První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486998/bmid_prvni-krev-ITI-486998.png 5 866 207

Případy Kim Stoneové prequel. Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

First Blood , 2019

ERIK 2
21.04.2024 5 z 5

Ano, velice povedená série, ale musím to něčím překládat jinak by se mi Kim Stoneová mohla postupem dílů stát jednotvárnou a to právě nechci.

TeriLoch
14.04.2024 5 z 5

První přečtená knížka v této sérii a já jsem nadšená ! :) Napínavé, brutální a postavy sympatické. Rychle a snadno se četlo, hlavně díky krátkým kapitolám, kdy z “ještě jednu kapitolu bylo ještě asi 10 kapitol :D
Rozhodně budu v této serii pokračovat dál ! :) Doporučuji !

evask
05.04.2024 5 z 5

Dobrý!

Shardlake
01.04.2024 5 z 5

Série detektivních příběhů mi byla doporučena. Tento prequel seznamuje čtenáře s vyšetřovatelkou Kim Stoneovou a jejím týmem, který i když nejsou sehraní a nemají zrovna jednoduchý případ k řešení, dokážou nadřízeným ukázat, že jsou schopni odhalit, kdo všechny ty hrůzy dělá.
Kniha obsahuje velmi krátké kapitoly a čtenář se nemůže od knihy odtrhnout. Doporučuji.

LeHor
10.02.2024 5 z 5

Oblíbená autorka, oblíbená Kim a její tým. Super počtení, začátek celého týmu. Moc jsem si to užila, ani mi nevadilo, vrátit se v čase, kde jsou ještě všichni spolu.

Kami33
04.02.2024 5 z 5

Mám přečtenou většinu knih s Kim Stoneovou, a proto tato knížko byla jako návrat na známé místo. Moc jsem si to užila.

blackdog
29.01.2024 4 z 5

Moje prvé stretnutie s Kim Stone neurazilo. Kim má byť konfliktná , neprispôsobivá, ale nepôsobí tak, skôr naopak. Uvidím, dám ďalší príbeh, som zvedavý , ako sa budú vzťahy v tíme rozvíjať

Mišák240
18.01.2024 5 z 5

Jako vždy perfektní příběh, který vypráví o tom, jak vznikl tým Kim Stoneové.

Evuše
18.01.2024 5 z 5

První krev je prequel k populární detektivní sérii o Kim Stoneové od autorky Angely Marsonsové.

Kniha vypráví příběh o tom, jak se Kim Stoneová dostala Kniha začíná tím, že je Kim Stoneová převelena z Birminghamu do Halesowenu. Je to její poslední šance, aby dokázala, že je dobrá policistka. Její pověst je totiž pošramocená kvůli jejímu kontroverznímu chování v minulosti.

EvaEma
10.01.2024 4 z 5

Stránky mají hodně prázdného místa (kniha mohla být poloviční) a tedy se čte velmi rychle. Některé příběhy na pozadí nejsou uvěřitelné, hodně tragických událostí na jednu osobu. Možná se to tak může v životě stát, ale na můj vkus tam bylo těch tragických osudů zbytečně moc. I kdyby autorka polovinu ubrala, byl by příběh zajímavý a napínavý (si myslím).

dikobraz
14.12.2023 5 z 5

Hm, zaujimave. Spoznavanie noveho tymu, pohlad kazdeho ako to vidi on (ona). K tomu skvely pribeh, ktory nas mal naznakmi zmiast (ja som sa chytil a uveril tomu, co autorka naznacuje), vyvrcholenie bolo o to zaujiamavejsie. A na konci tiez pohlad kazdeho jedneho v tyme, ake su jeho sance. To sa mi pacilo. Dawson je bozsky, skoda ho... No, teraz pokracujem castou c. 12. Uz teraz sa tesim! Snad mi do Vianoc ostane nejaka cast.
Citam po Josie Quinn, ta bola predsa len viac citliva, Kim je drsnacka. Ale obe serie su skvele.

