Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13026/muz-ktery-chtel-byt--13026.jpg 4.2557

Homme qui voulait etre heureux (2005)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Rybka Publishers

michal.fremund

Tato kniha se ke mě dostala díky mému bezvadnému švagrovi a zároveň v mém životě něco odstartovala. Jedním slovem prostě boží !!!

ujetik

Moc pěkná kniha. Aneb jak začít s osobním rozvojem.

wiolca

Milá knížka plná krásných moudrých vět. Rozhovory s léčitelem mohly být klidně obsáhlejší. Poslední stránka mi vehnala slzy do očí. "Andy, nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokazes nebo nedokazes. Je na tobě, co si vyberes a jak budeš žít." Je to přece na každém z nás ☺

Sova15

Nejde ani tak o příběh "trochu zmateného Američana" jako o udělování rád šamana. Není na škodu se zastavit, popremyslet, kam vlastně jdeme a co chceme. A co mám brání dělat, to co bychom rádi dělali? Dalo mi dost přemýšleni, než jsem si představila své vysněné povolání. Dobrá kniha na dovolenou, kde se nespěchá, lenoší a dá se tedy přemýšlet.

michal8666

Útlá a čtivá knížka o troubovi, který má zmatek v mezi ušním prostoru a v poslední době vlastně vůbec nechápe sám sebe, okolní svět a chování některých lidí.

Jde o klasický příběh nepříběh zmateného evropana a "léčitele" z východu. Příběh o moudrém léčiteli, který mu ukáže cestu vedoucí ze zmatenosti a nepochopení k prozření. Nepotřebuje mapu, nepotřebuje léky, zaklínadla, abraka dabra. Nepotřebuje vlastně vůbec nic. Jen pochopit sám sebe.

Zápor? Příběh bez příběhu. Je to jen taková rychlá smršť informací. A když už se objeví nějaký ten příběh, začne se člověk vlastně nudit.

Podobných knih je v poslední době tolik, že v knihkupectvích padají z regálů. Defakto všechny mají podobný základ a všechny vycházejí ze stejných mouder. Což někomu může vadit. Ale na druhou stranu. Lidé čtou, žasnou, slibují si životní změny, ale jakmile zavřou knihu, zapomínají. Je dobré si občas vše připomenout. Kdyby nás každá podobná knížka popošoupla o drobný krůček k tomu být lepší a šťastnější člověk, tak to za to stojí....

dennie3

Další krásná kniha o seberealizaci a o pravých hodnotách života. Je trochu slabší než jiné, co jsem četla, ale určitě mi byla přínosná.

LaCoccinelle

Neurazí, nenadchne. Knížka se dobře čte, ale děj je v podstatě o ničem. Na konci se člověk stejně nedozví, jak to dopadlo.

Petulik1996

Kniha se mi líbila.

Měňavka

Tato kniha se nedá prostě hodnotit. Musíte si ji sami přečíst, prožít a pochopit.... Pro mě je dokonalá a pro můj budoucí život nepostradatelná jako příručka.

JointlieKat94

Bezvadný. Taky jsem se nad tím občas musela zamýšlet.. je to krásné a poutavé čtení. Doporučuji k přečtení. Díky za tak skvělého autora, který vás dostane do děje.

tarasnica

Určitě příjemné čtení, které mne po celou dobu velmi bavilo a občas jsem narazil i na pasáže, u nichž jsem se na chvíli musel zamyslet. Knize by ale neškodilo trošku více stran, protože se jedná o čtení jen na pár chvil. Na druhou stranu lepší, než příběh zbytečně a uměle natahovat...

Otas17

Kniha útlejší, ale velmi působivá. Líbí se mi, že autorovo knihy nemají pouze motivovat, ale mají i příběh.

AnnaNešporová

Kniha se mi moc líbila. Uvědomila jsem si spoustu věcí. Doporučuji přečíst.

Terezk-a

Knížka se mi moc líbila. Příběh se četl skoro sám a já jsem si mnoho věcí uvědomila.
Doporučuji.

Eldar80

Nemůžu si pomoct, ale už od začátku na mě kniha působila značně lacině. Kombinace příběhu a výkladu léčitele mi prostě přišla násilná. Zkrátka mi v knize vadila snaha autora vnutit své správné názory na život čtenáři. Myslím, že to je způsobené hlavně krátkostí knihy, protože na delší rozehrání příběhu a poznání dvou hlavních postav není žádný prostor. V knize se tak střídá krátce děj a léčitelův výklad. Chápu však, že někoho může kniha zaujmout a že se v ní "najde". Na můj vkus mi toho však v knize moc chybělo. Nejspíš je to jen pro ty, kdo vědí co zhruba mají čekat. Mě to moc neoslovilo. 70%

Jessie_K

Čekala jsem trošičku víc od tolik opěvované knihy. Chyběly mi tam takové ty, jak já tomu říkám, "aha momenty". Ty jsem zažívala například u knihy Bůh chodí po světě vždy inkognito, kterou osobně řadím do stejné žánrové skupiny. Každopádně jsem přesvědčena, že některým lidem může kniha pomoci k tomu, aby si uvědomili určité chyby v přístupu k ostatním lidem a v přístupu k životu samotnému.

