Válečný kůň

Válečný kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96619/bmid_valecny-kun-JPx-96619.jpg 5 248 73

Kniha začíná přátelstvím mezi koněm Joey a mladým mužem Albertem, který jej zkrotí a vycvičí. Když jsou oba násilně odděleni, příběh dále vypráví o mimořádné cestě koně, který putuje během první světové války, mění a ovlivňuje životy těch, se kterými se setkává - s britským jezdectvem, německými vojáky, francouzským farmářem a jeho vnučkou - před tím, než příběh dosáhne svého emocionálního vyvrcholení v srdci Země nikoho. První světová válka je v knize líčena prostřednictvím cesty koně Joey. Je to putování plné radosti i smutku, vášnivého přátelství a velkého dobrodružství. Válečný kůň je působivý příběh se silným mírovým poselstvím. Kniha se stala předlohou k úspěšné divadelní hře oceněné celou řadou cen. Příběh o přátelství a válce byl také přepracován do podoby scénáře ke stejnojmennému filmu, který natočil Steven Spielberg.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Pragma

War Horse , 2009

Rodaw
16.10.2015 5 z 5

Nádherný a nezapomenutelný příběh, který mě opravdu hodně zasáhl.. Emotivní čtení, které zasáhne snad každého milovníka zvířat.. Překrásný příběh, rozhodně všema deseti doporučuji!

zuzana13
20.07.2015 5 z 5

Pěkně napsaná kniha. Pěkný je i film. Doporučuji.

Anne Leyyd
15.03.2015 4 z 5

Pokud jste viděli film War Horse, pak si rozhodně nenechte ujít příležitost přečíst si jeho knižní předlohu. Válečný kůň vám ukáže pohled na válku ze zcela jiné perspektivy.

Kniha je psaná citlivě a lidsky / koňsky :-) Nezabíhá do detailu ani nerozpitvává hrůzy války, takže si ji klidně mohou přečíst i opravdu mladí čtenáři.

Strohost a rychlost vyprávění jedni mohou hodnotit jako plus, jiní jako mínus. Sama se přikláním ke zlaté střední cestě a ocenila bych přece jen trochu větší propracovanost.

Lili
14.12.2014 3 z 5

Až by se zdálo, že se nechal M. Morpurgo inspirovat knihou od Anny Sewell Černý Krasavec. Tolik společných rysů! A jak jednou čtete něco krásného, co vám v paměti zůstalo od dětství a podruhé něco neskonale podobného, nebude to nikdy ono.

Kao
04.12.2014 5 z 5

Úžasná kniha! Tak moc dojemný a pěkný příběh....škoda,že se to moc nepodobalo filmu...Kdyby jej udělali víc podle téhle knihy,měl by určitě větší popularitu.... Moc často nepotkávám knížky o koních s opravdu originálním příběhem,ale tohle je absolutní výjimka!

korela007
01.07.2014 5 z 5

Jedním slovem famozní. Skvěle napsané, přečtěné za 2 dny

Skylar Vincent
04.01.2014 4 z 5

Nádherná, dojemná kniha plná emocí. Příběh jsem zhltla prakticky za den, čteno některými členy rodiny a rozhodně stojí za to přečíst. I když je opravdu vidět, že je autor spisovatel hlavně těch dětských knih. Vyprávění z pohledu Joeyho je docela zajímavé.

lusila
04.01.2014 3 z 5

Dojímavý príbeh, no od knihy som čakala viac. Trochu ma sklamalo, že príbeh je vyrozprávaný z pohľadu koňa... Film bol fantastický...

kuky921
26.09.2013 4 z 5

Velmi pěkně napsaná knížka a jak už bylo napsáno, místy je smutná, takže sem tam nějaká slza ukápne.

BooksLucyKing
19.07.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Několikrát mě dojala, ať už smutně nebo z radosti. Joey je úžasný kůň, který si hodně protrpí a všechny ty lidi, které potká po cestě. Výborný způsob jak ukázat nesmyslnost války a ta scéna mezi němcem a angličanem v té zemi nikoho byla výborná, člověku nezbývá než kroutit hlavou nad tím, jak jsou někteří lidé praštění a začnou válku. Moc se mi líbilo i to, že tam nešlo o to kdo je přítel a kdo nepřítel, užasně bylo ukázano jak jsou to všechno prostě jen lidi, kteří na obouch stranách trpí a umírají kvůli pár namyšlencům, a nejen lidé, ale i zvířata a příroda. Autor obsáhl všechno a nenáročnou formou, za to tak, aby se dostala pod kůži. A navíc to ve mě znovu vzbudilo moji lásku ke koním a připomnělo mi to, jak jsem jako malá četla černého hřebce. Prostě mě kniha dostala na všech "frontách".

Hanyuu-hime
30.05.2013 5 z 5

Tahle knížka je prostě krásná, lepší výraz pro vyjádření toho, čím je, snad ani není.
Čte se lehce, tak, že ji máte za chviličku přečtenou, ale i tak ve vás stále zůstane. Navíc nezáleží na tom, jestli už dávno víte, jak to skončí, i tak se nakonec přistihnete, že napjatě čekáte, jak to celé dopadne.

AnneEyre
02.05.2013 5 z 5

Pro mě skvělá kniha, i když čtenáž polovinu probrečí. Je znát, že autor píše hlavně dětské knihy, ale u Joeyho příběhu to není na škodu. Jak různě se dá zacházet s koňmi, a ani jedna cesta mi nepřipadala vyloženě správná, i když Albert k ní měl blízko.

Anet666
16.08.2012 5 z 5

Tahle kniha je opravdu krásná,napínavá. Jelikož mám ráda akční a historické filmy tak se mi tohle opravdu moc líbí. Tato kniha je určena především lidem,kteří rádi čtou knihy o koních a válce. Velmi dobře se to čte...:-)