Prokletí rodu Usherů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Zániku domu Usherů, klasickém příběhu z pera Edgara Allana Poea, umírá Roderick Usher i jeho sestra Madeline. Představme si však, že tito dva mají ještě jednoho sourozence, v němž se úděsné rodové dědictví přenáší do budoucnosti… Walen Usher, současná hlava rodu Usherů, pomalu umírá jako nemohoucí, zohyzděný stařec. Do své rozsáhlé přepychové rezidence v Severní Karolíně, kde generace Usherů skrývají tajemství tak ďábelské, že Rodericka dohnalo k smrti, svolává své tři děti, aby určil svého nástupce a dědice. Rix, jeden z Walenových synů a spisovatel hororů, který se zbytkem rodiny býval nejméně v kontaktu a jako Usher se nikdy příliš necítil, potřebuje nové téma na román. Po návratu do otcova domu začne v knihovně a na základě rozhovorů s obyvateli panství rozkrývat minulost, v níž nebyla nouze o záhady, šílenství, náhlá úmrtí a vraždy. Hrůza čiší nejen z dávného rodového prokletí, nýbrž i z tajuplné budovy vypínající se na ostrově uprostřed lesa, kde jako malý chlapec zažil největší děs svého života a která ho i nyní silně vábí do svých temných, nepoužívaných chodeb. Rix se v tomto nevlídném prostředí musí popasovat se vším, čemu se léta vyhýbal. Musí nejen zjistit, jaké je jeho místo v pavučinách záhadného rodu, nýbrž i to, kým sám vlastně je....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475073/big_prokleti-rodu-usheru-twN-475073.jpg 4.194
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos
Originální název:

Usher's Passing, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Prokletí rodu Usherů

anája
02. února

(+ SPOILER) Výborně napsaná kniha. Vůbec jsem nečekala, že Dýňák bude zrovna tato osoba. Četla jsem si teď recenze a pro tessii m tady píšu, že pan domácí byl ,,sám ďábel”. Se kterým se díky osudu nesetkali. Byla jsem v napětí v jaké bude podobě, a zklamalo mě to.

iv.ča
25. ledna

Tak tohle byla jízda!!!! Za mě super knížka.


mareksevc
15. ledna

super námet , velmi slušná atmosféra, niektoré pasáže mi pripomínaju Kingove práce , ako celok fajn čítanie - odporúčam

Metla
17.12.2022

Když se hororová klasika přistříkne současností (přesněji nedávnou minulostí, krásnou dobou předmobilovou) a spisovatel není vyloženě marný, může z tohoto spojení vzniknout velmi zajímavé dílo. Robert R. McCammon vsadil na důkladné budování atmosféry a dobře udělal. Čtenář se snadno přenese ze svého útulného obydlí na odlehlé, ponuré panství zdegenerované šlechty a pomalu odhaluje tajemství, která doslova otřásají zdejším krajem. Potud vše šlapalo skvěle, akorát finále bylo takové... sice nepřekvapivě, přesto béčkově laciné. I tak je "Prokletí rodu Usherů" solidním zástupcem žánru a měl by kápnout do vkusu každému, kdo preferuje pozvolné pojetí, soustředící se na prostředí, historii a psychiku postav, ačkoliv v závěru nechybí také nějaká ta akce se záplavou krve + dalších tekutin. Mistr Poe nemusí v hrobě rotovat. 75%

Mooneylan
09.12.2022

Prokletí rodu Usherů a Edgar Allan Poe. Co by se dalo na takové knize zkazit? No, co třeba konec a plytké vyústění celkem dobře budované zápletky? Ach jo... Celou knihu jsem si celkem užívala. Bylo to oddechové, s náznakem tajemna, jistých nadpřirozených schopností a detektivky. Závěr však pocit z celé knihy naprosto smazal. Ale ne něžně, jako se třeba maže tužka měkkou gumou. Ne. Bylo to svázání hrubým provazem, plivnutím do obličeje a hozením do vody. Škoda.

Redra
12.09.2022

Skvělá kniha, výborně popsané postavy, atmosféra, místa...."Sídlo", historie temného rodu. A i přes několik dějových linií a prolínání současností a historie všechno do sebe lehce a přehledně zapadá a má logické vyústění. Na pokračování této klasiky jsem se nejprve dívala nedůvěřivě, ale knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah a vůbec nevím co vytknou. Napětí až do konce a určitě se k ní brzo vrátím.

Pavlína2019
13.08.2022

No, tak to byla skutečně perfektní kniha!
Klobouk dolů před panem autorem, který píše opravdu mistrovsky.

Skvělé barvitě vylíčené vyprávění a popisy postav, děje i prostředí, jako by tam člověk byl.

Opravdu bezbřehá fantazie, výborné nápady na zápletky, tajemství mnoho a mnoho generací nazpátek - zkrátka nádhera.

Byla jsem velmi zvědavá na pokračování původního díla a jsem opravdu nadšená.
Ačkoliv knihy tohoto typu nevyhledávám, tahle kniha je opravdu pochoutka a nedá se odložit.

Jsem moc ráda, že jsem se k ní dostala - a všem doporučuji!

veru_sma
20.06.2022

Začátek trošku nejistý, ale všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Děj zaujal, musela jsem číst dál a dál... Ten konec jsem tušila, ale možná doufala, že to bude jinak? Nevím, ale i tak spokojenost. Kniha se mi velmi líbila, ale každému sedět určitě nebude.

1