Záměna

Záměna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1303/bmid_zamena-lPi-1303.jpg 4 298 61

Jednovaječná dvojčata Gillian a Melina Lloydovy jsou si k nerozeznání podobná. Potřeštěnější z obou sester, Melinu, napadne zahrát si dávnou dětskou hru na záměny. Přesvědčí obezřetnější Gillian, aby na jeden večer zaujala její místo mediálního doprovodu astronauta a národního hrdiny plukovníka Christophera Harta. Gillian to láká, ale zpočátku odmítá. Podstoupila totiž umělé oplodnění a má obavy o svůj zdravotní stav. Nakonec stráví se sympatickým astronautem příjemný večer. Druhý den ji najdou brutálně zavražděnou ve vlastní posteli. Stěny ložnice jsou pokryty nápisy načmáranými její krví. Obviňují ji z milostného poměru s "Náčelníkem" Hartem. Náčelník i Melina cítí, že policejní vyšetřování neodhalilo vše. Proto společně pátrají na vlastní pěst. V případě je příliš mnoho záhadného, a tak nevěří nikomu. Ani státním orgánům, které se je pokoušejí chránit. S nasazením života vytrvale sledují stopu, která vede až ke Gillianině pokusu počít dítě... a ještě dál. Až na práh svatyně, v jejímž srdci megalomanský jedinec spřádá plány na ovládnutí světa... a čeká na Melinu, která má nahradit svou sestru.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Switch , 2000

Alinke
12.01.2024 2 z 5

(SPOILER) mám ráda tuto spisovatelku a proto jsem byla lehce zklamaná touto knížkou. Celkové pojetí mi přišlo málo pravděpodobné a hodně ulítlé, slibovala jsem si od knížky více

petraj30
21.07.2023 5 z 5

Touto knihou jsem si opět připomněla, jaká je Sandra Brown skvělá spisovatelka.
Nechybí napětí v ději, ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Povídání o sektách a jejich vyznavačích nemám obecně v lásce, ale tuto knihu si s radostí přečtu znovu, i když některé kapitoly působily dost zvráceně.
Moc se mi kniha líbila a budu se těšit na další od této spisovatelky.
P.S.: To, co mě v knize velmi rušilo, bylo oslovení "náčelníku." Mnohdy jsem ani nevěděla, komu toto oslovení náleží.

NADEI
27.10.2021 5 z 5

Knížku jsem si vychutnala až do konce. Má vše, co má krimi mít. Promyšlenou zápletku, hodně napětí, nechybí ani romantika okořeněná špetkou erotiky. Super, doporučuji

JessieEx
27.09.2021 5 z 5

Sandra Brown je moje "guilty pleasure" a myslela jsem si, že přesně vím, co od ní očekávat, že nepřekvapí, ale panečku, Záměna mě pěkně vyvedla z omylu!
Příběh sester, jednovaječných dvojčat, které si na jeden večer vymění role a stane se jim to osudným, byl velmi netradiční.

Autorka se stále drží toho "svého", toho, v čem je dobrá - kombinace thrilleru a romantiky. V tomto žánru je ale bezkonkurenčně nejlepší!
A právě v Záměně ukázala, že to opravdu umí. Umí udržet pozornost čtenáře na 400 stranách, umí čtenáře napnout i překvapit a zároveň zahrát na romantickou i pěkně žhavou notu :)

Předchozí autorčiny knihy mi splývají v jednu, ale tato byla jiná. Hlavně prostředím, tématem. V knize hraje velmi důležitou roli sekta, tohle téma na mě působí až tísnivým dojmem - podobně jako v Rodině z podkroví. Podivnou atmosférou mi ale kniha připomínala i knihy od Anny Ekberg.

Jistě i k této knize mám pár výhrad, ale všechny je téměř smetl nečekaný zvrat. Tohle se autorce moc povedlo.
Pokud chcete zkusit od Sandry Brown něco "jiného" a zajímavého, pak Záměnu moc doporučuji!

Kudík
30.07.2021 4 z 5

Příběh, kde jsem si stále říkala něco ve znění, že co je v domě, není pro mě a čekala, jak z toho autorka s dvojčaty Gillian a Melinou vybruslí. Možné řešení mi došlo až v 38.kapitole, i když spousta klíčových informací se objevila až v těch následujících. Přesto (možná právě proto) se mi kniha, kde nechybělo napětí, vraždy, tajemství, chemie mezi hlavními aktéry, líbila. Z postav mě nejvíc (v kladném) fascinoval Longtree, a také kult okolo bratra Gabriela vč., ten však záporně.
A jsem ráda, že předem nepročítám komentáře, protože bych se připravila o překvapení v ději.

smardice
27.07.2021 4 z 5

Další romantický příběh s kriminální zápletkou. Dávám o jednu hvězdičku méně, ne, že by se mi román líbil méně než přechozí, ale abych si nechala aspoň 1 do rezervy, jelikož je každá další kniha o něco lepší než předcházející.

