TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Přiznání Přiznání Anna Todd

Znovu samá překvapení. Zvědavost, co bude na další stránce, co zase (většinou) Hardin provede... Samozřejmě že víte, co bude dál... jsou spolu, nejsou spolu, jsou, nejsou, jsou, ale nikdy nemůžete odhadnout kvůli čemu to bude příště. A na konci knihy... znovu nečekaná událost.
P.S. Musím souhlasit, že ten piercing k Hardinovi prostě patří!

18.04.2019 3 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Líbilo se mi, že je v knize erotika, únos, napětí, nebezpečí, strach. Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila. Jediný, co mě štve, že na začátku zmizel moc rychle. A pak že hlavní hrdince ta bestie oholila hlavu. Přišlo mi to smutný, ale i trochu směšný. Jsem zvědavá na poslední díl.

02.01.2018 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha mě zaujala obálkou, popisem knihy a i tím, že je v knize stalking. Těšila jsem se, ale po přečtení jsem byla zklamaná. Doufala jsem, že kniha bude lepší. Vůbec mě nebavila. Přišla mi nudná a zbytečně dlouhá.

07.12.2017 odpad!

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Musím říct, že jsem od knihy čekala mnohem víc. Kniha nebyla špatná... něco mě bavilo, něco mě nudilo. Líbilo se mi, že v knize byla první láska. Vlastně mi to trochu připomínalo Romea a Julii. Znepřátelené rodiny. Hezké oddychové čtení, ale nevím, jestli půjdu do dalšího dílu.

16.11.2017 2 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Skvělé pokračování. V knize opět nechyběla láska, romantika, nebezpečí, napětí, akce, zvrat, překvapení... opravdu jsem se ani na chvíli nenudila, protože se furt něco dělo. Moc se těším na pokračování. Jen mě mrzí, že od sebe hlavní hrdinové byli tak dlouho, ale chápu to podle okolností.

16.11.2017 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Třetí díl je rozhodně nejlepší. Překvapení, napětí, jak všechno dopadne, milostný trojúhelník. Nakonec musím říct, že jsem spokojená s výběrem Wendy. Myslím, že do dalších knih od autorky půjdu.

28.09.2017 4 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Musím uznat, že obálka je opět nádherná, ale po přečtení jsem opět zklamaná. Nechybělo překvapení, napětí, originalita, romantika, ale konec mi celý dojem z knihy zkazil. Mělo to skončit jinak. Bohužel.

17.09.2017 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle byla paráda! Upřímně se mi doma válela několik měsíců a já se do ní pustila proto, že jsem po takové době, kdy jsem četla jenom krimi, horory a detektivky chtěla romantiku. A první, co mě napadlo, když jsem se začetla bylo... "Já jsem taková kráva!" Jsem naštvaná sama na sebe, že jsem tak skvělou knihu takovou dobu odkládala. Ale na druhou stranu... Mohla tam ležet déle.
Dost mě překvapila tloušťka knihy... netušila jsem, jestli se mi příběh bude líbit, takže jsem si říkala, že to asi budu číst věčnost, ale nakonec jsem si pomyslela "Sakra, škoda že není kniha delší." V knize sice nebyl nějaký extra zvrat, ale myslím, že příběhu to absolutně vůbec neublížilo. V příběhu byla důvěra, ztráta, uvědomění, co je opravdu důležité, že musíte dělat, co milujete. Že nezáleží na tom, co si o vás ostatní myslí. Že něco nádherného může přijít v okamžiku, kdy to absolutně nečekáte a že láska může přijít odkudkoliv. Taky překvapení, láska, pravé přátelství, taky jsem se u knihy neskutečně zasmála. Rozhodně v knize nejde jen o sex. Což se mi líbilo, ale taky jsem si potom už říkala "Sakra, už na to konečně skočte, už si přiznejte, co k sobě cítíte!"
Hlavní hrdinové... to byl gól! Na jednu stranu tak rozdílní, ale na druhou stranu tak stejní. Ta chemie mezi nimi a jiskření bylo očividné, i když si t ani jeden nechtěl připustit. Líbilo se mi sbližování hlavních hrdinů. Nejdřív se nemůžou vystát, ale pak spolu začnou vycházet, svěřují se, pomáhají si. Pomalu se dozvíme příběhy a bolesti obou hlavních hrdinů, proč je každý z nich takový, jaký je. Příběh nám říká, že nikdy nevíte, co v sobě ten daný člověk nese, co si prožil. Může být mrzutý, drsný, otravný, odměřený, namyšlený, skoro nemluvící sportovec, ale uvnitř má svoje rány, se kterými se snaží smířit a má svoje obavy. Je možná pravda, že až moc často se v knize zmiňovalo, jaké má hlavní hrdina tělo, jaký má zadek, břišáky, ale já se nad tím vždycky jen usmála.

