Toledo Toledo komentáře u knih

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Hodnotím o chlup lépe než předchozí díl, protože hned od začátku to nabere plné obrátky.
Setkáváme se opět se Samuelem, ale také i s jeho dětmi a láskami - moc pěkné vyprávění, které mě bavilo. I další postavy mají k příběhu co říct, ale nebudu jmenovat abych nespoilerovala.

10.01.2024 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Napínavý příběh z posledních měsíců vlády Ceausesca a vůli lidí skoncovat s režimem. Měla jsem to přečtené hned. Skvěle popsaný příběh s historickymi fakty na pozadí.
Moc doporučuji

07.01.2024 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

První částí knihy jsem se musela prokousávát, ale od té kapitoly, kde se vysvětlilo, co se vlastně stalo, to začalo dávat větší smysl a bavilo mě to.
Pořád jsem si nějak nedokázala vysvětlit, co mohl být důvod, že se tak najednou ztratil když šlo o velkou lásku...
Knížka je napsaná s city a velmi příjemně se čte. I když to mělo slabší rozjezd, pustím se do druhého dílu.

04.01.2024 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

U této série se budu znovu opakovat a znovu dám 5* jako všem předchozím dílům, protože je prostě a jednoduše super.
Těším se na každý další díl a zápletku, která je vždy skvěle vykreslená.

29.12.2023 5 z 5

Sloní paměť Sloní paměť Alex Lasker

Dojemné putování slona za svou "rodinou". V knize se toho děje spoustu, ale všechno je vlastně jen rychle popsáno a nejde se příliš do detailů - tudíž ani nevím, zda mi to vadilo nebo naopak.
Miluju zvířata, takže to byl i impuls ke koupi knihy, avšak podle hodnocení jsem čekala trochu víc.

27.12.2023 4 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Povedený příběh i když ke konci už mi to přišlo dost natahované. Taková jednohubka na odpoledne, ale čte se to dobře.

19.12.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

(SPOILER) Parádní příběh z pera slovenské autorky, tleskám. Mám vždy radost když takto povedenou romanci napíše někdo v ČR či na SK.
Měla bych jen jednu výtku a to je nedostatek "akce". Většina knihy je zaměřená na vývoj vztahu a až na posledních pár stránkách se děje něco trošku mafiánského. Ale i tak určitě stojí za přečtení !

18.12.2023 5 z 5

Námořní slepota Námořní slepota Michael Romancov

Parádní kniha! Líbilo se mi, ze to bere pan Romancov opravdu od počátku a dává k tomu historicky kontext. Spousta zajímavosti, co jsem nevěděla.
Stojí za přečtení!

15.12.2023 5 z 5

Věř si Věř si Chris Saunders

Krásná ilustrace a příběh odříkaný ve verších. Myslím, že kniha nadchne jak děti, tak i dospělé, moc se mi to líbilo.

15.12.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Nejsem čtenář, který by se u knih snadno dojímal, ale sakra, tady jsem měla párkrát na krajíčku. Colleen se opět ukázala v tom nejlepším světle a já knihu přečetla na jeden dech.
Byl to překrásný a dojemný příběh, který bych doporučila všem.

14.12.2023 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Fúha, podle hodnocení jsem čekala nejakou velkou pecku, ale ja byla nakonec zklamaná.
Absolutně mě nebavily hlavní postavy, bylo to dost postavené na hlavu, a spousta věci nedavala smysl. Určitě se nebudu pouštět do dalších dílu.

10.11.2023 2 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Když jsem si přečetla, že půjde o preuqel, tak se přiznám, že jsem knihu nějakou dobu odkládala a četla před ní spíše další případy jak šli za sebou. Ani tento však nepolevil v kvalitě, na jakou jsme zvyklí a příběh to byl opět parádní.

07.11.2023 5 z 5

Brazílie - Turistický průvodce Brazílie - Turistický průvodce Dilwyn Jenkins

Průvodce obsahuje spoustu informaci, škoda jen že už je staršího vydání. Jinak co se týče historie a místní kuchyně (vždy pro daný region, protože Brazílie je v tomto velmi rozmanitá), tam jsem se dozvěděla co jsem potřebovala. Také pasáže o architektuře jsou super. Trochu mi chybí obrázky, ale to je jen maličká výtka k jinak skvělému průvodci.

06.11.2023 4 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Moc povedený příběh s velmi zajímavým tématem. Obě postavy krasne vykreslene, nic mě tam nerušilo.
Určitě jedna z povedenejsich knih s romantickým námětem.

02.11.2023 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Bavilo mě to zase moc! Je to vtipně napsané, má to spád a je to takové “ze života.
Přelouskla jsem to jak malinu za dva dny.

30.10.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Angela to opět dokázala a já se od příběhu nemohla odtrhnout. Od začátku do konce jsem napjatá, jak to celé dopadne (jsem čtenář, který vraha většinou nepozná v průběhu, tudíž čekám na rozuzlení :) ) a knihy mě vždycky dostanou svým poutavým vyprávěním a zápletkou.

26.10.2023 5 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Nepíše se mi to snadno, ale čekala jsem od knihy trochu víc.
Na druhou stranu je obdivuhodné, jaké myšlení Jane prosazovala už v roce 1999, kdy ekologie, vegetariánství apod ještě nebylo tak proklamovane téma.
Musí se také nechat, ze její prace, které zasvětila život, je speciální a vytrvani, s jakým obhajuje práva zvířat hodné následovaní. Obdivuhodná žena !

24.10.2023 4 z 5

Zvrácený Zvrácený Jodi Ellen Malpas

Po prvním dílu jsem tomuto ještě dala šanci, ale asi po 200 stránkách jsem si řekla dost. Vůbec mě to nebavilo, bylo to natahované, nudné, prostě ne. A to mám tento žánr (kor ještě s mafiány apod) moc ráda.
Za mě nedočteno :(

19.10.2023 1 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Vzala jsem to trochu na přeskáčku a nejdříve četla druhý díl, který jsem hodnotila vlažně. Dala jsem však šanci i prvnímu, když jsem ho objevila v knihovně a jsem za to ráda. Líbí se mi o mnoho víc a přečetla jsem to na jeden "zátah" :)

03.10.2023 4 z 5

Venezuela: Rozklad ráje Venezuela: Rozklad ráje Eduard Freisler

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem měla možnost kdy číst. Dá vám odpovědi na všechno, co by vás v souvislosti s Venezuelou mohlo zajímat. Jak se země dostala až sem, historicky kontext, život obyčejných lidi, ekonomiku, proste vše. Kdybych mohla dat 6* udělala bych to, tak skvěle to bylo!

01.10.2023 5 z 5