Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi

Obrovský žralok Carcharodon megalodon v dospělosti dosahoval délky od 19 do neuvěřitelných 30 metrů. Autor shromáždil veškeré dostupné informace, získané jak vlastním pátráním, tak z ostatních zdrojů, a předkládá nejkomplexnější pojednání o tomto nejvražednějším predátorovi všech dob.

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82086/megalodon-patrani-po-nejstrasnejsim-morskem-predatorovi-82086.jpg 519
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Záhady
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi

harena
30.12.2018

Motto:
Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj to, co jsi neprozkoumal.
Karel Čapek

Velice zajímavá kniha, nabitá informacemi nejen o megalonovi, ale i mnoho a mnoho zajímavosti o dalších druzích žraloků. Zabrousí také na území dnešních Čech, kde nejstarší moře, pro jehož existenci jsou přesvědčivé geologické úkazy, bylo před 600 miliony let, o devonském moři, které zaplavilo Čechy před 365 miliony lety, o četných nálezech a zkamenělinách. Předkládá pro i proti a čtenáři udělej si názor sám. Skvělé.
str. 304
Současná existence megalodona - pro a proti
+nálezy nefosilizovaných zubů
+vyprávění havajských domorodců
+svědectví rybářů
+útok na rybářský kutr Rachel Cohen i jiné lodě
-nebyl pozorován a popsán vědci
-nebyl uloven
-neexistují preparáty
-neexistuje filmový záznam

I pro laiky velice zajímavá kniha

Szekynka
28.03.2018

Slovo zajímavé knihu asi zdaleka nevystihne.
Autor nikomu nic nenutí. Píše argumenty pro i proti. Názor si po přečtení může udělat každý sám.Každopádně jestli se tenhle predátor "potuluje" na dně oceánů, to aby se člověk začal bát.

VikJones
16.12.2017

Skvela kniha. Zajimava, dobre napsana, plna jedinecnych informaci o tematu, kteremu se venuje jen malokdo.

katerina5544
30.07.2017

Výborná kniha, čtivá, plná zajímavostí a i vtipná. Doporučuji!

Papik.21
30.07.2016

Výborná kniha. Autor zde předkládá informace, které buď potvrzují nebo naopak vyvracejí možnost existence megalodona v dnešní době. Informace jsou předkládány takovou formou, že čtenář si názor vytvoří sám. Já bych ráda věřila, že tam dole ještě plave, ale ... :-)

michimuller
05.07.2015

Jedinečná kniha, tak trochu studie o žralocích i pravěkých monstrech pradávných oceánů. Knížka nabitá informacemi i pro laika. Autor zcela bravurně dokázal zaujmout a vtáhnout do svých hypotéz. Moc se mi líbila a určitě doporučuji! Na konci shrnutá fakta pro a proti možnosti výskytu megalodona do dnešní doby a je jen na čtenářovi, na kterou stranu se sám přikloní.

Adria Orici
13.02.2014

Velmi zajímavé čtení . Jen sem nečetl první povídku . Člověk se dozví zajímavé věci . Autor udává vše pro a proti .

matusko556
07.08.2013

Táto kniha sa mne osobne páčila na nejakých 80 percent...o megalodonovy tam je pár vecí...niečo o kryptozoologii...ale hlavne vela vela o žralokoch...pekne pribehy...skôr mi to pripadalo ako nejaká náučná kniha...ale pekne napísané...

žraloci moře a oceány pravěk příroda kryptozoologie

Jan A. Novák

Jan A. Novák