Muž, který chtěl být šťastný

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/big_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4.21077
Duchovní literatura, New Age

Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux, 2008

Kniha Muž, který chtěl být šťastný

Dom95

Více mi seděla kniha Den, kdy jsem se naučil žít - v té rozdává moudra hrdinova teta. A hlavní děj má zápletku. Tato kniha "pouze" předává moudra Balijského léčitele a chybí příběh.

OSTROVID
29.12.2021

V knize je hodně dobrých a užitečných věcí, ale tak nějak mi přišlo, že ten příběh byl docela průměrný...

Lubošovo
13.12.2021

Tahle knížka čekala na svůj čas několik let v mé knihovně, ale nakonec jsem stejně raději sáhl po audioverzi. V podání otce a syna Medunových mohu vřele doporučit. Co se týče samotné knihy, hodně mi to připomínalo Mnicha, který prodal své Ferrari. Západní žák se učí moudrům od východního mistra. Části, kde guru učí muže ze zhýčkané Evropy, se mi líbily celkem dost. Hlavní hrdina, tj. nespokojený francouzský učitel, mě bohužel moc nezaujal. Nešlo mi se s ním ztotožnit. Proto dávám jen 3 hvězdičky, ale kniha špatná určitě není.

Amazonka72
09.11.2021

Útlá knížka, který nutí k přemýšlení. Asi je potřeba ji vzít do ruky v tu pravou chvíli - kdy máte klid a čas zamyslet se nad svým životem. Najdete v ní obecně známé pravdy, které si ale někdy nechceme připustit. Nemám moc ráda knihy, které dávají "návody" jak žít, abychom byli šťastní, ale tato kniha takto nepůsobí. Je zasazena do příběhu, autor nikomu nevnucuje svůj názor, jenom nás nutí zamyslet se nad tím, co se nám často honí hlavou, ale málokdy máme strach si tyto "pravdy" připustit. A někdy stačí udělat malý krok a věci kolem nás se začnou měnit. Knihu doporučuji, jako terapii...

jajinka013
19.10.2021

Motivační kniha, duchovní o osobním rozvoji a přemýšlení člověka. Mě kniha zaujala příběhem, bavila mě, je dobře napsaná a je velmi čtivá.

Akiko_.chan
11.10.2021

Celý příběh mě naprosto zaujal!
Musím říct, že příběh je opravdu hezký a velmi čtivě napsaný. Myšlenek a vět k zamyšlení je v knize spousta. A některé z nich mě opravdu zasáhly. Celý příběh mě velmi zahřál u srdce.
Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

Navíc se mi moc líbilo, že celý příběh se odehrává na Bali.

Ctenar1202
18.09.2021

(+ SPOILER) Příběh je jednoduchý. Muž odjíždí na Bali, aby se zde setkal se starcem, kterého lidé uctívají, protože umí léčit. Léčit duše a ukazovat směr, kterým by se každý člověk měl vydat, aby byl ve svém životě šťastný. Aby našel tu svoji cestu po které se vydat vstříc šťastným myšlenkám a dokázání si, že mu nic nestojí v cestě, aby dosáhl toho čeho chce a co si přeje.

Příběh se mi líbil. Je plný myšlenek, a čtenář se v dosti pasážích najde. Řekla bych, že pochybnosti o sobě jako má hlavní postava, má asi každý z nás. Knížka nám neříká a neurčuje přesně co dělat, aby byl náš život lepší, ale prozrazuje, jak myšlení a postoj k životu mění naše chování.

Jediné s čím se opravdu nemohu ztotožnit a nesouhlasím je otázka myšlenek a zdraví. Nechci moc prozrazovat z děje, ale číst o tom, že pozitivním myšlením si vyléčíš rakovinu, to opravdu ne ... Stejně jako vysílání lasky k rakovinným buňkám, které díky tomu zanikaly, mě spíš naštvalo. Vyznělo to, jako kdyby každý nemocný s rakovinou vysílal negativa a chystal se umřít...naopak, přece každý si přeje být zdravý!!

Já sama jsem pesimista a knížku jsem začala číst s lehkým pocitem, tak co Laurente, co mi chceš dokázat. A jo, zaujal mě. Nenašla jsem v knize nějaké světoborné myšlenky, ale hlavní poselství je, že ke šťastnému životu bychom se prostě měli obklopovat šťastnými a spokojenými lidmi a to si myslím, že se snaží každý z nás.

kulatina
14.08.2021

Osobně nemám moc ráda motivační knihy, které člověku promlouvají do duše a radí, jak se má chovat a nahlížet na život. Pravda je, ze tyto rady jsou podány formou příběhu, který se dobře čte, a najde si svůj okruh čtenářů, kteří tyto rady potřebují pro svůj duševní rozvoj. Mě těch 94 stran stačilo tak akorát, a vrhnu se na jiný typ literatury.