20.01.2023 5 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Kniha se mi moc líbila. Začátek knihy mi připadal trochu slabý, nepřipadal mi tak poutavý, chytlavý. Pak se ale kniha začala rozjíždět a já se začetla a nemohla se odtrhnout. Myslím si, že autor dokázal skvěle propojit minulost a přítomnost. Pomalé odkrývání minulosti, co se děje v tom lese, co je doopravdy v tom domě, jak to spolu souvisí... pomalu vrůstající napětí. Překvapení rozhodně v knize nechybělo. Líbilo se mi vyprávění z pohledů více postav. Některé kapitoly končily v tom nejlepším a pak následovalo vyprávění z pohledu jiné postavy. To jsem pak dychtivě otáčela stránky.
Musím říct, že mi tahle kniha připadala jako horor, i když jsem se při ní nebála. To by chtělo silnější kalibr, abych se já bála, ale občas jsem při čtení měla husinu. Občas mi sice přišlo, že autor popisuje do úplných detailů něco, co je úplně zbytečné a moc mě to nebavilo. Taky se mi občas pletly postavy. Ale rozhodla jsem se, že za to strhávat hvězdičku nebudu. Když pomyslím na příběh, tak mám chuť si ho přečíst znovu. Jak tahle kniha ukazuje, tak být nejbohatším člověkem automaticky neznamená štěstí. Spíše naopak. Některé bohaté rodiny mají tajemství, o kterých se nám ani nesní.

24.10.2021 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Uffff... nějak nemám slov... Četla jsem si komentáře a byla docela zvědavá, proč někteří narážejí na začátek knihy. Když sem začala číst... pochopila jsem. Takový začátek bych teda nečekala. Byl to docela šok. Kniha mi připadala zajímavější asi od poloviny knihy. Ale stejně mi nepřišlo, že by kniha byla o strašidelném domě, horor nebo něco s duchy a přízraky. Na jednu stranu jsem byla ráda, že kniha byla tak krátká, ale na druhou stranu... potom ke konci nebyla kniha úplně špatná. Ani nápad nebyl špatný, ale autorka to mohla více rozepsat, přidat více překvapení, napětí... ale bohužel. Nevím, jestli půjdu do dalších knih od autorky.

26.08.2021 2 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Její styl psaní je neuvěřitelně poutavý, prostě knihu nemůžete odložit. Jsem ráda, že už mám celou sérii přečtenou, ale na druhou stranu mě to mrzí, protože příběh Lachlana a Keiry je u konce. Strašně jsem si tenhle knižní pár oblíbila, i celý ten nápad na tenhle příběh. Tahle série rozhodně nesmí chybět v mé domácí knihovně a myslím si, že se k ní určitě v budoucnu vrátím... a rozhodně ne jednou.
Líbilo se mi, že v tomhle díle už se před sebou nesnažili skrývat, co k druhému cítí. Už se brali jako rovnocenní partneři. Tým. Myslím, že se k sobě perfektně hodili. Nevím, který díl se mi z celé sérii líbí nejvíc. Myslím si, že všechny díly jsou skvělé. Dobře navazující, úžasně vymyšlené, napsané. V každé knize je sex, nebezpečí, akce, překvapení a pořádné vzrůšo. Opravdu jsem přemýšlela nad tím, kdo by za vším mohl stát, ale i když máte svůj typ, tak stejně... autorka to opět vymyslela naprosto geniálně! Že to bude tenhle člověk to jsem nečekala. Musím říct, že autorka i dost věrohodně popsala celý ten svět mafiánu, drog a smrti.

