Muž, který chtěl být šťastný

kniha od:

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4.2 1178
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Žánr:
Duchovní literatura , New Age

Vydáno: , Rybka Publishers
Originální název:

L’Homme qui voulait être heureux , 2008


více info...

Komentáře (239)

Komentáře 239 Recenze 1

MaláAnčí
MaláAnčí
11.08.2023

Úžasná kniha pro zamyšlení. Forma, jakou autor zvolil pro sugestivní popsání osobnostního rozvoje mladého muže, hledající svůj vlastní život, mi vyhovovala. Poučné pasáže z domu jeho guru (někdy až otravně na tělo) byly velmi příjemně proloženy pasážemi dějem (obvykle) v přírodě, kde si hlavní postava ony provokativní otázky a postřehy starého šamana zpracovává a snaží se je aplikovat na svůj způsob života. Taková lepší verze Jíst, meditovat, milovat.

Toledo
Toledo
20.06.2023 2 z 5

Příjemná odpočinková kniha, která mě však ničím neobohatila. Všechna psaná moudra jsou tak nějak všeobecně známa, takže to bylo za mě trochu fádní. Dočítala jsem to jen proto, ze kniha má málo stránek.


marteen
marteen
24.05.2023 5 z 5

Gounelle nebo Sharma? Jednoznačně Laurent! Tenhle francouzský chlapík má co říct.. vlastně psát. A píše skvěle. Jasně, není to literární veledílo, ale to ani není nutné. Příběh o jednom učiteli je zasazený do kouzelného prostředí a v nejednom odstavci najdete mnoho zajímavých myšlenek a podnětů k zamyšlení. Knihu čtu každé léto, vracím se k ní stejně jako věřící k bibli.

Lufiik
Lufiik
25.03.2023 5 z 5

Kniha krásně čtivá. Vyprávění ubíhalo jedním dechem. Miluji knihy na toto téma. Kniha mi aspoň připomněla informace a poznatky, na které by jsme každý měli brát zřetel a praktikovat je tak do každého dne svého života, neboť MY jsme tvůrci svého života. Děkuji za tuto knihu. Bylo to pohlazení pro duši.

Elsasbooks
Elsasbooks
17.02.2023 3 z 5

Moje třetí přečtená kniha od autora. Bohužel jak už mám načteno spoustu seberozvojových knih a o toto téma se zajímám, tak kniha mi nepředala téměř žádné nové poznatky, které bych ještě nevěděla. I tak ji ale mohu doporučit lidem, kteří se seberozvojem teprve začínají, určitě nebudou litovat.

LuciNka93
LuciNka93
04.01.2023 5 z 5

Z knihy jsem byla nedočkavá jak dopadne ale byla velmi čtivá a rychle se přečetla což mi vůbec nevadilo. Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům a mohu jen říct, že bych jí doporučila každému kdo se chce v osobním tak i profesním životě posunout dál přes překážky co vám život nadělí. Kniha mě moc motivovala a jsem za ní ráda, snad to pomůže každému si přehodnotit svůj život a jaký by měl dostat jiný směr k sobě samému a realizaci své osobnosti. Sice mi kniha nepřinesla rady ani poučení ale každopádně za mě skvělé čtení a určitě si koupím dalším knihu od autora.

Monika164
Monika164
14.12.2022 5 z 5

Krásná kniha....

Barbanka
Barbanka
14.11.2022 5 z 5

Super kniha, ne moc dlouhá zato výstižná, přesně takové mám ráda! Zařadila bych do povinné četby :) Sice vše co bylo řečeno už jsem kdysi četla v jiných knihách, ale není na škodu si to zopakovat.

regulax
regulax
29.09.2022 3 z 5

Jedna z mnoha. Kouzelné je tady místo ostrova Bali a uměleckého města Ubud. Konkrétní pomoci a návod ale nenajdete. To Mnich a jeho ferrari je o mnoho lepší.

jan.para
jan.para
14.09.2022 5 z 5

Kniha o tom, že všechno nemusí být tak, jako to vypadá.

Mrs.Depp
Mrs.Depp
20.06.2022 3 z 5

"Ježíš odpovídá slepým, kteří jej prosí o uzdravení (Matouš 9, 28): I dí jim Ježíš: "Věříte-li, že to mohu učiniti?" Řekli jemu: "Ovšem pane." Tedy dotekl se očí jejich řka: "Podle víry vaší staň se vám."
.."Nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokážeš nebo nedokážeš. Je na tobě, co si vybereš a jak budeš žít."
Krásná knížka, která na mě přenesla klidnou atmosféru Bali a jeho krásných pláží a přírody a také spoustu moudrých rad. Knížka pro mě asi nebude úplně tou přelomovou, která by mi změnila život, ale tyhle dvě citace z knihy, které jsem tady vypsala opravdu stojí za zmínku.
Poslední stránka knihy je dobrým připomenutím, že je třeba děti učit věřit jejich snům a podporovat je v nich, ne je kritizovat.

hankamol
hankamol
02.06.2022 4 z 5

Pěkné. Takových knih jsem ale četla už dost.

