Toledo Toledo komentáře u knih

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Ze začátku mě kniha velmi bavila a říkala jsem si, ze je to jedna z těch povedených romanci. Pak se to ale začalo táhnout, opakovalo se pořad to samé a vlastně se nic moc nestalo. Trochu nuda. Dočetla jsem to ze setrvačnosti takže pouze za 3*

03.03.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Ale jo, docela mě to bavilo :) četlo se to svižně, jen jsem měla na začátku trochu problém s počtem osob v knize a musela jsem se soustředit kdo je čí manžel apod. Jinak to bylo ale pohodové čtení, žádné velké drama. Taková oddechovka bez větších emocí.

02.03.2023 4 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Pěkný příběh i když jsem tak nějak od začátku tušila, kde bude háček a co se stane…nevadí.
Postavy sympatické, nic mě tam nerušilo.

15.02.2023 4 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo, takže dávám 4*.
Ale pustím se i do druhého dílu, rozhodne to vypadá na jednu z lepších sérii.

14.02.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

(SPOILER) Velký Bratr vám dá naději, aby vám ji nakonec zase vyrval z rukou…
První části jsem se prokousavala déle, druhou jsem zhtla jako malinu a přeci jen se nechala trochu unést tím, ze by Bratrstvo mohlo fungovat, jen aby mě třetí cast opět postavila do latě a donutila mě Velkého Bratra milovat.

12.02.2023 5 z 5

Blondýna na cestách Blondýna na cestách Jitka Zadražilová

Přiznám se, že jsem od knihy moc nečekala, ale nemohla mě převapit více ! Přečetla jsem ji skoro hned. Autorka popisuje destinace které navštívila s humorem, přidává historická data a usměvné historky. Moc jsem se pobavila i dozvěděla něco nového.
Lokace jsou více než zajímavé, obdivuji, že se s manželem nebojí cestovat na vlastní pěst a zažít tak danou kulturu se vším všudy.

08.02.2023 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Hrozně zajímavé a těžké téma o kterém jsem ještě nikdy nečetla.
Bylo těžké se postavit na stranu jednu či druhou, protože chápete obě. Skvěle napsané.

06.02.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Krásný příběh dvou mladých nešťastných lidi. Četlo se to dobře, ostatně jako všechno od Colleen. Mám její knihy moc rada, je to takové pohlazeni po duši i když to není vždycky lehké čtení.

27.01.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

SPOILER
Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem, ale zanechala ve mě smutek z toho, ze i po návratu z koncentračního tábora, musela Zuzana zažívat to, co zažívala. Zároveň mě mrzelo,ze už se nesetkala s Janem. Ale to by bylo asi na trochu jiný žánr a popravdě jsem happyend ani nečekala.
Přesto krasne napsané. Kniha není “jen” o pobytu v táboře, ale zaměřuje se z větší části na život před a po.

24.01.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem přečetla na jeden zátah (stejně jako Vrány je tenoučká) a čekala, jak příběh skončí. Dost často ve mně knihy od p.Dvořákové zanechají smutný pocit.
I tady jsem po přečtení na rozpacích, protože mi bylo při čtení úzko. Nevím úplně, co dál k tomu napsat, takže to nechám asi takto.

20.01.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Stejně jako první díl jsem i toto pokračování nemohla pustit z ruky. Detektivní zápletka skvělá, čte se to samo. Nejsou tam žádné hluché pasáže.
Moc se mi líbí i spojení s osobním životem vyšetřovatelů, dodává to příběhu šmrnc a další dějovou linku.
Hrozně se těším na pokračování, doufám že bude co nejdříve.

19.01.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Páni, knihu jsem od začátku až do konce doslova hltala. Hned v první kapitole se příběh rozjede a až do konce vás nepustí. Skvěle napsané, drží vás v napětí až do poslední stránky.
Moc se mi také líbily krátké kapitoly, čte se to moc dobře.

16.01.2023 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Opravdu zajímavá kniha z prostředí, které bylo/je pro mě neznámé.
Ze začátku jsem se knihou prokousávala pomalu, ale pak jsem přečetla asi 250 stran na jeden zátah a pořád mě to bavilo.
Jsem ráda, že i takové knihy se k nám dostávají a že se najdou autoři, kteří nám situace v ghettech přiblíží. Určitě stojí za přečtení !

13.01.2023 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Zatím asi nejlepší díl ze série, nemohla jsem knihu odložit. Jen ten konec mě trochu zmátl...

09.01.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Čtení je to pohodové, ale trochu jsem se nudila. Nevím, zda se pustím do dalších dílů, protože tento je třetí co jsem četla a prostě mě to neuchvátilo.

28.12.2022 3 z 5

Vyrostla jsem v ghettu Vyrostla jsem v ghettu Eliška Tanzer

Kniha mě velmi zaujala už názvem a když jsem si přečetla o čem je, rozhodla jsem se ji půjčit. Přeci jen jsem nikdy knihu o Romech nečetla.
Hodně věcí mi přišlo až skoro neskutečných, ale nejsem tady od toho abych hodnotila jestli to bylo přibarvené nebo ne. Četlo se to rychle a jelikož se jedná o prvotinu autorky, pro kterou byl dle vyprávění svět literatury snem, tak to hodnotím kladně a držím palce do budoucna.

15.12.2022 3 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Bohužel se mi pokračování skoro vůbec nelíbilo a to jsem první díly o Kingovi doslova hltala.
Nevím co na tom vadilo, ale prostě mi to nesedlo. Nelíbilo se mi chování Beara ani Thii, ten věkový rozdíl teenager a dospělí chlap (i když v předchozích dílech jsem se nad tím nepozastavila) a celkově to byla nuda. Ještě, že se jedná o příběh, co máte přečtený za jedno odpoledne.

07.12.2022 2 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Kniha mohla být podle mě tak o polovinu kratší, protože se tam pořad opakovalo to same. Ze série určitě nejhorší díl…

05.12.2022 3 z 5

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

Druhy díl hodnotim o trochu lépe, protože i chování hlavního hrdiny bylo vcelku snesitelne. Jinak mi to přišlo trochu jak přes kopírák k prvnímu dílu…
Konec otevřeny, tak uvidíme co přinese pokračování.

30.11.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha mě bavila a četla se sama. Už od začátku jsem byla chycená do děje a čekala, jak to nakonec dopadne. Konec pro mě vcelku nejasný, čekala bych lepší vysvětlení, jak to tedy bylo.

30.11.2022 4 z 5