách, o tom, jak se zbavit předsudků, jak najít sám sebe, jak najít sílu změnit svůj život, najít své štěstí a v konečném důsledku jak vést příjemný a uspokojivý život..
Z jednoduchých filozofických myšlenek, tezí, rad a "návodů" starého muže se vlastně nic převratného, co bychom dříve nevěděli, ani nedozvídáme, nicméně je dobré si některé myšlenky znovu uvědomit a umět se nad nimi zamyslet. Občas mi přišlo trochu úsměvné, že se Julian coby vysokoškolsky vzdělaný a inteligentní člověk sem tam mistrovým úvahám a tvrzením diví, jako by byl spíše žáček základní školy, ale nevadí, platnost to má stejně a celkové vyznění je velmi pozitivní a o to tady jde především. Psáno lehce, věrně a do příjemna, takže se nejspíš v duchu přenesete a ocitnete na tom krásném rajském ostrově také a budete tiše obdivovat tento pro nás vzdálený kout světa, žijící si svým poklidným životem, založeným na diametrálně odlišných lidských a společenských hodnotách, než jsou ty naše "moderní". A tak možná budete prostým a skromným obyvatelům ostrova, z nichž vyzařuje na každém kroku jen klid, skromnost a dobrota, kteří jsou stále usměvaví, milí a nekonečně dobří a přátelští ke všemu kolem sebe, trošku to jejich pravé, skutečné štěstí a "no stress" život závidět. Aspoň já jim ho závidím hodně a moc.
Suma sumárum, hledáte-li tedy jakýsi takový správný "návod na život", určitě si tuhle milou knížku přečtěte.

Poník
12.10.2017

Velmi čtivý příběh. Laděný spíše do letní atmosféry. Obsahuje spoustu zajímavých myšlenek, na něž by člověka ani nenapadlo myslet, jakmile se nad nimi však zamyslíte, nebudete moci pochopit, jak to, že Vás ještě nenapadlo něco podobného.

IvusP
11.10.2017

V knížce nenajdeme v podstatě nic nového pod sluncem, každopádně milé, příjemné a inspirativní počtení

Kitty
02.10.2017

Knížečka plná moudra. Ano, někdo může podotknout, že tématika osobního rozvoje je omílaná často, ale mě se líbí, jak je zasazená do jednoduchého příběhu. Místy jsem měla pocit, že bych si měla některé body napsat na lísteček a připíchnout někam, kde bych jej měla stále na očích.

michal.fremund
17.09.2017

Tato kniha se ke mě dostala díky mému bezvadnému švagrovi a zároveň v mém životě něco odstartovala. Jedním slovem prostě boží !!!

ujetik
12.09.2017

Moc pěkná kniha. Aneb jak začít s osobním rozvojem.

wiolca
09.09.2017

Milá knížka plná krásných moudrých vět. Rozhovory s léčitelem mohly být klidně obsáhlejší. Poslední stránka mi vehnala slzy do očí. "Andy, nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokazes nebo nedokazes. Je na tobě, co si vyberes a jak budeš žít." Je to přece na každém z nás ☺

Sova15
08.09.2017

Nejde ani tak o příběh "trochu zmateného Američana" jako o udělování rád šamana. Není na škodu se zastavit, popremyslet, kam vlastně jdeme a co chceme. A co mám brání dělat, to co bychom rádi dělali? Dalo mi dost přemýšleni, než jsem si představila své vysněné povolání. Dobrá kniha na dovolenou, kde se nespěchá, lenoší a dá se tedy přemýšlet.

michal8666
28.08.2017

Útlá a čtivá knížka o troubovi, který má zmatek v mezi ušním prostoru a v poslední době vlastně vůbec nechápe sám sebe, okolní svět a chování některých lidí.

Jde o klasický příběh nepříběh zmateného evropana a "léčitele" z východu. Příběh o moudrém léčiteli, který mu ukáže cestu vedoucí ze zmatenosti a nepochopení k prozření. Nepotřebuje mapu, nepotřebuje léky, zaklínadla, abraka dabra. Nepotřebuje vlastně vůbec nic. Jen pochopit sám sebe.

Zápor? Příběh bez příběhu. Je to jen taková rychlá smršť informací. A když už se objeví nějaký ten příběh, začne se člověk vlastně nudit.

Podobných knih je v poslední době tolik, že v knihkupectvích padají z regálů. Defakto všechny mají podobný základ a všechny vycházejí ze stejných mouder. Což někomu může vadit. Ale na druhou stranu. Lidé čtou, žasnou, slibují si životní změny, ale jakmile zavřou knihu, zapomínají. Je dobré si občas vše připomenout. Kdyby nás každá podobná knížka popošoupla o drobný krůček k tomu být lepší a šťastnější člověk, tak to za to stojí....

dennie3
13.08.2017

Další krásná kniha o seberealizaci a o pravých hodnotách života. Je trochu slabší než jiné, co jsem četla, ale určitě mi byla přínosná.

LaCoccinelle
13.08.2017

Neurazí, nenadchne. Knížka se dobře čte, ale děj je v podstatě o ničem. Na konci se člověk stejně nedozví, jak to dopadlo.

Petulik1996
02.08.2017

Kniha se mi líbila.

Měňavka
26.07.2017

Tato kniha se nedá prostě hodnotit. Musíte si ji sami přečíst, prožít a pochopit.... Pro mě je dokonalá a pro můj budoucí život nepostradatelná jako příručka.