Slavík a růže

Slavík a růže

O slavíku, který obětoval život pro jedinou růži, jež má zamilovanému studentovi získat přízeň vytoužené dívky.

Nakreslil a upravil O.Stáfl

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28429/slavik-a-ruze-28429.jpg 4.7440

The Nightingale and the Rose (1915)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Ottovo nakladatelství - J. Otto

Gontyy

Krásný, smutný a pravdivý příběh, který je víc než nadčasový. Hodně pravdy v málo slovech.

Tebby

Opravdu krásný a smutný příběh. Všem doporučuji přečíst.

Szekynka

Nádhera, dojemný a pravdivý příběh.

Kirina
24.05.2017

Úplně mi to otevřelo oči. Je to dojemné a tragické dílo. Prostě dokonalost.

Margie94
07.04.2017

Krásné, smutné, dojemné...natolik, že po dočtení jsem pár minut jen zírala na stěnu se slzami v očích...

DennisMoore
16.03.2017

Tenhle příběh nikdy nezestárne. Doporučuji i jeho audioverzi v podání Karla Högera.

Pajussska
06.02.2015

Jako malá jsem příběh poslouchala na cédéčku a až když jsem si ho přečetla po letech, došlo mi, o čem to vlastně je. Jedna z nejkrásnějších pohádek....

danielosbourne
05.02.2015

Oscar Wilde byl vážně zvláštní člověk. "Slavík a růže", je příběh tak citlivý a smutný, až to člověka uvnitř svírá.

Jane100
02.02.2015

Slavík a růže je prostě přenádherná klasika. Žádný další komentář již není třeba.

Matt Baker
03.01.2015

Neskutečně dojemné dílo, jež mne nadchlo už v mých dětských letech na základní škole. I po několikerém přečtení se před autorem musím sklonit.

LittleMonste
21.06.2014

Jeden z nekrásnějších příběhů o obětování se pro cizí lásku, který se mi vryl tučným písmem do paměti...

Mrazulka
23.02.2014

Smutné. Bohužel ale upřímné a pravdivé.
Krásný příběh, čtení mohu jen a jen doporučit.
Kéž bychom si všichni vzali z tohoto příběhu poučení.

Seraphin
19.01.2014

Nejkrásnější příběh o lásce, který kdo kdy mohl napsat. Zamilovala jsem se do něj. Neexistuje nic krásnějšího.

Number24
22.09.2013

Už tehdy záleželo lidem jen na bohatství a ne na tom, co měl člověk uvnitř :)

Šárka_D
25.08.2013

Nádherně dojemné. Moc smutný konec.

tlapička
22.08.2013

Už bych to podruhé nečetla je to strašně smutné.

Valentine
24.07.2013

Úžasný, dojemný a velice silný příběh, který by měl být rozhodně v povinné četbě. Moudrost obsažená v téhle pohádce by se měla nechat vepsat do nebe.

olinka30
18.06.2013

Krásná pohádka. Moc se mi líbí.

Pink Martini
08.06.2013

nádherný příběh o marnosti, lásce a sebeobětování, který snad ani není pohádkou, přesto pronikne hluboko do lidského srdce. Stejně jako trn růžového keře slavíkovi.

MagdalenaHalow
14.05.2013

Komentář obsahuje spoilery!
Příběh mě vážně rozplakal. Jak můžou být lidé tak krutí? Jak mohla ta žena dát přednost bohatství před láskou? A jak mohl Student dát přednost učení před láskou? Asi jsem moc zvyklá na happyendy, ale asi jsem tak nějak očekávala, že se slavice promění v překrásnou dívku a budou spolu se Studentem žít šťastně až do smrti. Oscar Wilde asi neměl moc štěstí v lásce. I přes ten hrozný konec musím povídce dát 5*. Četla jsem ji v originále, a i když jsem všemu úplně nerozumněla, příběh mě velice hluboko zasáhl. Je vážně překrásný.

Wichita
21.03.2013

Pohádka, kterou bych ovšem doporučila spíše starším čtenářům. Já ji četla asi v deseti letech a můžu směle přiznat, že jsem byla velmi zaskočená z konce, který není šťastný.
Nyní se ke Slavíkovi a růži ráda vracím. V díle je přesně nastavené zrcadlo společnosti, jedni jsou ochotni pro lásku zemřít, jiní si těchto činů ani neváží. A tak je to se vším.

pemla
07.03.2013

Kontrast nádhery a smutku. Celé to působí dosti melancholicky, ale je to nádherné.

Kate.S
28.12.2012

Tahle pohádka se mi nikdoy moc nebavila. Ani nevím proč.

DustinMind
25.02.2012

Nádherné a smutné. Oscar Wilde v plné kráse.

Eneo
08.01.2012

Asi bych tuhle pohádku nechtěla předčítat, kdyby mi bylo takových pět let, ale momentálně je pro mě nádherná, plná upřímné reality zachycující rozdíl charakterů.

Verrrunka
30.12.2011

Asi jsem čekala trochu poetičtější konec, ale jinak to bylo krásné, dojemné a smutné.

Blazitek
09.03.2011

Smutné,ale tak krásné..obětovat život pro lásku..a navíc cizí..

Rockwood

Pěkně napsaná pohádka s koncem, který je smutný, ovšem realistický. Je to doba, co byla tahle pohádka sepsána a stále je aktuální. Líbilo se mi to.