Szekynka

Přečtené 283Letenka z džungle
listopad 2021 (11.-21.)
Letenka z džungle 2021, Sandra Brown

Oddechovka od mojí oblíbenkyně, nezklamala jako vždy.


Jeho zákusek
říjen - listopad 2021
Jeho zákusek 2021, Penelope Bloom

Standardní oddychovka, která neurazí. Příjemné čtení


Tajná přísada láska
září - říjen 2021
Tajná přísada láska 2018, Poppy J. Anderson


Imitátor
? - září 2021
Imitátor 2021, Daniel Cole


Její třešničky
? - září 2021
Její třešničky 2020, Penelope Bloom


Jeho banán
? - září 2021
Jeho banán 2020, Penelope Bloom


Hříšník
červen - září 2021
Hříšník 2021, J. R. Ward (pseudonym)


Neměli bychom
květen - červen 2021
Neměli bychom 2021, Vi Keeland

Trochu klišé, ale zrovna takovou knížku jsem potřebvala :)


Sestry
duben - květen 2021
Sestry 2019, Bernard Minier


Noc
duben 2021 (21.-28.)
Noc 2018, Bernard Minier

Nooo, tak teda ten závěr? To sem nestíhala :)


Tma
duben 2016 - duben 2021
Tma 2016, Bernard Minier

Za mě o něco lepší než první dva díly (Mráz a Kruh), a to podotýkám, že ty nebyly vůbec špatné! Líbí se mi jak je oddělený příběh Christine a Martina a líbí se mi jak jejich cestičky postupně vedou k sobě, kniha je opravdu dobře napsaná a promyšlená. Za mě výborná detektivka.


Kruh
březen - duben 2021
Kruh 2015, Bernard Minier

Super námět, jen mě překvapuje, když se všechno odehrává v jednom regionu, proč si nikdo nespojil hned na začátku jméno zavražděné s jiným příběhem, ve kterém figurovala. Většinou se hned od začátku začnou vrtat v životě a minulosti zavražděné, proto mě překvapilo, že její účast na incidentu před lety si nikdo nespojil dřív, ale jinak se mi knížka moc líbila, vraha jsem nečekala. Co jsem taky nečekala, že unesená osoba Julienem bude zrovna M., tím jak byl příběh psaný v přítomném čase nenapadlo mě, že by to mohla být ona.


Mráz
březen 2021 (11.-19.)
Mráz 2015, Bernard Minier

Knihu jsem začala číst na doporučení a jsem, zato ráda . Minier má skvěle promyšlené postavy, na rozdíl od ostatním se mi líbí postava Servaze, který není popsán jako nesmrtelný superman, naopak má své chyby a daří se mu občas i díky štěstí. Celá jeho postava mi přijde uvěřitelnější než spousta jiných „vyšetřovatelů“ od jiných autorů. Na to, jaká je kniha bichle, čte se opravdu lehce, autor umí vtáhnout do děje. Líbí se mi, že kniha má jeden hlavní příběh ale zároveň setkáním Juliena a Martina zasadila semínka úplně jiného příběhu. Nejde nedat 5 hvězd stejně tak jako nejde nechtít číst další díl


Zajatec noci
listopad 2020 - únor 2021
Zajatec noci 2020, J. R. Ward (pseudonym)

Říkala jsem si, že by bylo divné, kdyby všechny příběhy neskončily dobře, co se týká Treze a Seleny sice to trvalo, ale nakonec dle očekávání :). Příběh Amare se mi líbil moc, jen v celkovém pohledu nerozumím jakou mají tyto postavy souvislost s celým Bratrstvem, tak snad se zapojí v posledním díle. Myslím, že by Ahmare a Duran byly dobré posily do poslední bitvy :)


Zloděj
? - listopad 2020
Zloděj 2019, J. R. Ward (pseudonym)

Super díl, autorka graduje příběh a dostáváme se pomalu do finále :)


