Válečný kůň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha začíná přátelstvím mezi koněm Joey a mladým mužem Albertem, který jej zkrotí a vycvičí. Když jsou oba násilně odděleni, příběh dále vypráví o mimořádné cestě koně, který putuje během první světové války, mění a ovlivňuje životy těch, se kterými se setkává - s britským jezdectvem, německými vojáky, francouzským farmářem a jeho vnučkou - před tím, než příběh dosáhne svého emocionálního vyvrcholení v srdci Země nikoho. První světová válka je v knize líčena prostřednictvím cesty koně Joey. Je to putování plné radosti i smutku, vášnivého přátelství a velkého dobrodružství. Válečný kůň je působivý příběh se silným mírovým poselstvím. Kniha se stala předlohou k úspěšné divadelní hře oceněné celou řadou cen. Příběh o přátelství a válce byl také přepracován do podoby scénáře ke stejnojmennému filmu, který natočil Steven Spielberg....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96619/valecny-kun-JPx-96619.jpg 4.6198
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Pragma
Orig. název

War Horse, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Válečný kůň

Přidat komentář
TerryDee
10. listopadu

Milé počtení, které nikoho neurazí. Dojemný příběh koně jménem Joey, který si prožil mnohé - poklidný život na farmě, přátelství, válku a její hrůzy a nástrahy, znovusledaní s milující osobou.

_Michelle_
24. září

Dojemný příběh o nezlomném poutu mezi zvířetem a člověkem. Vše je vyprávěno z pohledu koně, který žil a SPOILER přežil pro svého pána, kamaráda a především parťáka.

K3L49
12. května

Naprosto dokonalá kniha

DasaN
12. května

Zajímavý náhled do duše duše zvířete propojený s krásným příběhem.

Luciela
12. dubna

Nejprve jsem četla knihu - dojala mě a hltala jsem stránku po stránce. Pak viděla film a můžu říct, že kniha je lepší.

boxas
05. dubna

Líbila se mi kniha i film. Film je dramatičnější, akčnější, kniha je však hluboce lidská (...a koňská), takže pro mne kniha lepší.

Janule809
01. února

Krásné a smutné zároveň

Morgainne
08.11.2018

Nějak nesdílím všeobecné nadšení z knihy. I když to není nikde výslovně uvedeno, zdá se mi, že je určena spíš pro staršího dětského čtenáře (cca 12-14 let), nejen rozsahem, použitím většího písma a širšího řádkování, ale také jednoduchým stylem vyjadřování. Kdysi jsem v tomto věku četla dvě úžasné knihy od Václava Prokůpka - Naše hříbátka a Baba, a ty mě zaujaly mnohem víc. Trochu pochybuji, že si za dvacet let budu knížku Válečný kůň pamatovat. Zároveň mě ale inspirovala k tomu se znovu ke knížkám od pana Prokůpka vrátit, takže aspoň nějaký přínos pro mě měla.

1