Szekynka Szekynka komentáře u knih

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Hezky zakončená série, čtvrtý díl byl nejvíc nabitý akcí a dějem.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Díl plný zvratů, překvapení a odhalení.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Na druhém dílu se mi líbí, že autorka se víc zaměřila i na vlkodlaky. Dvojka se mi proto četla líp. Jejich rasa (hlavně Jakova) postava se mi líbila.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Čtení na dlouhé večery, oddechové. Young adult čtení. Hezký příběh, který stojí za přečtení.

18.04.2018 3 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Povinná četba, která by ale vůbec neměla být povinná.
Kniha se čte sama. Perfektně popsaná divočina a příběh.

18.04.2018 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Třetí díl je rozhodně lepší než druhý. Návraty a vzpomínky na minulost a stovky jiných životů dodávají knize šmrnc. Těmito výlety dokáže autorka strhnout do děje, popisy míst a doby jsou popsány opravdu poutavě.

Muka Muka Lauren Kate

Oddechové čtení, děj malinko pokulhává a není moc akční, nicméně autorka dál rozvíjí zajímavý námět. Palec nahoru za vložený příběh Shelby a Milese.

18.04.2018 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Startovní kniha povedené fantasy série.

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Závěr knihy mě opravdu překvapil. Pohodové oddechové čtení.

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Hezké zakončení série

18.04.2018 2 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Přemýšlím jak knihu vystihnout jedním slovem.
Asi to nejde.....
♥ Prostě: Luxusní, nápaditá, originální, příběh anomálií a nezapomenutelná kniha s TOP obálkou, kterou "žeru". ♥

Od těchto knih kromě oddechového čtení nečekám nic moc navíc. Každopádně TURBULENCE se mi líbila a ještě nějakou tu dobu budu mít tento příběh v hlavě.
Pilot a letuška je sice velké klišé, ale v tomto příběhu tak nějak nezapomenutelné! Postava Jaka se mi líbila, přesně takový ten typ ala arogantní egouš. I přesto, bavil mě a ty jeho řeči mě nejednou rozesmály. V komentářích jsem vyčetla názory, že Gillian byla obyčejná a nudná. S tím nesouhlasím. Sice nad ním slintala stejně jako půlka světa, ale měla něco navíc..... nebála se vpálit mu co si myslí i když ho mohla ztratit. Ruku na srdce, která z nás se někdy kvůli obávám, že nekoho ztratí nezachovala,tak jak chtěla?.... To chce odvahu a sílu za sebe bojovat. Gillian nebyla obyčejná...

Erotika byla dobře vykreslená a snad jen na pár opakujících se slovních spojení se dobře četla. Slova číča a frnda mi k Jakově postavě vůbec nešly a trochu kazily ty jeho sexy řečičky. Jejich první setkání bylo neotřelé. O to víc se mi líbilo, že stejným stylem k sobě zase najdou cestu.

18.04.2018 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Kniha mě docela překvapila, né že by se dějová linka nějak vymykala standardům pro tento typ knih, ale byla to sranda. Ty jejich řeči a slovní výměny mě bavily. Nejednou jsem opravdu zasmála. Rychle jsem si Drewa a Emerie oblíbila. Na knížce oceňuji trochu barvitější a otevřenější slovník než je zvykem. Líbilo se mi, že kniha byla napsána z pohledů obou. Oddechové čtení.

11.04.2018 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Čekala jsem klasickou dějovou linku typu: vzplanutí, problém, smíření a happy end. Né, že by tato kniha byla nějak extrémně odlišná, ale autorka mě docela překvapila vložením pár překvapujících okamžiků. Postavu Lexie a Caina jsem si oblíbila. Líbilo se mi, ale jak si ji podával jako asistentku a zahrnoval ji nesmyslnými úkoly. Stejně, tak se mi líbila její temperamentní povaha. Odpočinkové čtení.

02.04.2018 4 z 5

Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Jan A. Novák

Slovo zajímavé knihu asi zdaleka nevystihne.
Autor nikomu nic nenutí. Píše argumenty pro i proti. Názor si po přečtení může udělat každý sám. Každopádně jestli se tenhle predátor "potuluje" na dně oceánů? Minimálně brr....

28.03.2018 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nádherně napsaný příběh o věčném a nekončícím přátelství, které si najde cestu zpět i napříč překážkám, válce a nepřízni osudu. Kniha chytne za srdce a trvale se do něj vryje. Kniha dojímá, rozpláče a rozesmutní, na druhou stranu ale vrátí člověku pocit že nemožné jde a láska nekončí,....dokonce ani smrtí.

28.03.2018 5 z 5

Pomsta a odplata nikdy nevyjde z módy, stejně tak nevyjde z módy ani toho dílo z pera slavného spisovatele. Hrabě Monte Christo je nádherný příběh o zradě, lásce, odpuštění a pomstě. Kniha si mě získala stejně jako hlavní hrdina.

27.03.2018 5 z 5

Distancovaný Distancovaný Richard Pitman

Kniha začala docela silně, popisy vražd a styl mrzačení lidí byl barvitý a popsán na můj vkus možná až moc podrobně. Kniha se četla hezky, ale na detektivku no nevím. Kvalitní detektivka v mých očích je kniha, kterou nechci položit a těším se na to co bude. V tomto případě šlo o četbu v metru. Když jsem číst nemohla, moc mě to netrápilo. Závěr příběhu mohl být možná víc okořeněný. Celkově psaní těchto autorů považuju za čtivé s nádechem zvláštnosti.

27.03.2018 3 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Kniha nebyla špatná, vlastně styl psaní pane Grishama se mi líbí. (určitě si přečtu nějaký právnický thriller). Autor dokáže barvitě vyprávět, představit čtenáři postavy, místa i situace. Kniha se četla hezky, ale něco mi v ní chybělo. Z mého pohledu to není taková TA kniha, kterou když začnu číst odmítám dát z ruky. Na stranu druhou ani to nebyla kniha, kterou se nakonec rozhodnu odložit. Z knihy mám zkrátka rozporu plné pocity. Postavy mi byly sympatické jen z části. To, že je příběh posazen na klidný ostrov se mi naopak líbilo. Tématika obchodu s kniha a celkově knižního světa byla zajímavá, ale příběh jako celek? Dobře čitelný, výpravný, oddechový, ale Bestseller bych ho nenazvala.
PS: Nesmím zapomenout na plusové body za krásnou obálku.

16.03.2018 3 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Nádhera, dojemný a pravdivý příběh.

15.03.2018 5 z 5

Datum narození a jeho vliv na náš charakter Datum narození a jeho vliv na náš charakter Jitka Kadlecová

popisy jsou až děsivě přesné.

15.03.2018 5 z 5