Muž, který chtěl být šťastný

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4.2983
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux, 2008

Kniha Muž, který chtěl být šťastný

Jonna

Zprvu jsem hodně váhala, jestli mě tento žánr oslovuje, ale nakonec jsem došla k závěru, že v podání tohoto autora ano. Alchymista, ani jiné podobné knihy, mi nic neříkaly. Pak jsem si uvědomila, že ten poměrně jednoduchý text mi umožňuje více se nad podněty zamyslet, a jde mi to lépe než u čistě návodné a motivační knihy. Docela mě to překvapilo. Musím zkusit i jiné knihy autora, jestli to tak bude fungovat i nadále.

VeruMalfoy

Knihu jsem četla v době, kdy jsem prožívala těžké období a myslím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla učinit. Vlila mi novou sílu do žil a ukázala mi, že vždy záleží na našem postoji k životu, ať je sebevíc těžký, a ten rozhodně, zda uspějeme, překonané neštěstí, a budeme zas šťastní či nikoli.

Jelitovna
22.12.2020

Četla jsem kdysi a nyní podruhé a naposledy. Určitě se mi to tenkrát líbilo, ale dneska? Nebavilo, už to není ničím obohacující. Autor nezapře psychologa.

Natali.159
02.12.2020

Další báječná kniha, která člověku pomůže se nad sebou zamyslet..

Jrsnbl
02.11.2020

Nečekejte, že vám tato kniha změní pohled na svět. To určitě ne. Dává vám však podněty k tomu se zamyslet nad různými skutečnostmi, které byste se sebou mohli dělat. V knížce je krásně vykreslena postupná cesta uvědomění hlavního hrdiny s tím, že na konci zjistí, a vy také, co je pro něj, a možná i pro vás důležité. Rozhodně doporučuji, je to oddechové čtení, kterého nebudete litovat. :)

GepardLady
03.10.2020

Kniha, která prostřednictvím hlavního hrdiny člověka nutí zamyslet se nad svým vnitřním světem, emocemi, jednáním a převedením toho všeho do vědomé roviny. Nemůžu si ale pomoct, je to podané takovou pofidérní formou. Ale oproti Bůh chodí po světě vždycky inkognito, kterou jsem rozečetla vzápětí, se mi tahle líbila víc - snad proto, že nebyla tak zdlouhavá.

Ashi
27.07.2020

(+ SPOILER) Čtivá knížka, přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Střídají se zde kapitoly rozhovor s mudrcem a bežný život. Těšila jsem se více na stěžejní kapitoly a vata by tam být nemusela, ale vyloženě mi nevadila.
Oceňuji krátké kapitoly!
Při snaze být odmítnut jsem se opravdu smála nahlas :D
Konec byl zákeřný.

Uterox
20.06.2020

(+ SPOILER) Krásná čtivá knížka. Nádherné a plynulé dialogy. Střídání stěžejního dialogu tedy s cestovatelem-Američanem a mudrcem z Bali. Líbí se mi, jak je v knize krásně vysvětleno a popsáno, kam mohou vést naše limitující přesvědčení, a jak je postupně změnit a zapracovat na nich. I to jak cestovatel jde a snaží se, aby mu místní obyvatelé odmítli pomoct a stále se mu to nedaří. Žádné rázné NE nezazní a pokud to nesvedou oni hledají člověka, který to dokáže. Přitom útlý obsah-knížka se dá opravdu velmi rychle přečíst. Určitě doporučuji-inspirativních příběhů není zkrátka nikdy dost.