Prokletí rodu Usherů

V Zániku domu Usherů, klasickém příběhu z pera Edgara Allana Poea, umírá Roderick Usher i jeho sestra Madeline. Představme si však, že tito dva mají ještě jednoho sourozence, v němž se úděsné rodové dědictví přenáší do budoucnosti… Walen Usher, současná hlava rodu Usherů, pomalu umírá jako nemohoucí, zohyzděný stařec. Do své rozsáhlé přepychové rezidence v Severní Karolíně, kde generace Usherů skrývají tajemství tak ďábelské, že Rodericka dohnalo k smrti, svolává své tři děti, aby určil svého nástupce a dědice. Rix, jeden z Walenových synů a spisovatel hororů, který se zbytkem rodiny býval nejméně v kontaktu a jako Usher se nikdy příliš necítil, potřebuje nové téma na román. Po návratu do otcova domu začne v knihovně a na základě rozhovorů s obyvateli panství rozkrývat minulost, v níž nebyla nouze o záhady, šílenství, náhlá úmrtí a vraždy. Hrůza čiší nejen z dávného rodového prokletí, nýbrž i z tajuplné budovy vypínající se na ostrově uprostřed lesa, kde jako malý chlapec zažil největší děs svého života a která ho i nyní silně vábí do svých temných, nepoužívaných chodeb. Rix se v tomto nevlídném prostředí musí popasovat se vším, čemu se léta vyhýbal. Musí nejen zjistit, jaké je jeho místo v pavučinách záhadného rodu, nýbrž i to, kým sám vlastně je....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475073/big_prokleti-rodu-usheru-twN-475073.jpg 4.73
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Fobos

Usher's Passing, 1984

Kniha Prokletí rodu Usherů

Kenan

Zánik domu Usherů od E.A.Poea jsem nečetla. Nevím tedy, jestli se v něm děj odehrával v Paláci, který je v Prokletí rodu Usherů popsán jako tajemný, záhadný, jako samotné zlo, ale v této knize v něm již rodina nebydlí, i když je středem příběhu. Pátráním po historii svých předků nám odkrývá Rix, potomek Usherů, hrůzné skutečnosti. Od začátku je kniha velice čtivá a já jsem si ji jen užila. Doporučuji.

Cycass

Pro mě to byla skvělá kniha! Výborně vykreslené postavy a super prostředí kde se příběh odehrává. Z této knihy jsem opravdu nadšená.