Spasitel
? - listopad 2020
Spasitel 2019, J. R. Ward (pseudonym)

Byla jsem zvědavá jestli se tento šílený bratr vrátí na scénu, jeho příběh byl pro mě trošku slabší ale i tak, jsem za tento díl ráda. Dotvořil pro mě celkový obraz bratrů :)


Vyvolená
? - listopad 2020
Vyvolená 2017, J. R. Ward (pseudonym)

Knížka se mi moc líbila, zajímalo mě co v Layle je a jestli se ještě projeví a vystoupí z té své naivní slupky oddané Vyvolené. Úžasný, v tomhle díle předvedla jaká umí být bojovnice. Tenhle díl se mi opravdu moc líbil. zakončení příběhu jsem sice strašně moc chtěla ale nečekala jsem, že se to opravdu stane :)


Bestie
říjen - listopad 2020
Bestie 2016, J. R. Ward (pseudonym)

Sice jen o kousek ale za mě bezkonkurenční díl, na který jsem se těšila celou dobu, co jsem věděla, že Rhage a Marry mají svoje pokračování . Rhage a jeho „dráčka“ jsem si oblíbila už v jeho prvním díle. Je pravda, že děj je totálně předvídatelný a ve chvíli kdy víte co řeší za vztahové drama a ve chvíli, když se na scéně objeví Bitty je zřejmé, jak to dopadne, ale víte co? Vůbec mi to nevadilo i když bylo jasné, jak to bude, hrozně moc mě bavilo příběh číst a sledovat, jak k tomu autorka dospěje. Scéna s Bitty a dráčkem, kdy povídá, že ho drbala na bříšku a jemu se to líbilo mi utkvěla v hlavě a z celé knížky bych jí vyhlásila za nejvíc roztomilou ♡.


Prokletý milenec
říjen 2020 (03.-13.)
Prokletý milenec 2015, J. R. Ward (pseudonym)

Zrovna na příběh Treze jsem se moc netěšila, ale opravdu mile mě překvapil. Líbí se mi, že v každém díle je víc a víc jiných dějových linek. Tady bylo super, že se tedy odehrál i iAmův příběh a rozvíjel se příběh Layly a Xcora, autorka to vymyslela zase skvěle. Jediné co jsem teda asi velká naivka, ale pořád a to i po dočtení sem čekala, že se Selena nějak vrátí, že zasáhne Stvořitelka a pomůže jim, tak nějak mi ani nebylo moc líto když zemřela, protože jsem čekala zvrat a ono jako nic?? A teď vzhůra na Bestii Rhage mám ze všech nejraději tak na tu se opravdu moc těším :)


Král
září - říjen 2020
Král 2014, J. R. Ward (pseudonym)

Líbilo se mi, že se v knize propojilo několik dějových linek, co se mi ale líbilo víc, je snoubení příběhu Wratha a Beth a historického vhledu do života jeho rodičů. Kniha tak hned dostala úplně jiný rozměr. Před touto knihou mi Wrath nějak extrémně neseděl, ale po přečtení Krále mi přijde, že se díky různým situacím změnil a dospěl teď už o vnímám tak jak si krále představuju, a že Beth je královna s velkým K o tom ani potom :D


Vytoužený milenec
? - září 2020
Vytoužený milenec 2013, J. R. Ward (pseudonym)

V první řadě pochvala autorce, že se nebála zabrousit do téma homosexuality. Scény jak je popisovala mě ani nijak nepohoršily a četlo se to samo. Přišlo mi, že v tomto díle je více plynoucích příběhů, což se mi líbilo. Třeba takový příběh Assail a Soly byl parádní zpestření a opravdu se těším jak to bude pokračovat. stejně tak se mi líbilo, že autorka začala rozvíjet příběh Treze, kterému bude věnovaný přes příští díl :)


Znovuzrozený milenec
září 2020 (08.-10.)
Znovuzrozený milenec 2012, J. R. Ward (pseudonym)