Kešu1981
17.07.2021 3 z 5

Skvělý příběh...škoda toho překombinovaného konce.

dzafik
18.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Diky Radka1727 a dalším níže za spojler ... Sakra, lidi, přemejšlejte, než něco napíšete!

Radka1727
11.04.2021 4 z 5

Zajímavá zápletka, napínavý děj, překvapivé rozuzlení ............... .

šipek
23.02.2021 4 z 5

Dost dobře napsaný detektivní román, ale u mě určitě ne na pět hvězdiček. Téma sekty a ty zvrácenosti mi moc nesedly.

Kikuse13
20.12.2020 5 z 5

Napínavá detektivka, doporučuji.

georginaa
08.11.2020 4 z 5

Knihu jsem četla před 18 lety a bavila mě. Proto jsem ji znova vytáhla z mé knihovny a začetla se. Jak člověk zapomíná - víte, že jste ji četli, ale plno věcí z knihy zapomněly. No v každém případě jsem nebyla zklamaná. Dvě sestry, jednu zabili a druhá se chtěla pomstít. Jenže je v tom jistá zápletka....

jinbr
29.11.2019 5 z 5

(SPOILER) Všeobecně si myslím, že Sandra přešla od dříve jen milostných románů k romantickým s detektivní dějovou linkou. A také si myslím, že se postupem doby zlepšuje. Nicméně i tato kniha se mě osobně líbila, dokáže nějak vnitřně pochopit i to, že se Gillian vrátila do domu své sestry. Mohlo to být právě proto, aby Jem nebyl podezřívavý. Jako vždy je zde okrajově naťuknuto i několik dalších společenských problémů. Pro mě byla dostatečně napínavá.

Barča92
21.10.2019 4 z 5

Začátek úžasný, prostředek zdlouhavý, konec super. Povedeny příběh. Řadím k těm lepším od S. Brown. Stojí za přečtení.

Pája699
24.06.2019 1 z 5

Za mě tedy bohužel zklamání. Námět na záměnu dvojčat se mi fakt líbil, ale kniha mě vůbec nenadchla, nebavila mě. Spolek pana Gabriela mě neskutěčně nebavil a byl nechutný. Zbytečně natažené, měla jsem problém dočíst knihu do konce. Určitě má tato autorka lepší knihy, na které se už těším :-)

pingu1
04.03.2019 4 z 5

Napínavá detektivka, trošku zamotaná, ale četla se pěkně … :-)

Hana86
27.02.2019 3 z 5

Náhodně jsem tuto knihu objevila v knihovně u příbuzných, a protože jsem četla Podraz, byla jsem zvědavá, jak se mi bude líbit i toto.
Ze začátku mi opět trvalo začíst se, ale potom jsem knihu nemohla odložit. Zápletka nebyla špatná, nápad zajímavý, hlavní záporák extra nechutný.
Ale vůbec se mi nelíbilo oslovování hlavního hrdiny "Náčelníku", působilo to na mě rušivě a asi i hloupě. Napadá mě, jestli je to dobře přeloženo z originálu...
Wow efekt na mě konec neměl, přišla jsem brzy a to, která z dvojčat je skutečně ta zavražděná. Ale co mi vyloženě bilo do očí a podle mě to autorka nedomyslela, bylo toto - bacha SPOILER:

Vyměněné dvojče jede zpět k sobě domů v noci ze schůzky, popovídá si se sestrou, která je u ní doma a vydává se za ni. Potud ok, ale potom se ségře nechce zvednout a vrátit se k sobě domů, chce spát. Proč se holka, která byla v noci na akci sebere a jede ze svého domova k ségře a tam přespí, když má ve svém domě pokoj pro hosty. To jako fakt??? Ale je v knize několikrát zmíněno, že si byly velmi blízké, no to je vidět, když nemohly přespat v jednom domku. V tomto vidím fakt chybu a šlo to udělat méně hloupě, i když se v tu noc stala vražda a autorka potřebovala mít každou z dvojčat jinde.

KONEC SPOILERU
Jinak zakončení knihy se mi líbilo. Určitě to není poslední kniha, kterou od Sandry čtu.

tess.de.veles
20.10.2018 3 z 5

Vůbec mě ta kniha nebavila....Autorka to umí líp, mnohem líp.....

Lenoulinka
25.08.2018 4 z 5

Příběh o jednovaječných dvojčatech sestrách, kdy jedna z nich je po strávené noci s astronautem Hartem tragicky zavražděna. Druhá sestra se snaží najít na vlastní pěst vraha, kdy mezitím umírají další lidé. Kniha se mi úplně dobře nečetla a to se mi u Brown nestává. Zápletka byla tak trošku sci-fi.

Havrnka
03.07.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Měla spád a dobře se četla