000nugatovej

Příběh vystavěný na často používaném půdorysu nespokojeného Evropana, kterému předává rady mudrc z východu. Často opakovaná banální úvaha o tom, jak se muži na rozdíl od žen ostýchají ptát na cestu kolemjdoucích, která se tu objeví hned na první straně, předznamenává celou knihu.
Román přináší směs „moudrostí“, z nichž některé mi připadají již omleté, opakované, banální, jiné přece jen pro mne nové. To je ovšem zřejmě dáno i tím, že takových knih jsem zase nepřečetl nějak moc. Možná jiný čtenář tu nenajde ani jednu originální myšlenku. Naštěstí po stránce formální autor neexperimentuje, takže se čte bez zádrhelů a dá se zvládnout na jeden zátah.

vea2416

Pro mě trošku slabší, tuto tématiku mám ráda a zde je to napsané tak pro mě moc kostrbatě a násilně. Asi jsem měla po všech těch chvalozpěvách ale velká očekávání.

si_mi

Ze začátku jsem ke knize byla spíše skeptická, ale nakonec milé čtení. Oproti ostatním knížkám s tímto tématem se te dobře a rychle. Oceňuji, že nepodceňuje hodnotu peněz a opravdu nestačí jen si něco přát :)

motolka

Nevím sice, jestli tato knížka, vám změní život, ale pár rozumných rad a nějaká ta moudra se tam najít dají. Ještě je převést do praxe :o)

Četla jsem už lepší knížky na toto téma. Víceméně jsou všechny knížky hodně podobné a vykrádají se navzájem. Už dlouho jsem nečetla nějaké úplně nové nápady a myšlenky. Tahle knížka se mohla také udělat o dost lépe. Například "Mnich, který prodal své ferrari" se mi líbila mnohem víc a i jsem si z ní odnesla mnohem víc.

TheLamerek

Zkušenějšího čtenáře, který už strávil čas čtením literatury osobního rozvoje tato kniha ničím nepřekvapí. Nicméně se vůbec nejedná o špatnou knihu a formulace některých výroků je vážně výborná.

Dějová linka vyprávějící o životem vyčerpaném muži, který směřuje za poznáním na Bali, působí poněkud směšně. Je to dáno zejména nedostatečnou hloubkou příběhu. Na druhou stranu - jaký příběh je očekáván od knížky, kterou čtenář přečte za jeden, dva večery?

Co se týče duchovní stránky, řekl bych, že se jedná o shrnutí těch nejpodstatnějších rad. Pokud si tuto knihu vybere čtenář, který se o tuto tematiku běžně nezajímá, určitě chybu neudělá.

O77

Ve svém žánru je to spíše podprůměrné dílo. Záleží ovšem na tom, co Vás oslovuje. V podstatě tam nejsou žádné originální myšlenky, ale někdy záleží víc na tom, jak to autor říká, než na tom co říká.

katka_dv

Čtivá knížka. Nejsem naivní, abych si myslela, že jedna kniha někoho změní, ale myslím si, že pokud někdo uvažuje např. o změně kariéry, může mu dodat odvahu nebo pomoci s obtížným rozhodnutím. Místy jsou tam celkem známé pravdy - např. už moje babička říkala: "Věř a víra tvá tě vyléčí." Nevím ale, co si myslet o části s 5x NE - co kdyby si hlavní hrdina stoupnul v Praze na "Hlaváku" s tím, že potřebuje peníze na jízdenku ...

Žurinka

Kniha byla zajímavá, hodně věcí k zamyšlení.

Ravabi

Vlastně ani nevím co mě přimělo přečíst tuhle, neuvěřitelně klišé knihu, až do konce.

fruitbueno

Co věta, to perla a rána do živého. Věřím, že u mnoha čtenářů se kniha trefí a nabídne neskutečně mnoho úvah a podnětů pro běžný život. Drobné dílko, o to hodnotnější, že si nehraje na víc, než je.

Dorrinka

Kniha mě od počátku oslovila víc, než jsem u tak "provařeného" titulu čekala. Líbil se mi lehký, čtivý styl, kterým autor popisoval svůj duchovní zápas se sebou samotným. Bohužel, musím říct, že poslední tři kapitoly mi knížku naprosto znechutily. To vážně prošel celou tu cestu, aby poznání využil k lacinému hodnocení a kritizování jiných lidí? Jako vážně... A má to druhý díl, kde se tohleto odnaučuje? :-D Víte, pro hlupáka každý hloupý, jak říkala Forrestova máma...

mishka1976

Poutavým příběhem autor ukazuje, jak začít žít vysněný šťastný život a ne jen o něm snít. Ukazuje, jak najít cestu z vlastních představ, které nám brání ve šťastném životě. Je zde spousta inspirativních myšlenek, které budu muset ještě zpracovat :-) Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

Hendrychova.K

"Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět."

Knihomolkaa

Nádherná kniha obsahující nespočet nádherných myšlenek. Knihy čtete s úsměvem na rtech a zamýšlíte se při tom nad svým vlastním životem, který se po přečtení této knihy určitě bude zdát trošku barevnější. :)