Szekynka Szekynka komentáře u knih

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Na můj vkus je kniha až příliš dlouhá a děj se trochu ztrácí. Příběh by byl zajímavý, ale někdy méně je možná více.

17.07.2018 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Trochu jsem se bála, že to bude velké melodrama, ale v závěru je kniha spíš plná života s vtipnými momenty. Louina originalita, dobrá nálada, praštěnost, a nakonec i trochu vyčerpávající, přesto neutuchající entuziasmus mě osolovil. Na druhou stranu kvadruplegik Will se snaží smířit se svým údělem, a tak nějak „přežít“ uragán co mu vtrhnul do života v podobě Lou. Jejich slovní výměny mě hodně bavily, stejně jako to, jak se mu Lou postupně dostávala pod kůži. Na konci jsem se bála, že se Lou nedostane za Willem včas, to bych asi jen tak nerozdýchala. Každopádně poslední scéna na posteli a závěrečný dopis od Willa se mnou hodně pohnuly. Asi nejvíc si cením knih, které ve mně vzbudí nějakou větší emoci. Co se téhle knížky týče, ještě dlouhou dobu po přečtení jsem měla příběh v hlavě. Nad vším jsem přemýšlela a myslím, že i částečně pochopila. Kniha je stejně krásná jako smutná. ♥

15.07.2018 5 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Sandra je moje oblíbená autorka a přečetla jsem desítky jejích knih, nepřestane mě udivovat pestrost a rozsah jejích příběhů. Není to sice nejlepší Sandřino dílo, ale na špičku patří i tak. Kniha má spád, napětí, sexuální podtext a překvapení.

Na začátku mi přišlo, že je na „scéně“ až zbytečně moc postav, teď po dočtení rozumím, proč tomu tak bylo. Četla jsem tady v komentářích, že byl od začátku jasné, kdo je Valentino. No, nesouhlasím, autorka příběh zamotala a během knihy se nabízelo hned několik adeptů. Pravý Valentino, který mě zaskočil se zjevil až na posledních pár stránkách a bylo to opravdu PŘEKVÁPKO.

13.07.2018 4 z 5

Jak si správně přát 3.0 Jak si správně přát 3.0 Pierre Franckh

krásná kniha, stačí věřit. Pravdou je že se opravdu plní, to co chceme, jen si přejeme mnohdy špatně.

11.07.2018 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Příběh mě nenadchl, na můj vkus byla kniha až moc nechutná. Knize jsem obětovala 50 stránek a nic, jako jedna z mála knih je tato nedočtena.

11.07.2018 2 z 5

Oddaná tobě Oddaná tobě Laurelin Paige

Krásné zakončení, celkově byla celá trilogii hezky napsaná, dotkla se netypičtějších témat a byla chytlavá. Sice se po 50 odstínech s tím žánrem roztrhnul pytel, to ale nic nemění na tom že tato série se v mých očím řadí mezi ty lepší. Líbilo se mi " šílenství" a propojení Laynie a Hudsona. Trilogie podle mě splnila svůj účel - sex, vášeň, romantika, sebepoznání a happy end.

Líbí se mi, že zakončení je popsáno očima Hudsona, knihu to krásně potrhlo a zakončilo.

29.06.2018 5 z 5

Nalezená v tobě Nalezená v tobě Laurelin Paige

Druhý díl má větší spád než první, Celia je přesně taková mrcha jak sem si myslela. Těším se na pokračování, kde to bude určitě ještě vyostřenější. Povedený díl na odreagování.

25.06.2018 4 z 5

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Kniha Závislá na tobě, se mi líbila. Byť měla klasický základ: ona sexy, on bohatý a bla bla jako vždycky, je kniha ještě okořeněná jejími obsesivními poruchami a jeho zvláštním chováním. Líbilo se mi, že kniha byla v tomto originální. Obě hlavní postavy se mi líbili Hudson i Alayne jsou skvělí a není problém se do knihy začít, Celkově postavy jsou dobře vykreslené, Mira a Jack jsou super, Celia?...nevím kam si ji zatím zařadit, do budoucna od ní nic dobrého nečekám. No a Sophie? Tak ta je na pěst. Povedená kniha. Věřím, že i další díly budou pokračovat se stejném duchu.

14.06.2018 4 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Krásný příběh, zasazený do tropickéjo ráje. Autorka nezklamala, krásně napsané ! Děkuji

08.06.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Po hadrovém panákovi se mi do Loutkáře moc nechtělo, ale přemohla mě zvědavost a lákala mě krásná brčálová obálka. Jsem ráda, že mě tenhle „brčálník“ „překecal“. Nečekala jsem, že by druhý díl mohl konkurovat prvnímu. Ale stalo se. Baxterová mě do příběhu vtáhla, víc něž detektiv Wolf. Ty její nálady, přímočarost a to jak byla na pěst, mě prostě bavilo. Curtisová a Rouche jí perfektně doplňovali a jejich „spolupráce“ byla zábavně popsaná. Co se dějové linky týče, byla zpracována lépe než u Hadrového panáka – kniha byla čtivější, napínavější a měla větší smyls pro dramatičnost.
Jediné co bych malinko vytkla je styl psaní p. Cola, byť dokáže vymyslet luxusní příběh, jeho podání mě nedokáže úplně vtáhnout do děje. V knize bylo na můj vkus mnoho jmen a postav, které se pletly. A druhá věc vím, že je svět malý ale opravdu? Hned několika důležitým postavám někdo zemřel během bombových útoků nezávisle na sobě, přišlo mi to neuvěřitelné. Ale celkově za mě ANO, kniha za přečtení stojí!