Elea
Elea
15.04.2022 4 z 5

Kniha sice nepřinesla žádné nové moudrosti a rady, ale velmi dobře se četla a rady byly krásně, srozumitelně vysvětleny. Určitě stojí za přečtení.

nefernefer
nefernefer
07.04.2022 3 z 5

„... nikdy nikoho nenech, aby ti říkal, co dokážeš nebo nedokážeš. Je na tobě, co si vybereš a jak budeš žít.“

V zásadě nic objevného, nic, z čeho by si člověk sedl na zadek, nic, co by v různých variantách nečetl už tisíckrát. Na druhou stranu není od věci si to občas připomenout. A tohle připomenutí je dobře napsané, nenudí a není dlouhé. :o)

„Když se ničeho nevzdáte, připravujete se o možnost výběru. A kdo se vzdá možnosti výběru, vzdává se také možnosti žít tak, jak by si přál.“

Dom95
Dom95
10.01.2022 4 z 5

Více mi seděla kniha Den, kdy jsem se naučil žít - v té rozdává moudra hrdinova teta. A hlavní děj má zápletku. Tato kniha "pouze" předává moudra Balijského léčitele a chybí příběh.

OSTROVID
OSTROVID
29.12.2021 3 z 5

V knize je hodně dobrých a užitečných věcí, ale tak nějak mi přišlo, že ten příběh byl docela průměrný...

Lubošovo
Lubošovo
13.12.2021 3 z 5

Tahle knížka čekala na svůj čas několik let v mé knihovně, ale nakonec jsem stejně raději sáhl po audioverzi. V podání otce a syna Medunových mohu vřele doporučit. Co se týče samotné knihy, hodně mi to připomínalo Mnicha, který prodal své Ferrari. Západní žák se učí moudrům od východního mistra. Části, kde guru učí muže ze zhýčkané Evropy, se mi líbily celkem dost. Hlavní hrdina, tj. nespokojený francouzský učitel, mě bohužel moc nezaujal. Nešlo mi se s ním ztotožnit. Proto dávám jen 3 hvězdičky, ale kniha špatná určitě není.

Amazonka72
Amazonka72
09.11.2021 5 z 5

Útlá knížka, který nutí k přemýšlení. Asi je potřeba ji vzít do ruky v tu pravou chvíli - kdy máte klid a čas zamyslet se nad svým životem. Najdete v ní obecně známé pravdy, které si ale někdy nechceme připustit. Nemám moc ráda knihy, které dávají "návody" jak žít, abychom byli šťastní, ale tato kniha takto nepůsobí. Je zasazena do příběhu, autor nikomu nevnucuje svůj názor, jenom nás nutí zamyslet se nad tím, co se nám často honí hlavou, ale málokdy máme strach si tyto "pravdy" připustit. A někdy stačí udělat malý krok a věci kolem nás se začnou měnit. Knihu doporučuji, jako terapii...

jajinka013
jajinka013
19.10.2021 5 z 5

Motivační kniha, duchovní o osobním rozvoji a přemýšlení člověka. Mě kniha zaujala příběhem, bavila mě, je dobře napsaná a je velmi čtivá.

Akiko_.chan
Akiko_.chan
11.10.2021 5 z 5

Celý příběh mě naprosto zaujal!
Musím říct, že příběh je opravdu hezký a velmi čtivě napsaný. Myšlenek a vět k zamyšlení je v knize spousta. A některé z nich mě opravdu zasáhly. Celý příběh mě velmi zahřál u srdce.
Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

Navíc se mi moc líbilo, že celý příběh se odehrává na Bali.

Ctenar1202
Ctenar1202
18.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Příběh je jednoduchý. Muž odjíždí na Bali, aby se zde setkal se starcem, kterého lidé uctívají, protože umí léčit. Léčit duše a ukazovat směr, kterým by se každý člověk měl vydat, aby byl ve svém životě šťastný. Aby našel tu svoji cestu po které se vydat vstříc šťastným myšlenkám a dokázání si, že mu nic nestojí v cestě, aby dosáhl toho čeho chce a co si přeje.

Příběh se mi líbil. Je plný myšlenek, a čtenář se v dosti pasážích najde. Řekla bych, že pochybnosti o sobě jako má hlavní postava, má asi každý z nás. Knížka nám neříká a neurčuje přesně co dělat, aby byl náš život lepší, ale prozrazuje, jak myšlení a postoj k životu mění naše chování.

