Věř mi

Mládí přináší mnoho nových zážitků: poprvé jdete za školu, poprvé se zamilujete, poprvé vám někdo drží u hlavy zbraň. Den, kdy byla držena jako rukojmí při přepadení večerky, otřese celým Ediiným životem. Už nehodlá dál snášet šikanu a snobství na soukromé akademii a přestoupí na veřejnou střední školu, kde se setká s Johnem, klukem, který riskoval svůj život, aby zachránil ten její. Zatímco si Edie chce užívat, John se naopak touží usadit. Po letech plných večírků a prodeje drog se svým starším bratrem chce vést normální život – chodit včas do školy a začít myslet na budoucnost. Cení si přátelství s Edie, pomáhá jí držet se dál od potíží i rozšiřovat si obzory. Brzy se však o slovo opět přihlásí temný svět plný nebezpečí, kterému už jednou jen stěží unikli. Poprvé měli štěstí a přežili, podruhé však mohou ztratit mnohem víc – jeden druhého....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380606/ver-mi-7KN-380606.jpg 3.9166

Trust (2017)

Literatura světová, Pro ženy
Vydáno:, Baronet

Kniha Věř mi

Damonka12

Moc hezký příběh, všem určitě doporučuji, kniha má i vtipné scény. Velmi dobře se čte a rozhodně je to velmi originální kniha.

Karola050716

Mně se to líbilo. Dost originální začátek s přepadením. Líbilo se mi, jak to jinak rozdílné osoby spojilo i ve vnímání světa, jak byla pak Edie jiná... Nejlepší je asi ten postupný vývoj vztahu Edie a Johna, není to klasická romance, spíš taková temnější, protože každý z nich má ještě spoustu vlastních problémů k vyřešení. Ale to jejich propojení se mi líbilo moc.

Nuttelka

Když si člověk něčím takovým neprojde, nezažije, asi to nikdy nikdo nepochopí, co se pak v něm odehrává... Musí to být peklo na psychiku. Líbilo se mi, jak se pak Edie nikoho nebála a nenechala si nic líbit a láska mezi ní a Johnem, krásně se mezi nimi vyvinula a jsem ráda, že se tomu ani jeden nebránil, jak je to v jiných knížkách, než se hlavní postavy konečně umoudří :-) Milá oddechová kniha a velké plus za skvělý smysl pro humor, kterým Eddie srší, její výroky mě moc bavily :-)

oresvo

Četla jsem ji jedním dechem.

Litocha

Knihy ze série Stage Dive (no, četla jsem jednu a kousek) mi připadaly pitomoučké a i tady jsem myslela, že knížku odložím nedočtenou. Nakonec jsem se začetla a nebylo to tak špatné, i když u mě Edie moc bodů za sympatii nepobrala a John byl jako postava naprosto nevěrohodný (drogový dealer se srdcem ze zlata, no jasně, sem s ním). Nemůžu posoudit, jak s člověkem zamává takhle traumatický zážitek, ale Ediina postava mi připadala nekonsistentní, chvíli jednala nějak, chvíli přesně opačně. Hlavní postavy se celkově občas chovaly jako pětileté děti.
Knížka by si zasloužila propracovat, takhle všechny problémy prosvištěly kolem, aniž by po sobě zanechaly nějakou hlubší stopu. Celkově zapadá do kategorie nenadchne-neurazí, prošumí okolo bez jakékoli trvalejší stopy.

sd1992

Teoreticky bych dala knize i 5*.. Ale měla trošku pomalejší rozjezd a chvilkama byla trochu jak kdyby hlavní hrdince bylo 12 let.. :D ale musím říct, že mě bavila celou dobu a četla se úplně sama.. takže můžu doporučit.. :)

muchomurka

Milý, oddechový příběh. Bohužel jsem si musela přiznat, že už nejsem úplně cílová skupina, pro kterou je kniha určena. Vzdychání nad dokonalým tělem Johna by mě v 17 asi bralo jako hlavní hrdinku, teďka už ne.
Souhlasím s komentáři zde, bylo v jedné knize příliš mnoho celkem zásadních témat, které autorka nakousla a pak jen klouzala po povrchu. Bylo to celkově ploché, když se něco začalo dít, tak byl najednou konec knihy. Ani ten epilog to nezachránil.
Hlavní hrdinka nebyla špatná, ale trochu mi vadilo, že řekla, že je jí něco fuk a pak to hodně řešila. A John... no, těžko říct, byl příliš dokonalý. Ale aspoň mezi nimi nebyla žádná třeskutá dramata. Díkybohu. Pěkně to plynulo, čas nad knihou nepovažuji za ztracený, ale chtělo to něco málo víc, aby to bylo úplně ono.