06.06.2018 3 z 5

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

Kniha měla pomalejší rozjezd a některé momenty byly malinko absurdní. Na druhou stranu věřím, že osudy dvou lidí mohou být takto zamotané a propletené. I přes pozvolný rozjezd kniha stojí za přečtení. Autorce se podařilo brilantně vykreslit jednotlivé povahy hrdinů a nutí čtenáře podlehnout jejich příběhu.
Postava Setha byla úplně neuvěřitelná, myslela jsem si že ví a že jim dá "požehnání" proto mě překvapilo jaký vzala kniha směr. Co se týká hajzlice Hazel, myslím že dopadla zbytečně moc dobře, tedy na to jaká byla potvora.

03.06.2018 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Kniha mě docela nudila, žádná z postav mě ničím nezaujala. Sabrina na to, jak jí autorka vykreslila chytře byla v některých věcech totálně hloupá, postavy kolem taky nestály za zapamatování. Jediné, co možná stojí za zmínku je dobrosrdečnost Johna (vůbec si mi nelíbilo oslovení Tucker, proto píšu Johna). Jinak mi přišlo, že se příběh vleče, musela jsem se přemlouvat, abych se vůbec „prokousala“ k předem jasnému, zbytečně zdržovanému závěru.

22.05.2018 2 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Odpočinkové a zábavné čtení. Kniha nezklamala ani nepřekvapila.

14.05.2018 3 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Co říct? ….. Od dočtení knihy si rovnám v hlavě celý příběh.
Každopádně, asi mě nepřestane překvapovat rozmanitost knih, které vyšly z pera této autorky. SB mě prostě baví a její knihy nezklamaly.

U záměny jsem měla problém s oslovením „ Náčelníku“ – které i k hlavnímu hrdinovi vůbec nešlo. Jinak, ale bravurně vymyšlený příběh, originální , čtivě napsaný, překvapující a romantický. Jo, jo za mě povedené dílo!

09.05.2018 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

No.... zase jsem se jednou spletla.
Po přečtení anotace se mi do knihy úplně nechtělo. Dala jsem se do ní vlastně jen proto, že mám autorku ráda. Jenže Sandra opět nezklamala!

Na mě kniha zapůsobila od prvních stránek.
Příběh byl nápaditý. A to nejen okořeněním úderu tornáda, ale i celkově postavou Susan. Jako vždy čtivý příběh, tak akorát zamotaný a dobře promyšlený. Po přečtení věty, že vrhem musel být nějaký muž z jejího okolí mě napadlo, kdo by to mohl být. Poprvé jsem se u Sandry trefila i přesto jsem si ale jistá nebyla až do téměř poslední stránky. Hlavní hrdiny, zejména Denta jsem si oblíbila. Autorka opět dokazuje jak skvěle umí popsat jednotlivé charaktery. Ani jsem to nečekala, ale další její kniha co ode mě má 5*****.

26.04.2018 5 z 5

Party Party kolektiv autorů

Propracovaná kuchařka, díky které kanapky nejsou problém :)

20.04.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

No, nevím.....

V první řadě klobouk dolů nad tím co Gabča dokázala. Rozhodně jí nikdo nemůže upřít bojovnost a nic z toho co se jí podařilo. Byla skvělá a to jí nikdo nevezme. Vždycky bude mít můj obdiv. Z neznáme dívky se vlastní vůlí vypracovala a stala se královnou biatlonu. Ale,.....tahle kniha je výstřel špatným směrem....

Uvědomuju si, že každý vrcholový sportovec nemá jen super období, ale během kariéry si určitě nejeden projde peklem,.....možná i větším. Přijde mi, že dát takto "na prdel" českému biatlonu není úplně na místě. Kdyby kniha byla o jejím životě a boji s nemocí, to bych chápala. Možná by bylo i inspirující, kdyby někdo jako ona popsal možná úskalí vrcholového sportu. Mohla být vzorem, jak se s něčím takovým vyrovnat. O tom, ale knížka není i když se tak na první pohled tváří. Prvních 150 stránek se neděje nic podstatného. Zbytek knížky je kydání hnoje na takřka všechny v jejím okolí. Je úplně jedno, že o někom napíše jedno pozitivum, když druhým dechem dodá deset věcí co byly špatně.

Řekla bych, že manžel je víc než šikovný badmintonista, úspěšný manažer, manipulant a člověk co dokáže poznat dobrou příležitost. Z jeho strany dobře načasované vydání knih a povedený marketingový tah. Ze strany Gábiny zklamání. Mohla být českou legendou, obávám se že teď jsou její úspěchy zastíněny touto " knihou". Soukalová a Koukalová jsou pro mě dvě jiné ženy. První...žena s vůlí vytrvat. Druhá.....zmanipulovaná hadrová panenka bez názoru.

Ke stylistice: nápadité číslování stránek, divný styl psaní a obálka? Za mě velká slabota, která neosloví.

20.04.2018 odpad!

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem četla kdysi na gymnáziu jako povinnou četbu. V té době mi přidala trochu děsivá a krvavá. Ovšem zpětně vzato byla to kniha co má děj a zajímavou myšlenku.

20.04.2018 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Autor prostě umí. Romantika, lehkost psaní a pěkný příběh.

18.04.2018 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Krásný a dojemný příběh o lásce s pera skvělého autora. Dle mého názoru jde o příběh, který vezme za srdce.

18.04.2018 5 z 5