02.07.2021 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Nikdy jsem si neprošla takový zážitkem (a doufám, že ani neprojdu), takže nemůžu posoudit, jestli se potom chovali hlavní hrdinové dobře nebo špatně. Ale rozhodně se oba zamysleli nad svým životem a změnili ho.
Johny si uvědomil, že chce být lepší člověk a ne jenom drogový dealer a začal na sobě tvrdě pracovat. A Edie už nechtěla být obětní beránek. Smířila se se svou postavou a postupem si uvědomila, že je to krásná holka. Našla si přátelé a začala si užívat života.
Moc se mi líbilo, že se z neznámých lidí stali přátelé a později se to přátelství promění v lásku. Jejich vztah se postupně vyvíjel. Taky se mi moc líbilo, jak to autorka vymyslela. Bývalí drogový dealer a holka, která není úplná sexbomba. Holka, která má nějaké to kilo navíc, žádná vychrtlina, ale přesto je krásná.
Kniha mě chytla hned na začátku. Hned to bylo napínavé, chytlavé a originální. Líbí se mi, že i když se to všechno odehrává v prostředí střední školy, tak je tam zapletené vážné téma. Přepadení, setkání se tváří v tvář smrti, šikana, drogy, střelba, trauma, závislost... Tohle se může stát nám všem a je jedno kolik nám je. A taky nechyběla ani první láska. Ale myslím si, že když autorka přidala do knihy taková vážná témata, tak to mohla trošku více rozvést, rozepsat. Kniha mi přišla moc krátká. Epilog mohl být taky lepší, ale zakončené to bylo pěkné.

27.11.2019 5 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Stephanie Laurens (p)

Moc mě zaujala obálka. Na knihu jsem se těšila, protože mám ráda knihy s romantikou a detektivní zápletkou, ale upřímně... kniha mě moc nebavila. Většinu jsem se nudila, až ke konci to začalo být zajímavé. Do knihy znovu nepůjdu.

25.12.2017 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Bomba! Jasně, že jsem viděla i film. Všechny tři díly. Strašně se mi líbí ten nápad. Svět, který je rozdělen do 5 frakcí... Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Je to rozhodně originální a zajímavý. Dlouho jsem se rozhodovala, jestli se pustit i do knihy, ale moje zvědavost nakonec zvítězila. Zajímalo mě, jak se bude filmové a knižní zpracování lišit. V prvním díle... Nějaké rozdíly tam jsou, ale smysl zůstává stejný. I když jsem od začátku věděla, co bude následovat, co se bude dít, jak co dopadne, tak mě kniha velmi bavila.
Pro mě bylo v knize všechno... akce, vzrušení, překvapení, napětí, ale i láska, přátelství, odvaha, naděje, dost emoční a smutné okamžiky, slzy jsem občas neudržela. Nechybělo ani spousta moudrých a naučných věcí. Že pravá odvaha je to, že se za někoho postavíte. Jak je potřebné pomáhat druhým, slabším. Že pravé umění je myslet na někoho víc než na sebe. Jsem i ráda, že během toho všeho byla v knize i milostná linka. Tris a Čtyřku jsem si strašně oblíbila a líbilo se mi, jak to mezi nimi od začátku jiskřilo. Oblíbila jsem si i spousta vedlejších postav a na některé jsem se naopak stala alergickou.
Dost často jsem při čtení knihy přemýšlela, jestli bych chtěla žít v takovém světě. A kdybych v něm žila, jakou frakci bych si vybrala, nebo která by mi byla daná. Já musím přiznat, že bych si vybrala Neohrožené. I když na to nevypadám, tak miluji adrenalin, výzvy. Ta jejich odvaha, riskování, nebojácnost... Navíc jsem odjakživa milovnice tetování, piercingů a černé barvy, takže je to moje cílová skupina. Jsem moc ráda, že autorka dala prostor právě Neohroženým. Že se rozhodla právě jejich frakci blíže popsat.
P.S. Chci být statečnej, nesobeckej, chytrej, laskavej a čestenej!