happy19

Moc příjemné počtení!Naprosto souhlasím s komentářem lucie2952;-)

lucie2952

Konečně po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla až dokonce a bez přeskakování. Autorka píše opravdu čtivě. Ikdyž kapitola neskončila napínavě, tak se mi stejně chtělo číst dal. Konečně kniha, kde na sebe hlavní dvě postavy neskončí hned na desáté stránce, ale trvá delší čas, než se dají dohromady. Hlavní postava, Edie, byla napsaná velmi reálně. Konečně žádná supermodelka s vysokým sebevědomým, ale normální holka s normální postavou. Už se těším na další knihy od autorky :)

sofie92

Slabota. Kniha byla nudná musela jsem se hodně přemlouvat abych ji docetla.

nani_nka

Zaciatok knihy zacal dokonale, ba az napinavo a ja som sa tesila ako sa autorka pohra so vztahom medzi byvalym dealerom drog a dievcatom, ktore skoro zomrelo rukou fetaka. No tata knizka je len priemerna ya, ktora ma vobec neoslovila.

seabook04
23.12.2018

Průměr.
Pro mě bohužel nic víc. Zároveň si autorka nabrala tolik témat: první láska a sex, nadváha, nízké sebevědomí, šikana, psychický dopad tragické události, drogy, rodinné problémy, kamarádství,... a tohle všechno nacpala do 300 stran. Doslova nacpala a nezbylo místo na to, aby alespoň jedno téma rozebrala pořádně a čtenáře s jeho problematikou nejen seznámila, ale zamíchala dohromady. Takhle sice vznikl příběh, který je krátký, ale je stručný a já osobně jsem se do něho ani nestihla vžít. Příště radši jedno téma - 300 stran nebo více témat - více stran. Autorka si vždy našlápla dobře, ale pak, jakoby ji někdo zavolal nazpět, ať hranici literatury, od které se nemůžete odtrhnout nechá na pokoji :/

čef
12.12.2018

Dívčí románek zarámovaný mezi dvě hororové situace. Pubertální dívky věkem a zkušenostmi okolo první a dalších intimností si určitě dobře počtou. Zajímavý upřímný a věcný tón jako z učebnice. Pro sebe beru jako seznámení se současným stavem tohoto žánru, dívkám ani nebudu knihu doporučovat, ještě bych je odradil.

Ditules
06.12.2018

Středoškolská romance s takřka kriminální minizápletkou...

LilianaFalcon
05.12.2018

První půlka knížky nebyla špatná. Začátek rychle vtáhl do děje a přece jen obézní blondýnka, co byla zvyklá na šikanu, a středoškoslký dealer jsou zajímavě zvolené postavy.
Ale druhá půlka se děsně vlekla a stalo se z toho spíš dost průměrné YA.

Veroush
18.11.2018

Čtu, čtu a najednou zjistím že mám dočteno. Děj mě tak pohltil, že jsem si to ani neuvědomila. Bylo to velice zajímavé a dalo by se říct, že i poučné.
Mě se kniha líbila moc a klidně se k ní ještě vrátím.

Ppeetula
17.11.2018

Nebylo to nějak moc náročné čtení, ale příběh byl zajímavý a líbil se mi. Přečetla jsem ji rychle, protože mě děj pohltil a měla jsem problém si dát od čtení pauzu :) Takže za mě doporučuji :)

janno69
15.11.2018

Líbila se mi, zajímavý námět. Jen ten konec trochu uspěchali. Škoda, pár stran navíc, by jí udělalo ještě lepší.

MarKy95
15.11.2018

Pěkná kniha, čtivá, celkem vtipná... ale konec byl moc rychlý. :)

Ivuska.09
06.11.2018

Tohle bylo dobré. Zajímavé, napínavé, spousta akce, sem tam nějaké klišé, ale pořád velmi čtivé. Tak trochu akční příběh, tak trochu love story. Myslím, že pro mě to byla první kniha tohoto stylu od nakladatelství Baronet, ale určitě se podívám, co dalšího u nich vyšlo.

AliceTief
03.11.2018

Ubrala jsem hvězdičku za ten konec, nemusel to být happy end o 20 let později, ale trošku rozepsat se mohla. Jinak se mi příběh velice líbil a KONEČNĚ hlavní hrdinka, která není úplná topmodelka =)

ves.lucie
25.10.2018

Pribeh byl poutavy a hned od zacatku se nasadilo tempo deni rychlych stretu a konfliktu ... Edie me bavila. Podle popisu normal holka, sem tam ranařka, co kazdou sejme :-) i tak bylo cítit, že zážitek, který si prožila, ji poznamenal.