Lenama18
05.12.2023 5 z 5

Jak Kim ke svému týmu přišla :)
Příběh byl dobrý, vraha jsem neodhadla, takové konce kdy si řeknu hmmm tak to on je vrah mám ráda. Woody svým odhalením nakonci taky překvapil. Přečteno za dva dny, to prostě značí že knížka byla super.

rafan65
02.12.2023 5 z 5

Touto knihou jsem se vrátil na začátek této série. Dozvěděl jsem se jak se Kim setkala ze svým týmem vyšetřovatelů při jejich prvním případu. Opět luxusní čtení které musí čtenáře barvit. Teď můžu pokračovat ve čtení dalších příběhů tato série je už pěkně ucelená. Jsem hodně spokojený a můžu doporučit.

1Maja1
24.11.2023 5 z 5

Autorčiny detektivky vždy přečtu jedním dechem. Opět nezklamala.

Toledo
07.11.2023 5 z 5

Když jsem si přečetla, že půjde o preuqel, tak se přiznám, že jsem knihu nějakou dobu odkládala a četla před ní spíše další případy jak šli za sebou. Ani tento však nepolevil v kvalitě, na jakou jsme zvyklí a příběh to byl opět parádní.

Janaves
01.11.2023 5 z 5

Výborná detektivka, doporučuji.

Han-nah
17.10.2023 5 z 5

Jelikož jsem nezačala číst knihy se sympatickou Kim podle vydání, ráda jsem poznala její začátky. Nepřípustná, problematická detektiv inspektorka Kim je opět přeložena a dostává úplně nový tým s novými kolegy. Jak se jí s nimi bude spolupracovat, když sama má svou 13tou komnatu, je odtažitá a velice samostatná. Autorka dovede pečlivě vystihnout všechny postavy. Téma knihy jsou brutální surové vraždy, vyšetřování se propojuje i s děsivým zneužíváním dětí. Vražd přibývá, ale jakou souvislost mají drobné předměty nalezené u obětí s dětskými říkankami? Jestli se jim podaří dopadnout vraha a jak se sžije s týmem? Kniha se čte jedním dechem.

m.valova
10.10.2023 5 z 5

Tak konečně vím,jak to všechno začalo a byla jsem docela překvapená jak to bylo,než si to všechno sedlo o to víc,mě teď mrzí,že tým už nyní není v původní sestavě.Tahle série je opravdu povedená a doufám,že hned tak neskončí.

ferda16
02.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Další skvělá knížka. Prima nápad vrátit nás na začátek,kdy se teprve tvořil Kimin tým a jaký byl jejich první případ, který je stmelil. SPOILER měla jsem ráda Dawsona a v nových dílech mi chybí. Pokud čtěte díly správně po sobě, ještě víc si toho chlapíka vážíte, když víte jak se vypracoval. Těším se na další díly.

Tupoun
02.10.2023 5 z 5

No konečně!!! Po delší době jsem opět narazil na knihu, při níž můžu v zajetí napětí a spletitosti děje báječně nechat odpočívat mých pár závitů v téměř neposkvrněné šedé kůře. Tedy až na tu nesnesitelnou Kim Stoneovou, kterou bych chvílemi také rád zavraždil a vytvořil tak novou detektivní řadu. Buď jsou nakladatelé ve Velké Británii blbí, trpí šedým zákalem nebo jsou analfabeti, že celých neuvěřitelných 25 let odmítali vydat tuto báječnou sérii detektivek. Nebo že by v zemi měli přesyceno extrémní kvalitou detektivní tvorby? Naštěstí pro čtenáře Angelu Marsonsovou nepřešla chuť otravovat další a další nakladatele, naštěstí vývoj přinesl i jiné možnosti než jen prodej papírových knih a my jsme tak nepřišli o čtivé detektivky nebo spíše detektivní thrillery, kdybych měl škatulkovat dle svého soudu. Chcete-li kvalitně napnuti zapomenout na svět kolem vás, tak kniha První krev je to pravé ořechové!

Angela Marsons
anglická, 1968