12.04.2022 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Chtěla jsem knihu s kriminální zápletkou, ale zároveň i romantikou. Navíc mě zaujalo tvrzení, že je kniha podobná filmu Vřískot. Film Vřískot jsem viděla snad milionkrát, jsem milovnice hororů. Když jsem četla, že je mu tahle kniha podobná, tak jsem se do ní musela pustit. Upřímně... kniha je skvělá, úžasná. Ale podobnost s filmem Vřískot... jisté podobnosti tu jsou, ale že by to bylo podobné tomu filmu... to bych neřekla.
Člověk by si myslel, že kniha bude jenom další klišé. Střední škola, večírky, sex, romantika... ale to je chyba. Kniha má hloubku. Autorka opět propojila romantiku, lásku s vážnými tématy. Šikana, napadení, kurzy sebeobrany, deprese, nebezpečné pronásledování. I to, jak zlý jsou děti v dnešní době a co to může mít za následky. I to, že nikdy nevíte, co se druhému odehrává v hlavě. Můžete mít vedle sebe psychopata a nevíte o tom, protože se umí mistrovsky přetvařovat.
Kniha je napsaná neuvěřitelně čtivě. Ani chvíli jsem se nenudila. Celou knihu jsem byla napjatá jako kšandy. Musím říct, že jsem se při knize opravdu bála. V knize je i překvapení, nebezpečí, napětí. Boje a všechny události jsou popsány jasně a záživně. Kniha je napsaná tak, že jsem měla pocit, jako bych sama všechno prožívala (i když bych něco takového zažít opravdu nechtěla). Kniha ale byla i o důvěře, zradě, přátelství a lásce. To jiskření mezi Ellou a Jensenem, pomalé sbližování, vznik lásky mezi tím vším byl úžasným zpestřením příběhu a jenom mu to dodává na kouzlu. Během knihy i slza ukápla.
Zápletka je vymyšlená brilantně. Propojení toho, co se stalo před lety a co se děje teď. Pomalé odkrývání, ale zároveň autorka neprozradila, až do poslední chvíle, jak to všechno je. Do poslední chvíle jsem moc nevěděla, kdo má všechno na svědomí. Během knihy jsem taky několikrát přemýšlela o motivu, proč se to všechno děje. Měla jsem svůj typ od začátku, ale pak se to všechno zamotalo a bylo to úplně jinak. Autorka prostě umí překvapit a všechno do poledního detailu vymyslet. Jediné, co mi vadilo, že v knize nebyl epilog. Třeba jak daleko se hlavní hrdinka posunula, to mě trochu mrzí.

07.02.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Poslední dobou jsem si knihy od téhle autorky strašně oblíbila, takže jsem se na její novou knihu těšila. Navíc mě hodně zaujala i svým popisem, působivou obálkou, takže jsem si ji musela koupit. Vůbec nelituji.
Autorka skvěle vykreslila atmosféru strašidelného domu, který je plný tajemství. Ale i tak jsem se během knihy vůbec nebála, i když jsem ji četla v noci. Taky mi přišlo, že první polovina knihy je trošku slabší. Nepřišlo mi, že by se tam dělo něco extra, až na pár výjimek. Druhá polovina knihy mě bavila mnohem víc. Sice už bylo vyzrazeno, co se děje, ale i tak mi přišlo, že druhá polovina je zajímavější, napínavější, překvapivější.
Taky se mi líbilo, že k sobě hlavní hrdinové měli blíž. Líbilo se mi, jak si kryli záda, jak se sbližovali... to jiskření mezi nimi dodalo příběhu takové kouzlo. Ale rozhodně jsem nezáviděla hlavní hrdince takové setkání s tchýní! Celkově se mi kniha líbila, takže do dalších dílů se rozhodně pustím. Jenom doufám, že to nebude trvat dlouho.