Konec mi prisel moc rychly a hrr, a podle me si zaslouzil jeste par stranek .. ale byl tam "happik" :-)

Pedruska01
17.10.2018

Kniha se hodně dobře a rychle četla. Dokázala mě už od samého začátku zatáhnout k sobě do děje. Byla milá, krutá trochu napínavá i úsměvná zároveň. Začalo to dost netradičně a zcela chápu, že ty dva takový zážitek k sobě připoutal.
Hlavní hrdinka... jsem z ní trochu rozpačitá. Byla to fajn holka, měla jsem ji ráda, ale občas tu stydlivost a následné vrhnutí se na věc... prostě jsem jí to nevěřila. Ale to byla jen drobná piha na kráse. Jinak asi klobouk dolů předtím, jak se Edie s tolika věcmi uměla poprat. Neuzavřela se do ulity a nehlásala - to jsem já, ta chudinka. Postavila se tomu a šla si za svým. Slovy i činy. Její protějšek John, kdo by si ho nezamiloval, byl další z kategorie skvělých postav a chlapů, které bychom chtěli mít kolem sebe. I když byl otrkanější životem, a to dost a věděl své, i tak byl někdy v situaci, že vypadal jak nahý panic. :D Bylo to roztomilé a až cudné. Uměl se k Edie chovat - jako gentleman, jako ochránce. To se mi líbilo. Přeci jenom věkem byl ještě kluk, ale věděl co chce a měl vychování, i když, jak se říká byl mladej a blbej. Však i to mělo následky. Akce - reakce.
Líbila se mi i ta idea, kde Edie není typická hlavní hrdinka. Žádná vychrtlá modelka s dokonalou vizáží. Že i když byla dle jejích slov tlustá, její nejbližší to akceptovali, že ji John měl upřímně rád a líbila se mu. I takový možná detail, ale dělá to příběh o to netradičním a hezčím. Přeci jenom stále tohle je v takovém žánru velká anomálie. A já jsem za to ráda. Pořád a každý zvlášť v dnešní době, má ty své ideály, idoly a těch se drží anebo je prostě jen chce. A při tom každý je nějaký, a to, že někdo je třeba tlustým, neznamená, že je přece méněcenným. (Svět by se mohl trochu změnit.)
Jejich kamarádi Hang a Anders byli taky super. Líbilo se mi, jak se spolu kočkovali. Bylo jasný, že skončí spolu, ale bavilo mě to.
Jsem spokojená. Příběh byl moc pěkný a moje romantická duše dostala svou dávku. Takže mohu jen doporučit. :)

Kukicka
17.10.2018

Ani nevim kolik bych mela dat hvezdicek. Kniha byla ctiva, pribeh taky hezky, ale neco mi na knize nesedelo. Konec byl nedomysleny a celkove mam takovy rozpacity pocit

Ceeca
16.10.2018

Kniha mě bavila, docela fajn zápletka, ikdyž trošku přitažená za vlasy. Od autorky předchozích knih bych to nečekala. Občas mě rozčilovala hlavní ženská (dívčí) postava, většinou nemám problém si nějak vymyslet v hlavě, jak vypadá postava, ale u této dívčiny jsem problém měla. Konec byl podle mě trošku přestřelený, urychlený. Kniha byla ale čtivá, neurazí ani nenadchne na 100%.

LenRan
15.10.2018

Kniha se mi líbila, hlavní postavy měly sympatické charaktery, hlavně vtipná a sarkastická byla Edie. Doporučuji, bavilo mě to.

Elčokča
14.10.2018

Fajn knížka, oba hlavní hrdinové sympaťáci. Jen je trochu nepravděpodobné, že se do holky, co nakupuje v nadměrných velikostech, zamiluje nejpopulárnější a nejžádanější playboy ze školy...

1moniccka
13.10.2018

Zajímavý příběh. Ten začátek byl drsný. Johns byl sympaťák a Edit byla fajn i to co si prožila první šikana,přepadení a pak strata nej. kámošky se ji nedivým no.Ale bylo fajn jak tam bylo zabivakovaný i děj Andersa a Hangs a její mamky bylo to super. Konec jsem si myslela že tam něco sehraje ten jeho bracha.Ke knížce se rada několikrát vrátím tak vřele doporučuji četlo se to krasně

Maruš.D
12.10.2018

Bylo to zajímavý příběh. Začátek byl velmi napínavý a pro mne strašidelný a nepředstavitelný. Postava Johns mě bavila a velmi rychle jsem si ji oblíbila. S Edie to je komplikovanější, byla statečná a s tím co si prožila nakládala vcelku obstojně- Minimálně na to, že jí je 17 to bylo OK. Ale občas mi tam něco vadilo. Možná ten konec byl trochu nepravděpodobně vyhrocený.. ale já to odpouštím (přece jen je to kniha). Avšak celkový dojem z knihy je velmi pozitivní a přála bych si více knih od autorky.

ptavichripkaa
10.10.2018