Jediné s čím se opravdu nemohu ztotožnit a nesouhlasím je otázka myšlenek a zdraví. Nechci moc prozrazovat z děje, ale číst o tom, že pozitivním myšlením si vyléčíš rakovinu, to opravdu ne ... Stejně jako vysílání lasky k rakovinným buňkám, které díky tomu zanikaly, mě spíš naštvalo. Vyznělo to, jako kdyby každý nemocný s rakovinou vysílal negativa a chystal se umřít...naopak, přece každý si přeje být zdravý!!

Já sama jsem pesimista a knížku jsem začala číst s lehkým pocitem, tak co Laurente, co mi chceš dokázat. A jo, zaujal mě. Nenašla jsem v knize nějaké světoborné myšlenky, ale hlavní poselství je, že ke šťastnému životu bychom se prostě měli obklopovat šťastnými a spokojenými lidmi a to si myslím, že se snaží každý z nás.

kulatina
kulatina
14.08.2021 3 z 5

Osobně nemám moc ráda motivační knihy, které člověku promlouvají do duše a radí, jak se má chovat a nahlížet na život. Pravda je, ze tyto rady jsou podány formou příběhu, který se dobře čte, a najde si svůj okruh čtenářů, kteří tyto rady potřebují pro svůj duševní rozvoj. Mě těch 94 stran stačilo tak akorát, a vrhnu se na jiný typ literatury.

Waldhans
Waldhans
04.08.2021 5 z 5

Krátký a poutavý příběh odehrávající se v exotickém Bali. Osobně doporučuji každému, kdo se chce posouvat nejen po duchovní stránce, ale obecně v životě.

terryaknihy
terryaknihy
28.07.2021 5 z 5

Krátký příběh z prostředí Bali, kdy učitel navštíví léčitele. Většina z nás už slyšela myšlenky a rady, které se v příběhu objeví, ale kolik toho ve skutečnosti aplikujeme? Hlavní otázka není, jestli Jste šťastní, ale Co pro své štěstí jste schopni udělat? Krása... :)

Ayen
Ayen
01.07.2021 5 z 5

Jestli bloudíte životem a stále nemůžete najít začátek vaší cesty, nebo aspoň směr kterým byste se měli vydat, tahle kniha by vám mohla pomoci. Mě si našla v období, kdy jsem to nejvíc potřebovala. Bylo to, jako bych se sama ocitla na Bali.
Pro člověka, který se už nějaký pátek zabývá seberozvojem, bude tento příběh jen připomenutím, když se i jeho myšlenky občas zatoulají špatným směrem. Za to bude skvělým pomocníkem pro člověka, který začíná objevovat téma vnitřního světa a chce mu nahlédnout více pod pokličku.

Jimicz
Jimicz
02.05.2021 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, obsahuje několik důležitých myšlenek, ve kterých se spousta z nás najde. Doporučuji lidem, kteří se nachází v obtížnější fázi života a hledají impulz pro znovunastartování sebe sama.

crazyslunicko
crazyslunicko
20.04.2021 5 z 5

Brilantní kniha. Na začátku byl pomalejší rozjezd, ale závěr mě dostal.

"Úspěšný život je život prožitý v souladu s tím, co si sami přejeme, ve kterém jsme vždy jednali v duchu svých hodnot a vydali ze sebe v tom, čemu jsme se věnovali, to nejlepší, aniž bychom porušili harmonii a tím, čím jsme."

"...tváří v tvář náročné výzvě se maximálně soustředíme na to, abych ze sebe při tom, co děláme, vydali to nejlepší. Když tak učiníme, přinese nám to skutečné uspokojení. Je to jedna z podmínek, aby nám naše činy přinesly pocit naplnění."

"Člověk se sebou v životě nesmí nechat mávat. Nikdy v ničem nesmím ustoupit."

"Začínal pro mě nový život a odteďka to bude můj život, plod mých rozhodnutí, váhání, strachu z odsouzení ostatními, z toho, že něco nedokážu, že mě nikdo nebude mít rád. Každý okamžik budu prožívat v souladu se svým svědomím se sebou samým a se svými hodnotami. "

"...nebudu zapomínat na to, že nejlepší dar ostatním je moje vlastní rovnováha. Potíže budu přijímat jako zkoušky, které musím absolvovat, jako dary, které život přináší, aby mi ukázal, co všechno se musí na své cestě kupředu naučit. Už nebudu obětí událostí, ale účastníkem hry, jejíž pravidla se odhalují kousek po kousku a jejíž vyústění zůstane navždy zastřeno rouškou tajemství."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moc mi chybíte. Děkuji za to jací jste byli a co všechno jste spolu v životě dokázali. Vše co jste si v životě přáli, se vám splnilo a došli jste svého naplnění...

