Čarodějnice z Fount Royal

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rok 1699, koloniální Karolína. Na pobřežní městečko Fount Royal se snáší temný stín salemských čarodějnických procesů. Masové šílenství a davová psychóza vrcholí. Lidé spěšně opouštějí své příbytky a odcházejí jinam. Do města je povolán soudce Izák Woodward doprovázený mladým písařem Matthewem Corbettem, aby usvědčil ze spolčování s ďáblem elegantní a inteligentní vdovu Rachel Howarthovou, viněnou z vražd, nepříznivého počasí a hrůzných, nevysvětlitelných událostí. Brzy je zřejmé, že ve zdejší komunitě každý něco tají. Oba zástupci práva se ocitají ve středu dokonale připraveného spiknutí, vražedných intrik i zvířecího magnetismu, které prorůstají všemi vrstvami společnosti. Manipulace s pověrčivostí, tmářstvím i zakořeněnými anachronismy pohltí každého, kdo se jim postaví do cesty. Lidé prahnou po krvi. Obětní hranice je postavena, oprátky na šibenicích se nedočkavě pohupují... Nikdo si však neuvědomuje, jak pomíjivá je hranice mezi živými a mrtvými, oběťmi a jejich katy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359701/big_carodejnice-z-fount-royal-IxK-359701.jpg 4.326
Série:

Matthew Corbett 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Classic
Originální název:

Speaks The Nightbird, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Čarodějnice z Fount Royal

Frizer
09. ledna

Úžasný historický mysteriózní/detektivní román odehrávající se několik let po procesech s čarodějnicemi v Salemu. Jazyk v knize (čteno v AJ) je opravdu nádherný a popis míst a doby vynikající. Sledujeme kroky soudce Woodworda a jeho úředníka Matthewa, který je hlavní hvězdou příběhu. Mladý Matthew je vysoce inteligentní , skromný a velmi sympatický hlavní hrdina kterému od začátku fandíte. Dostane se nám tuny předsudků poplatných době, zlovolnosti lidí a celou dobu si přejete aby Mathew uspěl a rozetnul gordický uzel, který se kolem něj odehrává.

I když by kniha mohla být o něco kratší, přesto to byla pecka. Nechápu, jak autor na konci vše skvěle rozpletl a žádná otázka nezůstala bez odpovědi. Určitě budu v sérii pokračovat a budu sledovat Matthewa v jeho budoucích krocích.

Vysoce doporučeno.

Pavlína2019
16.09.2022

Nádherné čtení!
Kniha se mi ohromně líbila, pan autor píše opravdu výborně.
Krásné popisy postav, situací, děje.
Jedna báseň, škoda, že je už konec.
Těším se na další knihu.
Předešlá - Prokletí rodu Usherů - byla rovněž skvělá!


richard7959
14.03.2022

Když dočtu dobrou knihu, vždy se mě zmocní smutek, jako kdybych opouštěl rodný domov. U téhle knihy byl pocit o to intenzivnější. Skvěle propracované postavy, dechberoucí příběh, spousta zvratů a... co to tady budu rozepisovat, prostě strhující detektivka zasazená do dob, kdy byly čarodějnické procesy ze Salemu ještě čerstvé. Když k tomu přidám i vytříbený jazyk spisovatele, je to dokonalost sama. Menší výtku bych měl k vyobrazení puritánské společnosti, která jistě měla své stinné stránky - potlačené pudy, závislost na Bibli, nejasný výklad práva -, ale tak explicitně prohnilá a špinavá jistě nebyla, a pokud ano, tak to dobře skrývala, což se ve Fount Royal neděje. Ale to je pouze hnidopišství z mé strany. Jinak ale parádní záležitost. 9/10
Doufám, že pokračování je už na cestě.

Dandy1
20.10.2019

Tahle kniha mě vtáhla do děje a nepustila. Doufám, že vyjde brzy další díl.

kaninaj
08.10.2019

Knihu jsem dostala jako dárek od dcery...doporučil jí knihkupec, po té, co zjistil, co vše už jsem četla za historické romány :)
Hodnocení - knihu jsem přečetla, trošku jsem bojovala, zda číst či odložit. Neodložila, dočetla. Chvilku trvalo, než mě chytla.
17. století, Amerika. Soudce se svým písařem přijíždí do nehostinné oblasti vyřešit problém s čarodějnicí. Místo je ponuré - počasí, ale i pověrčivost a manipulace s lidmi.
Mladý písař od začátku nevěří, že žena je čarodějnice - začne pátrat a přichází všemu na kloub, hledá důkazy. Lidé jsou zmanipulovaní a pověrčiví....Soudce onemocní.....
Dočetla jsem, ale znovu bych tu knížku asi neotevřela.

Asterixxka
09.09.2019

Kniha nebyla špatná, příběh se mi líbil, zápletka také dobrá, ale mám z toho takový "neurazí, nepotěší" dojem. Líbila se mi neotřelá mluva, mám ráda příběhy z této doby a určitě bych si o tématu čarodějnic a jejich procesů ráda přečetla více. Bohužel tato kniha není z těch, které bych bez výhrad doporučila.

DominaCZ
10.04.2019

Přidávám nový koment po opětovném přečtení téměř po roce.
Názor zůstává stejný - atmo dobrá, ale víc mě zajímal stav soudce a jeho nemoci, protože nic jiného tam dobrýho vlastně nebylo.
Čarodějnice je schoulená a hrdá v rohu vězení, obyvatelé intrikují, rozplétá se tam pátrání po pirátských mincích a o hypnotizujícícm "krysařovi", jež přiměl občany díky hypnoze vypovídat o čarodějnici a jejím ďáblovi.

Takže ve finále to ze 4 hvězd stáhnu na tři.
Ta kniha má skoro 600 stran a spousta je tam toho zbytečnýho.
A že to dopadne sluníčkově je jasné.

Hlody: "květen se tvářil jako lakomec kradnoucí kostelní svíce."
"Vydej se do hampejzu a tam šu**j s d*vkami, až ti oči vystřelí z důlků."
(ta je dobrá !! :) )

bydžounek
01.02.2019

čtivá, poutavá a děsivá atmosféra:-)

1