Na příběh Thora jsem byla zvědavá od doby co umřela Wellsie a on zmizel, myslela sem že děj byl předvídatelný ale na konci jsem docela koukala když mu zmizela i Autumn. Ještě, že to zachránil Lassiter :)


Milenka pout zbavená
září 2020 (02.-08.)
Milenka pout zbavená 2011, J. R. Ward (pseudonym)

Jako každý díl ani tenhle nezklamal. Pro mě je BČD docela závislost a všechny díly hltám. Příběh Payne a Manuella byla jako vždycky parádně propracovaný. Jediné co mi do teď leží v hlavě je proč byla Mannyho krev tak silná a kdo byl jeho táta, ale myslím, že v dalších dílech se to dozvím.


Mister
červenec - září 2020
Mister 2019, E. L. James (pseudonym)

Mám docela radost, že jsem si knihu koupila nehledě na recenze tady. Pravděpodobně by mě odradily. Musím souhlasit s některými názory, že šlo o klišé, ale asi jsem si knížku vzala do ruky ve správnou dobu. Mě se četla hezky, děj krásně plynul a to, že byla sladká mě v závěru vůbec nevadilo. Docela jsem si u knížky oddechla.


Rudý šál
červen - červenec 2020
Rudý šál 2014, Nora Roberts

Tahle knížka se mi v knihovně válela hrozně dlouho, kdysi když sem přišla na kouzlo Sandry Brown mi uživatelka georginaa doporučila tuhle knížku, sice jsem si jí koupila, ale obálka se mi natolik nelíbila, že sem tenhle poklad dlouho přehlížela, a dělala jsem sakra velkou chybu. Autorka prostě umí stejně jako Sandra ????. Kniha mě vtáhla už od začátku, strašně moc se mi líbilo prostředí a svět ve kterém Fee žije. To, že autorka dokázala knihu obohatit o výcvik hafanů bylo naprosto boží. Celou smečku Newmanna, Bogarta, packa a Jawse jsem milovala. Co se týče vztahu Fee a Simona, sice naprostá klasika, ale líbilo se mi, že to bylo víc živočišné než přeslazené. Za mě naprostá bomba, ve které se snoubí vážně všechno strach, minulost, láska a psí hrdinové ♥


Milenec jen můj
květen - červen 2020
Milenec jen můj 2011, J. R. Ward (pseudonym)

Musím říct, že na příběh Johnna jsem se těšila už od dob, co se poprvé setkali v klubu. John má podle mě jeden z nejlepších charakterů a byla jsem opravdu ráda, že jsem se dočkala jeho příběhu ????. Co se týče Xhex o té se určitě nedá říct, že je to křehká kopretinka, vlastně je všechno jen ne křehká ????, ale naštěstí protiklady se přitahují. ???? Tušila jsem, že jejich příběh bude bomba a sem ráda, že jsem se nespletla. Já budu asi vždycky dojatá z toho, když si chlap jde za svým, aniž by očekával, že vůbec může uspět. Johnova láska k Xhex a nezdolná vůle získat jí zpátky mě opravdu okouzlila. Moc se mi líbílo, jak autorka provázala příběh Daria a narození Xhex, sladkou třešničkou bylo, když se Xhex shledá se svojí maminkou, to se opravdu povedlo. Všechny knihy ze série mají podobný styl, ale tato mi přišla, že lehce vybočila a odstřelila knihu výš než ostatní.