Jana_Hlus
Jana_Hlus
11.04.2021 3 z 5

Doporučila bych knížku těm, kdo teprve dělají první krůčky na cestě osobního rozvoje, pokročilejším toho moc nového nepřinese, na druhou stranu, nikdy není úplně marné vrátit se zpět na začátek a projít si to znovu...

Veeczko
Veeczko
05.04.2021 4 z 5

Příběh je to velmi krásný, čtivý, mnoho lidí se v něm, věřím, najde. Čekala jsem však od knihy více. Možná ale záleží, v jakém období knihu člověk čte. Četla jsem ji v době, kdy jsem vcelku věděla, kde se v životě nacházím a co od života chci a kam směřuji. Vrátím se ke knize ve složitějším životním období a věřím, že mi bude velkým přínosem.

Tebby
Tebby
21.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Nádherný čtivý příběh, ke kterému jsem se dostala opravdu náhodou, se spoustou myšlenek k zapřemýšlení se o vlastním životě. "Co vám brání splnit si váš sen o šťastném životě?" 5*

michal2601
michal2601
24.01.2021 5 z 5

Velmi inspirující příběh plný moudrých myšlenek.

Jonna
Jonna
06.01.2021 4 z 5

Zprvu jsem hodně váhala, jestli mě tento žánr oslovuje, ale nakonec jsem došla k závěru, že v podání tohoto autora ano. Alchymista, ani jiné podobné knihy, mi nic neříkaly. Pak jsem si uvědomila, že ten poměrně jednoduchý text mi umožňuje více se nad podněty zamyslet, a jde mi to lépe než u čistě návodné a motivační knihy. Docela mě to překvapilo. Musím zkusit i jiné knihy autora, jestli to tak bude fungovat i nadále.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
04.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla v době, kdy jsem prožívala těžké období a myslím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla učinit. Vlila mi novou sílu do žil a ukázala mi, že vždy záleží na našem postoji k životu, ať je sebevíc těžký, a ten rozhodně, zda uspějeme, překonané neštěstí, a budeme zas šťastní či nikoli.

Jelitovna
Jelitovna
22.12.2020 3 z 5

Četla jsem kdysi a nyní podruhé a naposledy. Určitě se mi to tenkrát líbilo, ale dneska? Nebavilo, už to není ničím obohacující. Autor nezapře psychologa.

Natali.159
Natali.159
02.12.2020 5 z 5

Další báječná kniha, která člověku pomůže se nad sebou zamyslet..

Jrsnbl
Jrsnbl
02.11.2020 5 z 5

Nečekejte, že vám tato kniha změní pohled na svět. To určitě ne. Dává vám však podněty k tomu se zamyslet nad různými skutečnostmi, které byste se sebou mohli dělat. V knížce je krásně vykreslena postupná cesta uvědomění hlavního hrdiny s tím, že na konci zjistí, a vy také, co je pro něj, a možná i pro vás důležité. Rozhodně doporučuji, je to oddechové čtení, kterého nebudete litovat. :)

GepardLady
GepardLady
03.10.2020 3 z 5

Kniha, která prostřednictvím hlavního hrdiny člověka nutí zamyslet se nad svým vnitřním světem, emocemi, jednáním a převedením toho všeho do vědomé roviny. Nemůžu si ale pomoct, je to podané takovou pofidérní formou. Ale oproti Bůh chodí po světě vždycky inkognito, kterou jsem rozečetla vzápětí, se mi tahle líbila víc - snad proto, že nebyla tak zdlouhavá.

Ashi
Ashi
27.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Čtivá knížka, přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Střídají se zde kapitoly rozhovor s mudrcem a bežný život. Těšila jsem se více na stěžejní kapitoly a vata by tam být nemusela, ale vyloženě mi nevadila.
Oceňuji krátké kapitoly!
Při snaze být odmítnut jsem se opravdu smála nahlas :D
Konec byl zákeřný.

Uterox
Uterox
20.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Krásná čtivá knížka. Nádherné a plynulé dialogy. Střídání stěžejního dialogu tedy s cestovatelem-Američanem a mudrcem z Bali. Líbí se mi, jak je v knize krásně vysvětleno a popsáno, kam mohou vést naše limitující přesvědčení, a jak je postupně změnit a zapracovat na nich. I to jak cestovatel jde a snaží se, aby mu místní obyvatelé odmítli pomoct a stále se mu to nedaří. Žádné rázné NE nezazní a pokud to nesvedou oni hledají člověka, který to dokáže. Přitom útlý obsah-knížka se dá opravdu velmi rychle přečíst. Určitě doporučuji-inspirativních příběhů není zkrátka nikdy dost.

Sasanka173
Sasanka173
12.06.2020 4 z 5

Zajímavé :-)