theMarty theMarty komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Oukej, asi jsem měla moc velká očekávání a asi jsem rozmlsaně čekala dalšího Nesba.

Záhada supr, zajímavá, jen by se mi víc líbilo, kdyby to bylo spíš o řešení těch záhad a hledání motivů (mimo "fkd up brain") než o 10x zdůrazněných hustých blonďatých vlasech Joony (nezapomeňme oči, které jsou samozřejmě ledově šedé).

A ty scénky z manželství mě taky moc netankovaly. Vážně jsou seveřani tak dramatičtí?

24.03.2022 3 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Dostala jsem se teď asi do zlatých časů Zeměplochy. Mám přečtenou Pravdu, Zloděje času, Podivný regiment, Buch!, a říkám si, že už to ani nemůže být lepší.

A pak mi byl v knihovně předán tento skvost. Původní názor, že už jsem z obrázkových knížek vyrostla, je rázem v čudu.

Jediné, co mě mrzí, je, že za chvíli už nezbude žádná plochovka, kterou jsem ještě nečetla.

16.12.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Ten konec, to byla bomba.
Ještě, že třetí díl vychází už za měsíc, nemůžu se dočkat.

22.05.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Taky vám to připomnělo Stoletého staříka? Podobný humor, podobný paličatý dědouš a ne podobná, nýbrž stejná země původu. Rozdílné bylo množství slz, které jsem zvládla vybulet (že by na mě už konečně dolehla dvouměsíční izolace?), u Oveho jich bylo mnohem víc. No nic, bylo to fajn.

17.05.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

"Já myslel, že se na mě, Georgi, zlobíš."
"Ale kdepak. Kdepak, Lennie. Nezlobím. Já se na tebe nezlobil nikdy, a teď taky ne. Věř mi to, Lennie."
"Pusťme se do toho už teď. Kupme si to hospodářstvíčko hned."
"I to víš, že hned. Musím. Musíme."
...

06.10.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Čekala bych, že 11. dílů od stejného autora už stačí. A stejně se těším na další.
Nesbovy detektivky můžete číst hned po sobě, a neomrzí (narozdíl třeba od Browna).
Ale vraha jsem zase neuhodla.

16.06.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jednoho dne se Země probudí slepá a po ulicích se začnou prohánět lidožravé kytky.

17.04.2018 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kafkovy myšlenky - skvělé. Jeho styl - unikátní. Ale prostě se nepřenesu nad to, že se člověk ráno probudí jako brouk a ani není překvapený.

14.03.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Taková trochu jiná Anna Franková.

19.06.2022 5 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Další setkání s naším profesionálně vše-přežívajícím antihrdinou Mrakoplašem se mi líbilo ještě víc než ta předchozí.
Je tak osvěžující najít postavu, se kterou se člověk dokáže sžít!

Terry byl prostě týpek.

28.06.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Další legendární horor za mnou!
Oproti Frankensteinovi roztahanější a trochu méně poutavý.
A zase překvapení, o kolik se liší od různých adaptací (Bran Stoker asi neměl potřebu hodit do příběhu trochu romanťárny a uhrát to s klasickým bad boy turned good příběhem).

09.08.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že Mitch Albom zaznamenal poslední chvíle úžasného Morrieho. Našla jsem tu hodně cenných postřehů o životě.

09.07.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Moc se mi líbila. Neurčito kolem Citry a Rowana uspokojilo moji romantickou dušičku, zatímco zápisy z deníku smrtek dodaly knížce hloubku.

14.05.2020 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Snad má nová nejoblíbenější. Srovnatelná se Sekáčem ❤.

18.11.2019 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Největší přínos vidím v zachycení okupace z pohledu obyčejného mladého kluka. Takovéhle věci se ve školách neříkají.

04.04.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Má nejoblíbenější Nesbovka. Nejen proto, že byla mou první, možná i z důvodu, že příběh je poněkud laskavější. Zkrátka a jednoduše: ti, co si nelibují ve čtení o naaranžovaných mrtvolách (Pentagram), se tady bát nemusí. Jen je škoda, že se zas projevila Nesbova G.R.R. Martinovská stránka.

10.03.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mála knížek, které dovedou čtenáře nahlas rozesmát.

26.09.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Velké překvapení, neřekla bych, že mě mnoho možných realit bude takhle bavit.

16.06.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná a nezaměnitelná.

14.03.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dobrá kniha k maturitě. Nadčasová. Orwell je ale vždy dobrá volba.

14.03.2018 5 z 5