Záměna

Jednovaječná dvojčata Gillian a Melina Lloydovy jsou si k nerozeznání podobná. Potřeštěnější z obou sester, Melinu, napadne zahrát si dávnou dětskou hru na záměny. Přesvědčí obezřetnější Gillian, aby na jeden večer zaujala její místo mediálního doprovodu astronauta a národního hrdiny plukovníka Christophera Harta. Gillian to láká, ale zpočátku odmítá. Podstoupila totiž umělé oplodnění a má obavy o svůj zdravotní stav. Nakonec stráví se sympatickým astronautem příjemný večer. Druhý den ji najdou brutálně zavražděnou ve vlastní posteli. Stěny ložnice jsou pokryty nápisy načmáranými její krví. Obviňují ji z milostného poměru s "Náčelníkem" Hartem.
Náčelník i Melina cítí, že policejní vyšetřování neodhalilo vše. Proto společně pátrají na vlastní pěst. V případě je příliš mnoho záhadného, a tak nevěří nikomu. Ani státním orgánům, které se je pokoušejí chránit. S nasazením života vytrvale sledují stopu, která vede až ke Gillianině pokusu počít dítě... a ještě dál. Až na práh svatyně, v jejímž srdci megalomanský jedinec spřádá plány na ovládnutí světa... a čeká na Melinu, která má nahradit svou sestru. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1303/zamena-1303.jpg 4.3155

The Switch (2000)

Vydáno:, Ikar (ČR)

hajrys

Sandra Brown opět nezklamala. Čtivé, napínavé, překvapující.

jana3099

Zajímavá kniha no a dost zapeklitá, vzhledem k tomu, že jde o příběh, kde hlavními postavami jsou jednovaječná dvojčata, moc dobře čtivá, napínavá, smutná.....

Michaela_

Kniha obsahující nadčasové téma, které bude v určité míře stále aktuální. I když čtenář tuší, jak se věci mají, až do konce je stále na vážkách, zda tomu opravdu je.

moudivlacek

Krásný příběh, ale děsivý zároveň. Bohužel mám pocit, že v poslední době takových podobných Gabrielů přibylo, ale zaplaťpánbůh za to, že i těch druhých, a doufám, že jich je více.
Začátek mě trochu zmátl v postavách, ale rychle jsem se zorientovala, pak jsem jen čekala, kdy se vše a jak provalí, úloha role mě šokovala.
Ještě štěstí, že to dobře dopadlo s Náčelníkem a Gillianou.
Tuto knihu mohu jen doporučit.

Tefnut
27.09.2016

Knížka se dobře četla. Na začátku jsem si myslela, že to bude klasický příběh, ale autorka překvapila svým zamotaným dějem. Nečekala jsem, že tato kniha může mít i mnohem hlubší kořeny než se na začátku vůbec zdálo a podle mě byla zajímavá jako i jiné knížky od této autorky, která umí psát příběhy. Za mě povedený příběh.

xindl007
21.08.2016

Knížka se opravdu četla dobře. Indiánského astronauta jsem autorce odpustila , bratra Gabriela rovněž. Přece nemůžou být hlavními hrdiny pořád dokola jen bohatí milionáři, kovbojové nebo angličtí šlechticové :)

ikul
01.07.2016

Po přečtení Závisti jsem s očekáváním dalšího pěkného čtení sáhla po Záměně. Kniha mě nezklamala, jen se to trošku táhlo, ale konec byl překvapující. Těším se na další román.

Alienn
11.01.2016

Čtivá a napínavá knížka. Bylo to moje první a určitě ne poslední setkání s touto autorkou.

cukrovka
18.10.2015

Knihy této autorky mám moc ráda. I tento příběh byl čtivý. Dobrodružství, romantika, tajemství, napětí, vše co vtáhne do děje a nepustí.

adrianna0305
11.05.2015

Bylo to čtivé, ale až moc fantaskní - dvojčata, genetické plánování, indiánský astronaut, FBI, všemocný vládce Gabriel atd. I když nejvíc mi asi vadilo oslovení "Náčelníku" :-( přes to jsem se nemohla nějak přenést :-( ...jinak dobrý.

Pest
01.04.2015

Čtivá ano, nejlepší od autorky ne. Spíše bych se přiklonil ke komentáři paní "rose", až na to, že závěrečné překvapení jsem čekal odjinud.

hannah2000
05.03.2015

Autorka opět nezklamala. Příběh napínavý od začátku do konce, přečetla jsem jedním dechem.

Pája-91
02.01.2015

Jak je u autorky zvykem, nechybí napětí, překvapení, romantika a další témata :-) Příběh vás chytí a nepustí, dokud jej nedočtete až do konce !! Autorka je mojí nejoblíbenější, píše nádherným stylem, prostě další super kniha :-)

ovpana
23.12.2014

Moc úžasný příběh,napínavý až do konce.

lenkavildomcova
15.09.2014

Výborná napínavá kniha. Autorku mám moc ráda a opět nezklamala.

gama
30.07.2014

Krásná kniha, napínavý děj, no prostě paráda!!! Doporučuji!!!

sipkulka
24.02.2014

Úžasá knížka kterou jsem četla od brownový jako první a úplně jsem se do jejích knížek zamilovala . mají vše co od skvělí knížky očekávám (napětí, romantiku, vtip.....)

Evaevelína
05.07.2013

já jsem se do toho zamotala,tady mě to mozek moc nebral.Ale nebudu ničit hodnocení knihy,prostě jsem nechápala a neustále se vracela stránkami dopředu.Na konci to do sebe zapadlo,ale než mě to došlo...?

Attirantef
31.05.2013

Moc vyvedený příběh, napínavý až do konce.

rose
05.12.2012

Pro mě teprve druhé setkání s touto oblíbenou autorkou. Je to napínavé a patřičně vypointované čtení, atraktivní postavy a zápletka opravdu „zapletená“. Jen mi některé postavy připadaly trošku neskutečné (bratr Gabriel) a na můj vkus tam bylo zbytečně moc „romantiky“, = sexu, ty podrobné popisy milostných aktů nějak nemusím. Ale to je jistě věc osobního vkusu. No abych byla spravedlivá, číst se to dalo, i když konečnou pointu jsem začala tušit pěkných pár stránek před koncem.

kika 13
04.11.2012

Jednovaječná dvojčata a jejich záměna dobré téma ka román.Pěkně se to četlo.

evice
27.08.2012

Také doporučuji, napínavá knížka, zajímavá zápletka i její rozluštění!!!

pipuska73
19.07.2012

Trochu mi to připomínalo krimi film. Super kniha.

ina77
06.05.2012

Tahle kniha je naprostá bomba,svělá od začátku do konce!Dokud jsem ji nepřečetla,tak jsem ji nosila všude!Doporučuji přečíst, všemi deseti!

lenka2011
21.12.2011

Napínavá,konečné rozuzlení mě překvapilo. Přečetla jsem ji jedním dechem.

PájaW
19.08.2011

Knížka se mi moc líbila - zajímavá, napínavá, stojí za přečtení.

konimka
06.08.2011

Napínavá kniha až do samého konce

meduzka123
22.03.2011

Skoro do konce netušíte, že název knihy je doslovný :-) Doporučuji !