Szekynka Szekynka komentáře u knih

Černý hřebec Černý hřebec Walter Farley

Kniha mého mládí. Srdcový příběh pro každého, kdo miluje koně.

02.03.2018 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Světová klasika, co stojí za přečtení.

02.03.2018 5 z 5

Kniha je skvělá, intenzita je bravurně vystupňovaná, zápletka má smysl a je překvapující. Pohodové čtení, které prostě vtáhne čtenáře a najednou nesedíte doma v obýváku, ale jste součástí Bradavic...... kdy, sedíte u Nebelvírského krbu a čtete fascinující příběh.

02.03.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Souhlasím s Radovan-R má pravdu pohádka pro děti opravdu přerostala v knihu pro dospělé. Kniha má neustále zvraty, pozitivní i smutné momenty. Rozuzlení se mi líbilo a docela i překvapilo. Příběh domácího skřítka mě dojal, alespoň jsem po něm pojmenovala kocourka :)... Povedené zakončení !

02.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Podle mě se ve čtvrtém díle začíná vše rozjíždět a rozvíjet. Autorka nás odvádí od kouzelného světa a víc poukazuje na temné síly, které postupně sbírají síly. Pro mě jeden z oblíbených dílů.

02.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jednoduše součást knižního bestselleru! Pěkné čtení

02.03.2018 5 z 5

Ááááá vzpomínka na Klofana :). Další povedený díl !

02.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl navázal, kde první skončil. Tento díl mám ze všech asi nejraději.

02.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První fantasy kniha, kterou jsem před lety četla. Pamatuji si, že mě krásný pohádkový a kouzelný svět zcela učaroval. Fantasie autorky se mi moc líbila a vtáhla mě do děje. Musím souhlasit s ostatními názory tato kniha = dětství.

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Myšlenka že po tolika letech spolu, je láska pořád tak silná si mi líbí.
Jsem sice realista, ale člověk může snít a tajně doufat :)

Poutavě napsaná knih, která mě uchvátila. Film je stejně tak povedený, ale jak je známo kniha je kniha a doporučuji začít knihou.

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Povedené zakončení !

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Wow, člověk by řekl že v pátem díle už ho nic nepřekvapí. To jsem se hodně zmýlila. Bojovnost a odvaha Syndey mě překvapila. Kdo by to byl řekl, že dívka co by měla upíry nenávidět kvůli jednomu z nich obětuje úplně vše? ....Láska a éter hory opravdu přenáší. Už teď je mi líto, že mě čeká poslední díl a příběh skončí.

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Bezkonkurenční série. Čtvrtý díl a autorka stále překvapuje a stupňuje napětí. Rozhodně palec nahoru a s nadšením do páteho dílu.

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Jak jinak než, že autorka pokračuje ve velkém stylu. BRAVO! Třetí díl splnil všechny moje očekávání.

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Do druhého dílu opravdu nebylo těžké se začíst. Knihu jsem zhltala. V mých očích je příběh Syd a Adriana poutavější než Rose a Dimitije. Těším se na třetí díl....

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Jak se bude vyvíjet Adrianův příběh mě zajímalo již při čtení Vampýrské akademie. Postava Sydney knihu oživuje a dodává upírským životům šmrnc. Od začátku mě tedy zajímalo jak se budou životy Syndey a Adriana prolínat a postupně propojovat. Tato série pro mě byla milých překvapením a oddechovým čtení.

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Tak bohužel, po prvním díle co mě nepřesvědčil a naivních domněnkách, že by druhý díl mohl zaujmout více, hlásím zklamání. Ne, ne a ne, možná malinko lepší ale Vodopád rozhodně nezměnil můj názor a pouze mě utvrdil v tom že SLZA a VODOPÁD mají pouze zajímavý námět, který mohl mít velký úspěch. Bohužel styl psaní, popisy hrdinů a děje mě prostě neoslovily. Na knize mě zaujal pouze krásný přebal stejně jako u prvního dílu.

02.03.2018 2 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Po sérii Andělů, která se mi moc líbila jsem byla na toto dílo autorky opravdu zvědavá. Námět knihy se mi líbil, ale ruku na srdce z mého pohledu se toto autorce moc nevydařilo. Zpracování nedosáhlo mým očekáváním. Místy mi kniha přišla zmatená, nudná. Ještě dám šanci druhému dílu třeba překvapí....

02.03.2018 2 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Druhý díl je příjemné překvapení, vyprávění z Ethanova pohledu. Nečekala jsem, že minulost, kterou si s sebou oba nesou, bude tak náročná. Na druhém dílu se mi nejvíc líbil její příběh. Byla jsem na něj zvědavá hned od začátku. Konečně ho vím. Už se ani nedivím proč se k němu od začátku chovala tak odtažitě.

02.03.2018 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Po mega boomu s 50 Odstíny šedi, se vyrojilo až neuvěřitelné množství knih s touto tématikou. Většina z nich je pouze změtí popisu sexuálních praktik a v závěru nemají čtenáři co říct. Né, že by „Nahá“ nenesla žádné podobné charakteristiky, ale přesto mi tato kniha přijde v jistém směru originální. Ani ne tak v tom, že ona je zranitelná a on mocný a bohatý, ale na rozdíl od podobně zaměřených knih nese určité tajemství. Nejde tady ani tak o podřízení se ale odhalování minulosti obou postav a hledání společné cesty. Co se týče erotických scén v knize jsou popsané vkusně. Po druhém dílu určitě sáhnu.

02.03.2018 4 z 5