Devatenáct dopisů
červen 2020 (08.-25.)
Devatenáct dopisů 2020, Jodi Perry

S předchozích recenzí jsem tušila, že bude kniha hodně sladká, ale vůbec mi to nevadilo. Právě naopak byla to příjemná změna žánru, kterou jsem potřebovala :) Celá myšlenka knihy se mi strašně moc líbila, asi to bylo tím že pro mě mají i v dnešní době dopisy obrovské kouzlo. To, jak Braxton Jemmě dávkoval příběh jejich života a přibližoval se k jejímu srdci bylo propracované a výborně do knihy zakomponované. Já ještě stále věřím, že něco takového může každá z nás najít, proto mě asi kniha tak zasáhla. Zkrátka kniha je stejně tak kouzelná jako její obálka.♥


Můj tajný život
duben - červen 2020
Můj tajný život 2020, Lucie Hříšná

Kniha mě ani trochu nebavila. Styl psaní otřesný, posloupnost informací zrovna tak. Co se týče inteligence autorky a jejích myšlenkových pochodů, no nevím no - naprostý Beverly Hills 90210. Za mě je na knize asi nejhezčí obálka, ale jinak? Škoda času, protože tohle bylo opravdu špatně zpracované.


Pomstěný milenec
březen - květen 2020
Pomstěný milenec 2011, J. R. Ward (pseudonym)

Nejsem si jistá, čím to bylo, možná tím že mi hlavní hrdinové úplně neseděli, ale tahle knížka je podle mě lehce slabší, tedy pokud to vůbec lze takhle brát. Přece jen se i z tohohle dílu dozvíme další dění u bratrstva, které to zachraňuje. Nevím, nevím rozhodně s tímhle světem nekončím, ale tenhle díl byl za mě lehce slabší.


Vyvolený milenec
? - březen 2020
Vyvolený milenec 2011, J. R. Ward (pseudonym)

Phury přišel na řadu trošku později, čekala jsem že o něm bude 4tý díl a naváže na Zsadista, ale v závěru se mi líbí jak autorka nechala chvíli jeho osudy v pozadí. Tady jsem čekala konec víc předvídatelný a koukala jsem, že to v závěru dopadlo tak že Vyvolené přestaly mít podle mě ponižující pozici, obzvlášť na konci jak "válčily" se spotřebiči a snažily se zapadnout do normálního života na druhé straně. Líbilo by se mi kdyby nějaká kniha byla o Layle a Amalye... kdo ví, nechávám se překvapit a předem nezjišťuju :). Na konci když přišli bratři sem měla trochu husí kůži, tenhle závěr se mi opravdu moc líbil.


Nespoutaný milenec
březen 2020 (22.-27.)
Nespoutaný milenec 2011, J. R. Ward (pseudonym)

Jojo na Vishouse sem se těšila, možná mi ho bylo i trochu líto vzhledem k Butchovi a Marisse. Za mě zatím z bratrů nejlepší příběh. Jane byla skvěle popsaná a líbil se mi její charakter a to jak si s ním nebrala moc servítek :). Jediné co, trošku mě překvapil konec, nějak sem se nemohla smířit s tím, že je jen duch, ale jak čtu dál a vidím, že vlastně funguje úplně normálně už to nesu mnohem líp :)


Nalezený milenec
březen 2020 (21.-22.)
Nalezený milenec 2011, J. R. Ward (pseudonym)

Butch a Marissa taky dobrý, četlo se to samo :) Líbí se mi, že i když je to pořád to samé jak se vlastně dá nějaký pár dohromady, tak pořád autorka překvapuje, rozdílnými charaktery a rozdílnými přístupy jednotlivých postav.


Probuzený milenec
březen 2020 (20.-22.)
Probuzený milenec 2010, J. R. Ward (pseudonym)

Co jsme pochopila, že každý díl nese odkaz nějakého páru na Zsadista jsem se těšila, ale malinko mě zklamal asi sem čekala trošku víc.


