Černý hřebec

Kniha o dobrodružství a odvaze. Začalo to na lodi jménem "Drake", kde se plavil pihovatý chlapec Alexander Ramsay, říkali mu Alek. Alek jel z prázdnin z Indie od strýčka Ralpha. Jeli několik dní než dorazili do Afrického přístavu. Začali nakládat zboží, ale Alek si toho nevšímal, dokud vzduchem neprojelo zaržání. Alek zjistil, že na loď nakládají koně. Byl černý jako uhel a divoký arabský hřebec. 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28914/cerny-hrebec-cerny-hrebec-vwl-28914.jpg 4.3106

Černý hřebec (1.)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

The Black Stallion (1941)

Kniha Černý hřebec

smajiska

Četla jsem ji před lety, takže už si toho bohužel moc nepamatuji :( Každopádně ale vím, že jsem ji četla víckrát a byla z ní docela nadšená.

zelena_zabicka
20.09.2018

Krásný příběh, jehož potenciál zdaleka nebyl rozvinut. Děj je nabitý událostmi, napětím a dobrodružstvím - bohužel na pouhých 130 stránkách, což čtenáři neumožní se do toho hlouběji dostat a prožít si to. Takhle plujete pořád jen tak na povrchu děje, sotva si to začnete trochu užívat, už je to vyřešeno, dokonáno. Většinou se setkávám spíše s romány, jimž jde přílišná nataženost na škodu, tady je to naopak - kdyby těch stránek bylo 3x tolik, bylo by to tak akorát.

Szekynka
02.03.2018

Kniha mého mládí. Srdcový příběh pro každého, kdo miluje koně.

lla.veronica
05.02.2018

Srdcový příběh pro všechny milovníky koní a ty, co se stávají dobrodruhy alespoň v myšlenkách. Moc pěkně napsaná kniha a vtáhnout čtenáře do děje pro Waltera Farleyho opravdu není problém.
Možná to není kniha pro dospělé, ale s věkem ještě někde na prahu dospělosti si knihu oblíbí asi většina čtenářů.

Kikitajnýs
18.05.2017

Tato kniha je velmi dobrodružná a velmi mě zaujala

angloumene
22.11.2015

Teď už bych kvalitu Černého hřebce raději nezkoušela, ale když jsem byla dítě, patřila tato knížečka mezi mé nejoblíbenější vůbec. Tak to by snad ani nešlo, aby mě tehdy nebavil dobrodružný román o vztahu chlapce a nezkrotného hřebce.

psokůň
01.07.2014

Pěkná knížka, ale nemohla jsem se vůbec vcítit do Aleka a spíš jsem se vcítila do Blacka-koně.Děj se dal krásně předpovídat,takže jsem už na začátku věděla co bude na konci.Ale i přes všechny tyto dost velké nedostatky se mi to hodně líbilo a celkem se těším až se podívám na ten film.
PS:Chyba překladu,která mě,koňomilku co něco o koních ví,dost vytáčela,bylo to že uzdečku nazývali uzdou(pro laiky-v tom je celkem rozdíl).

Marthas
13.04.2014

Tuto sérii jsem v dětství milovala, a jen díky ní jsem začala nenávidět albatros,protože z celé 21 dílné serie vydal pouze 3 díly!!!
Až do patnácti let jsem marně doufala, že vyjde další díl (myslím tím čtvrtý), místo toho samozřejmě vyšel první díl a to znovu , nedoporučuji těm, co nemají rádi nedovydané serie!!

Ke knize: Není to nejnovější hit,
přesto mám stále chuť ji číst,
co mi chybí ke štěstí,
čtvrtý díl si přečísti!!

I přes to, že tam bylo pár chyb v logice děje, jako příklad uvádím provaz, který se najednou jakoby zhmotnil ze vzduchu,
patří tato kniha neodbytně k mému dětství!! Ale předpokládám, že ani kdybych se naučila anglicky, tak bych si to nemohla dočíst, myslím totiž, že tak stará kniha už by nebyla k sehnání!!