21.09.2021 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Poslední dobou čtu knihy s paranormálními jevy, duchy a přízraky, horory. Kniha mě svým popisem opravdu hodně zaujala. Kniha se mi líbila, ale nějak mě neohromila. Ze začátku mi dělalo problém se orientovat. To přeskakování v čase, pokaždé pohled jiné postavy, ale potom jsem se začala orientovat. Musím říct, že se mi líbilo, že v knize byla pospaná přítomnost i minulost. Pomalé odkrývání toho... co se dřív stalo a co se teď děje. Nějaká překvapení v knize byla, ale že bych se při příběhu bála, nebo měla husí kůži... to říct nemůžu. A to jsem ji četla v noci po tmě. Ale přesto jsem četla dál, protože jsem chtěla vlastně vědět, jak to skončí, jak to doopravdy bylo. Ale na konci jsem byla docela zklamaná. Konec mě neohromil, ani mě moc nepřekvapilo, kdo to má všechno na svědomí. A konec knihy mi přišel otevřený. Mám několik otázek, které zodpovězené nebyly.
Ale upřímně teď, když na ten příběh pomyslím, tak mi přijde trošku... překombinovaný. Katerine a její manžel. Candice a její ztracený bratr a jeho žena, jak je to doopravdy s Ruthi. Ten deník a chybějící části. Kdo to má všechno na svědomí, jak přežil, proč to udělal, co se doopravdy stalo Martinovi a Sáře. Bylo toho prostě moc najednou. Kdyby autorka trochu ubrala a některé věci lépe promyslela, tak kniha mohla být lepší. Během knihy mi bylo ale opravdu líto Sáry a Martina kvůli jejich dceři. Vlastně se dá pochopit, proč to Sára udělala. Když jsme na dně, tak děláme věci, které by nás ani ve snu nenapadli.

14.09.2021 3 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Bomba! Úžasné pokračování. Opět... nedokázala jsem se odtrhnout. Líbí se mi, že je druhý díl delší, obsáhlejší. Děje se tam toho víc. Není to jenom o sexu a vzdoru jako v předešlém díle, ale o jejich vzájemném sbližování. Pomalu začínají chápat, co k obě vlastně cítí.
Lachlan pomalu začíná chápat, jak se k ní má chovat, jak jí dát najevo, že je pro něj výjimečná, jiná. Začíná si uvědomovat, co k ní cítí, ale zároveň se to snaží popřít. Ale taky je zmatený, probouzí se v něm city, o kterých si myslel, že jich není schopen. On je přeci ten nemilosrdný, bezcitný, krutý, brutální Lachlan Mount... on by přeci nemohl být schopen takových citů jako je láska!
Jsem ráda, že začátek knihy byl takový. Konečně se pomalu dozvídáme něco o hlavním hrdinovi. Taky jsem byla naprosto v šoku, když se hlavní hrdinka dozvěděla plán, který na ni Lachlan přichystal. Byla jsem v šoku, když se objevila pravda o nejlepší kamarádce hlavní hrdinky. Jsem vděčná za to, že i tenhle díl se vypráví z pohledů obou hlavních hrdinů. Vyprávěné z pohledů Lachlana je tentokrát častější, delší. Erotické scény byly i v tomhle díle skvěle vymyšlené, dobře popsané a hodně pikantní. A na konci knihy... autorka prost má talent čtenáře naprosto šokovat! Tohle jsem opravdu nečekala!

01.07.2021 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Příběh jsem si užila. Přirovnávat farmářův zadeček ke kopečkům zmrzliny... hmmm. A během knihy jsem měla i chutě... ty koláče... jahodový, ořechový, broskvový... mňam! A to nemluvím o tom, jak jsem se během knihy smála. Taky jsem byla překvapená z přiznání autorky, jak ji tahle série napadla. V knize nechybí ani nějaké to malé překvapení, sex a láska. Jednoduchá, nenáročná, oddychová kniha, u které nemusíte moc přemýšlet. Taky se mi líbil epilog z pohledu hlavního hrdiny.
Líbí se mi, kde se celý příběh odehrává. Malé městečko. Já sama chci jednou žít v takovém malinkém městečku, vesnici. A po přečtení téhle knihy se moje touha ještě znásobila. Malé městečko, malý domeček, malá zahrada, okolo příroda... Co víc si přát?

01.06.2020 3 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Pěkná kniha. Mám ráda knihy s historickou romancí, kde je únos, nebo vikingové, piráti. V knize je dobrodružství, romantika, humor. Od této autorky jsem četla sérii Vikings trilogie a moc se mi líbila, takže další knihy od Shannon jsem nemohla nechat bez povšimnutí. A to velké odhalení, nebo překvapení na konci knihy... pro mě to překvapení nebylo. Tušila jsem, že to tak bude, protože tam bylo až moc podivných náhod. A taky jsem doufala, že to tak bude, protože vybírat si mezi Jestřábem a lordem Cameronem... to je nemožný. Jsem moc ráda, že to autorka vymyslela takhle. A epilog byl moc pěkný.

05.08.2019 5 z 5