Milenec z věčnosti
? - březen 2020
Milenec z věčnosti 2010, J. R. Ward (pseudonym)

Trošku jsem doufala, že půjde víc o boj mezi dvěma světy ale už chápu, že každá knížka bude věnovaná danému páru. No co se týká těchto dvou bavili mě asi víc jak Beth a Wrenth z prvního dílů. To víte jak tam byl zakomponovaný ještě dráček :)


Milenec z temnot
březen 2020 (01.-04.)
Milenec z temnot 2010, J. R. Ward (pseudonym)

Ještě, že existuje na FB stránka Knižních závisláků :), kde mi poradili ať si přečtu Bratrstvo černé dýky. Ještě ten den jsem se do toho ponořila a opravdu přesně trefili můj vkus ♥. Autorka popisuje naprosto originální svět plný mystiky a tajemna. Všechny postavy jsou dobře vykreslené a rychle sem se s nimi „sžila“ (dokonce i na Zsadistovi něco je :)). Našla jsem si novou závislost a těší mě, že mě čeká ještě 16náct dílů. :) První díl udělal parádní antré tomu, co přijde dál (Pozor Spoiler: třeba se mi líbilo, že Butch zapadl mezi upíří válečníky a že má blízko k Marisse, docela jim fandím :)). Jednoduše boží fantasy, kterému na to kolik má stránek nemá hluchá místa a děj prostě plyne. Nic v knize nechybí. V příběhu si přijde na své asi úplně každý: boj na život a na smrt, akce, čest, odvaha, oddanost, přátelství, láska, sex, staré báje, boj za svoje osudové ženy – to prostě chceš :D


Když se zvěrolékař ožení
březen 2020 (01.-03.)
Když se zvěrolékař ožení 1981, J. Herriot (pseudonym)

Pro holčičku, která chtěla být kdysi veterinářkou asi není lepší knížka ♥♥♥. Tuhle knihu jsem četla na doporučení a jsem za to fakt ráda. Normálně bych se k takové četbě asi nedostala, ale byla jsem z ní unešená. Některé příběhy mi vehnaly slzy do očí, některé pro změnu vyčarovaly úsměv na rtech. Stávalo se mi, že sem se nad stránkami smála tak moc až sem brečela, naprosto geniálně napsaný. Opravdu krásná knížka plná lásky ke zvířatům, přírodě a k životu. Nikdy se mi nestalo, že bych nějakou kapitolu četla víckrát, ale tady ano. Třeba tu o tom jak chlapík zmastil každý název, jak hlásil že jeho zvíře má semolínu a Harriot: "Aha vy myslíte salmonelózu“ :D nebo tu jak šel značně ovíněný odrodit telátko :D:D. Opakovaně knížky nečtu, ale u téhle bych řekla, že se to stane.


Zvěrolékař a jeho přátelé
? - březen 2020
Zvěrolékař a jeho přátelé 1993, J. Herriot (pseudonym)


Nájemný vrah
únor - březen 2020
Nájemný vrah 2007, Lawrence Block

Mám z knihy docela smíšené pocity a trochu nevím co si myslet, ani vlastně co jsem od knihy čekala. Trochu jsem doufala, že se Keller změní a že konec s kolegou sběratelem známek bude jiný. Asi jsem trošku zklamaná. Občas mi přišlo hodně zběsilé vyprávění a střídaní dějových linek.


Plachý milionář přichází
? - březen 2020
Plachý milionář přichází 2008, Martin Reiner

Kniha měla pár vtipných momentů ale celkově to není čtivo, které by mě nějak nadchlo. Vlastně jsme jí dočetla jen díky tomu, že je tak malinká a přišlo mi divné takovou knížečku nedočíst, ale že bych z toho měla kdoví jaký požitek to se bohužel říct nedá.


Přepínám – deset povídek o letcích a létání
01. březen 2020
Přepínám – deset povídek o letcích a létání 2007, Roald Dahl

Tyhle povídky hodnotím trochu hůř ze všech, co jsem zatím četla a nebylo by to ani tak autorovým stylem psaní, ale všeobecně nemám ráda válečnou tématiku. Nicméně i já NEválečný čtenář musím ocenit s jakou grácií se toho Dahl zhostil. Nejvíc se mi líbil příběh: Ti nezestárnou


1 ...